Saç Bakım

Eczanede Satılan Beyaz Saç Gidericiler Nelerdir?

Eczanede Satılan Beyaz Saç Gidericiler Nelerdir?

 Eczanede Satılan Beyaz Saç Gidericiler Nelerdir, birçok insanın şikayetçi olduğu saçların beyazlaması durumuna çözüm aranmaktadır bunlardan birisi olan eczane ürünleri, ürünler farklılık göstermektedir. Krem, Şampuan bu ürünler kullanım şekilleri bir birisinden farklıdır. Saç boyamaktan sıkılanlar ve kimyasal ürünler kullanmak istemeyenler için alternatif bir çözüm yoludur. Beyaz saç yıllar içerisinde artması insanları rahatsız etmektedir. Bu ürünler sayesinde kısa sürede beyaz saçlar dan kurtulmakta ve koyu renginize ulaşılmakta. Kendinize en uygun olanı eczanelerden satın alabilirsiniz. Daha detatylı bilgi almak için bizimle Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler ;

Dikkat !

Birçok insan tarafından yanlış bilinen saç beyazlaması eğer genetik ise beyaz saçların tersine çevirmek mümkün değildir. Sadece ciddi kimyasal yöntemler ile saçın eski rengine kavuşması kalıcı bir şekilde sağlanabilir. Saç kökleriniz melanin kaybettiğinde bunu kendi başlarına üretemezler. Eğer saçlarınızın beyazlaması genetik faktörlerden kaynaklı değilse  beyaz saçlar için kremler mevcuttur. Kremin yanında günlük saç bakımı da yapmak saçlara fayda sağlayacaktır.

1. Saç Neden Beyazlaşır?

 Saç neden beyazlaşır, birçok faktörü barındıran saç beyazlaşmasını sizler için en temel nedenlerini derledik.

1.1. Genetik Faktörler

 Genetik faktörler, saçların erken beyazlamasında büyük bir rol oynamakta. Özellikle aile büyüklerinde erken yaşlarda beyazlama başlamışsa sizin de saçlarınızın erken yaşlarda beyazlaşması için neden olabilir.

1.2 Travma ve Ani Şok

 Kişinin hiç beklemediği bir anda aldığı üzüntülü haberler ve yaşayacağı ani duygusal çöküntü de saçta ani beyazlamalara neden olmakta. Hatta her ne kadar çok sık rastlanmasa da bir gece de aniden saç beyazlamasına rastlamak mümkündür.

1.3. Yaşlanma

 Yaşlanma ile görülen doğal sürecin bir etkisi de saçlara olur. İnsan bedeni yaşlandıkça saçlarda ve sakallarda ağarma görülmekte. Bunun sebebi ise, saçların renginden sorumlu olan pigmentin zamanla melanin üretim kapasitesinin azalması. Melanin üretim kapasitesi ve melanin miktarındaki azalma da saçlarda beyazlamaya neden olarak gösterilebilir.

1.4 Çevresel Faktörler

 Şampuan, klimalar veya çevresel nedenlerle kimyasala maruz kalmak gibi etkilerde saç beyazlamasına neden olan faktörler arasındadır.

1.5. Tiroit Rahatsızlıkları

 Saç folikülünde önemli bir role sahip olan bu iki hormon olan T3 ve T4’ün, saçtaki melanin sentezini aşırı şekilde uyarmasın da saç beyazlamasına neden olabilir.

2. Eczanede Satılan Beyaz Saç Gidericiler Nasıl Kullanılmalıdır?

Eczanede Satılan Beyaz Saç Gidericiler Nelerdir
Eczanede Satılan Beyaz Saç Gidericiler Nelerdir

 Eczanede satılan beyaz saç gidericileri aldıktan sonra nasıl kullanılması gerektiği de çok önemlidir. Bunun için kullanım talimatlarını okumalı ve aşağıdaki adımları takip ederek uygulaya bilirsiniz. Şampuan şeklinde olan beyaz saç geçirici banyoda kullanmalısınız. Banyodan çıkmadan önce saçınıza bir miktar sürerek iyice yedirmeli ve iyice durulamalısınız. Her banyo sonrası kullanılabilir.

 Sprey şeklinde olan beyaz saç gidericileri temiz saça spreyleyebilirsiniz. Bunun için şişeyi açmadan önce çalkalamalı ve saçınızın açık tarafına gelecek şekilde sıkmanız yeterli olacaktır.

3. Beyaz Saç Kalıcı Olarak Kaybolur mu ?

 Beyaz saçların kalıcı olarak kaybolması için, tıbbi olarak kalıcı olduğu kabul edilen tek FDA onaylı epilasyon yöntemi vardır. Lazerden Farklı olarak ısı yaymasıyla birlikte kıl hücrelerin içindeki folikülününü öldüren küçük bir prob kullanılır. Eczane de satılan birçok ürün yüzde yüz kalıcılık ve performans sağlamamakla birlikte bu tür yöntemler sizlerlere sunulmakta.

 Birçok doğal yöntem bulunmasıyla birlikte bu doğal yöntemlere kimyasal maddelere bulaşmadan önce başvurulmasını önermekteyiz. Her ne olursa olsun vücudunuzun verebilecek tepkileri alerjik reaksiyonlar ve rahatsızlıklarınız çok önemli bir rol oynar.

4. Beyaz Saçlar İçin Evde Uygulayabileceğiniz Çözüm Önerileri

  • Beyaz saçları önleyebilmek için Hint Bektaşi Üzümü tüketin
  • Beyaz saçların başlangıcını geçirmek için saçınızı pirinç suyu ile durulayın
  • Beyaz saç oluşumunu tersine çevirmek için saç derisini ve saçı doğan suyuyla kaplayın
  • Haftada iki defa hardal yağı uygulayın
  • Her zaman biotin açısından zengin yiyecekler tüketin
  • Egzersiz veya yoga alışkanlığı edinin
  • Stresten uzak durun
Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir