Vücut Bakım

Bikini Bölgesi Beyazlatma İçin Doğal Çözüm

Bikini Bölgesi Beyazlatmak İçin Doğal Çözüm

 Bikini Bölgesi Beyazlatma İçin Doğal Çözümü , isminden vajinanın içinin beyazlatılması gibi anlaşılmakla beraber, aslında dış genital bölge, yani vulvanın renginin açılması için yapılan işlemler kastedilmektedir. Bu amaçla çeşitli krem, kimyasal soyma işlemleri ya da lazer cihazları kullanılmaktadır.

 Genital bölgenin vajina beyazlatma kremi, kimyasal ilaçlar soyulma ya da lazer tedavisi kullanılarak, bu alanın daha açık ve parlak renkli görünmesi için yapılan bir işlemdir.

İçindekiler ;

Dikkat !

Bitkisel yöntemlerle kararmaya son vermek isteyenler için aşağıdaki yöntemlerden tercih edilen herhangi bir tanesini uygulamak uygun olacaktır. Genital bölge kararması için en kesin çözüm nedir bu konu hakkında yazmış olduğumuz diğer yazımızı da inceleyebilirsiniz. 

1. Bikini Bölgesi Neden Kararır?

 Bikini bölgesi pek çok sebepten kararabilmektedir. Bu yaş sebebiyle de olabilir. Belli bir yaştan sonra bikini bölgesi kararmaktadır. Buna ek olarak hamilelik nedeniyle kararan bikini bölgelerini de bilmekteyiz. Bunun sebebi ise hormonlardır. Hormon tedavisi gören insanlar, hamileler veya doğum kontrol hapı gibi haplar kullanan insanlar bikini bölgelerinde kararma görürler. Bu nedenle hormon testleri düzenli olarak yapılmalıdır. Herhangi bir aksilik var ise düzeltilmelidir. Bunun bir diğer sebebi ise terlemedir. Terleme de bikini bölgesinin kararmasına neden olur ve terleme hava koşullarından olabileceği gibi aynı şekilde hormon bozukluğu nedeni ile de olabilmektedir. Bikini bölgesi kararması durumunda geç kalınma gibi bir durum yoktur. Yukarıdaki sebeplerden hangisi olursa olsun bunu düzeltebilmek veya azaltabilmek mümkündür.

 Epilasyon nedeniyle de bikini bölgesinde kararma görülmektedir. Bu yanlış lazer epilasyon olabileceği gibi sık sık ağda yapılması da kararmaya neden olabilmektedir. Bunun dışında sık sık jilet ile tıraş yapılması da bikini bölgesinin kararmasına neden olur. Bikini bölgesi beyazlatmak için doğal çözüm ile bu kararmalar en aza indirilebilir.

2. Bikini Bölgesi Beyazlatılabilir Mi?

 Bikini bölgesi kararan ve bu konuda birtakım düzeltmeler yapmak isteyen kadınlar bunun estetik operasyonlar dışında nasıl yapılabildiğini merak ederler ve bikini bölgesi beyazlatma için doğal çözümler aramaktadır. Ancak birkaç defa denedikten sonra herhangi bir etkisinin görülmemesi durumunda pes ederler ve işe yaradığını düşünmezler. Bikini bölgesi beyazlatılabilir mi sorusu bu nedenle sıklıkla sorulmaktadır. Bikini bölgesini beyazlatabilmek mümkündür ancak doğal yöntemler söz konusu olduğunda biraz zaman ister. Bu nedenle sabırlı olup birkaç ay düzenli olarak beyazlatma işlemini uygulamanız gerekmektedir. Bu sayede en iyi sonucu alabilirsiniz ve aradaki fark gözle görülür olur. Ancak bu süreçte yaz ayında olmamaya dikkat etmelisiniz çünkü bu kürler bazı durumlarda güneşte olumsuz bir etki alabilir.

3. Bikini Bölgesini Beyazlatmak İçin Doğal Çözümler Nelerdir?

  •  Doğal çözümler oldukça çeşitlidir. Sizler cilt tipinize bağlı olarak kendinize en uygun yöntemi seçebilirsiniz. Bunların başında limon kürü ve karbonat macunu gelmektedir. Ancak bunlar her cilt için uygun değildir ve bunları uygularken o süreçte lazer epilasyon, ağda ya da jilet uygulamamış olmanız gerekmektedir. Yoksa cildiniz tahriş olacaktır ve deriniz incelecektir. Buna ek olarak zaten limon ve karbonat gibi ürünler cildi inceltebilir ve muhakkak seyreltilmelidir. Bu sayede cilde zarar vermez ve beyazlamayı birkaç ay içerisinde görmek mümkün hale gelebilir.
  •  Bikini bölgesini beyazlatma için doğal çözümler bunlarla da bitmez. Süt buna örnek verilebilmektedir. Sütün içerisindeki asit beyazlatmayı sağlar. Sadece bikini bölgenizde değil her bölgenizdeki kararmaların önüne geçebilirsiniz. Aynı zamanda süt cildi yumuşatır ve bu sayede olumsuz bir etkisi olmaz. Vajina kazanma yaşamıyor iseniz de yine de sütü sürebilirsiniz ve masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Bikini bölgesi beyazlatma için doğal çözüm aslında uzun vadeli bir etkiye sahiptir ve işe yaradığında bir değişim kolay kolay görülmemektedir. Bilinmeyen yöntemlerden biri de domatestir. Domates oldukça etkilidir bu konuda ancak pek bilinmez. Domatesin de asidik bir etkisi vardır ve suyunun kullanımı bikini bölgesini beyazlatmak için kullanılabilmektedir. Aynı zamanda ölü deriyi alır domates ve bu sayede temiz deri daha iyi hale gelecektir.

4. Süt Kürü Faydalı Mıdır?

Bikini Bölgesi Beyazlatma İçin Doğal Çözüm
Bikini Bölgesi Beyazlatma İçin Doğal Çözüm
 Süt kürü en bilinen ve zarar oranı en düşük olan kürlerden biridir. Genellikle tüm vücutta uygulanabildiği gibi aynı zamanda bikini bölgesinde de uygulanabilmektedir. Ancak süt bir süre masaj ile yapılmalıdır. Yani sadece dökerek vajina beyazlatma işlemi uygulanmaz. Bikini bölgesini beyazlatma işlemini yapabilmek için sütü uygularken pamuk yardımı ile yedirmek ve sonrasında biraz bekleyip soğuk bir su ile durulamak gerekmektedir. Bu sayede süt kürü birkaç ay içerisinde ciddi bir biçimde etki gösterecektir. Süt kürüne hiçbir şey eklenmesine gerek yoktur ve tek başına da uygulanabilir. 

5. Salatalık Kürü Faydalı Mıdır?

 Salatalık da tıpkı süt gibi tüm vücuda uygulanabilen bir kürdür. Salatalığa da herhangi bir şey eklemeye gerek yoktur. Salatalık burada rende ile rendelenir ve ardından suyu çıkarılır. Pamuğu salatalık suyuna batırıp bikini bölgenize sürmeniz gerekmektedir. Biraz bekledikten sonra salatalık kürünü çıkarabilirsiniz. Haftada 2 kez uygulamanız durumunda iyi bir sonuç alabilmeniz ve birkaç ay içerisinde bikini bölgenizin beyazlaması mümkündür.
Dikkat !

Önemli not alanı