Vücut Bakım

Koltukaltı Kararması Giderici 5 Doğal Yöntem

Koltukaltı Kararması Giderici 5 Doğal Yöntem
 Koltukaltı kararmasını gidermek isteyen birçok birey bulunmakta bu durum estetik bir kaygı olarak kabul edilir ve özgüvenin kaybolmasına neden olabilir. Özellikle de yaz aylarında giyeceğiniz kıyafetlere dahi engel olabilir. Bunun için kararmayı gideren çok çeşitli doğal yöntemler var. Artık rahatça koltuk altlarını sergileyebilir ve istediğiniz kıyafetleri giymeye başlayabilirsiniz!

İçindekiler ;

Dikkat !

Koltukaltı kararması nasıl geçer? Genital bölge beyazlatmak için yapılması gerekenler nelerdir diğer yazılarımızı inceleyerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

1. Koltukaltı Kararmasında Etkili Çözüm: Limon

 Koltukaltı kararmasını gideren doğal yöntemler arasında başı limon çeker. Hatta sadece koltuk altı değil ciltte kararmaların olduğu her türlü alana uygulanabilir. Şöyle ki:

  • Limon: Anti – bakteriyel özelliği ile pek çok faydası bulunan limon, doğal beyazlatıcı olarak kabul edilir. İyi bir görünüme sahip olmak isteyenler asit içeren limonu direk olarak kararan bölgelerin üzerine uygulayabilir.
  • Uygulama: Her gün 1 kez olacak şekilde limon uygulamalarına yer vermek gerekir. Hatta isterseniz limon içerisine eklenen şeker ile ölü derilerin dahi önüne geçilebilir. Limon ile şeker kürünü her gün koltukaltına uygulayarak kararmış görünümleri engelleyebilirsiniz. Koltukaltı kararması adına son derece etkili olan bu kürü en az 2 hafta kadar uygulamak gerekir.

2. Koltukaltı Kararmaması İçin Karbonatın Etkisi!

 Kararmayı gideren doğal yöntemler nelerdir merak edenlere limon kadar etkili olan karbonattan da söz etmek gerekir. Karbonat koltukaltı bakımında sıklıkla kullanılır. Şöyle:

  • Gözeneklerin açılmasında etkili olur ve kimyasallara karşı koruma sağlar.
  • Koltuk altının beyaz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

 Koltukaltı beyazlatmak isteyenler karbonatı su ile birlikte karıştırmalı ve macun haline getirmelidir. Sonrasında koltukaltlarına nüfus ettirmeniz ve birkaç dakika kadar bekletmeniz gerekir. Özellikle hafta içerisinde 2 – 3 kez tekrarlanan bu işlem üzerine koltuk altlarınızın rengi açılmaya başlar. Hatta sadece renge değil ter kokusuna dahi iyi gelecektir.

3. Koltukaltına Beyazlatan Sebze: Patates!

 Koltukaltı kararması giderici doğal yöntemler nasıl merak edenlere patatesin mucizevi etkisinden de söz etmek gerekir. Özellikle de cildi hassas olduğu için limon uygulayamayanların tercihi bu yönde oluyor. Limon kadar etkili olan patates sayesinde de cilt kararmalarının önüne geçilebiliyor.

 Koltukaltı beyazlatan yöntemler arasında olan patates için direk olarak dilimlere geçilebilir. Şöyle ki patatesi dilimlere ayırmalı ve koltuk altına sürmelisiniz. Hatta bunun üzerine patatesin suyunu dahi çıkarabilirsiniz. Suyunu pamuk yardımı ile koltuk altına sürerek beyazlaşmayı takibe alabilirsiniz. Patates doğal beyazlatıcı kabul edilir ve aynı zamanda üst üste koltukaltına uygulanması halinde kararması sorunu ortadan kalkar.

4. Elma Sirkesi İle Koltukaltına Kararmasına Son!

Koltukaltı Kararması Giderici 5 Doğal Yöntem
Koltukaltı Kararması Giderici 5 Doğal Yöntem

 Koltukaltı kararmasını gideren doğal yöntemler hangileri araştıranlara limon kadar etkili olan elma sirkesinden de söz etmek gerekir. Özellikle elma sirkesinin cilde olan faydaları saymakla bitmiyor. Öncelikle sirkenin:

  • Mikrop öldürücü etkisi ile cilde dost olduğu bilinir.
  • Kötü koku oluşumunu engellediği için duş sırasında sıklıkla temin edilir.

 Elma sirkesi sayesinde koltukaltı şikayetlerinin çoğuna çözüm getirilebilir. Şöyle ki sirkeyi direk olarak koltukaltına sürebilir ve 10 dakika kadar bekletebilirsiniz. Arkasından ılık bir suda durulanan koltukaltlarının rengi zaman içerisinde açılmaya başlayacaktır. Hatta sadece renge değil ter kokusuna da iyi gelir. Aynı zamanda kötü kokuya neden olan bakterilerin yok olmasını sağlar.

5. Koltukaltını Beyazlatan Domates Suyu

 Doğal yöntemler saymakla bitmiyor. Örneğin bunlar arasında yıllardır uygulanan domates suyu da yerini almıştır. Etkisi kanıtlanmış olan domates suyu sayesinde koltukaltı lekelenmeleri yani kara görünümler ortadan kalkacaktır. Son derece pratik olan bu maskeye dair:

  • Domates: Öncelikle cildinizin domatese karşı reaksiyon göstermemesi halinde uygulamanız en doğrusu olacaktır. Uygulama için domatesin ezilmesi gerekir. Ezme üzerine ortaya çıkan domates suyunu kullanmanız esas alınır.
  • Uygulama: Doğal yöntemlerle elde edilen domates suyunu direk olarak koltuk altına nüfus ettirmek gerekir. Bunun için masaj yapar gibi suyu koltuk altına yedirmeye çalışın. Arkasından bir 10 – 15 dakika kadar beklemeniz yeterli olacaktır. Ilık bir su ile durulamanız halinde beyazlığı keşfetmeniz söz konusudur.

6. Süt İle Koltukaltları Daha Beyaz!

 Doğal aydınlatıcılar arasında olan süt ile birlikte koltukaltları daha beyaz olacaktır. Bunun için yapmanız gerekenler son derece basit. Sütü lor peynir ile birlikte karıştırmak ve lapa bir görünüm elde etmek gerekir. Arkasından:

  • Lapa olan kür koltuk altına masaj yapar gibi uygulanmalıdır.
  • 15 dakika kadar beklettikten sonra durulanması gerekir.

 Süt yağ asitleri içerir ve bu durum kara koltukları sorunlarının giderilmesinde etkili olur. Aynı zamanda beyaz yapısı ile koltuk altı renginin açılmasını sağlar. Rengin açılması ile birlikte daha rahat hisseder ve istediğiniz kıyafetleri rahatlıkla giymeye başlarsınız.

7. Koltukaltı Kararmasına Karşı Önlemler

 Kararmanın önüne geçmek için ter önleyici olarak kabul edilen kimyasal ürünlerden uzak durmalısınız. Özellikle yoğun katkı ve pudra içeren deodorantlar bunlar arasında gösterilir ve kullanılması bir hayli sakıncalı görülür.

 Sık sık koltukaltı tüylerinin jilet ile alınması üzerine de kararmanın ortaya çıkması kaçınılmaz olacaktır. Bunun gibi kalitesiz olan ağdalara başvuranlar kara lekeler ile karşı karşıya kalır. Son olarak sıkı ve sürtünen kıyafetler de koltuk altının lekelenmesine neden olur.

Dikkat !

Önemli not alanı