Vücut Bakım

Doktorların Önerdiği En İyi Güneş Kremi

Doktorların Önerdiği En İyi Güneş Kremi

 Doktorların Önerdiği En İyi Güneş Kremi , güneşe çıkacaksanız, güneş kremi cildinizi korumanın harika bir yoludur. Güneşten gelen ultraviyole radyasyon cilt hücrelerine zarar verir. Bu güneş yanığına, yaşlanmaya ve hatta cilt kanserine yol açabilir. Fiziksel güneş kremlerinin cilt tahrişine neden olma olasılığı kimyasal güneş kremlerinden daha az olsa da, her iki türün de güvenli ve etkili olduğu test edilmiştir. Aslında, günümüzde mevcut olan birçok güneş koruma ürünü, her iki tür bileşeni de birleştirir. Güneş kremi hakkında daha fazla bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz…

İçindekiler ;

Dikkat !

 Doktorların Önerdiği En İyi Güneş Kremi , Doktor tavsiyesi güneş kremi cildinizin en büyük organınız olduğunu ve özellikle tedavi sırasında sizi enfeksiyon gibi dış risklerden korumak için gerekli olduğunu unutmayın. Güvende olmak için vücudunuzu her zaman geniş kenarlı bir şapka, uzun kollu giysiler ve hatta güneşten koruyucu eldivenlerle koruyun. Güneşten korunmak için giyinin ve mümkünse şemsiye gibi taşınabilir gölgelik getirin. Ameliyat izlerini güneşten koruyun, giysi veya şapkayla kapatamıyorsanız, bolca ve sık sık SPF 30 veya daha yüksek olan Sante Plus Güneş Kremi uygulayın.

1. Doktor Tavsiyesi Güneş Kremleri

 Doktorların Önerdiği En İyi Güneş Kremi , bu kadar çok seçenek arasından size en uygun güneş kremini nasıl seçersiniz SPF 15 veya daha yüksek bir geniş spektrumlu olduğu sürece, en iyi güneş koruyucunun en çok kullandığınız güneş kremi olduğu bilinmektedir. İhtiyaçlarınıza en uygun bilinçli seçimi yapmak için seçenekleriniz hakkında bilgi edinin. Güneş kreminizle ne kadar mutlu olursanız, onu o kadar tutarlı kullanırsınız. Doktor tavsiyesi güneş kremi hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için uzman ekibimize WhatsApp hattımız üzerinden danışabilirsiniz. 

2. Sante Plus Güneş Kremi

Sante plus Yağsız Güneş Kremi
Sante Plus Güneş Kremi

  Uzun zamandır kullanıcıların favorisi olan Sante Plus Güneş Kremi dermatologlar arasında da en iyi seçimdir. Sante Plus Güneş Kremi’nin  cilde zarar veren serbest radikallere karşı korumaya yardımcı olan antioksidanlar açısından zengin olması nedeniyle özellikle etkili olmaktadır.  Sivilcelerle savaşabilen anti-inflamatuar özelliklere sahip bir vitamin-B3 türevi olan niasinamid içerektedir. Hafif ve yağsız olduğu için gözenekleri tıkamayacak olması takdir ediyor ve formülün cildi nazikçe eksfoliye eden ve sebum oluşumunu düzenleyen laktik asit içerdiğine dikkat çekiyor. İçeriğinde bulunan 50 faktörlü koruma (50 SPF) ile Günlük kullanımlarda çok etkili olmakla birlikte kullanıcıların bir numaralı tercihi konumundadır.

 • Güneş kremlerimizde su ve yağ bazlı filtreler kullanmaktayız. Şimdiye dek kullandığınız güneş kremlerinde karşılaştığınız emilim, ciltte homojen dağılım, faz ayrışması gibi problemlerinin tamamını ortadan kaldıran uzun süren arge çalışmaları neticesinde ortaya çıkmış bir formül ayağıdır. 
 • Anında Hızlı Emilir. Cildinizde Güneş Kremi Olup Olmadığını Hissettirmez.

3. Tizo 2 Renksiz Yüz Mineral Güneş Koruyucu SPF 40

Tizo 2 Renksiz Yüz Mineral Güneş Koruyucu SPF 40

  Güneş ışınlarını engellemek için çinko oksit gibi fiziksel güneş koruyucuları kullanırken, başka bir seçenek de ışınları emen kimyasal bir güneş koruyucudur. Akneye meyilli ciltler için ideal görünebilir, ancak ne yazık ki UVA ışınlarına karşı koruma sağlayan birkaç geniş spektrumlu kimyasal güneş kremi vardır.

4. Onbir by Venus Williams Rakipsiz Güneş Serumu SPF 35

Eleven by Venus Williams Rakipsiz Güneş Serumu SPF 35

  Koşudan önce güneş kremi sürdüyseniz , muhtemelen güneş kremi yüzünüze damlarken gözlerinizdeki batma hissine aşinasınızdır. Bir çubuk, çok fazla çalışmayan bir güneş kremi almanın iyi bir yoludur. Mineral bazlı ve akma eğilimi göstermez ve ayrıca zeytin-meyve özü içerir, bu nedenle nemlendiricidir.

5. Blue Lizard Avustralya Güneş Koruyucu - Baby SPF 30 Plus

Blue Lizard Avustralya Güneş Koruyucu - Baby SPF 30 Plus

  Bebekler için yapılmış olmasına rağmen , bu güneş koruyucu, tahrişe neden olabilecek parabenler, kimyasallar ve kokular içermediği için hassas cilde sahip yetişkinler için de iyidir. Çok fazla koruma sağlayan yüksek konsantrasyonlarda titanyum ve çinko oksit içerir. Doktorların Önerdiği En İyi Güneş Kremi, Doktor tavsiyesi güneş kremi Hakkında daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

6. Mustela Güneş Kremi

Mustela Güneş Kremi
Mustela Güneş Kremi
 • Bebekler dahil tüm cilt tipleri için uygundur.
 • Yüksek koruma faktörlü dür.
 • Güneşin UV ışınlarına karşı etkili pozitif sonuç sağlar.
 • Cildi besler ve gün boyu nem dengesini korur.

7. Heliocare Güneş Kremi

Heliocare Güneş Kremi
Heliocare Güneş Kremi
 • Cilt tonunu eşitleyici nemlendirici özelliğine sahiptir.
 • Aktif formüller ile geliştirilmiştir ve tüm cilt tipleri için uygundur.
 • İçerdiği collagen ile cildinizin kaybettiği sıkılığı yeniden kazandırır.
 • Akma ve ciltte kusma yapmaz.
 • Olası komplikasyonlara karşı çocukların erişemeyeceği bir yerde muhafaza edilmelidir.

8. Daylong Güneş Kremi

Daylong Güneş Kremi
Daylong Güneş Kremi
 • Gündüz kullanıma uygundur ve tüm cilt tipleri içindir.
 • Güneşin zararlı UV ışınlarının neden olduğu cilt sarkması problemlerinin önüne geçer ve daha dinç, sağlıklı görünümü destekler.
 • Cilt tonu eşitsizliğini dengeler.
 • Cilt lekelerine karşı koruyucu etkiye sahiptir.

9. Vichy Güneş Kremi

Vichy Güneş Kremi
Vichy Güneş Kremi
 • Lekelenmeye yatkın ciltler için özel olarak geliştirilmiştir.
 • UVB koruması sağlar
 • Cildinize canlılık katarak ipeksi his bırakır.
 • Tüm cilt tipleri için uygundur.
 • Cildin nem dengesini korur ve canlılık katar.
 • Lekelenmeye yatkın ciltler için özel olarak geliştirilmiştir.
 • UVB koruması sağlar
 • Cildinize canlılık katarak ipeksi his bırakır.
 • Tüm cilt tipleri için uygundur.
 • Cildin nem dengesini korur ve canlılık katar.

10. Kullanıcılar Bunları da Sordu

  Cilt bakımı söz konusu olduğunda, çok sayıda ürün arasından seçim yapmak düpedüz kafa karıştırıcı gelebilir. Temizleyiciler, tonerler, keseler, nemlendiriciler ve serumlardan sadece birini seçmek göz korkutucu bir iş gibi görünebilir. Birbiri ardına bir ürünü kontrol etmek için zaman harcarken, soru aynı kalır.

   SPF Ne Anlama Gelir? Bu adımın ne kadar önemli olduğunu yeterince vurgulayamayız, çünkü SPF cildiniz için en önemli tedavidir ve büyük faydaları vardır ve bu sadece yaz ayları için değildir. Güneş koruyucu kullanmaya ne kadar erken başlarsanız, cildiniz uzun vadede o kadar iyi görünür ve hissedilir. Güneşin UVA ve UVB ışınları yaşlanmaya, ince çizgilere, kırışıklıklara, koyu lekelere ve tabii ki cilt kanserine neden olur, bu nedenle güneş kremi kullanmak cilt bakımının vazgeçilmez bir parçası olmalıdır. Artık günlük cilt bakım rutinini ele aldığımıza göre, cephaneliğinize hangi ürünleri ekleyeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Bu belki de en önemli kısımdır. Gelişmiş dijital teknolojiler ve pazarlama araçları, satın alma kararlarınızı etkilemek için arka planda çalışıyor olsa da, bir kullanıcı bu cilt bakım ürünlerinin içine giren içerik türleri konusunda dikkatli olmalıdır. Doktor tavsiyesi güneş kremi ve Doktorların önerdiği en iyi güneş kremi hangisi gibi sorularınıza daha detaylı yanıt almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

   Bir güneş kremi seçerken, geniş spektrumlu koruma için test edilmiş bir ürün seçtiğinizden emin olun (hem UVA hem de UVB’den korur). Bu şekilde, yalnızca güneş hasarının (güneş yanığı) ani etkilerinden değil, aynı zamanda kırışıklıklar, güneş lekeleri ve daha kötü cilt kanseri olarak ortaya çıkan uzun vadeli hasarlardan da korunursunuz. Sante Plus Güneş Kremi (SPF 50) kullanmakla sizde oluşabilecek bu tür cilt sorunlarından kurtulabilirsiniz. Güneşten koruyucuların, Gıda ve İlaç İdaresi tarafından en az üç yıl boyunca orijinal güçlerinde kalmaları gerekmektedir. Bu, artık güneş kremini bir yıldan diğerine kullanabileceğiniz anlamına gelir.

  Elbette bazen güneş kışın kendini gösterir. Bu ışınlar kar ve buzdan yansır ve yine de cildinize girebilir. İkincisi, eğer yüksek irtifa aktiviteleri yapıyorsanız, o zaman ışınlara karşı daha duyarlı olursunuz. Kayak yanığı gerçektir ve buğulu bronzluk izleri bırakır.Günler kısalmaya ve sıcaklıklar düşmeye başladığında, aklınızdaki son düşüncelerden biri güneş bakım rejiminizse sizi affedeceğiz! Ancak herhangi bir dermatoloğa sorarsanız, size güneş bakımı söz konusu olduğunda kışın defne dinlenmenin zamanı olmadığını söyleyecektir. Cilt kanseri, cilt hasarı ve cildinizi etkileyebilecek diğer olası uzun vadeli sorun riskinizi azaltmaya yardımcı olmak için yıl boyunca güneş bakım rejimi oluşturmak çok önemlidir. 

Güneş ışınları aynı zamanda cilt yaşlanmasının ana nedenidir, bu nedenle SPF’niz gerçekten yaşlanmayı önleyici ilk adımınızdır. Kışın Güneş Kremi kullanılmalı mı diye hala aklınızda soru işareti varsa bu nedenlerle kışında güneş kremi kullanmaya devam etmelisiniz. Bulutlu ve yağmurlu günler, güneş bakım rejiminizde biraz gevşeyebileceğiniz anlamına gelmektedir. Gerçekte, bulutlu günlerde bile UV ışınları Dünya yüzeyine ve cildinize ulaşacaktır. Aslında, bazı çalışmaların, UV radyasyonunun bulut geliştirmesi adı verilen bir etki sırasında bulutlu günlerin UV seviyeleri için daha da kötü olabileceğini gösterdiğini bildiriyor. Bu, güneş ışınlarının bulutların kenarlarından yansıyarak radyasyonun daha odaklı ve tehlikeli olmasına neden olur. Bu nedenle, gelecekte yağmur bekleniyorsa bile, güneş bakım planınıza sadık kalın.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir