Vücut Bakım

Koltuk Altı Terlemesine Evde Çözüm Nedir?

Koltuk Altı Terlemesine Evde Çözüm Nedir?

 Koltuk Altı Terlemesine Evde Çözüm, Koltuk Altı Terlemesi Nasıl Geçer? Koltuk Altı Terlemesi İçin Kesin Çözüm Nedir? sorularına cevap verdiğimiz yazımızı okumanız siz okuyucular için fayda sağlayacaktır. Terlemekten oldukça rahatsızsınız ve muhtemelen birçok farklı deodorant markasını denediniz ve başarılı olamadınız. Koltuk altının aşırı terlemesi her ne kadar rahatsızlığa sebebiyet verse de, ancak bu kaçınılmaz olmak zorunda değildir. Koltuk altı terlemesini önlemenin birçok yöntemi vardır ve birçoğunu evde deneyebilirsiniz. Bazı durumlarda, çok fazla terleyen kişilerde hiperhidroz bozukluğu adı verilen ve doktor tarafından teşhis ve tedavi edilen bir durum olabilir. Hiperhidroz, sadece kolların altında değil, tüm vücutta aşırı terlemeyi içerir.

Sizlere daha iyi yardımcı olabilmemiz için bizimle iletişime geçebilir veya web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

İçindekiler ;

Dikkat !

 Isındığınızda veya egzersiz yaptığınızda terlemeniz normaldir, ancak vücudunuzun soğumaya ihtiyacı olmadığında terliyorsanız aşırı terliyor olabilirsiniz. Aşırı terleme, belirgin bir neden olmaksızın, sahip olabileceğiniz başka bir durum nedeniyle veya aldığınız bir ilacın yan etkisi olarak ortaya çıkabilir.

1. Aşırı Terleme (Hiperhidroz) Nedir?

Koltuk altım çok terliyor ne yapmalıyım
Koltuk Altı Terlemesine Evde Çözüm Nedir?

 Hiperhidroz veya aşırı terleme, çok fazla mutsuzluğa neden olan  yaygın bir rahatsızlıktır. Birçok birey koltuk altlarında, avuç içlerinde ve ayak tabanlarında aşırı terlemeden muzdariptir. Koltuk altı sorunları ergenliğin sonlarında başlama eğilimi gösterirken, avuç içi ve ayak tabanında terleme genellikle daha erken, 12-13 yaş aralıklarında başlar. Tedavi edilmediği sürece bu sorunlar yaşam süresi boyunca devam edebilmektedir. Terleme utanç vericidir, giysileri lekeler, romantizmi mahveder ve iş ve sosyal etkileşimleri zorlaştırır. Şiddetli vakaların da ciddi pratik sonuçları olabilir, bu da bundan muzdarip kişilerin kalem tutmasını, araba direksiyonunu tutmasını veya el sıkışmasını zorlaştırabilir.

2. Koltuk Altı Terlemesinin Sebepleri Nelerdir?

 Terleme; vücudun, ısısını düzenlemek için gerçekleştirdiği bir eylemdir. Hareket halindeyken, vücut ısısının artmasıyla ve hastalık durumunda  terlemek son derece normal bir durumdur. Nitekim bazı kişilerde terleme beklenmeyen zamanlarda, istenmeyen bir yoğunlukta olabilmektedir. Bu olaya aşırı terleme yani hiperhidroz adı verilmektedir. Kişilerde hiperhidroz rahatsızlığının görülmesinin altında pek çok neden olabilir. Bunların başında aşırı stres ve hormonal rahatsızlıklar gelmektedir. Aşırı terlemeye sebep olabilecek etmenlerden bazıları da şunlardır:

 • Başta tiroid olmak üzere hormonal hastalıklar,
 • Obezite,
 • Bazı kanser çeşitleri,
 • Fazla baharatlı yiyecek ve kafein tüketimi,
 • Alkol ve uyuşturucu kullanımı,
 • Ateş,
 • Bazı ilaçlar
 • Stres ve kaygı
 • Bazı akciğer rahatsızlıkları,
 • C ve D vitamini eksiklikleri, Koltuk altı terlemesine neden olabilmektedir.

3. Hiperhidroz Kimlerde Görülür?

 İki tip hiperhidroz (aşırı terleme) vardır: Birincil hiperhidroz ve ikincil hiperhidroz.

 Birincil hiperhidroz genellikle kalıtsaldır, bu da aile üyelerinizden birinde olabileceği anlamına gelir. Birincil hiperhidroz çocuk yaşlarda başlar ve özellikle kadınlarda ergenlik döneminde daha da kötü bir hale bürünür.

 İkincil hiperhidroz, başka bir durum veya davranıştan kaynaklanır. Bunlardan bazıları  şu durumlardan dolayı ortaya çıkabilir:

 • Nörolojik sendromlar
 • Menopoz
 • Şeker hastalığı
 • Omurilik yaralanması
 • Terlemeye neden olabilecek ilaçlar
 • Kronik alkolizm

 Bazı kanser türlerinin gece terlemesine sebep olduğu bilinmektedir. Bu nedenle sadece geceleri terliyorsanız, ciddi bir hastalığı ekarte etmek için mümkün olan en kısa sürede doktorunuzdan randevu isteyiniz.

4. Koltuk Altı Terlemesinin Ameliyatlı Çözümü Var Mıdır?

 Koltuk altı terlemesi için kesin çözüm nedir? Bazıları daha kalıcı bir ter çözümü umuduyla kozmetik prosedürlere ve ameliyat yöntemine başvuruyor. Ancak çok azı bu tedavilerle tam ve uzun süreli başarıya sahiptir ve herkes için etkili olmaları garanti edilmez.

 Belirtileriniz düzelmezse, sağlık uzmanınız daha özel tedaviler önerebilir:

 • İyontoforez: Ellerinizi veya ayaklarınızı su dolu bir kabın içine koyulur. Özel bir cihaz, suya düşük bir elektrik akımı yayar ve zamanla ter bezlerini bloke eder. Her tedavi 10 ila 20 dakika arası  sürer. Bu tedavi yöntemine birkaç defa  ihtiyacınız olabilir. 
 • Botox enjeksiyonları: Aşırı aktif bir sinire botulinum toksini  enjekte etmek, bir seferde aylarca ter üretimini durdurabilir. Tedaviler tekrarlanmalıdır ve maliyetli olabilir.
 • Mikrodalga tedavisi: Doktorunuz, etkilenen bölgeye yüksek teknoloji ürünü bir cihaz yerleştirir. Cihaz, ter bezlerini kalıcı olarak yok eden termal enerji  yayar. Uzmanlar bu bir saatlik prosedürü ofislerinde gerçekleştirir. Koltuk altı terlemesini önemli ölçüde azaltabilir.

 Girişimsel ameliyatlar ve prosedürler son çareniz olmalıdır. Ancak tüm seçeneklerinizi tükettiyseniz ve hala aşırı koltuk altı terlemesiyle mücadele ediyorsanız bu seçenekleri uygulamak koltuk altı terlemesi için son derece faydalı olacaktır.

5. Koltuk Altı Ameliyatı Kimlere Yapılır?

 Diğer tedaviler işe yaramadığında ve semptomlarınız devam ettiğinde, doktorunuz ameliyatı düşünebilir.

 Cerrahlar, koltuk altındaki ter bezlerini çıkararak bazı aşırı koltuk altı terleme vakalarını tedavi eder. Semptomlardan sorumlu sinirlerin dikkatlice ayrılması hiperhidrozlu bazı kişilerde rahatlama sağlayabilir.

 Cerrahi, diğer tedavilere yanıt vermeyen kalıcı terleme için kalıcı faydalar sunma potansiyeline sahiptir. Ancak her işlemin riskleri vardır. Birçok insanda cerrahinin tedavi etmediği diğer alanlarda terleme gibi cerrahi sonrası yan etkiler görülür. Güvendiğiniz bir doktor ile bir prosedürün avantajlarını ve olası dezavantajlarını tartışın.

6. Koltuk Altı Terlemesi Nasıl Geçer? Nasıl Kurtulurum?

Koltuk Altı Terlemesi Nasıl Geçer? Nasıl Kurtulurum?
Koltuk Altı Terlemesi Nasıl Geçer? Nasıl Kurtulurum?

 Koltuk Altı Terlemesi Nasıl Geçer? Koltukaltı kararması estetik bir kaygı olarak kabul edilir ve özgüvenin kaybolmasına neden olabilir. Özellikle de yaz aylarında giyeceğiniz kıyafetlere dahi engel olabilir. Bunun için kararmayı gideren çok çeşitli doğal yöntemler var. Artık rahatça koltuk altlarını sergileyebilir ve istediğiniz kıyafetleri giymeye başlayabilirsiniz!

7. Koltuk Altı Terlemesine Evde Çözüm Nedir?

   Koltuk Altı Terlemesine Evde Çözüm Nedir? İşte koltuk altlarını doğal olarak terlemeyi durdurmanıza yardımcı olabilecek çözümlerin tam listesi;

7.1. Sirke

 Sirke daha spesifik olarak, elma sirkesi etkileyici bir sağlık yararları listesi sağlar. Kan şekerini düzenlemeye, toksinleri temizlemeye, mide ekşimesini ve asit reflüsünü hafifletmeye ve hatta kilo vermeye yardımcı olur.

 Doğrudan cilde uygulandığında, sirke ayrıca bakterileri yok etmeye ve gözenekleri kapatmaya yardımcı olan bir büzücü görevi görür. Çok terliyorsanız, sirke karışımı içmek veya her gece doğrudan terli bölgeye uygulamak teri azaltmaya yardımcı olabilir.

 Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinden önce 2 çay kaşığı  üzüm sirkesi ve bir çay kaşığı elma sirkesi karışımı için. Sonuç vermesi için birkaç kez tekrarlanması gerekir.

7.2. Yeşil Ve Siyah Çay

 Koltuk Altı Terlemesine Evde Çözüm Nedir? Çay gibi sıcak içecekler içmek teri durdurmak için mantıksız görünebilir. Ancak yeşil çay, ter bezlerinizi daraltan ve sizi sakin tutan magnezyum ve B Vitamini içerir.

 Çok fazla terliyorsanız, bu ter önleyici faydalardan yararlanmak için sabah kahvenizi yeşil çayla değiştirmeyi deneyin.

 Sürekli koltuk altı terlemesi yaşıyorsanız, siyah çay doğrudan cildinize uygulandığında teri azaltabilen büzücü özelliklere de sahiptir. Siyah çayı soğumaya bıraktıktan sonra, çayı bir havluyla (veya çay poşetinin kendisiyle) birkaç dakika koltuk altlarınıza sürün.

 Sürekli koltuk altı terlemesi yaşıyorsanız, siyah çay doğrudan cildinize uygulandığında teri azaltabilen büzücü özelliklere de sahiptir. Siyah çayı soğumaya bıraktıktan sonra, çayı bir havluyla (veya çay poşetinin kendisiyle) birkaç dakika koltuk altlarınıza sürün.

7.3. Mısır Nişastası ve Karbonat

 Mısır nişastası ve kabartma tozu doğal olarak su emici maddelerdir. Kabartma tozu alkali olduğu için terdeki bakteri seven asitleri etkisiz hale getirir ve doğal bir deodorant görevi görür. Mağazadan satın alınan birçok deodorant, bu nedenle kabartma tozu bile içerir.

 Koltuk altlarınızın kuru olduğundan emin olun ve her gece doğrudan terli bölgeye ikisinin yoğun bir karışımını uygulayın. Su ile durulamadan önce 30 dakika bekletin. Bir ön uyarı olarak, karışımı çok uzun süre bırakmak rahatsız edici yan etkiler yaratabilir. 

7.4. Domates Suyu

 Koltuk Altı Terlemesi Nasıl Geçer? diye soruyorsanız domates koltuk altı sorunları için etkili bir terleme önleyicidir. Domates suyu gözeneklerinizi küçültür ve kronik terlemeyi azaltabilir. Domates açısından zengin bir diyet yemek veya her gün sadece bir bardak domates suyu içmek aşırı terlemeyi kontrol etmenize yardımcı olacaktır. Domates sizin tarzınız değilse, koltuk altlarınıza (veya en çok terlediğiniz her yere) domates suyu sürmeyi deneyin ve durulamadan önce en az 10 dakika bekletin.

7.5. Çay Ağacı Yağı

 Çay ve sirke gibi, çay ağacı yağı da tere neden olan bakterilerle savaşmak için büzücü görevi görür. Bir pamuğu çay ağacı yağına batırın ve her gün koltuk altlarınıza sürün. Etkiler birkaç gün içinde kendini göstermeye başlamalıdır.

7.6. Limon

 Koltuk altı terlemesi nasıl geçer? öğrenmek isteyenler bitkisel yöntemler ile şikayetlerine son verebilir. Bunun için elma sirkesi kadar etkili olan limonun kullanılmasında fayda var. Şöyle ki:

 • Limon: Öncelikle limonunun asidik bir özelliğe sahip olduğu için cilde dost olduğunu belirtmek gerek. Asidik yapısından dolayı bakterileri öldürme etkisi bulunuyor. Koltuk altında barınan bakterilere savaş açmak isteyenler limondan faydalanabilir. Hatta pH düzeyini dengelemek için de olmazsa olmazlar arasına limon da katılmıştır.
 • Uygulama: Koltuk altı terlemesi üzerine limonu direk olarak uygulayabilirsiniz. Dilimlere ayırarak kolaylıkla koltuk altına nüfus ettirebilirsiniz. Bunun yanı sıra limon suyunu sıkabilir ve direk olarak koltuk altına sürerek kötü kokuların önüne geçebilirsiniz.

7.7. Elma Sirkesi

 Koltuk altı terlemesinden nasıl kurtulurum merak edenlere sadece karbonat değil bunun gibi elma sirkesinin de etkisinden söz etmek gerekir. Son derece etkili olan elma sirkesi, anti – bakteriyel içeriğinden kaynaklı olarak iyi gelecektir. Nitekim anti – bakteriyal olması ile koltuk altında bulunan bakterileri yok eder ve kötü kokunun önüne geçer. Uygulama için:

 • Bir bardak suyun içerisinde 2 yemek kaşığı kadar ekleyebilirsiniz.
 • Bir parça pamuk yardımı ile koltuk altına sürmeniz yeterli olacaktır.

 Direk olarak duş sırasında  elma sirkesini koltuk altına uygulamakta alternatifler yöntemlerden bir tanesidir. Cildin pH dengesine yardımcı olan elma sirkesi ile ter kokularının engellenmesi esas alınır. Bunun için düzenli kullanım neticesinde terleme ve ter kokusu şikayetlerinin ciddi anlamda azaldığını görmeniz kaçınılmaz olacaktır.

7.8. Hindistan Cevizi Yağı

 Koltuk Altı Terlemesine Evde Çözüm yöntemlerinden bir tanesi de Hindistan Cevizi Yağıdır. Hindistan cevizinin cilde dost olduğu yıllardır bilinir. Her türlü cilt sorununda tercih edilen bu özel yağ, terleme şikayetlerinin son bulması adına da temin edilir. Aşırı terlemeye karşı son derece etkili olduğu bilinir. Özellikle de Laurik asit içermesinden kaynaklı olarak kötü kokulara savaş açtığını belirtmek gerek.

 Anti – bakteriyel kabul edilen Hindistan cevizi yağı direk olarak terleyen bölgelere sürülebilir. Her gün uygulamaya uygun olan yağı dilediğiniz bölgelere sürer ve terlemenin önüne geçebilirsiniz. Ancak bunun öncesinde cildin temiz olmasına dikkat etmek gerekir. En doğrusu ılık bir duştan çıktıktan hemen sonra yağın cilde uygulanmasıdır. Böylece terleme şikayetlerini azaltabilir ve kötü kokulara savaş açabilirsiniz.

8. Terlemeye Karşı Alınacak Önlemler

 Terlemeye karşı önlemler nelerdir öğrenmeniz de doğal yöntemler kadar önemli. Nitekim tüm bu doğal yöntemler gibi önlemlerin de alınması halinde terleme şikayetlerinin azalması kaçınılmaz olacaktır. Şöyle ki:

 • Vücut ısısını dengelemek adına soğuk su tüketmeniz faydalı olacaktır.
 • Terin kötü kokmasına neden olan sigara ve alkolden uzak durmak gerekir.
 • Yoğun kafein içeren içeceklerin tüketilmesi de terlemenin artış göstermesine neden olur.

 Bunların yanı sıra vücudunuz kuru iken kullandığınız deodorantlardan ve parfümlerden daha etkili bir sonuç alırsınız. Son olarak sentetik olan kumaşlardan da uzak durmanız faydalı olacaktır. Doğal iplikler ile hazırlanan ve yumuşak kumaşlara yönelmek gerekir. Sık sık duş almak ve duş sırasında limon ya da elma sirkesi gibi etkili ürünlere başvurmakta faydalı olacaktır.

9. Koltuk Altı Terlemesi İçin Kesin Çözüm Nedir?

Koltuk Altı Terlemesi İçin Kesin Çözüm Nedir?
Koltuk Altı Terlemesi İçin Kesin Çözüm Nedir?

 Koltuk altı terlemesi için kesin çözüm nedir? Daha çok yazın sıcak havalarda belirtilerini gösteren ve oluşturduğu kötü görüntü ile rahatsızlık veren koltuk altı terlemesi, bazı kişilerde oldukça fazla yaşanmaktadır. Çeşitli sebeplerden ortaya çıkan bu görüntü, yaymış olduğu koku ile hem kişiyi hem de çevresindeki insanları rahatsız etmektedir. Koltuk altı terleyen kişiler genellikle fazla kilolu insanlarda görülürken erkeklerin kadınlara göre daha çok terlediği görülmektedir. Özellikle hızlı hareket etme sebebiyle yaşanan bu durum stresli zamanlarda daha çok ortaya çıkmaktadır. Kötü koku yayan ve görüntüsü ile rahatsız eden koltuk altı terlemesi normal olarak görülmemeli ve mutlaka önlem alınmalıdır. 

Koltuk altı terlemesi için kesin çözüm nedir? diye aklınızda soru işaretleri var ise aşağıda sizin için derlediğimiz koltuk altı terlemesine iyi gelen çözümlere bakabilirsiniz.

9.1. Terlemeyi Önleyici Ürünü Doğru Şekilde Kullanın

 Günlük rutininizin bir parçası olarak terlemeyi önleyici krem ​​sürüyorsunuz. Ama doğru ürünü mü kullanıyorsunuz? Ve daha da önemlisi, doğru kullanıyor musunuz? Terlemeyi önleyici, koltuk altı terlemesini kontrol etmek için en kolay ve en yaygın çözümdür.Tere karşı korunmak için terlemeyi önleyici kullanmanız önemlidir. Deodorant, vücut kokusuyla mücadele etmek için yapılmıştır ve mutlaka teri uzak tutmak için çalışmaz. Terleme önleyici kremden en iyi şekilde yararlanmak ve koltuk altı terlemesini önlemek için yapmanız gerekenler:

 • Kendinizi temiz tutun:Ter önleyiciyi cildinizde ter veya kirle karıştırmayın. Bu tahrişe ve batmaya neden olabilir. Kokuyu uzak tutmak için her gün antibakteriyel sabunla duş alın veya banyo yapın.
 • Kuru koltuk altlarına uygulayın: Duştan hemen sonra terlemeyi önleyici krem ​​sürmekten kaçının. Önce cildinizi iyice kurulayın. Küçük bir miktar su bile terlemeyi önleyici maddenin etkisini azaltabilir.
 • Gece uygulayın:Bu, aktif bileşenlerin cildinize daha fazla sızmasını ve ertesi gün daha etkili olmasını sağlar.
 • Ter önleyici kuruduktan sonra giyinin:Gömleğinizi nemli ter önleyicinin üzerine giydiğinizde, etkisi daha az olabilir. Uyguladıktan sonra birkaç dakika bekleyin veya saç kurutma makinesini en düşük ayarda kullanarak giyinmeden önce koltuk altlarınızı havalandırın.
 • Tutarlı bir şekilde uygulayın:Muhtemelen bir uygulamadan sonra bir gelişme görmeyeceksiniz. Sonuçları görmeye başlamak için ter önleyicinizi arka arkaya en az üç ila dört gece uygulayın.

 Terlemeyi önleyiciler, ter kanallarınızı tıkayan ve daha az terlemenizi sağlayan alüminyum bileşikleri içerir. Ancak tüm terlemeyi önleyici maddeler eşit miktarda ayarlanmamıştır. Farklı markaların alüminyum seviyeleri aynı değildir.

 Bu nedenle, koltuk altı ter seviyenizi durduracak kadar güçlü bir terlemeyi önleyici kıyafet giymek önemlidir.

9.2. Diyetinize Dikkat Edin

 Diyetiniz ne kadar terlediğinizi etkileyebilir. Bazı yiyecek ve içecekler sizi terletebilir, bazıları ise serinletebilir. Terli koltuk altlarını önlemek için şu yiyeceklerden kaçının:

 • Alkol ve kafein gibi uyarıcılar: Alkollü ve kafeinli içecekler kalp atış hızınızı, vücut ısınızı ve kan basıncınızı artırarak terlemenize neden olur.
 • Çorba gibi sıcak yiyecekler: Doğal olarak vücut ısınız içten dışa doğru yükselir ve ter tepkisini tetikler.
 • Acı sos,kimyon gibi baharatlı yiyecekler: Baharatlı yiyeceklerde doğal olarak bulunan bir kimyasal olan kapsaisin, ağzınızdaki sinir reseptörlerini uyarır ve vücudunuzu sıcak olduğunu düşünmesi için kandırarak sizi terlettirir.
 • Köri, sarımsak ve lahana gibi keskin kokulu yiyecekler ve baharatlar: Bu yiyecekler sizi daha fazla terletmez, ancak sindirdiğinizde terinizin kötü kokmasına neden olurlar.

9.3. Endişe Ve Stresi İyi Yönetin

 Hayatın yoğun olabileceğini biliyoruz. Ancak stres, koltuk altı terlemesinin önemli bir sebebidir. Daha da kötüsü, utanç verici ter izleri hakkında endişelenmek vücudunuzun daha fazla terlemesi için sinyal gönderebilir. Bu bir kısır döngüdür fakat endişelerinizden arınarak koltuk altı terini engelleyebilirsiniz. Stresi nasıl yöneteceğinizi öğrenmek, terli koltuk altlarından kaçınmanıza ve ruh halinizi iyileştirmenize yardımcı olabilir.

   Zihninizi temizlemek ve koltuk altı terlemesini terlemesini azaltmak için şunları deneyin:

 • Stres duygularını kabul etmek: Tetikleyicilerinizi anlayın, böylece stresi, gerginliği ve koltuk altı terlemesini önleyebilirsiniz.
 • Eyleme geçirilebilir yapılacaklar listeleri oluşturma: Endişelenmeyi bırakabilmeniz için elinizdeki görevlerin üstesinden gelme konusunda netlik kazanın.
 • Sakin ve toplanmış hissetmenize yardımcı olan günlük rutinler uygulamak: Derin nefes alma, rahatlatıcı müzik ve meditasyon teknikleri stresi ve koltuk altı terlemesini azaltabilir.
 • Egzersiz: İster inanın ister inanmayın, egzersiz stres seviyenizi düşüren ve rahatlamanıza yardımcı olan endorfin salınımı yoluyla terlemeyi azaltabilir.

9.4. Koltuk Altlarınızı Tıraş Edin

 Teknik olarak koltuk altlarınızı tıraş etmek koltuk altı terlemesini durdurmaz. Fakat koltuk altı kılları nemi tutarak daha fazla terlemenize neden olabilir. Terlemeyi önleyici maddenin etkinliğini artırmak ve uygulamayı kolaylaştırmak için koltuk altlarınızı tıraş etmeyi veya ağda yapmayı deneyin. Bunun gömleklerinizdeki ter lekelerini azaltmaya yardımcı olduğunu ve kendinizi daha rahat ve kuru hissetmenizi sağladığını görebilirsiniz.

9.5. Doğal Ter Çözümlerini Deneyin

 Koltuk Altı Terlemesi Nasıl Geçer?  Koltuk altı terlemesini durdurmak için deneyebileceğiniz evde doğal çözüm yöntemleri mevcuttur. Şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Elma sirkesi: Koltuk altı gözeneklerinizi kapatabilir ve terlemeyi azaltabilir. İçeri sızması için yeterli zaman tanımak için yatmadan önce bir pamuklu bez ile koltuk altlarınıza uygulayın.
 • Domates suyu: Her gün bir bardak tüketin veya teri azaltmak için cildinize uygulayın.
 • Yeşil ve siyah çay: Sindirimi desteklemek ve terlemeyi en aza indirmek için her gün bir bardak yeşil çay için. Gözeneklerinizi küçültmek için siyah çayı doğrudan cildinize uygulayın.
 • Mısır nişastası ve kabartma tozu: Bu bileşenlerin her ikisi de koltuk altı terini doğal olarak emer. Doğal bir ter önleyici oluşturmak için iki ölçek mısır nişastası ve üç ölçek kabartma tozunu karıştırın. Bu karışımı koltuk altı bölgenize uygulayın.
 • Patates: Koltuk altı terlerinden kurtulmak için günde iki tane patates yemek faydalı olacaktır. Ya da daha kuru hissetmek için her gün koltuk altlarınıza çiğ bir dilim patates sürün.
 • Limon: Limon, ter bezlerini daraltan ve terlemeyi azaltan sitrik asit içerir. Yarım limon suyunu bir pamuk yardımıyla koltuk altı bölgenize uygulayın. Hem terlemeyi engelleyecektir hem de içindeki asit sayesinde oluşan kötü kokuları giderecektir.

Koltuk Altı Terlemesine Evde Çözüm Nedir? Koltuk Altı Terlemesi Nasıl Geçer? Koltuk Altı Terlemesi İçin Kesin Çözüm Nedir? soruları hakkında sizlere bilgi aktarmaya çalıştık. Farklı sorunlarınız için uzman görüşü almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir