Yaşlanma Karşıtı

Erkekler İçin Göz Çevresi Kırışıklık Kremi Tavsiye

Erkekler İçin Göz Çevresi Kırışıklık Kremi Tavsiye

 “Erkekler de anti-aging bakım ürünleri kullanmalı mı?” sorusunun yanıtının “evet” olduğunda hemfikirsek, gelelim “Neden erkeklere özel olan seriler tercih edilmeli?” kısmına. Erkeklerin cilt yapısı kadınlarınkine göre farklı, dolayısıyla ihtiyaçları da… Hormonal farklılıklar nedeniyle, erkek cildi kadına göre %25 oranında daha kalın bir dokuya sahip. Bu, aynı zamanda daha fazla yağ bezi ve daha geniş gözenekler anlamına geliyor. Erkek cildi daha yağlı olsa da, tıraş hassasiyetini yükselttiği için yoğun neme ihtiyaç duyuyor.

 Erkek kırışıklık kremi, erkek cilt bakımı bayanlarınki kadar detaylı olmasa da karizmatik bir görünüm için erkeklerinde cilt bakımına önem vermesi gerekir. Erkeklerin cilt yapısı bayanlara göre daha yağlıdır. Ancak yağlı cilt kırışmaz diye bir gerçekte yoktur. Yaş ilerledikçe kırışıklıklar doğal olarak ortaya çıkacaktır. Kırışıklıkların oluşmasını geciktirmek ya da oluşan kırışıklıkların görünümü azaltmak için cilt tipine uygun kremlerin kullanılması gerekir. Normal bir losyon ya da nemlendirici kullanımı bile bu yönde başarılı olabilir. Kırışıklık önleyici kremlerle beraber evde doğal maskelerden de yararlanılabilir. Yazımın devamında erkek kırışıklık kremleri ve kırışıklık için doğal krem tariflerine ulaşabilirsiniz.

İçindekiler ;

Dikkat !

 Göz çevresi kırışıklıkları ve yüz kırışıklıkları hakkında yazmış olduğumuz diğer yazılarımızı inceleyerek  bitkisel tedavi yöntemleri hakkında kapsamlı bilgi sahibi olabilirsiniz.

1. Erkek kırışıklık kremi çeşitleri nelerdir?

  • Boto Lifting Kırışıklık Kremi: Boto lifting kırışıklık karşıtı krem bitkisel içerikli özel formül asyönü sayesinde yaşlanma ve kırışıklık önleyici ve geçirici etkisi ile sizlerin hep genç kalmanızı sağlayacaktır. İlk üç günde kırışıklıklarda azalma, yeni kırışıklık oluşumunun engellenmesini sağlar ve cildin ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri karşılar. Bir aylık düzenli kullanımda tüm kırışıklıklarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur.
  • Janson Beckett Alphaderma Ce: Nemlendirici, sıkılaştırıcı etkisi olan krem yaşlanmaya karşı koymak için kullanılabilir. Ciltte meydana gelen ince çizgiler ve kırışıklıklar üzerinde oldukça etkilidir. Krem, cildi yenileyerek cildin pürüzsüz bir görünüm kazandırır.
  • Oht Peptide 3 New Formula Purıfyıng Regeneratıng: Yüz ve boyun bölgesi için kullanımı uygun olan ürün ince çizgi ve kırışıklıklar için çözüm sağlayabilir. Erkekler haricinde kadınlarda kullanabilir.
  • Nıvea Men: Vitaminler bakımından zengin içeriğe sahip olan krem, ciltte nem oranını arttırır. Kuruluk sebebiyle oluşan kırışıklıklarla bu krem sayesind emücadele edilebilir.
  • Yves Rocher: Canlandırıcı ve yaşlılık karşıtı olarak bilinen krem, yorgun ifadeleri de gidermek için kullanılabilir.

2. Doğal erkek kırışıklık kremi

Erkekler için göz çevresi kırışıklık kremi tavsiye
Erkekler için göz çevresi kırışıklık kremi tavsiye
 1 şeker kaşığı badem yağı, 1 şeker kaşığı ince çekilmiş badem, 1 şeker kaşığı krema bir cezveye alınarak kaynatılır. Kaynayana kadar devamlı karıştırılması gerekir. Kaynayan karışım ocaktan alınıp ılımaya bırakılır. Ilıdıktan sonra elle cilde tabaka şeklinde sürülür. Bir saat kadar bekletilerek ılık su yardımıyla yıkanır. Kırışıklık sorunu olanlar ya da kırışıklığa önceden önlem almak isteyenler bu doğal maskeyi ayda bir defa uygulayabilir.   Saf suyun içine yeteri kadar civan perçemi çiçeği eklenip 10 dakika kadar kısık ateşte kaynatılır. Daha sonra sıkılarak posası suyundan ayrılır. Posa iyice zilip çukur bir kasenin içine alınır. Üzerine, bir yemek kaşığı zeytinyağı, yarım kahve fincanı limon suyu, bir şeker kaşığı bal ve 1 tane yumurta sarısı eklenir. Tüm malzeme homojen bir şekilde karıştırıldıktan sonra civanperçeminin suyu ilave edilir. Üzerine karışım krem kıvamı alana kadar yulaf unu eklenerek karıştırılır. Elde edilen krem cilde uygulanıp 1 saat bekletildikten sonra yıkanır. Ciltte meydana gelen deformasyon ve kırışıklıklar için mükemmel bir maske tarifidir. Haftada bir defa kullanım için uygundur. Dudak Üstü Çizgilerine İyi Gelen Krem adlı yazımıza gitmek için tıklayınız.
Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir