Cilt Bakım

Güneş Kremi Yararları Nelerdir?

Güneş Kremi Yararları Nelerdir?

 Güneş kremi güneşin ultraviyole ışınlarının bir kısmını emen veya yansıtan ve böylece güneş yanığına karşı korunmaya ve en önemlisi cilt kanserini önlemeye yardımcı olan, cilt için koruyucu bir üründür. Her gün güneş koruyucu kullanmak cilt bakım rutininizin çok önemli bir parçasıdır ve onsuz, yüzünüzdeki hassas cildi güneşten kaynaklanan gereksiz hasarlara maruz bırakırsınız. Bu hasarı en aza indirmek ve tamamen ortadan kaldırmak için güneş kremi kullanmayı unutmayınız. Güneş kremi yararları nelerdir? Sorusunun cevabını makalemizde bulabilirsiniz. Daha fazla detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler ;

Dikkat !

Son kullanım tarihi geçmiş ürünler zaman içerisinde etkisini kaybedebilirler. Sizler için hazırladığımız güneş kremi yararlarıyla ilgili bir diğer yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca güneşten korunmak için kullanılan  güneş kremi ne zaman kullanılmalı adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

1. Güneş Kremi Seçme

 Çoğu insan, her gün güneş kremi kullanma düşüncesinden korkar. Birçoğu, güneş koruyucu losyonların sivilcelerin çıkmasına, cildinin yağlı görünmesine neden olacağından ve hepsinden kötüsü tüm gün güneş kremi gibi kokacağından endişe ediyor. Neyse ki, cilt bakım ürünleri uzun bir yol kat etti ve günlük güneş koruyucu kullanımının büyük faydalarını elde etmek için her gün eski yapışkan güneş kremi uygulamanız gerekmeyecek. Kullandığınız ürünün türü, güneşte geçirmeyi planladığınız süreye ve yapacağınız aktivitelere bağlı olacaktır, ancak amaçlarımız için, günlük kullanım adına en iyi güneş koruyucu ürünlere odaklanacağız.

 Ne yazık ki çoğu kişi için normal bir gün, güneşte uzun süreler geçirmeyi istemez. Bu, güneşe karşı  korunmanızın 35 ila 50 SPF’nin üzerinde olması gerektiği anlamına gelir, ancak güneşin tüm zararlı ışınlarından korunmanızı sağlamak için geniş spektrumlu korumaya sahip bir krem ​​bulmak isteyeceksiniz. Ayrıca ürün seçerken cilt tipinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Alerjik veya akneye meyilli ciltler, koku ve koruyucu içermeyen ürünlerden faydalanırken, kuru cilde sahip olanlar güneş koruyucu eklenmiş günlük nemlendiriciler aramak isteyeceklerdir.

 Her gün güneş koruyucu uygulamak, özellikle arabadan ofisinize ve tekrar ofisinize gidiyorsanız, cilt bakım rutininize eklemek için gereksiz bir adım gibi görünebilir, ancak cildinizin sağlığını korumak çok önemlidir.

2. Güneş Koruyucu Nasıl Uygulanır?

 • Yanlış uygulandığında veya yıkandığında, silindiğinde veya terlediğinde güneş kreminin etkinliği azalır.
 • Maksimum korumayı aldığınızdan emin olmak için eşit bir katman uygulayın ve talimatlara göre yeniden uygulayın.
 • Güneş kremi, dışarı çıkmadan önce cilde nüfuz etmek için genellikle yaklaşık 15-30 dakikaya ihtiyaç duyar.
 • Ne kadar beklemeniz gerektiğini görmek için etiketi okuyun.
 • Etiket ne kadar süreceğini göstermiyorsa, güvenli olması için 30 dakika bekleyin.

3. Bu Güneş Koruyucular Cilt İçin Güvenli mi?

 Fiziksel güneş kremleri organik maddeler kullanılarak yapılır. Ve Kimyasal Güneş Koruyucular kimyasal elementler kullanılarak yapılır, ancak bu iki tür güneş kremi piyasaya sürülmeden önce iyi test edilmiştir. Bu güneş kremleri bir çok testten geçmiştir ve sağlık bakanlığının verdiği tavsiye edilen puanın üzerine çıkması gerekmektedir. Bu yüzden korkmadan bu güneş kremlerini kullanabilirsin.

4. Güneş Kremi Neden Gereklidir?

Güneş Kremi Yararları Nelerdir?
Güneş Kremi Yararları Nelerdir?
 Güneş Kremi Yararları Nelerdir?  biliyorsunuz, şimdi de güneş kreminin neden gerekli olduğundan bahsedelim. Yaz mevsiminde güneş ışınlarına maruz kaldık. Güneş ışınları cildimiz için çok tehlikeli olan UV ışınlarına sahiptir. Cildimizi bu ışınlardan korumak isteriz. Güneş kremi cildimizi bu zararlı ışınlardan korumamıza yardımcı olur. Güneş kremi bir tabaka ile bu ışınları engeller. Güneş kremini cildimize sürdüğümüzde bu güneş kremi cildimizde bir tabaka oluşturur. Güneş kremi cilt kanserini azaltır ve güneş kremi size daha genç bir görünüm vermek için yaşlanma karşıtı bir formül kullanır. Dermatologlar her gün güneş kremi kullanmanızı şiddetle tavsiye eder.

5. Yaz Aylarında Güneş Kreminin Önemi

 UV ışınları yaz aylarında daha baskındır. İki tür Ultra Violate ışınları vardır: Biri UVA, diğeri UVB. UVA ışınları cilt rengimizi ve erken yaşlanmayı değiştirdiği gibi cildimizin görsel tonunu değiştirir. Ve UVB ışınları cilt yüzeyimiz için tehlikelidir, örneğin cilt yanıklarının nedeni olabilir. Güneş kremleri sadece yaz için değildir; İyi bir cilt elde etmek için her mevsim kullanılabilir. Yaz mevsimi UV ışınları daha tehlikeli hale gelir ve cildinizin bu ışınlardan korunması gerekir.

6. Akneye Meyilli Ciltler İçin Güneş Kreminin Faydaları Var Mı?

 İlk olarak, güneş kremi sivilceye neden olabilir mi bilmemiz gerekiyor. Cevap muhtemelen yüzünüze ne tür Güneş Koruma Faktörü (SPF) uyguladığınıza bağlıdır. Tüm güneş kremleri Akneye meyilli ciltler için uygun değildir, ancak bir dermatolog tarafından hangi güneş kreminin önerildiğini öğreneceksiniz.

 Uzmanlar göre cildinizde sivilce varsa, bu güneş kreminde hangi bileşenlerin kullanıldığını ve SPF’nin ne olduğunu bilmeniz gerektiğini tavsiye ediyor. Uzmanlar, yağsız güneş kremleri kullanmanız gerektiğini ve fiziksel güneş kremlerinde çinko ve Titanyum aramanız gerektiğini söylüyor.

7. Neden Her Gün Yüzünüze Güneş Kremi Sürmelisiniz?

 Evet, her gün cildinize bakmanız gerekiyor. Cildimizde hassas ve yumuşak bir organdır. Cildinizin ipeksi, pürüzsüz ve sağlıklı olmasını istiyorsanız, ona iyi bakmalısınız. Güneş kremi cildimizi UV ışınları gibi tehlikeli radyasyonlardan korur. Güneş Kremi Yararları Nelerdir? bahsettik. Güneş kreminin UV ışınlarını cildinizden korumanıza yardımcı olduğunu biliyorsunuz, güneş kremi güneş ışınlarını ve diğer radyasyonları engelliyor. Her mevsim güneş kremi sürmelisiniz çünkü güneş bizimle birlikte parlıyor. Ev dışında olduğunuzda, düzenli olarak UV ışınlarına maruz kalıyorsunuz. Bulutlar bile UV ışınlarını filtreleyemez. Bu yüzden en iyi uygulama, her gün evden çıkmadan önce ve güneş altında uzun süre kalmamız gerekiyorsa güneş kremi kullanmamızdır.

8. Güneş Kremi Yararları Nelerdir?

 • Cildi Eşit Tutar: Yüzünüzde güneş kremi kullanmak, cildinizin eşit kalmasına yardımcı olur. Güneş hasarı, eşit olmayan cilt tonlarının birçok nedeninden biridir ve günlük güneş kremi bu etkileri önlemeye yardımcı olur.
 • Güneş Koruması: Güneş kreminin en belirgin ve dikkate değer faydalarından biri, cildinizi zararlı UV ışınlarına karşı korumasıdır. Güneş kremi aslında UV ışınlarının cilde zararını ve çeşitli cilt bozukluklarının tetiklenmesini minimum kılar. En hafif güneş yanığı bile zararlı etkilere sebep olabilir, bu nedenle cildinizi korumak önemlidir.
 • Erken Yaşlanmanın Görünür Belirtilerine Karşı Korumaya Yardımcı Olur

  Hepimiz genç ve sağlıklı görünen bir cilt arzu ederiz. Ancak güneş ışığına aşırı maruz kalmak ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü artırabilir. Başka bir deyişle, güneş kremi kullanmak erken yaşlanmanın veya cilt yaşlanmasının zararlı etkilerine karşı korunmaya yardımcı olabilir.

 • Kanser Riskini Azaltır: Neyse ki güneş kremi, çeşitli cilt kanserleri, özellikle melanom geliştirme riskini azaltmada çok etkilidir. Bu tür cilt kanserinin son derece ciddi olduğu bilinmektedir ve özellikle 20’li yaşlardaki birçok kadın için hayati tehlike oluşturabilir. Ancak, günler ve aylar boyunca cilt korumasını görmek için her gün güneş kremi sürmelisiniz.
 • Genel Sağlıklı Cilt: Güneş kremi kullandığınızda cildin genel olarak daha sağlıklı olduğunu bir çok doktor vurguluyor. Ciltteki proteinler, güneş kremi uygulandığında korunur. Bu proteinler cildi harika ve sağlıklı tutarlar.
 • Ozon tabakası inceliyor.
 • Yüzdeki kahverengi lekelerin ve cilt renk bozukluklarının önlenmesine yardımcı olur.
 • Ayrıca yüzdeki kırmızı damarların ve lekelenme görünümünün azalmasına yardımcı olur.
 • Gelişmiş cilt sağlığı sağlar
 • Doğal olarak parlayan cilt
 • Cildi Nemlendirir
 • Makyajsız bile güzel görünün.
Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir