Cilt Bakım, Yüz Bakım

Ameliyatsız Yüz Germe Önerileri

Ameliyatsız Yüz Germe Önerileri

 Ameliyatsız Yüz Germe Önerileri Nelerdir diye araştırma yapıyorsanız bu yazı tam size göre… Yaşlanmanın bir parçası olarak ortaya çıkan sarkmalar, yüz derisini gevşemesi özgüveninizi ciddi şekilde etkileyebilir. Neyse ki, yüzünüzdeki cildi sıkılaştırmanın ve pürüzsüzleştirmenin birkaç yolu var. İster cilt sıkılaştırıcı bir nemlendirici deneyin, ister yüz bakımı yapın, cildinizdeki bazı hasar ve yaşlanma belirtilerini tersine çevirmeye yardımcı olabilir ve kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Ameliyatsız Yüz Germe Önerileri sorusunun cevabı için yazımızı okumaya devam ediniz. Ayrıca farklı bir konu hakkında bilgi almak isterseniz bizimle Whatsapp hattından iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler ;

Dikkat !

 Yaşlandıkça cildimiz doğal olarak gevşer ve sarkmaya başlayabilir. Bu özellikle yüzümüzdeki cilt için geçerlidir. Yaşlanan cilt, çeşitli nedenlerle hacmini ve esnekliğini kaybediyor gibi görünüyor, ancak neyse ki, bunun olmasını önlemeye yardımcı olacak çeşitli çözümler vardır. 

1. Yüz Sarkması Neden Olur?

 Kolajen vücudunuzdaki en çok bulunan proteindir. Cildinizi yapısında tutar ve kaslarınız ile kemikleriniz arasındaki eklem dokusunu oluşturur. Vücudunuz doğal olarak kolajen üretir fakat bu durum yaşlandıkça önemli derece azalır. Bunun sonucunda ise cildiniz elastik yapısını kaybeder ve kırışıklıklar belirginleşmeye başlar.  Kolajen seviyesi düştükçe cildinizin derin katmanlarındaki doğal yağ miktarında da azalma görülür. Bu durum cilt katmanının altında boşluklar yaratarak cildinizin dahada sarkmasına sebebiyet verir. Yaşam tarzı faktörleri de erken yaşta kırışıklıkların oluşmasına neden olabilmektedir. Ancak kırışıklığa yatkın bir cildiniz varsa bu durum genetik faktörlerden de kaynaklanmaktadır. Erken yaşta kırışıklık oluşmasına neden olabilecek bazı faktörler şunlardır:

 • Sigara kullanımı
 • Ultraviyole ışınlarına sık sık maruz kalınması
 • Aşırı kilolu olunması veya aşırı kilo alınması
 • İşlenmiş gıda tüketimi

2. Yüz Gerginleştirici Krem Önerileri

Yaşlanmaya bağlı ve çevresel faktörlerden ortaya çıkan sarkmalar bir hayli can sıkıcı olabilmektedir. Yüz nasıl gerginleştirilir? diye soruyorsanız sizlere güzel bir haberimiz var.. Uzmanlarımız tarafından özenle hazırlanan yüz sarkması ve kırışıklıklar için krem önerilerini sizlere  sunuyoruz…

2.1. Cildi Esnek Tutmak İçin Bir Glow Up Collagen Serumu 30 Ml Kullanın

Ameliyatsız Yüz Germe Önerileri
Ameliyatsız Yüz Germe Önerileri

 Cildinizin daha diri, canlı ve dolgun görünmesi için geliştirilen GlOW UP KOLAJEN SERUM cildinizde oluşan kırışıklık ve gözenek gibi sorunlarla başa çıkar.

 Kolajen cildinizin daha nemli ve elastik kalmasına yardımcı olan bir parçasıdır. Zamanla yüz derisindeki kolajen parçalanarak hem sarkmaya hem de kırışıklıklara katkıda bulunur. Sante Plus Glow Up Collagen Serum kullanmak cildinizin doğal kolajenini yenilemeye yardımcı olur ve cildinizi daha sıkı ve nemli görünmesini sağlar. Ayrıca kolajen serum çevresel etkenlerin cilde verdiği zararlardan tam koruma sağlar.

2.2. Cildinizi Aydınlatmak ve Sıkılaştırmak İçin Sante Plus C Vitamini Serumu Deneyin.

Ameliyatsız Yüz Germe Önerileri
Ameliyatsız Yüz Germe Önerileri

 Ameliyatsız yüz germe için kullanılan Sante Plus C vitamini serumu, cildi sıkılaştıran, güneş ve yaşlılık lekelerini azaltan, kızarıklığı azaltan ve kolajen üretimini artıran konsantre c vitamini dozları içermektedir. Günlük hayatta her zaman cildin mükemmel olması istenir. 

 Bunun içinde birtakım bakımlar yapılması gerekir. İçerisinde bulunan vitaminler sayesinde daha parlak ve canlı görünmesine olanak sağlar. Sante Plus c vitamini serumu cildinizin daha aydınlık görünmesine yardımcı olmasının yanı sıra kırışıklıklarla da savaşır. C vitamini içerisinde bulunan özel formüller sayesinde cildin ihtiyaç duyduğu kolajen üretimini de destekler. C vitamini serumu her cilt için güvenlidir ve kullanılmasında herhangi bir sıkıntı oluşturmaz. Günlük kullanıma uygun olan bu serum tamamen bitkisel olarak üretilmiştir.

2.3. Ameliyatsız Yüz Germe Önerileri İçin Sante Plus Hyaluronik Asitli Su Bazlı Nemlendirici Uygulayın

Ameliyatsız Yüz Germe Önerileri
Ameliyatsız Yüz Germe Önerileri

 Hyaluronik asit, yüzünüzdeki kolajene bağlı, doğal olarak üretilen bir moleküldür. Kolajen gibi hyaluronik asit de zamanla parçalanarak cildinizi dehidrasyona ve sarkmaya karşı savunmasız bırakır. Günlük olarak Sante Plus hyaluronik asitli nemlendirici uygulanması cildinizi tekrardan nemlendirmeye ve daha sıkı ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Sante Plus hyaluronik asitli nemlendirici tüm cilt tipleri için mükemmel bir seçenektir ve genellikle alerjik reaksiyonları , sivilceleri veya gül hastalığını tetiklemez. Bu nedenden dolayı cilt bakım rutininize Sante Plus Hyaluronik Asitli Su Bazlı Nemlendiriciyi ekleyebilirsiniz.

Sante Plus Hyaluronik Asitli Su Bazlı Nemlendirici;

 • Gözenekleri açarak cildin nefes almasına yardımcı olur.
 • İçerisindeki özel formüller sayesinde cilde ipeksi bir yumuşaklık katar.
 • İçerisinde bulunan hyaluronik asit sayesinde cilt yaşlanmasının önüne geçer.
 • Cildinizi hızlı bir şekilde onararak daha cildin daha sağlıklı olmasını sağlar.
 • Her cilt tipi için uygundur.
 • İçerisinde herhangi bir katkı maddesi, paraben veya alkol içermemektedir.

2.4. Yüzünüzdeki kırışıklıkları azaltmak için Sante Plus Boto lifting Kırışıklık Karşıtı Krem Kullanın.

Ameliyatsız Yüz Germe Önerileri
Ameliyatsız Yüz Germe Önerileri

 Yaşlandıkça kolajen üretimi yavaşlayarak hücre yenilenmesi ve yağ üretimi zayıflamaya başlar. Kolajen üretimi azalarak cildin nem seviyesinde ve elastik yapısında azalmalar meydana gelir. Bu durumdan ötürü göz kenarlarında, alında, boyun ve dudak çevresinde kırışıklıklar oluşmaya başlar. Bitkisel özlerle formülize edilmiş olan Sante Plus Kırışıklık Karşıtı Krem, cildinizde oluşan kırışıklıklarla savaşarak her zaman genç kalmanızı sağlar.

  Kullanımdan itibaren içeriği sayesinde cildin tüm ihtiyacı olan vitamin ve minarelleri karşılar. Hemen etkisini göstererek cildinizde oluşan kırışıklıklarda azalma eğilimi görülür. Düzenli kullanılması sonucunda bir ay içerisinde bütün kırışıklıklardan kurtulmanıza yardımcı olur.

Sante Plus Boto lifting Kırışıklık Karşıtı Krem;

 • Ultra ince yapısı sayesinde cilt yapısına tam uyumluluk sağlar.
 • Ultra hızlı bir şekilde emilim gösteren krem kaz ayakları, alın ve boyun kırışıklarını gözle görülür şekilde giderir.
 • İçerisinde bulunan bitkisel formüller sayesinde cildinizin elastik yapısını korur ve cildinizin ihtiyacı olan tüm eksiklikleri giderir.
 • Cildinizin gerginleşmesine, gözeneklerin sıkılaşmasına ve cildin daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur.

3. Ameliyatsız Yüz Germe Önerileri

 Yaşlanma veya hormonal değişiklikler gibi birçok durumda, cilt sarkmasını tamamen önlemek zor olabilir.

 Bazı faktörlerin cildi daha esnek ve onu zayıflatabilecek ve gevşetebilecek faktörlere karşı dirençli hale getirdiği görülmektedir. Özel tavsiyelere uyulması, aşırı gevşek cilt riskinin azaltılmasına da yardımcı olabilir.

 Cildi gerginleştirmek için bazı tavsiyeler;

 • Sağlıklı bir hızda kilo vermek
 • Güneş güvenliği uygulamak
 • Sağlıklı bir şekilde diyet yapmak
 • Sigarayı bırakmak ve dumanından kaçınmak
 • Sağlıklı bir vücut ağırlığını korumak
 • Çok sıcak veya klorlu suya maruz kalmanın sınırlandırılması
 • Sert deterjanlar veya temizleyiciler kullanmaktan kaçınmak

 Sarkmış cilt zararlı değildir ve tedavi gerektirmez, ancak bazı insanlar görünümünü beğenmez. Sarkmış cildi sıkılaştırmanın en iyi yolu, semptomların nedenine ve ciddiyetine ve ek sağlık hususlarına bağlıdır. Ciddi derecede gevşek cilde sahip kişilerde, cerrahi müdahale muhtemelen en önemli farkı yaratacaktır. Küçük ila orta derecede gevşek cilt vakaları olan kişiler, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi seçenekten yararlanabilir:

 • Egzersiz yapmak
 • Masaj
 • Sıkılaştırıcı ürünler
 • Besin takviyeleri
 • Cerrahi olmayan prosedürler
 • Minimal invaziv prosedürler
 • Ciddi derecede gevşek ciltten endişe duyan herkes doktorlarından tavsiye almalıdır.

 Ameliyatsız Yüz Germe Önerileri konusu hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık. Daha fazla bilgi için bizi takipte kalın..

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir