Cilt Bakım

Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici Krem Önerileri

 Nemlendirici krem önerileri mi arıyorsunuz? Sizler için kapsamlı bir araştırma yaptık. Günlük nemlendirme, sağlıklı bir cilt için hayati önem taşır, ancak bazıları bunu estetik olarak eğilimli bir alışkanlık olarak düşünür. Cildimizin genç, lekesiz ve sağlıklı olması için düzenli bakım gerekir. Nemlendirici kullanmak için en önemli zamanlar banyo, tıraş veya peeling sonrasıdır. Bazıları için bu, günde iki kez olabilir. Duştan sonra nemlendirmek çok önemlidir çünkü sıcak su cildinizdeki tüm nemi ve yağları alıp kuru bırakır. Sıcak su rahatlatıcı olsa da cildinize zarar verir. Nemlendiriciyi asla atlamayın.

 Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir veya web sitemizi inceleyebilirsiniz.

İçindekiler ;

Dikkat !

Cilt yeterli nemi tutmadığında kuru veya pürüzlü hale gelebilir. Bu, çevresel etkiler, sık temizlik veya banyo yapma veya tıbbi koşullar nedeniyle oluşur.

1. Nemlendirici Krem Ne İşe Yarar?​

 Cildiniz sürekli kuruyorsa cildinizi nemlendirmek bu sorundan sizi kurtarabilir. Nemlendirici kremlerin ne işe yaradığını aşağıda sizler için sıraladık:

1.1. Kuruluğu Önleyin

 Nemlendiriciler cildinizin kurumasını önleyen ürünlerdir. Soğuk veya sıcak havalar, sevdiğiniz sıcak duşlar veya sık yıkanma gibi faktörler cildinizi kurutabilir ve sorunlara neden olabilir. Cildi günlük olarak nemlendirmek, günlük alışkanlıklarımızın ve içinde yaşadığımız koşulların etkilerine karşı koyabilir ve cilt sorunları geliştirme şansını azaltabilir. 

 Dermatologlar her zaman insanları yüzlerini yıkadıktan sonra nemlendirmeye teşvik eder çünkü nemlendirici, cildin sağlıklı kalması ve kuruluğu önlemesi için gerekli olan suyu ciltte hapseder.  Cildiniz için doğru türde nemlendiriciyi kullanmak, dengesini korumaya yardımcı olabilir ve optimal işleyişi için destek sağlayabilir. 

1.2. Sağlıklı ve Canlı Görünüm

 Yaşlandıkça cildimizin kendini iyileştirme, kolajen üretme ve ölü cilt hücrelerini değiştirme yeteneğini kaybetmeye başlaması normaldir. Bu sarkık, kırışık, renksiz bir cilt ile sonuçlanır. Ek olarak, içimizdeki fizyolojik süreçler cildimizin görünümünü olumsuz etkileyebilir. Genetik, hormonal değişiklikler, besin eksikliği, dehidrasyon, stres , bakteri ve belirli koşullar işleri karmaşıklaştırabilir ve akne salgınlarına, renk bozulmasına, kuru lekelere, kabarcıklara, ülserlere, kaşıntıya, kızarıklığa ve diğer az çok ciddi hasarlara neden olabilir.

 Günlük nemlendirme, tüm sorunlarınıza sihirli bir çözüm olmayacak, ancak birçok semptomu hafifletebilir ve cildin genel dokusunu ve görünümünü iyileştirebilir. Cildiniz mat, pul pul ve cansız görünümünü kaybederek daha sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşur. Ayrıca, iyi nemlendirme kan dolaşımını iyileştirir ve bu da yüzünüze daha fazla renk getirir.

1.3. Cilt Lekelerini Önleyin

Nemlendirici Krem Önerileri
Nemlendirici Krem Önerileri

 Cildiniz ihtiyacı olan tüm neme sahip olduğunda, sağlıklı, canlı ve taze görünen bir görünüme sahip olursunuz. Bu parıltı, ciltteki küçük kusurları gizleyebilir ve cilt tonunuzu eşitleyebilir. Birçok nemlendirici, lekeleri, renk atmasını , kızarıklığı ve koyu lekeleri gizleyen renk tonları ve kendi kendine bronzlaşma maddeleri içerir.

 Böylece doğru nemlendirici ile daha pürüzsüz, daha yumuşak bir cilde sahip olmanın yanı sıra, daha eşitlenmiş bir cilt tonu da elde edebilirsiniz. Özellikle kusurları ve renk bozulmalarını hedefleyen kozmetik ürünleri kullanmaya karar verseniz bile, kozmetik tercihleriniz ne olursa olsun nemlendirmenin cilt bakım rutininizin önemli bir parçası olduğunu unutmamalısınız.

1.4. Doğal Bir Makyaj Görünümü

 Hiç kuru ve pul pul olmuş cilde makyaj yapmayı denediniz mi? Fondöten sadece vurgular ve hatta daha fazla pul oluşumuna katkıda bulunur ve makyajınızın her an soyulabileceği gibi o sinir bozucu hissi yaşarsınız. Tüm bunlardan kaçınmak ve makyaj görünümünüzü mükemmelleştirmek için cildi hazırlamanız gerekir. Her şey temizlikle başlar.  Cildi temizlemeli ve daha doğal ve parlak bir makyaj görünümü hedefinizi bozabilecek ölü cilt hücrelerinden ve gözeneklerin içinde biriken kalıntılardan kurtulmalısınız. Bundan sonra en önemli adım geliyor: Nemlendirme! Cildi yumuşatmak için nemlendirin ve sonraki ürünlere hazırlayın. Nemlendirici ayrıca makyaj ürünleri ile cilt hücreleriniz arasında koruyucu bir bariyer oluşturacaktır. Bu adımı atlarsanız, karışmamış makyaj , tahriş ve iltihaplanma ile sonuçlanabilir.

1.5. UV Işınlarına ve Toksinlere Karşı Daha İyi Esneklik

 İyi bir nemlendirici, çevreden gelen toksinleri, kirleticileri ve diğer zararlı kuvvetlerin altındaki canlı hücrelere ulaşmasını ve onlara zarar vermesini önleyen cilt üzerindeki lipid bariyerini onarabilir ve koruyabilir. Kapatıcı nemlendiriciler, konu cilt yüzeyinde bir bariyer oluşturmaya geldiğinde mükemmeldir. Ve belki de bu tür nemlendiricilerin en popüler temsilcileri hyaluronik asit, gliserin ve daha tartışmalı mineral yağdır.  Bugün piyasada bulunan nemlendiricilerin çoğu, cildi hem yazın hem de kışın bulunan zararlı UV ışınlarından daha fazla korumak için bir SPF’ye sahiptir. Sabah cilt bakımı rutininize harika bir katkı olabilecek nemlendirici ve tipik güneş koruyucuların bir kombinasyonu olan ürünleri bile bulabilirsiniz.

1.6. İltihap Belirtilerini Azaltın

 Stratum corneum, keratinize hücrelerden oluşan derinin en dış tabakasıdır. Antimikrobiyal, antioksidan ve UV bariyeri sağlar ve cilt nemini korumada ayrılmaz bir rol oynar. Bazen sert çevresel faktörler ve cilt koşulları, bariyerin işlevini tehlikeye atabilir ve cildi aşırı derecede kuru, açıkta kalan ve kirleticilere ve bakterilere karşı savunmasız hale getirebilir. Bu, bağışıklık sistemini cildin yüzeyinde iltihaplanmaya yol açacak saldırılara karşı vücudu korumaya çalışmak için tetikler. Ek olarak, yaşlandıkça ciltteki iltihaplanma artar ve bu da işleri daha da karmaşık hale getirir.

2. Nemlendirici Krem Her Gün Kullanılır Mı?

 Cildinizi her zaman nemli ve korumalı tutmak için günde iki kez nemlendirici kullanmak önemlidir.

İşte bazı nedenler:

  • Cilt sürekli değişir ve ölü deri hücrelerini döker.
  • Ürünler normalde birkaç saatten fazla sürmez.
  • Yüzünüzü yıkamak nemlendiriciyi kaldırır.

 Yüzünüzü yıkadıktan sonra günde iki kez nemlendirici uygulamak en iyisidir. Bununla birlikte, çok kuru ciltli veya egzama gibi belirli cilt rahatsızlıkları olan bazı kişilerin günde iki defadan fazla nemlendirici uygulaması gerekebilir.

 Yüzünüzü yıkamak için ılık su kullandığınızdan emin olun. Sıcak su cildinizi tahriş eder ve daha fazla nem kaybedersiniz. Yüzünüzü yıkamak için hafif sıvı temizleyiciler kullanmak önemlidir. Sabunlar genellikle alkali bir pH’ a sahiptir ve cildinizin normal asidik yapısını bozabilir. pH değiştiğinde, bu cildinizi enfeksiyonlara ve su kaybına karşı hassas hale getirir.

 Ayrıca kısa süreli duş alın. Uzun süreli duşlar cildinizin nemini alır. Yüzünüzü temiz, yumuşak bir havluyla kuruladığınızdan emin olun. Cildinizi tahriş edeceğinden ovalamayın. Kuru bir cildiniz varsa nemlendiricileri yüzünüzü yıkadıktan hemen sonra ve hala nemliyken uygulamalısınız. Bu, cildi nemlendirmek için suyun kilitlenmesine yardımcı olacaktır.

3. Uygun Nemlendirici Nasıl Seçilir?

Nemlendiriciler jel, losyon, krem ​​ve merhem formlarında gelir. Cildiniz için en iyisi cilt tipine bağlıdır. Yanlış olanı kullanırsanız, istenmeyen yan etkileri olabilir. Örneğin yağlı bir cildiniz varsa ve yüzünüze merhem sürüyorsanız bu gözeneklerinizi tıkar ve yağlı cildinizin ve sivilcelerinizin daha da kötüleşmesine neden olur.

  1. Yağlı veya akneye meyilli cilt: Yağlı ciltler için en iyi nemlendirici şekli, komedojenik olmayan bir jel veya hafif losyondur. Daha kalın olan herhangi bir şey yüzünüzü daha yağlı hale getirecek ve gözeneklerinizi tıkayarak sivilce oluşumuna neden olacaktır.
  2. Kuru veya hassas cilt: Yüzünüzde kuru cilt varsa, daha kalın kremler daha iyi nemlendirir. Merhemler yüz için çok kalın olabilir ve
  3. Karma cilt:  Yüzünüzün farklı bölgelerinde cildinizin ne istediğini dinleyin. Yağlı alanlar için komedojenik olmayan bir jel veya losyon ve kuru alanlar için bir krem ​​kullanın.

4. Kuru Cilt Nasıl Nemlendirilir?

 Gün boyunca yüz cildinize nem sağlamanın birçok yolu vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Yüz nemlendiricileri: Sabah ve akşam rutininizin bir parçası olan iyi bir yüz nemlendiricisi, kaybettiğiniz nemi yeniler ve cilt üzerinde sizi tüm gün ve gece boyunca koruyacak koruyucu bir tabaka oluşturur.
  • Nemlendirici yüz mendilleri: Özellikle yağlı cildiniz varsa, gün içinde hızlı bir silme cildin temiz ve taze kalmasına yardımcı olabilir. Nemlendirici bir yüz mendili, doğal yağları silmeden yüzü temizler, bu yüzden yüz mendillerini çantanızda el altında bulundurun.
  • Yüz temizleme pedleri: Cildinizi sıkıca ama nazik hareketlerle temizlemeniz gerekir. Pamuklu yüz temizleme pedleri cilde karşı naziktir ve yüzdeki tüm kiri ve kirleri silerek temiz ve taze bırakır. Çok fazla nem diye bir şey var mı?

 Kısa cevap, evet. Sonunda bir nemlendiriciyi aşırı kullanabilir ve cildinize yarardan çok zarar verebilirsiniz. Nemlendirici uyguladığınızda, tamamen emilmeli ve cilt üzerinde bir yağ veya gres tabakası bırakmamalıdır. Aşırı nemlendirirseniz, ekstra ürün cildinize fayda sağlamaz. Aslında gözenekleri tıkar ve cildin fazladan yağ üretmesine neden olur ki bu iyi değildir.

 Zamanla, cilt nem üretmeyi tamamen durduracak ve bu da cildinizin normal çalışmasını sağlayan diğer süreçleri yavaşlatabilir. Düzgün nemlendirmenin en iyi yolu cildi iyice temizlemek, ölü deri hücrelerinden kurtulmak için haftada bir peeling yapmak ve nemlendiriciyi tamamen emilene kadar masaj yapmaktır.

5. Nemlendirici Krem Önerileri

 Cildiniz çok kuru ve nemlendirmek için krem mi arıyorsunuz? Sizler için bir araştırma yaptık ve nemlendirici krem önerilerini aşağıda sıraladık:

5.1. Nemlendirici Krem Önerileri: Farmacy Daily Greens Yağsız Jel Nemlendirici

 Farmacy’nin Daily Greens Yağsız Jel Nemlendiricisi, kelimenin tam anlamıyla iyi hissettiren bir formüle sahiptir. Yeni başlayanlar için, hafif jel dokusu, kavanozdan çıkarıldığında tatmin edici bir şekilde kabarık ve camsıdır ve uygularken cilde erir. Nemlendirici ayrıca cildin nemli ve parlak görünmesini sağlayan dört doz hyaluronik asit papaya özü (hafif pul pul dökülme için) ve moringa tohumu özü (kirleri gidermek için) gibi cildi mükemmelleştiren bileşenlerden oluşan bir kokteyl içerir.

5.2. Nemlendirici Krem Önerileri: Origins GinZing Yağsız, Enerji Artırıcı Jel Nemlendirici

 Kafein (kahve çekirdeklerinden) ve bitkisel ginseng ile paketlenmiş, bu tek bir hızlı nemlendiricidir. Kafein, şişkinliği azaltmaya yardımcı olan ve genellikle cildinizin daha az donuk görünmesini sağlayan dolaşımı artırmaya yardımcı olan antioksidandır. Yani cildinizi çevresel hasarlardan korumada rol oynayabilir. Parlak bir narenciye kokusuna sahip bir jel nemlendiricidir ve her sabah uyandığında kendinizi mükemmel hissedeceksiniz.

5.3. Nemlendirici Krem Önerileri: Jart+ Cicapair Tiger Grass Sakinleştirici Jel Krem

 Dokusu ve hissi son derece hafif olan Dr. Jart+’ın Cicapair Tiger Grass Sakinleştirici Jel Kremi, sadece cildi nemlendirmek ve tahrişi yatıştırmakla kalmayıp aynı zamanda cildinizin savunma yeteneklerini de güçlendirmek için geliştirilmiştir. Dr. Jart’ın Cicapair serisi, cilt bakımı meraklıları arasında favoridir

5.4. Nemlendirici Krem Önerileri: Obagi Clinical Kinetin+ Nemlendirici Krem

 Obagi Clinical Kinetin+ nemlendirici krem, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü iyileştirmek için bitki bazlı büyüme faktörleri ile formüle edilmiştir. Ayrıca cildi yumuşatmak için pantenol ve serbest radikal hasara karşı korumak için E vitamini içerir, bu da onu bir dizi cilt yaşlanması belirtisini ele almak için sağlam bir seçim haline getirir.

5.5. Nemlendirici Krem Önerileri: KPaway Lipid Onarıcı Yumuşatıcı

 Egzamaya meyilli bir cildiniz varsa , alevlenme yaşadığınız her yerde bu cilt endişelerini gidermek için özel olarak formüle edilmiş bir formül bulmak isteyeceksiniz. Bu nemlendiriciyi egzaması olanlar için yüzlerinde veya vücutlarında kullanmak üzere formüle edilmiştir. Bu nemlendirici hızlı emilir, olası tahrişleri en aza indirmek için minimum içerikle yapılır ve cildi sakinleştirir ve dengeler.  Bu yazıda sizlere nemlendirici krem önerileri vermeye çalıştık. Farklı bir konu hakkında bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz veya web sitemizi inceleyebilirsiniz.
Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir