Yaşlanma Karşıtı

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Çözüm Nedir

 Göz altı kırışıklıkları, cilt kırışıklıkları kişinin yaşlanma sürecinde ve kozmetik eşyalarının yanlış uygulanmalarından ortaya çıkan cilt sorunlarının başında yer almaktadır. Gözaltı kırışıklıkları hiç kimsenin istemeyeceği belli başlı sorunlardan biri olup genellikle yaşa bağlı olarak meydana gelen beslenme ve cilt tipine bağlı olarak farklılık gösteren pek çok insanın sorunudur. Siz de daha detaylı bilgi almak için bizlere iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.

 Göz altı kırışıklıkları, göz altında ince çizgilenmeler, gevşeme yani esneklik kaybı, göz altı torbalarının belirginleşmesi, gülme mimiğinin yoğun kullanımına bağlı kaz ayağı kırışıklıkları şeklinde izlenebilmektedir. Aşağıdaki videoda Şems Aslan gözaltı morlukları ve kırışıklıkları için doğal yollarla nasıl kurtulabileceğinizi anlatıyor. Unutulmamalıdır ki yaşadığımız her durum cerrahi operasyonlar gerektirmez. Doğaya inanmalı ve güvenmeliyiz.

İçindekiler ;

Dikkat !

 Göz çevremizdeki derimiz diğer bölgelerimize göre daha ince ve hassastır. Bu sebeple iç ve dış etkenlerden daha fazla etkilenebilmektedir. Bu etkenlere bağlı olarak da göz altı morlukları, kırışıklık, torbalanma gibi problemler ortaya çıkabilmektedir. Sağlık açısından olmasa da estetik açıdan kişiyi rahatsız eden bu problemler kişinin daha yorgun, yaşlı görünmesine neden olabilmektedir.

1. Göz Altı Çizgileri Nasıl Geçer

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Bitkisel Çözüm Nedir
Göz Altı Kırışıklıkları İçin Çözüm Nedir
Üzüm çekirdeği iyi bir antioksidan, cildi besleyici ve nemlendirici özelliği olduğu için yüzümüzde oluşan kırışıklıklarda mücadelede bize yardımcı olacaktır ve bunun yanında üzüm çekirdeği yağı besleyip,  nemli ve temiz kalmasını sağlayacaktır.   Gözaltı kırışıkları için vitaminler ile önlem alabiliriz. E vitamini iyi bir antioksidan olduğu için E vitamini bakımından zengin olan besinleri bolca tükettiğimiz takdirde gözaltımızdaki farklılık kolayca gözle görülecektir. E vitamini bakımından üzüm ve ananası tüketebilirsiniz.

2. Göz Altı Kırışıklıklarının Tedavi Seçenekleri Nelerdir?

 Tıpta birçok gözaltı kırışıklıkları tedavisi bulunmaktadır. Gözaltı kırışıklıkları için estetik yapılması özellikle son dönemde oldukça yaygındır. Gözaltı kırışıklıkları için krem kullanımı ise son yüz yılda kullanılıyor olsa da geçmişte bitkiler yoluyla bu tedaviler doğal yollarla uygulanmaktaydı.

 Gözaltı kırışıklıkları için botoks yapılması ise günümüz estetik uzmanlarının bu konuyu göz çevresi kırışıklıkları için kesin çözüm olarak eğilim haline getirmesi ve diğer anlamda da botoks yöntemi ile hızlıca sonuca ulaşılması sebebiyle tercih edilmektedir.

 Göz çevresi kırışıklıkları için lazer tedavisi de kırışıklık tedavisi uygulamalarından biridir. Bunlar tedavi olarak yapıldığından birçok kişi tarafından korkulmaktadır. Ancak gözaltı kırışıklıklarından doğal yollarla da kurtulabilirsiniz.

 Göz altı kırışıklıklarının lazer ile tedavisi, altın iğne (fraksiyonel radyofrekans) ile tedavi, karbon peeling ile tedavisi, fraksiyonel karbondioksit (C02) ile tedavisi, RP mezoterapi ile tedavisi,  somon DNA aşısı ile tedavisi, gençlik aşısı ile tedavisi, mezolifting ile tedavisi, mimiklerin azaltılması yoluyla tedavisi yöntemleri bulunur.

 Bunların yanında evde sizlerin de yapabileceği doğal ve işe yarayan tariflerde bulunmaktadır. Aşağıda vereceğim doğal gözaltı kırışıklıkları tarifleri kendim daha önce kullanıp yararını gördüğüm tariflerdir. Sizlerde rahatça uygulayabilirsiniz.

3. Göz Altı Kırışıklıklarına Karşı Evde Doğal Çözümler

 Göz ve göz çevresi oldukça hassas olduğundan önce çok küçük bir bölgede deneyerek alerji ve tahriş olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Gözaltı kırışıklıkları sıklıkla yağlanmanın olumsuz etkileri dışında susuz ve kuru kalan ciltlerde daha fazla görülür.

3.1 Üzüm Çekirdeği Yağı

 Üzüm çekirdeği yağı cildi nemlendirir ve cildin ihtiyacı olan besleyici bileşenleri ihtiva eder. Özellikle göz çevresindeki cildin ve çatlakların tamirinde etkilidir. Bu doğal yağ kırışıklıklarla savaşır ve cildi yeniler. Proantokyanidin isimli antioksidanlar açısından zengin olan üzüm çekirdeği yağı yaşlanan cildin yenilenmesine yardımcı olur.

3.2 E Vitamini

 E vitamini gözaltı kırışıklıklarını azaltmada etkilidir. E vitaminin kendisi bir antioksidandır ve kapsül içerisindeki yağ oldukça koyu kıvamda olduğundan cildinizin nemlendirilmesini sağlar. Her gece yatmadan önce E vitamini kapsülündeki sıvıyı sıkıp gözaltlarınıza ve kırışıklıkların olduğu bölgelere sıkın. Üzüm ve ananası gündüz, E vitaminini gece kullanarak daha hızlı sonuç alabilirsiniz.

3.3 Hindistan Cevizi Yağı

 Hindistan cevizi yağı kırışıklıklar ve kırışıklık önlemede harikalar yaratmaktadır. Hindistan cevizi yağı ile kırışıklıkların olduğu bölgelere ve gözlerinizin altına masaj yapın. Hindistan cevizi yağını bir hafta boyunca kullanıp sonuç alabilirsiniz. Günlük olarak hindistan cevizi yağını kullanarak ileride oluşacak kırışıklıkları da önleyebilirsiniz.

3.4 Avokado

 Avokado cildin ihtiyacı olan birçok gıdayı tek başına içeren ender meyvelerden birisidir. Bir miktar avokadoyu ezin ve göz çevrenize sürün. Avokadonun içerisinde doğal yağ bulunduğundan cildinizin yağ üretimin mekanizmasını tetikler ve cildinizin daha genç görünmesini sağlar.

3.5 Salatalık

 Salatalığı gözaltlarınızdaki kırışıklıklardan kurtulmak için kullanabilirsiniz. En etkili yöntemlerden birisi olan salatalık hem kazayağı görünümünü hem de gözaltı kırışıklıklarını azaltır. Yarım santim kalınlığında kestiğiniz ve buzdolabında soğuttuğunuz salatalık dilimlerini gözlerinizin ve kırışıklıkların bulunduğu bölgelere koyun ve 15 dakika bekleyin. Salatalık dilimleri ısındıkça soğuk dilimlerle yer değiştirin.

3.6 Kastor Yağı

 Kastor yağı en bilinen kırışıklık tedavi yöntemlerinden birisidir. Kırışıklıklarınızın olduğu bölgeyi iyileştirir. Gece uyumadan önce yüzünüzü temizledikten sonra birkaç damla kastor yağını sorunlu bölgelere sürün ve hafifçe masaj yapın. Bu işlem cildinizi yumuşatır ve yaşlanma belirtilerini azaltır. Bu işlemi her hafta 1-2 defa tekrarlayarak mevcut kırışıklıklardan kurtulabilir veya kırışıklıkların oluşmasını önleyebilirsiniz.
Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir