Vücut Bakım

Genital Bölge Beyazlatma Bitkisel Çözüm

Genital Bölge Beyazlatma Bitkisel Çözüm

İçindekiler ;

Dikkat !

Hastalar gündelik yaşamlarına devam edebilirler. Ancak uygulama bölgesine 1 ila 2 gün boyunca su temas ettirmemeleri önerilir. Uygulama bölgesinde hafif kızarıklıklar oluşması normaldir. Bu kızarıklıklar birkaç gün içerisinde azalarak kaybolacaklardır. Evde genital bölge beyazlatmak ve kararmalarınıza çözüm bulmak için yazdığımız diğer yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

1. Genital Bölgedeki Kararmalar Neden Olur?

 Genital bölgedeki kararmalara neden olan pek çok faktör bulunmakta. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Genital bölgenin havasız kalması
 • Yaş ilerledikçe cilde rengini veren pigmentlerde meydana gelen sorunlar
 • Hormonsal bazı rahatsızlıklar
 • Doğum kontrol hapı ya da hormon içerikli bazı ilaçların kullanılması
 • Tatilde güneşlenme esnasında maruz kalınan zararlı güneş ışınları
 • Yanlış lazer uygulamaları (lazer ışın ayarındaki hata ya da bu bölgeye yoğun lazer uygulaması yapılması vs)
 • Genital bölge için kullanılan kremler (ya da kimyasal içerikli vücut kremleri)
 • Östrojen hormonunda meydana gelen artış
 • Cildin nem kaybetmesi
 • Hamilelik

 Bu ve bunun gibi sebepler genital bölgedeki kararmalara neden olabilmektedir.

2. Genital Bölge Beyazlatmak İçin Kullanılan Kozmetik Ürünler İşe Yarıyor mu?

 Genital bölgedeki kararmalar için çoğu kozmetik markası kolları sıvayarak harekete geçti ve genital bölgeyi beyazlatmaya yarayan bazı kremler ve ürünler piyasaya sürdü. Tıbbi müdahalelerden çekinen ancak diğer doğal yöntemlerle de sonuca varamayan pek çok kişi bu ürünler konusunda ikilime düştü. Peki, gerçekten genital bölgeyi beyazlattığı iddia edilen bu ürünler işe yarıyor mu?

 Öncelikle bu ürünlerin hemen hemen hepsinin tamamen kimyasal bileşenlerden meydana geldiğini belirtelim. Genital bölge de malumunuz hassas ve önemli bir bölge. O yüzden uzmanlar, bu tür kimyasal içerikli ürünlerin genital bölgede kullanılmasını uygun bulmuyor. Bu ilk sebep. Bunun yanı sıra bu ürünleri kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda bu ürünlerin pek da başarılı olduğunu görmüyoruz. Çoğu kişi ürünlerin tam bir fiyasko olduğundan şikayet etmiş. Bu kadar yüksek meblağlar ödeyerek hiçbir sonuç elde edemeyeceğimizi görmek oldukça sinir bozucu olacaktır. İşte bu yüzden kimyasal içerikli ve neredeyse hiçbir işe yaramayan ürünlerdense, sağlıklı ve doğal çözümler tercih etmek daha akıllıca olacaktır. İşte sizler için genital bölge beyazlatma için bitkisel çözüm önerileri.

3. Genital Bölge Beyazlatmak İçin Biktisel Çözümler

Genital Bölge Beyazlatma Bitkisel Çözüm
Genital Bölge Beyazlatma Bitkisel Çözüm
 Genital bölge beyazlatmak için uzmanların da önerdiği bazı bitkisel çözüm yolları mevcut. Haydi, bunlara birlikte göz atalım!

3.1. Limon Ve Elma Suyu

 Limon ve elmanın asidik yapısı, cildin renginin açılmasında etkili çözümlerdir. Bu tarif için malzemelerimiz:

 • 1 tatlı kaşığı elma suyu,
 • 1 tatlı kaşığı limon suyu,
 • 1 tatlı kaşığı vazelin

 Hazırlanışı: Tüm malzemeleri bir kap içerisinde homojen bir hal alana dek karıştırın. Uygulamaya geçmeden önce duş alın ve duştayken genital bölgenizi keseleyerek ölü derinin atılmasını sağlayın. Bu işlemin ardından krem haline getirdiğiniz karışımı genital bölgeye uygulayın. Bunu yaptıktan sonra genital bölgenizi yıkamayın. 30- 60 dakika bekledikten yani karışım iyice emildikten sonra bu bölgeye pudra sürebilirsiniz. Bu işlemi her gün düzenli olarak uygulayın.

3.2. Karbonat

 Bu tarif için malzemelerimiz oldukça yalın:

 • 2 tatlı kaşığı karbonat
 • 1 yemek kaşığı su

 Hazırlanışı: Tüm malzemeleri bir kap içerisinde homojen kıvam elde edene kadar karıştırın. Macun kıvamına geldikten sonra karışımı, genital bölgenize uygulayın ve yaklaşık 15- 20 dakika kadar bekletin. Hemen arkasından ılık su ile durulayın. İşlemi her gün düzenli olarak tekrar edin.

3.3. Yoğurt ve Limon Suyu

 Malzemeler:

 • 1 adet limonun suyu
 • 1 dolu yemek kaşığı yoğurt

 Hazırlanışı: Malzemeleri bir kase içerisinde güzelce karıştırdıktan sonra genital bölgenize uygulayın 15- 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık su yardımı ile temizleyin. Her gün düzenli olarak uyguladığınızda güzel etkiler alabileceğiniz bu yöntemi mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

3.4. Zerdeçal ve Portakal

 Genital bölge beyazlatma bitkisel çözüm yöntemleri içerisinde en çok tavsiye edilen tariflerden biri de zerdeçal ve portakal suyu maskesidir. Bu tarif için malzemelerimizi şöyle sıralayabiliriz:

 Malzemeler:

 • Yarım bir portakalın suyu
 • 2 çay kaşığı zerdeçal

 Hazırlanışı: Yarım portakalın suyunu sıktıktan sonra içerisinde 2 çay kaşığı toz zerdeçal ekleyin ve güzelce karıştırın. Daha sonra macun kıvamına gelen bu karışımı genital bölgenize uygulayın. 15- 20 dakika beklettikten sonra ılık su yardımı ile durulayın. Bu işlemi de yine diğer yöntemler gibi her gün düzenli olarak uygulayın. 2-3 hafta içerisinde güzel sonuçlar elde edeceksiniz.

Dikkat !

Önemli not alanı