Vücut Bakım

Bikini Bölgesi Beyazlatma Nasıl Olur? Nasıl Önüne Geçilir?

Bikini Bölgesi Beyazlatma Nasıl Olur? Nasıl Önüne Geçilir?

 Kadınların başlıca sorunlarından biri genital bölge kararması. Çeşitli yöntemler ve tedavilerle bu sorundan kurtulmak mümkün.  Siz de daha detaylı bilgi almak için bizlere iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.

 Genital bölge kararması, neredeyse her kadının yaşadığı sorunlar arasında. Sebebi birçok farklı duruma bağlanabilen bu sorun, farklı uygulamalarla bir nebze de olsa ortadan kaldırılabilir. Genital bölge, vücudun en hassas bölgelerinden biri olduğundan buraya yapılan uygulamalarda da son derece dikkatli olmak gerekir. Peki, genital bölge kararması için ne yapmalı, biliyor musunuz? Bu sorunun cevabını hemen öğrenin ve yaşadığınız sorundan siz de kolayca kurtulun.

İçindekiler ;

Dikkat !

Kadınların başlıca sorunlarından birisi olan bikini bölgesi kararmaları başlamadan önelemi alınır ise herhangi bir kararma olmamakla birlikte daha detaylı bakım yapmak veya bikini bölgesi beyazlatma tedavisi görmek zorunda kalınmamakta. 

1. Vajina kararmasının sebepleri nelerdir?

Bikini Bölgesi Beyazlatma Nasıl Olur? Nasıl Önüne Geçilir?
Bikini Bölgesi Beyazlatma Nasıl Olur?
 Cildi hassas olan bayanların genital bölgelerine özel ilgi göstermeleri ve temizliğe çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Hassas ciltli bayanların kozmetik ürünleri genital bölgelerinde kullanmamaları ve genital bölgeyi temiz tutmaları kararmaların önüne geçebilir. Terlemeden kaynaklı pişik oluşması, hatalı iç çamaşır tercihi vajina kararmalarına sebep olabilmektedir. Polyester külotlar yerine pamuklu iç çamaşır tercih etmek sağlığınız açısından daha yararlı olacaktır. Polyester iç çamaşırlar pişik sebebi olduğu için genital bölgede mantar oluşmasına dahi sebebiyet verebilir.

2. Genital Bölge Beyazlatma Lazer Fiyatları

 Günümüzde bir çok bayanın tercih ettiği bikini bölgesi beyazlatma lazer yöntemi oldukça yaygın olan acı hissi vermeyen ve kararmaların önüne geçip istenmeyen koku ve kaşıntıları da ortadan kaldıran kalıcı bir yöntemdir. Bu sayede kalıcı ve uzun ömürlü olduğu için bir çok bayan bu yöntemi seçer. Uzman hekim tarafından uygulanan lazer yöntemi seanslar halinde yapılır ve kararmalar son bulana kadar işleme devam edilir. Uygulama yöntemi uygulanacak olan genital bölgenin deri altına kolaylıkla girer ve kara olan bölgelerin tamamen yok olmasını sağlar. Hiç bir şekilde zararı olmayan ve kişilerin acı hissetmeden uygulanan son derece kesin tedavi yöntemidir.

 Seans başı fiyatlandırılan lazer yöntemi seans sonuna kadar kararmaların önüne geçiyor. Bu sayede bayanlar rahat bir şekilde temizlik ve hijyen sağlıyor. Kesin çözüm olduğu için ve uzun ömürlü olduğundan dolayı tek seansta işlem yeterli gelmez. O yüzden uzman hekimin vermiş olduğu seanslar doğrultusunda rahat bir şekilde karamanların önüne geçilir. Beyazlanan bölgeler hem temiz hem de sağlıklı bir şekilde kalacaktır. Lazer ile genital bölge beyazlatmak en etkili yöntemdir. Ancak krem veya solüsyonlar da ameliyatsız ve uzun süre devam edilmesi gereken tedavi yöntemlerindendir.

3. Genital Bölge Kararması Tedavi Edilmezse

 Genital bölge kararmalarının tedavi edilmemesi, kişinin genel fizyolojik sağlık durumunda herhangi bir olumsuzluğa neden olmaz. Çünkü bu koyulaşmalar, bölgede bulunan renk pigmentlerinin artışı anlamına gelir ve sağlık açısından hiçbir risk teşkil etmemektedir. Ancak bazı durumlarda özgüven eksikliği ve cinsel hayatta olumsuzluklara neden olduğu için kişinin tercihine bağlı olarak tedavi edilebilir. Genital bölge kararmaları, kişinin bedeninde bir kusur olduğunu düşünmesine ve bu nedenle özgüven eksikliğine yol açabilir. Böylece plaj etkinlikleri, kişisel bakım seansları ya da cinsel ilişki sırasında çeşitli olumsuzluklar ortaya çıkacaktır.

 Genital bölge kararmaları nedeniyle kişinin kendini rahat hissedememesi, çiftlerin cinsel hayatını olumsuz etkileyen bir unsurdur. Çünkü ilişki sırasında kısıtlamaların getirilmesi, çekimser davranılması, kaygılar nedeniyle rahat hissedilmemesi, psikolojik savunmanın etkisi altında olunması ya da ilişkiden kaçınılması gibi durumlara neden olabilir. Bu durumların önüne geçmek için, kararmalardan şikayetçi olan kişilerin en uygun tedavi yöntemine başvurmaları tavsiye edilir.

 Genital Bölge Kararması İçin En Etkili Yöntem Nedir adlı yazımıza gitmek için tıklayınız.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir