Vücut Bakım

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

 Birçok insan için koltuk altı kararması, oldukça önemli bir problemdir. Bu sorundan kurtulabilmek için çeşitli yöntemler bulunur. Peki, koltuk altı kararması nasıl geçer? Daha fazla bilgi almak için bizimle Whatsapp hattı üzerinden iletişime geçebilrisiniz.

İçindekiler ;

Dikkat !

Koltuk altı kararmaları zaman zaman aşırı terleme nedeniyle de ortaya çıkabiliyor. Epilasyon aletlerinin de bu sıkıntıya neden olduğu biliniyor. En etkili beyazlatıcı kremler hangileri bunları derlediğimiz diğer yazımızı inceleyebilirsiniz.

1. Koltuk Altı Kararması

 Koltuk altı kararması, belirli sebeplerden dolayı oluşur. Bunlar;

 • Aşırı terleme
 • Doğru kullanılmayan deodorantlar
 • Ağda
 • Epilasyon aletleri gibi etmenlerdir.

 Aynı zamanda alternatif olarak önerilmeyen kremlerin koltuk altına kullanılması da, sürekli olarak hava almadığı için koyulaşmaya sebep olabilir. Bundan dolayı da sorunla mücadele eden kişiler, giydiği kıyafetleri kararmasını kapatmaya yönelik sağlayabilir. Bu hem yaşam kalitesini zorlaştırdığı gibi hem de diledikleri kıyafetleri giyinememeleri adına önemli bir nitelik taşır. Koltuk altını gizlemeden, dilediğiniz kıyafetleri istediğiniz şekilde giymek istediğiniz takdirde etkili yöntemler bulunur. Böylelikle koltuk altı kararması ile ilgili sorunlarla başa çıkılır. Koltuk altı kararması nasıl geçer? Koltuk altı kararması, doğru yöntemler düzenli bir şekilde uygulandığı taktirde zamanla azalır.

2. Koltuk Altı Kararması Neden Olur?

 Koltuk altı kararması, yaz aylarında aşırı terleme olduğu için meydana gelir. Ancak kararmanın tek nedeni kesinlikle aşırı terleme değildir. Aşırı terleme ile birlikte ağda, jilet, epilasyon aletleri, deodorant ve antiperspirantlar da koltuk altı kararmasının zamanla artmasına sebep olan durumlardır. Burada genetik olarak da bir kararmanın meydana gelmesi mümkündür.

 • Koltuk altı kararması esmer tenli kişilerde, yaygın bir şekilde ortaya çıkar.
 • Belirli bir yaş grubunun üstündeki kişiler zamanla, koltuk altı kararması problemini yaşayabilir.
 • Aynı zamanda hamilelik sürecinde de, koltuk altı kararması yaşanılması mümkündür.

 Genel anlamda terlemeden dolayı kaynaklasa da, koltuk altı kararmasına neden olan birçok etmen bulunur.

3. Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

 Vücutta koltuk altı ve bikini bölgesi, en yaygın kararmanın görüldüğü bölgelerdir. Peki, koltuk altı kararması nasıl geçer? Koltuk altını beyazlatmak için evde doğal yöntemler uygulanabilir. Ancak tıbbi çözümler ya da çeşitli kozmetik ürünleri ile de koltuk altı kararmasının zamanla azaldığı, görülebilir. Bu yöntemler düzenli bir şekilde uygulanmalıdır. Gelişigüzel olarak yapıldığı takdirde kararma daha da artabilir ya da koltuk altında istenmeyen sonuçlar görülmesi de mümkündür. Bu konuda kesinlikle özenli bir uygulama önerilir. Koltuk altı beyazlatma kremi için en uygun krem olarak Santeplus ürünlerinden tercih edebilirsiniz.

4. Evde Yapılabilecek Doğal Koltuk Altı Beyazlatıcıları

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?
Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

 Koltuk altı kararması için evde yapılabilecek doğal yöntemler bulunur. Belirli malzemeler evde olduğu takdirde karışım elde edilir ve uygulanır. Böylelikle kısa vadede etkili sonuçlar alınır. Ancak her cilt tipi için doğal yöntemler, istenilen etkiyi oluşturmaz. Burada tabii çözümler ya da belirli kremler kullanılır.

 • Patates dilimlerinin koltuk altına uygulanması ve bunun düzenli olarak yapılması
 • Limon uygulaması da koltuk altındaki bölgeyi ölü derilerden arındırdığı gibi zamanla beyazlamasını sağlayabilir.
 • Salatalıkta, geçmişten günümüze doğal beyazlatıcı kategorisi içerisinde bulunur.
 • Salata dilimleri diğer ürünlerde yapıldığı gibi koltuk altına belirli bir süre boyunca koyulduğu takdirde zamanla daha beyaz bir görünüme kavuşabilir. Ancak sabah ya da akşam olmak üzere düzenli bir uygulama önemlidir.

4.1. Koltuk Altına Peeling Yapmak

 Koltuk altında zamanla, ölü deriler birikir. Bu ölü deriler doğru temizleme yapılmadığı takdirde kararmaya sebep olur. Bu sebeple bölgeye çeşitli ürünlerle birlikte peeling yapılması ve ölü derilerden arındırılması gerekir.

 • Bunun için şeker ya da karbonat kullanılabilir. Şeker, zeytinyağı ile karıştırılıp nemli cilde uygulanır.
 • Belirli bir süre dairesel hareketlerle masaj yapıldığı takdirde bölgedeki ölü deriler zamanla azalır.
 • Haftada iki kez yapıldığı takdirde istenilen etkinin alınması da mümkündür.
 • Karbonat ise su ile karıştırılarak macun kıvamına getirilmeli. Ardından kararmış bölgeye uygulanıp, durulanması ılık su ile gerçekleşmeli.
 • Karbonatla yapılan peeling, düzenli olarak uygulandığı takdirde iyi sonuç alınması da mümkündür.
 • Tercihan karbonatın, gül su ile karıştırılması da tercih edilebilir.

4.2. Koltuk Altı Kararmasında Tıbbi Yöntemler

 Koltuk altı kararması, kimilerine göre oldukça önemli bir sorundur. Bu koltuk altında istenmeyen cilt rahatsızlıkların oluşmasına sebep olabilir. Tercihen tıbbi yöntemler, tercihen de doğal yöntemlerle kararma azaltılabilir. Doğal yöntemleri deneyimlemek istemeyenler, tıbbi tedavi yöntemlerinde alanında uzman bir doktorla bu durum önleyebilir. Ancak tıbbi tedavi yöntemleri her cilt tipi için uygun olmayabilir. Cildiniz tahriş olmaya müsaitse ya da tedaviye uygun değilse, önerilmez. Bunun için doğal yöntemlerle, kremleri deneyimleyebilirsiniz. Yoğun kararma yok ise tıbbi tedavi yöntemleri tercih edilmez. Yoğun kararma olup ve bu durumun koltuk altı dışındaki farklı alanlara yayılması, sonrasında bir doktor kontrolü almak adına önemli olabilir.

4.3. Koltuk Altı Kararması Da Etkin Bakım Kremleri

 Koltuk altı kararması nasıl geçer? Koltuk altı kararmasının geçmesi için birçok krem bulunur. Bu, cilt tipine göre değişkenlik gözetir. SantePlustr.com web sitemizi ziyaret ettiğiniz takdirde koltuk altı kararmasına önlemeye yönelik birçok krem, sizler için satışa sunuluyor. Online bir şekilde sistem üzerinden alışveriş yaparak, cildinize uygun kreme sahip olabilirsiniz. Koltuk altı kararmalarında, krem seçimi önemlidir. Her yaş grubu kendi cilt tonuna uygun bir kremi tercih etmeli ve bunu düzenli uygulamaya tabii tutmalıdır. Sabah ya da akşam uygulanıp, gün içerisinde koltuk altının güneşe maruz kalmamasına dikkat etmekte fayda var. Böylelikle krem daha etkili sonuçlar gösterir.

5. Koltuk Altı Kararması İçin Kremler Nasıl Kullanılmalıdır?

Koltuk altı kararmasına önlemeye yönelik kremler, içeriğindeki malzemelere göre farklılık gözetir.

 • Her kremin düzenli bir kullanımı olmalıdır.
 • Gece uyumadan önce kullandığınız takdirde güneş görmeyeceği için daha etkili sonuçlar alınabilir.
 • Fakat gün içerisinde evde olan biri için sabah uyandıktan sonra da kremi uygulayabilir.
 • Krem uygulandıktan sonra uzun kollu ya da tişört yerine, koltuk altının hava alabileceği kıyafetler tercih edilmelidir. Böylelikle krem daha rahat bir şekilde emilir. Hava almayan bir ciltte, istenilen sonuçlar görülmez.
Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir