Vücut Bakım

Koltuk Altı Kararması İçin En Etkili Beyazlatıcı Krem

Koltuk Altı Kararması İçin En Etkili Beyazlatıcı Krem

Çoğu kişi koltuk altı kararmasının nedenini terlemeye bağlasa da kullanılan ağdalar, jiletler, epilasyon aletleri, deodorantlar ve antiperspirantlar bu bölgenin kararmasına neden olan durumlardır. Kullanılan ürünlerin yanı sıra koltuk altı kararması genetik olarak da meydana gelir.

İçindekiler ;

Dikkat !

Koltuk altı yaz aylarında aşırı terleme ile ya da havasızlık nedeni ile kararmaktadır. Ağdanın çok sıcak bir şekilde yapılması ya da jiletin deri üzerinde hasar bırakması nedeniyle koltuk altının kararması mümkündür. Ayrıca deodorant kullanımı da koltuk altının kararmasına neden olur. Hamilelik dönemlerinde de hormon dengesinin değişmesi ile koltuk altı kararır.

1. Terleme Önleyici Seçerken De Kullanırken De Titiz Davranın

 Terleme önleyici ürünleri kullanırken yapılan yanlış seçimler, epilasyon hataları, hormonlardaki değişiklikler, hamilelik ve hastalıklar gibi birçok faktör koltuk altlarında renk değişimine neden olabilir. Koltuk altı kararmalarını kışın uzun kollu giysilerle gizlemek mümkün ama yaz mevsimi öyle mi? Kısa kollular, askılılar, bikiniler ve mayolar koltuk altlarını saklamak için hiç de uygun kıyafetler değil. Bu dertten tamamen kurtulmaya ne dersiniz? Neyse ki doğal yöntemlerle veya cilt beyazlatıcı kremlerle koltuk altı kararmalarını yok edebilirsiniz.

2. Koltuk Altı Kararma Nedenleri

 Limonla ya da karbonatla yapılan ev ilaçlarından alınan yardımların yanı sıra etkili tedavi denildiğinde olması gereken yaşam tarzı değişiklikleridir. Özellikle obezite durumları önemli nedenlerden olduğundan kilo vermek sıkıntının giderilmesinde çözümdür. Kilo kaybı ile birlikte diyabet sorunu da çözüleceğinden iki neden birden atlatılacaktır. Dermatolog yardımı ile ilaç kullanımı ile de koltuk altındaki kararmalar hafifletilebilir. Koltuk kararmaları hakkında merak edilenler ise;

  • Koltuk altı kararmaları önlenebilir bir cilt sorunudur.
  • Yaşama dair ufak değişikliklerle koltuk altı kararmaları geçirilebilir.
  • Obezite, diyabet gibi sorunların başlangıcı bu kararmalarla kişiyi uyarıcı niteliktedir.
  • Kararmalar doğal ev tedavileri ile de aşılabilir özelliktedir.
  • Koltuk altı kararmaları mutlaka bir dermatoloğa gösterilmelidir.

 Gibi konular koltuk kararması hakkında en çok merak edilen konulardır.

3. Koltuk Altı Kararma Tedavileri

 Evcil hayvanlar da uyuz olabilir. Ancak hayvanlarda gözlenen uyuz akarı türü ile insan uyuz akarı farklıdır. Dolayısı ile hayvandan insana uyuz geçse de kısa süreli kaşıntı dışında herhangi bir parazit enfeksiyonuna yol açmaz. Uyuza Kesin Çözüm Var Mı?

4. Koltuk Altı Kararması İçin Doktora Görünme Zamanı

Koltuk Altı Kararması İçin En Etkili Beyazlatıcı Krem Hangisi?
Koltuk Altı Kararması İçin En Etkili Beyazlatıcı Krem Hangisi?
 Kararmış koltuk altları ciddi bir sağlık sorunu olmaması ile birlikte bir dermatologa kontrol ettirilmesi de önemli bir detaydır. Zira belirlenmemiş bir şeker hastalığı ya da tiroid hastalığı oluşmuştur ve bunun tedavisi için geç kalınmış olunabilir. Tedavinin başlaması ile birlikte ciltteki koyu renk hali de düzelecektir. Karanlık lekeler varsa bu da doktora başvurulma sebebidir. Zira kansere işarettir.  Genital Bölge Kararması İçin En Etkili Yöntem Nedir adlı yazımıza gitmek için tıklayınız.
Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir