Vücut Bakım

Cildi Beyazlatmak İçin Ne Yapılmalı?

Cildi Beyazlatmak İçin Ne Yapılmalı?

 Yumuşak, pürüzsüz, kusursuz ve aynı zamanda beyaz bir cilt görünümüne sahip olmak, herkesin istediği bir durumdur. Tercihen tıbbi yöntemlerle, tercihen de doğal yöntemlerle cildin beyazlatılması sağlanır. Peki, cildi beyazlatmak için ne yapmalı? Daha detaylı bilgi almak için uzmanlarımıza Whatsapp hattından danışabilirsiniz.

İçindekiler ;

Dikkat !

 Cildimizin pürüzsüzlüğü ve beyazlaşmasını hepimiz isteriz, bu işlemleri gerçekleştirmek için alternatif olarak evde yapabileceğiniz kürler mevcuttur. Cildiniz pürüzsüz berrak ve beyaz hale gelmesi için yüzlerce ürün bulunmaktadır ama bu ürünleri almadan önce kesinlikle hekimlerinize danışmalısınız. Daha Detaylı Bilgi Almak İçin İletişime Geçebilirsiniz.

1. Cilt Beyazlatma

Cilt Beyazlatmak İçin Ne Yapmalı
Cildi Beyazlatmak İçin Ne Yapmalı?

 Cilt beyazlatma, cildin belirli bölgelerinde renk kaybına uğrayan alanların renginin açılması amacıyla yapılan uygulamadır. Cilt beyazlatma yöntemleri, çeşitli işlemlerle yapıldığı taktirde mümkün kılınır. Ancak hassas cilt yapısına sahip olan kişiler için tıbbi yöntemler tercih edilmez. Burada istenmeyen sonuçlar oluşabilir. Kadınlarda hamilelik sonrası ya da ağda gibi çeşitli işlemlerde de kararma görülmesi, oldukça doğaldır. Cildi beyazlatmak için ne yapmalı?

 • Genital bölgenin kararması,
 • Yaş almaya bağlı olarak cildin, dudak çevresinin kararması
 • Ve bunun gibi koyulaşmalar için cilt beyazlatma uygulamaları adına, belirli yöntemler bulunur.

 Bu yöntemler içerisine tercihen kremler kullanılabilir. Tercihen de evde bulunan ürünler ile doğal beyazlatma seçenekleri de tercih edilir. Ancak her yöntemi kullanmadan önce kesinlikle bir cildiyeci ile iletişimde bulunulması önemlidir. Böylelikle cilde zarar verecek herhangi bir ürün, kullanılmamış olunur

2. Evde Uygulanabilecek 8 Cilt Beyazlatma Maskesi

 Evde bulunan malzemelerle cildinizi daha beyaz, daha parlak bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Burada uygulanabilecek maske çeşitleri değişkenlik gözetir.

 • Yoğurt maskesi.
 • Yoğurt, limon suyu ve
 • yulaf unu karışımı
 • maskesi.
 • Taze limon maskesi.
 • Portakal suyu ve zerdeçal karışımı ile yapılan maske.
 • Nohut unu ve gülsuyu karışımı maskesi.
 • Aloe vera jel maske.
 • Pirinç unu ve süt karışımı ile yapılan maske.
 • Pirinç unu ve domates püresi maskesi olarak bulunur.

 Maskeler hassas cilde uygulanmadan önce kesinlikle bir doktor önerisi alınmalı. Fakat her cilt tipine uygun olarak, evde bu yöntemleri deneyimlebilirsiniz.

3. Cilt Beyazlatıcı Kremler Zararlı Mıdır?

 Kadınların ciltlerinin daha beyaz, daha parlak ve doğal bir görünüme sahip olması için çeşitli kremleri bulunur. Bu kremler cilt beyazlatıcı etkisiyle yer edinir. Cildin daha beyaz ve ışıltılı bir görünüme sahip olması için kullanılan kremler, çoğu zaman riskli olabilir. Bilinmeyen ya da daha önce duyulmamış bir kremin cilde temas etmesi sivilce, tahriş, kızarıklık ve bunun gibi etkileri oluşturur. Aynı zamanda hassas bir cilde uygulanan beyazlatıcı kremler, istenilmeyen cilt rahatsızlıklarının oluşmasını sağlayabilir. Fakat çoğunluğun tercihinde ve kullanımında olan aynı zamanda doktor kontrolünde bir ürünün cilde temas etmesi, istenilen etkinin daha kısa bir süreçte oluşması adına önemlidir. Böylelikle ciddi herhangi bir problemde oluşmaz. SantePlus beyazlatıcı krem tüm testlerden geçerek yan etkiyi en aza düşüren özel formulü ile cilt beyazlatma işlemi için en uygun kremdir.

4. Cilt Beyazlatma Kremi Nasıl Kullanılır?

 Cilt beyazlatma kremleri, cildin renk tonunun eşitlenmesi adına da oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Fakat gelişigüzel değil, düzenli bir kullanımda tercih edilmeli. Böylelikle istenilen etkiye, kısa bir sürede ulaşılır. Cilt beyazlatma kremi kullanımı şu şekilde olmalıdır;

 • Kremi cilde temas ettirmeden önce kesinlikle temizleme yapılmalıdır.
 • Cilt temizlendikten sonra renk tonunun eşitlenmesi için ilk olarak daha koyu olan bölgelere krem uygulanmalı.
 • Buralara dairesel hareketlerle uygulandıktan sonra T bölgesi ya da diğer alanlara da ince bir tabaka halinde uygulama yapılmalı.
 • Ürün tamamen ciltte emilene kadar herhangi bir başka krem tercih edilmemeli.
 • Krem üzerine krem sürülmesi, doğru bir yöntem değildir.
 • Burada asıl kullanılan cilt beyazlatıcı krem yüzeyde emildikten sonra ilerleyen saatlerde farklı bir krem uygulanabilir.
 • Günde 2 kez krem kullanımı önerilir. Sabah uyandıktan sonra ya da gece uyumadan önce uygulama yapıldığı takdirde yaklaşık 2 hafta içerisinde istenilen etki oluşur.

5. Tıbbi Cilt Beyazlatma İşlemi

 • Koltuk altı
 • Genital bölge olmak üzere, cildin belirli alanlarında koyulaşma görülür.

 Bu, kadınlarda yaş almaya başladıkça doğal olarak oluşan durumdur. Koyulaşma diğer bir ifade ile esmerleşmedir. Estrojen hormonunun yoğun bir şekilde bulunduğu dokularda koyulaşma, yaşında artması ile birlikte her kadında görülür. Bu durumun önlenmesi ya da cildin beyazlatılması adına, cilt beyazlatma işlemi tercih edilir. Cilt beyazlatma işlemi, tıbbi yöntemlerle cilt dokusunun değiştirilmesi adına yapılır. Burada estrojen hormonu olarak bulunan esmerleşmeyi sağlayan pigmentler azaltılıp, yerine diğer renk tonları ile eşit hale getirilen pigmentler yerleştirilir. Bu durum her yaş grubu için geçerli değildir. Belirli bir yaştan sonra ki kişiler cilt beyazlatma işlemi, uygulanabilir. Ancak genç kızların cilt beyazlatma işlemi adına tıbbi bir yönteme başvurması, alanında uzman doktorlar tarafından da önerilmez.

6. Teni Beyazlatmak İçin Ne Yapılır?

 Cildi beyazlatmak için ne yapmalı ya da cildin daha parlak bir görünümde olması adına çeşitli sorular, birçok kadının kafasında soru işaretidir. Ciltte belirli yüzeylerde zamanla koyulaşmalar görülebilir. Bu durumun önlenebilmesi ya da koyulaşmanın azaltılması adına, zerdeçal tozu tercih edilir.

 • Zerdeçal tozunu, buğday unu ve limon suyu ile birlikte karıştırarak, tamamen püre haline getirilmeli.
 • Ardından cilde uygulanıp, 15 dakika boyunca bekletilmeli.
 • Hassas bir cilt yapısına sahip olan kişiler, kesinlikle önceden bir doktor kontrolünde olup ardından zerdeçal tozunu cilt ile temas ettirebilir.
 • 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile cilt tamamen maskeden arınır.
 • Zerdeçal tozu ile yapılan maske, temiz ve daha beyaz bir görünüm oluşturması adına tercih edilir. Ancak hassas ya da alerjik reaksiyon gösterebilecek ciltler için istenmeyen sonuçlar oluşturabilir.

7. Cildi Beyazlatmak İçin Krem Kullanımı

 Dudak çevresi, göz çevresi ya da burun kenarları koyulaşmaya müsait alanlardır. Özellikle belirli bir yaştan sonra koyulaşma artış gösterir. Bu durum genetik olarak da yaşanabildiği gibi güneş lekesi ya da doğru krem kullanımı olmadığı takdirde de mümkündür. Cildi beyazlatmak için ne yapmalı? Cildi beyazlatmak için beyazlatıcı kremler kullanılabilir. Fakat bilinmeyen ya da hiç duyulmamış bir markanın kremini kullanmak, cildi asıl görünümünden uzaklaştırıp istenmeyen sonuçlar oluşturabilir. SantePlustr.com sitemizi ziyaret ettiğiniz takdirde cildi beyazlatmak adına birçok ürün sizler için sunuluyor. Güvenilir ve kaliteli bir şekilde ürünleri, online olarak sistemimiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir