Cilt Bakım

Leke Karşıtı Krem Ne İşe Yarar?

Leke Karşıtı Krem Ne İşe Yarar?

 Leke karşıtı krem diğer bir adı ile leke giderici kremdir. Piyasada leke giderici yani leke karşıtı pek çok krem bulunmaktadır. Leke karşıtı krem ne işe yarar sorusunu özellikle pek çok kadın sormaktadır. Bu sorunun cevabı sizin cildinizde saklıdır.

 Öncelikle lekenin sebebini bulmak gerekir. Yani cilt tipinize bağlı olarak lekenin sebebi farklı olabilir. Ancak genellikle cilt tipi ne olursa olsun görülen lekeler vardır. Bunlar sivilce lekeleri olabildiği gibi güneş lekeleri de olabilmektedir. Sivilce lekeleri en sık görülen leke tiplerinden biridir. Genellikle yağlı ciltlerde daha çok sivilce lekeleri görülür. Bunun temelinde ise kişilerin sivilceleri patlatması yatmaktadır. Bunun çözümü ise cildin yapının emilmesini sağlamak ve sivilce oranını en aza indirmektir ancak hali hazırda lekeler var ise bunu geçirmek için leke giderici krem gerekmektedir. Özellikle evde tamamen doğal malzemeler ile yapacağınız kremler en iyi sonucu aldıracaktır. Ancak bunun dışında güneş lekeleri de yaş veya cilt tipi fark etmeksizin kendini gösterir ve bu gibi durumlarda leke karşıtı kremler kullanılmalıdır. Aynı zamanda yeni lekeleri önlemek amacı ile güneş kremi kullanılmalıdır.

İçindekiler ;

Dikkat !

Hücre zarına dahil olan güçlü antioksidan serbest radikallere karşı koruma sağlar. Leke kremi yorumlarına buradan göz atabilirsiniz. Yüzünüzde lekeler var ve nasıl geçer diye merak ediyorsanız sizler için hazırladığımız yazıya göz atabilirsiniz.

1. Leke Karşıtı Bakım Nedir?

 Leke karşıtı krem ne işe yarar? sorusunu sıklıkla duyarız çünkü pek çok insan denemek ister ancak tereddüt eder. Leke karşıtı krem ne işe yarar sorusunun bir diğer cevabı ise hangi leke tiplerini geçirmesidir. Giderici krem oldukça çeşitlidir yani pek çok markanın leke karşıtı kremi bulunmaktadır ve etkileme oranı da her birinin farklıdır.

 Leke karşıtı bakım yaparken eğer dışarıdan bir ürün kullanmak istemiyorsanız evde de yapabilirsiniz. Bunun çözümü ise evdeki malzemelerden hangilerini ne şekilde kullanabileceğinizi bilmektir. Saç maskeleri cilt maskelerine göre çok daha kolaydır. Çünkü saç maskeleri olası bir etkiyi pek fazla göstermez. Ancak cilt maskesi yaparken fazlasıyla dikkat edilmelidir. Bunun temel sebebi ise bazı maddelerin ciltte tüy yapabilmesidir. Örneğin aşırı yağ kullanımı ciltte kıl yapabilmektedir. Buna en iyi örnek hint yağı ve badem yağıdır. Genellikle kaş veya kirpik dışında yüzün herhangi bir yerine sürülmesi önerilmez ve zeytinyağı da cilt rengini koyulaştırabilir bu nedenle sık sık kullanmamak gerekmektedir. Bunun gibi pek çok örnek leke karşıtı bakım için verilebilmektedir.

2. Leke Karşıtı Krem Nedir?

 Giderici krem, leke karşıtı bakımın önemli bir parçasıdır. Leke giderici krem özellikle evde yapılırken dikkat edilmesi gereken unsurlardan yukarıda bahsettik. Ancak bunlar sadece örneklerden birkaçı idi. Leke karşıtı krem kullanılır iken bu ayrıntılara dikkat edilmektedir ve bunların dışında dikkat edilmesi gereken en önemli şey ise cildinize bağlı olarak leke giderici krem kullanmanızdır. Yani cildiniz hassas ise limon gibi yoğurt gibi besinleri kullanmamanız ya da kullanırken seyreltmeniz gerekmektedir. Leke karşıtı krem nedir veya leke giderici krem ne işe yarar sorularını sorarken bunun için cildinize ne kadar uygun olduğuna da bakmanız gerekmektedir. Leke giderici krem kullanılır iken cildinize uygun bir içerik hazırlamanız gerekmektedir. Bunlarla birlikte ne kadar kullanacağınızı da bilmeniz faydalı olacaktır. Bu sayede cildiniz birkaç hafta içerisinde düzelmeye başlar ve ilerleyen tarihlerde de daha iyi hale gelecektir.

3. Giderici Krem Faydaları Nelerdir?

 Leke karşıtı krem faydaları oldukça fazla olmak ile birlikte etkileri de bir süre sonra kendini gösterecektir. Leke giderici krem faydaları sadece cildinizin lekesinin geçirilmesi değildir. Aynı zamanda cildinizi daha iyi bir hale de getirecektir. Özellikle asidik etkisi fazla olmayan bir krem yaptıysanız veya satın aldıysanız bu durumda leke giderici krem faydaları daha da görünür hale gelecektir. Cildiniz daha parlak ve daha canlı olacaktır. Bu sayede görüntü olarak daha sağlıklı bir cilde kavuşacaksınız. Ancak önemli olan düzenli bir biçimde kullanmaktır. Leke giderici krem düzenli bir biçimde kullanıldığında ömrü çok daha uzun olacak ve aynı şekilde etkisi de öyle olacaktır.

4. Leke Karşıtı Krem Evde Nasıl Yapılır?

Leke Karşıtı Krem Ne İşe Yarar?
Leke Karşıtı Krem Ne İşe Yarar?

 Evde yapılabilecek leke giderici krem sayısı oldukça fazladır. Çünkü evde ve dolabınızda bunu giderecek pek çok besin yer almaktadır. Bal, limon ve şeker üçlüsü ciltte oldukça etkili olmakla birlikte öncelikle bileğinizin iç kısmında denemeniz doğru olacaktır çünkü limon herkes için iyi bir etki vermeyebilir. Bunun dışında zerdeçal da oldukça etkilidir ancak bunun için seyreltmek gerekmektedir. Yağlar ile ya da su ile seyreltilmesi önemlidir çünkü zerdeçal oldukça etkili bir üründür ve bu nedenle ciltte zedelenme yaratabilir. Sadece leke üstüne yapabilirsiniz. Aynı şey elma sirkesi için de geçerlidir. O da fazlasıyla asidik bir etkiye sahiptir ve bu nedenle su ile seyreltilmelidir.

 Hem ten renginizi açmak hem de cilt lekelerinden kurtulmak istiyorsanız en etkilisi ise pirinçtir. Pirinç suyu bu alanda oldukça etkili olmakla birlikte kullanan herkes uzun vadeli olarak memnun kalmıştır.

Dikkat !

Önemli not alanı