Yaşlanma Karşıtı

Göz Çevresi Sıkılaştırıcı Krem Önerileri

Göz Çevresi Sıkılaştırıcı Krem Önerileri

 Göz çevresi ve göz altı morlukları için krem arayan bayanlara bu yazımızda en iyi ve en etkili göz çevresi kremlerini derlemeye çalıştım. Bir çok kadının en büyük sorunlarından biri olan göz çevresi kırışıklıkları, morlukları ve şişlikler çoğu zaman can sıkıcı bir hal almaktadır. Siz de daha detaylı bilgi almak için bizlere iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz. 

 Özellikle 35 yaş ve üstü bayanların en iyi göz kremini aradıkları bilinmektedir. Göz çevresi kremi kullananlar sıklıkla sizlere vereceğim göz çevresi ve göz altı kremlerinin çok etkili olduğunu söylemişlerdir. Cildimize nasıl gereken önemi veriyorsak aynı şekilde göz  altına ve göz çevresine bakım yapmayı ihmal etmemeliyiz. Göz çevresi kremlerinin bazıları cildi nemlendirirken bazıları ise göz altı morluklarını etki etmektedir.

İçindekiler ;

Dikkat !

 Zamana ve çevresel etkenlere karşı koyamayan, vücutta en hassas cilde sahip olan göz çevresi ekstra şımartılmayı hak ediyor. Bu bölgede beliren koyu halkalar, kırışıklıklar ve sarkmalara karşı bakım kremlerinizden daha yoğun ürünler kullanmak cildinize ekstra fayda sağlayabilir.

1. Göz Çevresi Sıkılaştırıcı Kremi Nedir ve Ne İşe Yarar?

 Göz çevresindeki derinin, yüzünün diğer bölgelerine göre 5-10 kat daha ince olduğunu biliyor muydun? İşte bu nedenle göz çevresi yaşlanma belirtilerini daha fazla belli eder ve daha çabuk tahriş olur. Daha ince yapıda olduğu için de daha fazla nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Kısacası her gün kullandığın nemlendiricin göz çevrene yetmeyebilir. Göz kremi sayesinde göz altı problemlerinden kurtulabilirsin.

 Göz çevresine uygun bir bakım uygulamak genç görünen bir cilt için oldukça önemlidir. Bu neden ilk önce göz çevrene nasıl bir bakım uygulamak istediğine karar vermelisin.

2. Göz Altı Kremi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göz Çevresi Sıkılaştırıcı Krem Önerileri
Göz Çevresi Sıkılaştırıcı Krem Önerileri
 Göz kremi seçerken en önemli husus kremi kullanımamacınızdır. Göz kremi kullanma amacınız sadece göz çevresi bakımı yapmak bile olsa bunun beraberinde başka birçok özellik içeren krem çeşitleri vardır. İhtiyacınız doğrultusunda çizgileri yok eden, devamlı şişen gözlerirahatlatan, morlukları ve halkaları azaltan bir krem tercih edebilirsiniz.  Göz çevrenizde istemediğiniz pürüzlü görünüm için kullanacağınız göz kreminin içindeki maddelerin tamamı çok önemlidir. Gergin bir göz çevresi için kafein ve alkole ihtiyaç varken, sağlıklı bir göz çevresi için ise kolajen, bakır ve C vitaminine ihtiyaç vardır. Gözaltı morlukları ve halkalar için ise K vitamini ve kojic asit maddeleri barındırmasına dikkat edilmelidir. Kojic asit beyazlatıcı bir madde olmasının yani sıra yaşlılık sebebiyle oluşan lekelerle de savaşır. Burada saydığımız maddeleri içeren bir göz kremi, göz çevrenizde ki renk tonunu düzenleyip, sağlıklı ve daha güzel bir görünüm elde etmenizi sağlar.  Göz kremi seçimi yaparken göz kreminin kıvamı da yapılan seçimime de büyük ölçüde etmek gerekir. Akışkanlığı az ve tok bir yapıda olan krem, göz çevresinde bulunan gözenekleri tıkar, gözeneklerdeki emilimin azalır ve cildiniz kabarabilir. Akışkanlığı serum, jel ve krem formunda bulunun göz kremlerini seçmeniz daha doğru olacaktır.  Göz kapağı ve çevresindeki yağ butoncukları vücuttaki yağ ve kolesterol birikiminden oluşabileceği gibi, yanlış göz çevresi kullanımından da oluşabilir. Aynı zamanda bu sorun genetik yapıya bağlı da olabilir. Göz kapağı ve çevresindeki yağ butoncukları için göz kremi tercih ederken kremin içinde bulunan kimyasal maddeleriönemle incelemeli ve kullanmaya öyle başlanmalıdır.

3. Göz Çevresi Problemlerinden Biri De Göz Kapağı Düşüklüğüdür

 Göz kapağındaki kasların, çeşitli nedenlerden dolayı fonksiyonunu yerine getirememesiyle, göz kapağında istenilmeyen bir görünüm oluşur. Yaşlanma karşıtı göz kremleri ve botox etkili bazı göz kremleri bu soruna yardımcı olur. Tedavisi diğer göz çevresi sorunlarına göre daha zor olabilir. Bu sebeple bazen kremler yetersiz gelir ve estetik gerektirebilir.

 Gözaltı torbaları ve morlukları genetik yapıya bağlı veya bir hastalığın göstergesi olarak oluşmaktadır. Günümüzde birçok insanın sorunu olan uykusuzluk ve yorgunluk dagöz çevresi torbalarına ve morluklarına sebep olan bir faktördür. Bu durumda nem içeriği iyi, kan dolaşımını artıracak kremler tercih edilmelidir. Aynı zamanda bölgedeki dokuları besleyecek, aynı zamanda yenileyecek içerikteki ve doğal içerikli göz kremleri daha çok tercih edilmelidir. Göz kreminizi uygulamadan öncesinde buzdolabınızda saklayıp soğuk uygulayarak aynı zamanda bölgeye göz masajı yapmak da bu soruna oldukça etkili olacaktır. Göz maskeleri, göz pedleri ve salatalık maskesi gibi ürünler göz bakımı rutinine eklenebilir. 

 Erken yaş göz çevresi kırışıklıkları için su bazlı, daha az yaşlanma karşıtı içeriği bulunan, daha az nem taşıyan, daha az yağ içeren hafif göz kremleri kullanılmalıdır. Eğer yoğun içerikli ürün kullanılırsa göz çevresi ve göz kapağında yağ butonu oluşumu, gözde batma ve yanma hisleri aynı zamanda göz etrafında hassasiyet oluşabilir.

 İleri yaş göz çevresi kırışıkları oluşumunda, yoğun yaşlanma karşıtı göz kremleri tercih edilmelidir. Yine ilerleyen yaşlarda göz çevresinde kuruluk, nemsizlik, yağ dokusu azalması ve yapı bozukluklarımeydana gelebilir. Bu sorunlar için özellikle göz çevresindeki kırışıklık derinliğini azaltan ve göz çevresindeki dokulara nem verecek ürünler tercih edilmelidir. İleri yaş göz çevresi kırışıklıkları için göz kremi seçerken, yoğun onarıcı ve yaşlanma karşıtı maddeler içeren göz kremleriyle, göz çevresindeki derin kırışıklıkları azaltabilir ve daha pürüzsüz bir görüntü oluşturabilirsiniz. Göz kremi kullanımını göz serumlarıyla destekleyerek sorunu daha hızlı giderebilirsiniz.

4. En İyi Gözaltı Kremleri

 En iyi gözaltı kremi markaları ürün çeşitliliği ile seçim yapmayı oldukça zorlaştırıyor. Hele bu konuda bilgi ve deneyiminiz az ise yanılma olasılığınız yüksek. Sizleri bu dertten kurtarmak adına her fiyat aralığından göz kremi tavsiyesi sunduk. Yukarıda önerdiğimiz en iyi gözaltı kremi markalarından bütçenize ve cilt tipinize uygun kremi seçebilirsiniz. 

 Gözaltı morluğu için uygun fiyatlı göz kremi kategorisinden Sante Plus Boto lifting göz çevresi bakım kremini denemenizi tavsiye ederiz. Eğer fiyat olarak daha üstlere çıkabiliyorsanız Kiehl’s Creamy Eye Treatment with Avocado, göz altı morlukları için en iyi krem listemizde yerini alıyor.  İstediğiniz doğadan gelen bitkisel bir bakım ise, ülkemizin en iyi doktorlarından İbrahim Saraçoğlu’nun üretimi Mihr göz çevresi bakım kremine şans verebilirsiniz.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir