Cilt Bakım

Eczanede Satılan En Etkili Uyuz İlacı

Eczanede Satılan En Etkili Uyuz İlacı

 Eczanede Satılan En Etkili Uyuz ilacı Hangisi ve nasıl kullanıldıkları gibi bazı soruların cevaplarını vermeye çalıştık. Blog yazılarımızla ilgili aklınıza takılan bir konu olursa bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz. Araştırmalarınızda karşınıza çıkan uyuz ilaçları genel anlamda doğru kullanıldığında uyuz sorununu çözmede başarılıdırlar. Ancak bu ilaçları kullanmadan önce belirtilerin uyuz hastalığından kaynaklandığının doğru tespit edilmesi gerekir. Şimdi bu ilaçları kısaca inceleyelim.  Uyuz hakkında daha detaylı bilgi almak için Whatsapp hattından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 
Sante Plus Uyuz Kaşıntısı Masaüstü

İçindekiler ;

Dikkat !

Bazı geleneksel uyuz tedavileri ciltte yanma hissi, kızarıklık, şişme ve hatta uyuşma veya karıncalanma gibi istenmeyen yan etkilere neden olabilir. Uyuz hastalığı için bitkisel yöntemler neler? Uyuz Parazitlerini ne öldürür bu konu hakkında yazmış olduğumuz diğer yazımızıda inceleyebilirsiniz. 

1. Eczanede Satılan Bitkisel Uyuz İlacı ve Karışımı (240 gr)

Eczane karışımı uyuz ilacı
Eczanede Satılan Bitkisel Uyuz Karışımı

Eczanelerde Hekiminizin tavsiye ettiği uyuz tedavisi için gerekli bitkisel uyuz ilacını eczacınızda hazırlayabilmektedir. hekim ve eczacınızdan danışmanlık alarak da ilerleyebilirsiniz. Kükürtlü ve yoğun kıvamlı bir uyuz bitkisel karışımıdır.

 Bir dermatolog tarafından wood lambası ile teşhis edilebilen uyuz, gerekli olduğu zaman biyopsi yöntemi ile uyuz akarlarının ve yumurtalarının teşhisini koyabilir. Uyuzdan kurtulmak için tedavi olmak şarttır ve geleneksel ilaç tedavisiyle geçirilebilir. İlaç tedavisi iki ya da üç doz şeklinde ve iki haftalık sürede alınabilir. Merhem, losyon, krem gibi çeşitli ilaç tedavileri de yaygın olarak kullanılır. 

Kükürt ağırlıklı bir uyuz kremidir, gece boyunca uygulanabilen, durulanan ve ardından üç gece üst üste tekrar uygulanabilen bir uyuz ilacıdır. Kükürt hamilelikte ve 2 aylıktan küçük çocuklarda güvenle kullanılabilir.

2. Kwellada %5 Uyuz İlacı (120 ml)

Kwellada Uyuz İlacı
2. Kwellada %5 Uyuz Losyonu (120 ml)

 İçeriğinde aktif madde olarak %5 Permetrin içeren bir uyuz ilacıdır. Permetrin bit, pire ve uyuz böceği gibi zararlı parazitlerin ortadan kaldırılmasına yarayan kimyasal bir birleşendir. Genellikle saç biti ve uyuz böceği tedavisinde kullanılır.

 Özellikle uyuz hastalığının erken dönemlerinde oldukça etkilidir. Kullanım şekli; Kwellada Losyon yetişkin kadın ve erkeklerde boyundan aşağı tüm bedene sürülerek tatbik edilir. Kullanılmadan önce derinin temiz ve kuru olması önemlidir. Özellikle parmak araları, koltuk altı, genital organ çevreleri ve tırnakların altlarına özenle sürülmedir. Kadınlarda göğüs uçları, erkeklerde ise penis uygulamaya dahildir. 2 aylık – 2 yaş dönemi küçük çocuklarda yüz, boyun, kulak ve saçlı deride de uyuz tutulumu görüldüğünden bu bölgelerde doktor gözetimi altında tedaviye dahil edilmelidir.

3. Metrin %5 Losyon Uyuz İlacı (120 ml)

Metrin uyuz ilacı
3. Metrin %5 Uyuz Losyonu (120 ml)
 En Etkili Uyuz İlacı aramalarında Metrin losyon başı çekenlerdendir, Metrin Deri Uyuz Kremi olarak da bilinir. Düzenli kullanılmalı ve doktorun tavsiyeleri göz ardı edilmemelidir. Metrin losyon içerik ve kullanım şekli olarak Kwellada losyon ile eşdeğer kullanım özelliklerine sahiptir. Metrin uyuz ilacının aynı zamanda şampuanı da mevcuttur. Hekiminizin sizler için uygun gördüğü ürünü kullanabilirsiniz.

4. Wilkinson Pomad Uyuz İlacı(100gr)

Wilkinson Pomad Uyuz İlacı
4. Wilkinson Pomad Uyuz İlacı(100gr)

 Wilkinson Pomad’ın aktif maddesi kükürt ve Goudron Vegetal’dir. Uyuz tedavisinde Permetrin içeren Kwellada Losyon ve Metrin Losyon ile sonuç alınamayan vakalarda kullanılır. Kullanımı bir miktar zahmetli olduğundan öncelikle diğer losyonlar kullanılır. 

 Araştırmalarınızda veya En Etkili Uyuz İlacı aramalarınızda karşınıza çıkacaktır fakat olumsuz olarak en çok Kokusundan şikayet edilmiştir. Bu ilacı doktorlar reçete etmektedir. 

Uyuz çok kolay yayıldığı için, doktorunuz veya eczacınız uyuz belirtileri olmasa bile, muhtemelen tüm aileniz ve diğer temas ettiğiniz kişilerinde uyuz ilacı kullanması gerektiğini söyleyeceklerdir.

5. Zalvor %5 Perhmetrine Uyuz İlacı

Zalvor Uyuz İlacı
5. Zalvor %5 Perhmetrine Uyuz Kremi
Permethrin, uyuz ve yumurtalarına neden olan akarları öldüren kimyasallar içeren bir cilt kremidir. Genellikle yetişkinler, hamile veya emziren kişiler için ve 2 aylıktan büyük çocuklar için güvenle kullanabileceği belirtilmektedir. Zalvor Uyuz İlacı dermatologlar tarafından reçete edilir ve eczaneden temin edilir. Uyuz tedavisinde kullanılır. Etki Mekanizması şu şekildedir; ZALVOR, uyuz, bit ve benzerlerine karşı etki gösterir ve bu parazitleri, sinir sistemlerini etkileyerek öldürür. ZALVOR, 30 g’lık plastik burgulu kapaklı laminat tüpler halindedir. ZALVOR, uyuz tedavisi ve pubis biti enfestasyonlarında/bulaşmalarında kullanılır

6. ANTİ-SKAB % 5 Deri Kremi

Anti Scab Uyuz İlacı
6. ANTİ-SKAB % 5 Deri Kremi
ANTİ-SKAB uyuz ilacı , bit ve benzerlerine karşı etki gösterir ve bu hayvanları, sinir sistemlerini etkileyerek öldürür. ANTİ-SKAB, 30 g’lık plastik kapaklı lamine tüplerde halindedir. ANTİ-SKAB, uyuz tedavisi ve pubis biti enfestasyonlarında/bulaşmalarında kullanılır. Etkili bir uyuz ilacıdır. Uyuz Tedavisinde Kullanımı ; 1. Duş alındıktan sonra temiz ve serin vücuda baş dışında tüm vücut kaplanacak şekilde uygulanır. 2. Uygulamada özellikle el ve ayak parmakları arasında kalan alanlar, bilekler, koltuk altları, dış genital organlar, kaba etler, el ve ayak tırnaklarının altına dikkat edilmelidir. 3. 8-12 saat beklenir. Bekleme suresinde eller yıkanmışsa, ellere tekrar sürülmesine özen gösterilir. 4. Uygulama sonrasında duş alınır. 5. Temiz giysiler giyilir, yatak çarşafı ve giysiler sıcak su ile yıkanıp, sıcak ütü ile ütülenir
Dikkat !

Önemli not alanı

7 “Eczanede Satılan En Etkili Uyuz İlacı” üzerine düşünceler

 1. Derya dedi ki:

  en etkili uyuz ilacı hangisi peki biraz ucu açık bir yazı olmuş

 2. Nevin dedi ki:

  Ne sirkesyle birde ölçüsü ne kadar

 3. Fatma dedi ki:

  en etkili uyuz ilacını evde kendiniz yapın wilkinson pomadı sirkeyle karıştırıp 4 gün aralıksız vücudunuzda kalsın sabredin kurtulun canlar

  1. İlyas dedi ki:

   Bu sirkeyi nerde bulacaz Fatma Hanim

  2. Nurşen dedi ki:

   Ne kadar sirke ne kadar Pomat koyacak

  3. Tuğrul dedi ki:

   Fatma nasıl uygulicaz peki bı kabin icinemi dukucez bu nu karistiricaz duştan sonramı surucez

  4. Sevda dedi ki:

   Kokusuna nasıl dayanacagiz evin içi ahıra döndü bir yandan gece gündüz uyuz ilacı araştırıyoruz ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir