Cilt Bakım

Erkekler Güneş Kremi Kullanmalı Mı?

Erkekler Güneş Kremi Kullanmalı Mı?
 Erkekler ve kadınlar tarafından farklı türlerde kişisel bakım malzemelerinin kullanılması, güneş kremlerinde geçerli değildir. Erkekler güneş kremi kullanmalı mı sorusunun yanıtı, kadınların kullanmasıyla ilgili gereklilik kadar kesin bir cevaba sahiptir. Sadece kadınlar için güneş kremi olmadığı gibi, erkekler için özel olarak üretilmiş bir güneş kremi de bulunmuyor.

İçindekiler ;

Dikkat !

Kışın güneş kremi kullanmak sizin için fazla ise nemlendiricinizi SPF yani koruma faktörlü ürünlerden tercih edin. Güneş ışınları doğrudan cildimize geldiğinde zararlı olabilmektedir. O yüzden güneşten korunmamız gerekmektedir. Bu konu hakkında yazdığımız yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca doğru güneş kremi seçmekte oldukça önemlidir. doğru güneş kremi seçmek hakkındaki yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

1. Erkek Güneş Kremi Fiyatları

 Erkeklerin cilt bakımıyla ilgili ürünlere yoğun bir ilgi göstermemesi, güneş kremlerini kullanmayacakları anlamına gelmiyor. Erkekler güneş kremi kullanmalı mı sorusuna, hangi güneş kremlerinin erkek cildine olumlu etki yapacağına yönelik bilgiyle yanıt verilebilir.

 Erkekler tarafından bir eczaneye gidildiğinde, eczacıdan sizin için en uygun kremin hangisi olduğunu seçmesini isteyebilirsiniz. 15 faktörlük kremler, gün içerisindeki ultraviyole ışınların etkisinin azaltılması için yeterli olacaktır. Günde 1 saatten daha kısa süre güneşe maruz kalınacak olması halinde 15 faktör 2 saatten uzun süreli maruz kalma durumunda 30 ila 50 faktörlük kremler kullanılmalıdır.

2. Güneş Kremini Kimler Kullanmalı?

 Güneş kreminde yaş sınırı için ürünlerin arka bölümlerinde detaylı bilgilendirme bölümlerine yer verilmektedir. Çocuklarda da kullanabilirsiniz fakat yetişkinlerdeki korumanın aynısını çocuklarda görmek mümkün olmayabilir. Bunun en önemli nedeni ise losyon ve krem gibi kimyasal ürünlerin bebek cildinde kolaylıkla ve hızlıca emiliyor olmasıdır. Emilen yağ tabakasının bulunduğu bölgede güneş ışınlarının yansıtılamıyor olması, bebeğin cildinde yanıklar oluşmasına neden oluyor.

 Güneş kremi nasıl çıkar sorusunun yanıtını kutunun arkasındaki açıklamalardan öğrenebilirsiniz. Suya karşı dayanıklı olduğu belirtilen kremler de dahil olmak üzere, tüm kremlerde su yardımıyla temizlik mümkündür. Güneş kremi varken, üzerine sinek ilacı veya diğer haşere ilaçlarının sıkılmamasıyla ilgili bir şart bulunmuyor. Çok yoğun olmadığı ve güneş kreminin bulunduğu tabakayı bozmayacak şekilde, haşere ilaçlarını kullanmanız mümkündür.

  • İnsan cildi, cinsiyete bağlı olarak daha korunaklı veya daha hassas olarak değişiklik göstermez.
  • Cilt tipi denen durum ile erkek cildi ve kadın cildi terimleri tamamen farklı anlamlar içermektedir. Cildin katmanlarıyla ilgili bir farka cilt tipi neden olmaz.
  • Aynı kilodaki kişilerde yağ oranlarına bağlı olarak krem tercihleri değişmeyecektir.
  • Erkek, kadın, çocuk fark etmeksizin herkes tarafından güneş kremi kullanılması son derece önemlidir.
  • Yaşlara ve cilt tiplerine göre tercihlerinizi kimyasal korumalı veya fiziksel korumalı güneş kremlerine yönelik yapabilirsiniz.

3. Erkekler Kaç Faktörlü Güneş Kremi Kullanmalı?

 Erkekler güneş kremi kullanmalı mı sorusunun yanıtını, 50 faktör ve üzerinde kullanmalı şeklinde vermek mümkündür. Erkek kişisel bakım ürünleri ile ilgili aramalarınızı online satış sitelerinde, eczanelerde veya marketlerde yapabilirsiniz. 10, 15, 20, 30, 40, 50, 50+ faktörlü güneş kremleri arasında, Sağlık Bakanlığı onayı bulunan ürünleri satın alabilirsiniz. Düzenli olarak kullanmanız gerektiği için, aynı faktöre sahip olan ürünleri fiyatları karşılaştırabilir ve seçiminizi yapabilirsiniz.

  • Günlük kullanımlar için güneş kremlerinde 15 faktörlü olanların 2 saat ila 3 saatte bir olacak şekilde tekrar sürülmesi gereklidir.
  • 30 faktörlü kremleri saat 16:00’dan sonra dışarıda gezmeniz gerektiği zaman kullanabilirsiniz.
  • Sahilde veya direkt olarak güneş altında olacağınız süre boyunca kullanmanız gereken güneş kremi ise 50 faktör ve üzerinde olmalıdır.

4. Erkeklere Özel Güneş Kremi Var Mı?

Erkekler Güneş Kremi Kullanmalı Mı
Erkekler Güneş Kremi Kullanmalı Mı

 Erkeklerin güneş kremleri, yanık kremleri, cilt losyonlarıyla ilgili talepleri için cilt tiplerini öğrenmeleri yeterli olacaktır. Erkekler güneş kremi kullanmalı mı hangi kremleri kullanmalı şeklinde merak edilen bir durum için verilebilecek yanıt nettir.

 Sadece kadınların kullanması için üretilen bir güneş kremi olmadığı için, cilt tipiz ne ise cinsiyetiniz fark etmeksizin o kremi kullanabilirsiniz. Güneş kremi çeşitleri ile ilgili seçimlerinizi yaparken, bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak zorunda değilsiniz. Özellikle de kremlerin üzerinde hangi durumlarda kullanılmaları gerektiği, ne kadar koruyucu olduklarıyla ilgili bilgiler yer alıyor. Bunları okuyarak, krem tercihlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

 Marketlerdeki güneş kremleri kaliteli mi; Marketlerde satılan güneş kremlerinin global kuruluşların testlerinden geçmiş markaları kullanmanız öneriliyor. Hem uluslar arası kuruluşlardan hem de Sağlık Bakanlığı tarafından yerel izinlerin verilmiş olduğu güneş kremlerini satın alabilirsiniz. Eczanelerde yer alan ürünlerin her biri çok sayıda testten geçmiş, cilde herhangi bir zararı bulunmayan ürünlerdir.

5. Erkekler Güneş Losyonu Kullanmalı Mı?

 Krem kullanmanın veya bakım yapmanın net çizgilerle çizilmiş bir alana olmadığı henüz kabul ettirilememiştir. Bu tarz koruyucu malzemelerin kullanımıyla ilgili olarak aslında erkeklik veya kadınlık ile herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Erkekler güneş kremi kullanmalı mı sorusunun sebebi genel olarak şampuanların bazılarında erkeklere özel olduğuna dair ifadeler olmasıdır.

 Hassas ciltler, kuru ciltler, çatlayan ciltler, dermatolojik problemleri bulunan ciltler için farklı kremler imal edilebiliyor. Kadınlar kadar erkeklerin de güneş yanıklarına ve uzun vadeli etkilere dikkat etmesi gerekiyor. Günlük nemlendirici kremlerde olduğu gibi, gün boyunca güneş ışınlarını yansıtması için kaliteli güneş kremlerinde de cinsiyete yönelik fark bulunmuyor.

Dikkat !

Önemli not alanı