Genel

En İyi Kolajen Serum

En İyi Kolajen Serum

 En iyi kolajen serum hakkında araştırmalarımızı derleyip sizler için bu sayfada topladık. Detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızı okumaya devam ediniz.  Hem kolajen takviyeleri hem de kolajen serumları olan kolajen ürünleri, yıllar boyunca sağlık topluluklarında son derece popüler olmuştur ve bunun iyi bir nedeni vardır. Kolajen vücudumuzun bağ dokularında bulunur ve saç ve ciltten kalp ve bağırsaklara kadar görünüm ve sağlık sorunlarımıza da yardımcı olabilir. Kolajen cildimizin sıkılığında büyük rol oynar ve 25 yaşına geldiğimizde kolajen üretimimiz yavaşlamaya ve düşmeye başlar. Kollajenin faydaları nedeniyle kolajen kaybından endişe duyan birçok kişi kolajen takviyeleri ve serumları almaya başlar.

 Uzman görüşü için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler ;

Dikkat !

 Kolajenler vücuttaki çeşitli dokuların hem fiziksel hem de fonksiyonel bütünlüğünü korumaya yardımcıdır. Kolajenler pürüzsüz, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümü için önemlidir.

1. Kolajen Serum Cilt Lekelerine İyi Gelir mi?

 Cilt lekeleri söz konusu olduğunda, cildinizde gerçekten fark yaratan şeyin cilt hücresi yenilenmesi olacağını hatırlamak önemlidir. Cilt hücresi yenilenmesi eski, hasarlı hücreleri yenileriyle değiştirecek ve bu da görünür sivilce görünümünü azaltacaktır. Yara izi bırakır ve cildinize daha düzgün, pürüzsüz bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Fakat kolajen sivilce izlerine yardımcı olur mu? Her şey onu nasıl kullandığınıza bağlı. Kolajen serumunun faydalarının, cildin yüzeyine benzersiz bir şekilde uygulandığının düşünülebileceği anlamına gelir. Bir kolajen serumu, yara izlerinizi dolgunlaştırmak ve daha az görünür kılmak için derin bir nemlendirme sağlayabilse de, cildin hasarını önemli ölçüde veya temelden değiştirmeyecektir. Kolajen üretimini artırma konusundaki makalelerimden birinde açıkladığım gibi , bir kolajen serumunu mikro iğneleme ile birleştirmek cilt lekelerini tedavi etmenin daha etkili bir yolu olabilir.

2. En İyi Kolajen Serum Çeşitleri

en iyi kolajen serum
En İyi Kolajen Serum

 28 çeşit kolajen türü tanımlanmıştır. Moleküllerin nasıl bir araya geldiğine, eklenen hücre bileşenlerine ve kollajenin vücudunuzda nerede kullanıldığına göre farklılık gösterirler. Tüm kolajen fibrilleri en az bir üçlü sarmal yapıya sahiptir.

 Başlıca beş kolajen türü ve yaptıkları şunlardır:

 • Tip I. Bu tip, vücudunuzun kolajeninin %90’ını oluşturur. Tip I yoğun bir şekilde paketlenmiştir ve cildinize, kemiklerinize, tendonlarınıza ve bağlarınıza yapı sağlamak için kullanılır.
 • Tip II. Bu tip, eklem desteği sağlayan elastik kıkırdakta bulunur.
 • Tip III. Bu tip kaslarda, arterlerde ve organlarda bulunur.
 • Tip IV. Bu tip cildinizin katmanlarında bulunur.
 • Tip V. Bu tip gözlerinizin korneasında, bazı cilt katmanlarında, saç ve plasenta dokusunda bulunur.

3. Eczanelerde Kolajen Serumlar

 Sizlere cilt lekeleri için eczanelerde satılan kolajen serumları aşağıda sıraladık:

3.1. Skin Pharmacy Kolajen Time Fix Serum

 Pantenol, hyaluronik asit ve kolajen bazlı içeriğiyle cildi onarıp iyileştiriyor; dış etmenlerden koruyor; sağlıklı, canlı ve taze kalmasını sağlıyor. Yaşlılık karşıtı bu formül, kolay emilen formülüyle de kullanıcılardan pozitif yorumlar alıyor. 

3.2. RHC Kolajen Serum

 • Cilt hücrelerini canlandırır ve kolajen üretimini artır.
 • Kırışıklık Karşıtı ve Yaşlanma Karşıtını önler.
 • Güneş yanığı sonrası cilt için özel olarak uygundur.
 • Cilde parlaklık verir.
 • Ciltte leke oluşumunu önler.

3.3. The Inkey Lıst Kolajen Serum

 • Doğal kolajen üretimini destekler.
 • Kollajen artırıcı faydalar sağlayan ikili peptit bulunur.
 • Matrixyl 3000™ peptidi kullanan bu pürüzsüzleştirici ve nemlendirici serum, doğal kolajenin cildinize yapacağı etkiyi taklit ederek daha dolgun ve sıkı görünmesine yardımcı olur. Syn-Tacks™ Dual Peptide ayrıca ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünün azalmasına yardımcı olmak için ek bir destek sağlar.

3.4. Boots Collagen Youth Activating Kolajen Serum

 Pürüzsüz ve genç görünen bir cilt için çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü gözle görülür şekilde azaltan derinlemesine besleyici bir serumdur. Bu hafif ve hızlı emilen serum cildi derinlemesine beslemeye ve canlandırmaya yardımcı olur. Pürüzsüz ve daha genç görünen bir cilt için çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü gözle görülür şekilde azaltmak üzere formüle edilmiştir.

3.5. Canprev Beauty Kolajen

 • Collagen Beauty, cilt elastikiyetini ve sağlıklı kolajen üretimini destekleyerek cildin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur, kırışıklıkları azaltır ve ince çizgileri azaltır.
 • Ciltteki fibroblast hücrelerini uyarmak, gerektiğinde kolajen metabolizmasını geliştirmek için tasarlanmıştır.
 • Bu eşsiz sıvı formül, göz kırışıklıklarını 28 gün gibi kısa bir sürede azaltmaya yardımcı olduğu klinik olarak kanıtlanmış biyoaktif epidermal kollajen peptitleri içerir. En iyi kolajen serum hakkında bilgi vermeye çalıştık. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir