Yaşlanma Karşıtı

Kaz Ayağı Kırışıklıklarını Önleyici Bakım Kremi

Kaz Ayağı Kırışıklıklarını Önleyici Bakım Kremi

 Kaz ayağı kırışıklıklarını önleyici bakım kremi pek çok cilt bakımıyla ilgili endişelerde olduğu gibi, kaz ayağı kırışıklıkları gelişiminde yaş rol oynar. Bununla birlikte, zamanın geçmesi kolajen ve elastin üretiminde bir azalmaya neden olduğu için, devreye giren başka faktörlerin de olmadığı anlamına gelmez. Siz de daha detaylı bilgi almak için bizlere iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.

 Bir düşünün, aşırı güneşe maruz kalma ki bu durum dermatologlara göre; vücudun doğal kollajen ve elastin üretimini kademeli olarak yavaşlatır ve böylece gevşekliğe katkıda bulunur. Yüzdeki kas gücü, tekrarlayan yüz ifadelerine, strese, yerçekimine, kirliliğe, davranış alışkanlıklarına ve genetiğe yenik düşebilir. Kaşlarınızı kaldırabilmeniz “Frontalis” adlı kasların aktivitesinden kaynaklanır. Bu hareket bile zamanla “Statik Kırışıklıklar” oluşmasına sebep olabilir.

 Bazı insanlar, bir çift çizgi eşliğinde gülümsedikleri bir resim gördükleri anda alın kırışıklıkları üzerine endişelenmeye başlarlar. Gerçek şu ki o kırışıklıklar siz mimiklerinizi kullanmadığınız sürece kalıcı hale gelmez. Bu durumda bizi şu iki kavrama getirmektedir. Dinamik ve Statik Kırışıklıklar.

 Dinamik kırışıklıklar, normal günlük ifadenin yani mimiklerin geçici bir parçasıdır. Statik kırışıklıklar ise söz konusu dinamik kırışıklıklar ortada yokken yani mimiklerinizi kullanmıyorken bile orada duran kırışıklıklardır.

İçindekiler ;

Dikkat !

 Göz çevrenizde yaşlanmaya bağlı olarak kaz ayağı pronlemleri meydana gelebilmektedir. Kaz ayağı için kullanılan bitkisel yöntemler ve en etkili kremleri sizler için derledik yazımızı inceleyebilirsiniz.

1. Alın Kırışıklığı (Kaz Ayağı Çizgileri) Nasıl Giderilir?

 Cildi hassas olan bayanların genital bölgelerine özel ilgi göstermeleri ve temizliğe çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Hassas ciltli bayanların kozmetik ürünleri genital bölgelerinde kullanmamaları ve genital bölgeyi temiz tutmaları kararmaların önüne geçebilir. Terlemeden kaynaklı pişik oluşması, hatalı iç çamaşır tercihi vajina kararmalarına sebep olabilmektedir. Polyester külotlar yerine pamuklu iç çamaşır tercih etmek sağlığınız açısından daha yararlı olacaktır. Polyester iç çamaşırlar pişik sebebi olduğu için genital bölgede mantar oluşmasına dahi sebebiyet verebilir.Tıpkı gözenekleri yok edip edemeyeceğinize dair soru gibi, alın kırışıklıklarını (kaz ayağı çizgileri) tamamen ortadan kaldıramazsınız. Ancak görünüşlerini hızlı ve etkili bir şekilde azaltan yöntemler var.

 Öncelikle durumun neden böyle olduğunu anlamalıyız. Yaşlandıkça kolajen ve elastini kaybederiz, bu da cildimizin geri dönememesine sebep olur. Cildin en iyi performansını sergilemesine yardımcı olmak için Retinoid, Antioksidanlar, Seramidler ve diğer bileşenlerin bölgesel uygulamaları kullanılabilir. Bu sayede kırışıklıkların bir kısmını dengeleyebilir veya önleyebiliriz.

 Şimdi size kırışıklıkları önlemek ve düzeltmek için dermatologlar tarafından önerilen 6 ipucu vereceğiz.

2. Kırışıklık kaz ayağı Neden Oluşur?

Kaz ayağı kırışıklıklarını önleyici bakım kremi
Kaz ayağı kırışıklıklarını önleyici bakım kremi

 Kırışıklık, genel olarak yaşla beraber ciltteki kolajen ve elastin liflerinin azalması ile ortaya çıkar. Stres, çevresel faktörler, cildin yeteri kadar nemlendirilmemesi, güneşin zararlı ışınları kırışıklık oluşumunda etkili sebeplerdir. Yatış şeklinizde kırışıklık oluşumunda etkilidir. Sürekli yan pozisyonda yatan kadınlarda göğüslerin ağırlık yapması sonucu dekolte bölgesi kırışıklığı görülebilir.

 Kırışıklık sorunun yanı sıra sarkma problemi de yaşlanmayla birlikte görülür. Sarkmaların en önemli sebebi yerçekimidir. Bir diğer nedeni ise kırışıklık gibi yaşlanmayla beraber kolajen kaybının başlaması.

3. Yaşlara Göre Krem Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Ergenlik ve ilk gençlik dönemlerinde cildin ağır kremlere gereksinimi yoktur. Bu dönemde cildi temizlemek ve nemlendirmek yeterlidir. Makyaj yapılmaya başlanmış ise, gece yatmadan evvel makyaj mutlaka temizlenmeli ve cilt bakımı yapılmalıdır. Bu dönemde yaşa uygun hafif bir tonik kullanmak önemlidir. Kişisel olarak tavsiyem bu yaş grubunda kimyasal bazlı ürünler yerine doğal yöntemlerin benimsenmesidir. (tonik yerine maden suyu kullanımı gibi)

4. 25-30 Yaş Diliminde Krem Seçimi

 Bu yaş diliminde göz çevresi ve kaz ayağı için krem kullanmaya başlamak doğrudur. Mimik çizgileri, kaz ayaklarının ortaya çıkmaya başladığı bu dönemden en büyük etkiyi göz çevresi alır. Göz çevresi çok hassas bir yapıdadır ve yoğun nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Genel cilt bakımı için iyi bir tonik seçilmesi gereklidir. Günlük makyaj, hava kirliliği, çevresel faktörler cilt için adeta birer tehdittir. Bu tehdidi bertaraf etmek için cilt tonik ile temizlenmeli ve doğru krem ile nemlendirilmelidir.

5. 40 yaş ve Üzeri Anti-Aging Kremlerle Tanışma Zamanı

 Kimyasal peeling yöntemi kimyasal maddeler ile cildi soyma yöntemine verilen addır. Yüzeydeki derinin pul pul dökülmesi ile yeni cilt meydana getirmesi için solüsyonun uygulanmasını içermektedir.
Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir