Vücut Bakım

Koltuk Altı Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır?

Koltuk Altı Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır?

 Koltuk Altı Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını hepimiz merak ediyoruz. Koltukaltı kararması estetik bir kaygı olarak kabul edilir ve özgüvenin kaybolmasına neden olabilir. Özellikle de yaz aylarında giyeceğiniz kıyafetlere dahi engel olabilir. Bunun için kararmayı gideren çok çeşitli doğal yöntemler var. Artık rahatça koltuk altlarını sergileyebilir ve istediğiniz kıyafetleri giymeye başlayabilirsiniz!

İçindekiler ;

Dikkat !

Koltuk altı kararması için evde de deneyebileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor. alerjik etkiye dikkat etmeniz gerekli. Doktorunuzun onayı olmadan denememenizi tavsiye ediyoruz. En etkili beyazlatıcı kremleri derlediğimiz diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

1. Koltuk Altını Beyazlatan Mucizevi Kür

   Koltuk altı beyazlatma evde nasıl yapılır merak edenlere öncelikle uzmanların tavsiye ettiği kürlerden söz etmek faydalı olacaktır. Bunlar arasında başı çeken:

  • Malzemeler: Birer tatlı kaşığı olacak şekilde pirinç ile sirkeye ihtiyacınız olacaktır. Aynı şekilde 1 tatlı kaşığı yoğurt ile hazırlanan kür sayesinde beyazlık elde edersiniz.
  • Uygulama: Tatlı kaşığı olan her malzemenin kap içerisinde iyice karıştırılması gerekir. Arkasından tüylerin alınmış olduğu koltuk altına iyice nüfus ettirmelisiniz. 20 dakika kadar koltukaltında tutmanız yeterli olacaktır. Özellikle Koltukaltı beyazlatma adına son derece etkili olan formül haftada 1 – 2 kere uygulanabilir.

2. Koltuk Altı Kararmasına Karşı Maskeler

 Koltuk altı beyazlatma evde nasıl yapılır öğrenmek isteyenlere sadece pirinç ile hazırlanan kür paylaşılmaz. Aynı zamanda bunun kadar süt ile elde edilen özel bir maske sayesinde de koltukaltlarını daha beyaz hale getirmeniz mümkün olacaktır. Maskeye dair:

  • Protein deposu olan sütü lor peyniri ile karıştırmak gerekir.
  • Lapa hale gelen maskenin temiz koltukaltına uygulanması halinde sonuç alınır.

 Süt içeriğinde bulunan yağ asitleri sayesinde lekelerin ortadan kalkmasını sağlar. Özellikle Koltukaltı lekeleriiçin son derece faydalı olan bu özel maskeyi 15 – 20 dakika kadar bekletmeniz yeterli olacaktır. Arkasından ılık bir su ile birlikte durulmanız gerekir. Haftada en az 2 kere uygulanması halinde etkili bir sonuç almanız mümkün olacaktır.

3. Koltuk Altı Beyazlığında Balın Etkisi!

 Koltuk altı beyazlatma evde nasıl yapılır sorgulayanlara özel pek çok kür eşlik edecektir. Bunlar arasından en etkili olanları sizler için derledik. İşte bal esaslı olan beyazlatıcı kür:

  • Malzemeler: Bir tatlı kaşığı kadar bala ihtiyacınız olacaktır. Aynı zamanda aktif karbon eklenir. Karbonu macun kıvamına gelene kadar eklemeniz yeterli olacaktır. İyice karıştırılan beyazlatıcı kür direk olarak koltukaltına nüfus ettirilmelidir.
  • Uygulama: Masaj yapar gibi iyice koltuk altlarına yedirmeniz önemli. Bu şekilde koltuk altlarını kaldırmalı ve 20 dakika kadar bekletmelisiniz. 20 dakikanın ardından ılık su ile durulamanız yeterli olacaktır. Hatta aynı kürü isterseniz kararmış olan dizler ve dirsekler için de uygulayabilirsiniz.

4. Koltuk Altını Beyazlatan Doğal Yöntemler

Koltuk Altı Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır?
Koltuk Altı Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır?
 Koltuk altı beyazlatma evde nasıl yapılır öğrenmek için kürlere başvurabilirsiniz. Bunlar arasında etkili olanlardan bir tanesi de portakal kabuğu ile hazırlanıyor. Koltukaltı beyazlatan kür için dikkate alınması gerekenler şöyle: Portakal kabuklarının kurutulması ve toz halinde küre eklenmesi getirin. 2 tatlı kaşığı kadar tozun içerisinde süt ile gül suyu eklenmesi gerekir.  Gül suyunun cilde olan faydaları saymakla bitmiyor. Özellikle de lekelenmelere savaş açan etkisi ile sıklıkla tercih ediliyor. Yine koltuk altı kararma şikayetlerine karşı en etkili ürünlerden bir tanesi. Sonuç olarak yukarıda belirttiğimiz tüm ürünleri tek bir kapta karıştırabilir ve koltukaltına uygulayabilirsiniz. 5’er dakika olacak şekilde koltuk altlarına masaj yapmanız ve akabinde durulamanız halinde sonucu görmeye başlarsınız.

5. Koltuk Altı Kararmalarına Karşı Yoğurt Kürü

 Koltukaltı beyazlığı için uygulanacak kürler arasında yoğurtta yerini almıştır. Özellikle Ölü derilere son derece etkili olan yoğurt kürü sayesinde lekelerin önüne geçmeniz kaçınılmaz olacaktır. Bunun için:

  • Malzemeler: 2 yemek kaşığı kadar yoğurt yeterli olacaktır. Yine 2 yemek kaşığı kadar yulaf ezmesini de ekler ve macun haline gelen kadar karıştırırsınız. Bu şekilde ortaya çıkan kürün koltuk altlarına direk olarak nüfus ettirilmesi gerekir.
  • Uygulama: Haftada en az 2 kere uygulamanız en doğrusu olacaktır. Koltuk altına masaj yapar gibi uygular ve 5 dakika kadar bekletirsiniz. Bunun neticesinde ılık su ile durulanan koltuk altlarının eskisine nazaran daha beyaz olduğunu göreceksiniz. Nitekim ölü derileri temizler ve bakterilere savaş açar. Hatta bu sayede terden kaynaklı kötü kokuların dahi giderilmesine yardımcı olacaktır. 1 taşla 2 kuş vurmak isteyenler tercihini bu yönde yapabilir.

6. Koltukaltını Beyazlatmada Zeytinyağının Etkisi

 Zeytinyağı cilde dost olduğu için hemen hemen bütün maskelerde yer edinir. Aynı zamanda koltukaltı maskeleri arasında da yerini almıştır. Özellikle de ter kokusundan ve de lekelerden şikayetçi olanların tercihi bu yönde oluyor. Zeytinyağı eşliğinde:

  • Cildinizi besler ve lekelerin beyazlaşmasını sağlarsınız.
  • Yağın şeker ile karıştırılması üzerine kararmaların önüne geçebilirsiniz.

 2 yemek kaşığı kadar zeytinyağı içerisine 1 yemek kaşığı şeker eklenir ve maske elde edilir. Neticesinde pamuk yardımı ile koltuk altlarına nüfus ettirmeye başlayabilirsiniz. Ortalama 15 dakika kadar bekler ve durulamaya geçersiniz. Zeytinyağı özellikle antioksidan özelliği ile koltuk altı rengini değiştirmede etkili olacaktır. Aynı zamanda E vitamini içerdiği için koltuk altının ölü derilerden arınması ve kötü kokuların giderilmesi için de sıklıkla uygulanır.

Dikkat !

Önemli not alanı