Yaşlanma Karşıtı

Dudak Üstü Çizgilerine İyi Gelen Krem

Dudak Üstü Çizgilerine İyi Gelen Krem

 Dudak üstü çizgilerinin neden oluştuğunu anlatan Estetik International Sağlık Grubu kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur, kopan kolajen dokunun en önemli faktör olduğunu söyledi. Dudak üstü çizgilerinin özellikle 35 yaşından sonra belirmeye başladığına dikkat çeken Cihantimur, ‘’Eğer kişiler bir de sigara içiyorsa çok daha erken yaşlarda bıyık bölgesi dediğimiz alanda dikey çizgileri gözlemleyebiliriz.‘’

 Sigara, güneş, nemsizlik, ilerleyen yaş gibi faktörler dudak ve dudak üstü bölgesinde çizgilenmeye, lekelenmeye ve sarkmaya dolayısıyla yüz ifadesinde değişime yol açmaktadır. Dudak üstü çizgileri bazı kişilerde belli belirsiz oluşmaktadır. Dudak çizgisinin belirsiz veya çok ince olması dudakların olduğundan daha küçük görünmesine neden olmaktadır. Dudak çizgileri bazı kişilerde de üst dudağın üzerindeki diklemesine çizgiler olarak görülmektedir. 

 Bu çizgiler güneşten kaynaklı olabildiği gibi yaşlanma belirtisi ve yoğun sigara tüketiminin izleri de olabilmektedir. Bazen bu izlere sigara çizgisi de denildiğini duyabiliriz. Dudak üstü çizgi problemi dolgu veya botoks ile giderilebilir. Dudağın üst kısmına uygulanacak geçici dolgu sayesinde dudak ortasındaki sigara izi silinebilir ya da dudak çizgisi belirgin olmayan kişilerin dudakları daha ön plana çıkarılabilir. Daha detaylı bilgi almak için bizimle Whatsapp üzerinden iletişime geçebilir veya cilt bakım ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

İçindekiler ;

Dikkat !

Sigara kullanımı dışında dudak üstüne barkod çizgilerinin oluşması cildin yaşlanması nedeniyle her geçen yıl yapısal olarak uğradığı hücresel kayıplardan kaynaklanır. Yüz kırışıklıklarınıza iyi gelecek bir çok bitkisel tedavi yöntemi bulunmaktadır. Kırışıklık karşıtı kremler hakkında yazmış olduğumuz diğer yazıya da göz atabilirsiniz.

1. Dudak Çizgisi Nasıl Tedavi Edilir

 Dudak üzerindeki dikey çizgileri gidermenin en hızlı yöntemi hyaluronik asitli dolgu maddesi uygulanmasıdır. Yaşla birlikte dudağın dolgunluğunun azalması çizgilerin daha kolay çıkmasına neden olmaktadır. Bu nedenle dolgu maddesi hem dudağa hem de çizgilere enjekte edilmelidir. Dudak çizgisi tedavisi yaptırırken doğal bir görünüm olması çok önemlidir. Bu yüzden dolgu işlemi yaptırırken acele edilmemelidir. Dudak üstü çizgilerini bir anda yok etmek için aşırı miktarda dolgu enjekte etmek dudakta ördek görünümü yapar.

 Bu nedenle kırışıklıkları azaltacak miktarda bir dolgu yapıldıktan sonra, farklı zamanlarda takviye dolgular yapılmalıdır. Bu sayede hem doğal hem kırışıksız görüntü elde edilir. Uygulamanın yapılacağı dudak derisi yaşlanmışsa dolgu uygulamadan önce cildi gençleştiren işlemler yapılması daha güzel tedavi sonuçları almamızı sağlar. Dudak üstü çizgisini lazer, fraksiyonel sistemler, radyofrekans, PRP ve mezolift gibi uygulamalarla birleştirerek yenilemek dolgunun etkinliğini ve süresini artırır. Güçlü mimikleri olan kişiler botoks yaptırarak etkinliği artırabilir. Bu botoks düşük miktarda ve yüzeysel yapmalıdır. Dudak üstü bölgesine botoks uygulamak sadece yardımcı bir tedavidir. Ana tedavi olmayacaktır.

2. Dudak Çevresi Çizgi Tedavisini Ne Zaman Yaptırmak Lazım?

Dudak Üstü Çizgilerine Ne İyi Gelir? Çizgiler İçin Krem?
Dudak Üstü Çizgilerine İyi Gelen Krem
 Cinsiyet fark etmeksizin ortalama 30 yaş üzerinde güzelliğimizi gölgeleyen kırışıklarımız belirginleşmeye başlamaktadır. 35li yaşlarımıza geldiğimizde ise bu kırışıklıklar adeta kalıcı misafir olmak isterler. Dudak üstü çizgisi tedavisine 35 yaş itibari ile başlamak kırışıklıkların ve yaşlanmanın kalıcı olmadan geriye sarılmasını sağlayabilmektedir. Eğer dudak üstü çizgisi oluşan kişi yoğun bir şekilde sigara kullanıyorsa cilt yıpranması daha erken yaşta başlayacaktır. Bu durumda 30 yaş tedaviye başlamak için uygun bir zaman olacaktır.

3. Dudak ve Ağız Kenarı Çizgileri İçin Çözümler

 Siz de dudak kenarı çizgileri için krem ve ağız kenarındaki çizgiler için bitkisel çözüm arıyorsanız doğru yerdesiniz! Kadınların en büyük sorunlarından biri dudak ve ağız kenarı çevresinde yer alan çizgilerdir. Dudak ve ağız kenarında yer alan çizgiler, kırışıklıklar çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkar. Bu sebepler; genetik faktörler ve yaşam tarzına bağlı olarak ortaya çıkan faktörlerdir. Herkesin bildiği gibi yaşımız ilerledikçe cildimizde kırışıklıklar, çizgiler oluşur. Zamanla çıkan bu kırışıklıklar, çizgiler giderek belirgin olmaya ve artmaya başlayabilir. Cildimizde, birçok yerde bu çizgiler, kırışıklıklar oluşabilir.

 Kadınların yüzünde çıkan çizgilerden en büyük sorunu, ağız kenarı, dudak kenarı çevresinde çıkan çizgilerdir. Peki, dudak ve ağız kenarı çizgileri için ne yapmalıyız? Bu çizgilerden ne yaparak kurtulabiliriz? Dudak kenarı çizgileri için krem, ağız kenarındaki çizgiler bitkisel çözüm ve benzeri yollarla bu çizgilerden kurtulabiliriz.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir