Vücut Bakım

Yatıştırıcı Krem Ne İşe Yarar?

Yatıştırıcı Krem Ne İşe Yarar?
 Basitçe söylemek gerekirse, yatıştırıcı kremleri, ince çizgiler, akne, tıkanmış gözenekler, benekli cilt rengi değişikliği, gece kremi, kırışıklıklar ve sert, kuru yamalar dahil yaşlanmanın gözle görülür belirtileriyle savaşmak için en iyi araçtır . Bu konsantre formdaki A vitamininin cildin kendini yenilemesine yardımcı olmada etkili olduğu kanıtlanmıştır. Yenilenmesi gereken yıpranmış ve yorgun bir cildiniz varsa, doğru yatıştırıcı krem ile 4 ila 6 hafta içinde çarpıcı sonuçlar görebilirsiniz. Hassas ve tahriş olmuş ciltler için geliştirilmiş bir bakım kremidir. Geliştirilmiş içeriğinde bakır, hyaluronik asit ve çinko bulunur. Cildi onarmaya ve rahatlatmaya yardımcı olur. Gün boyu cildi nemlendirir. Yatıştırıcı krem bebek, çocuk ve yetişkinler tarafından kullanılır. Yatıştırıcı krem ne işe yarar? Ve yatıştırıcı krem hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

İçindekiler ;

Dikkat !

Nemlendirici krem seçerken belli noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Bu özelliklerden en önemlisi cilt tipinize uygun olmasıdır. Yatıştırıcı kremin cilt üzerinde birçok faydası bulunmaktadır. Yatıştırıcı krem güneşin cilde zarar vermesi durumunda kullanılabilir. Yatıştırıcı krem doğru kullanımda güzel sonuçlar verecektir. Nasıl kullanılmalı? hakkında hazırladığımız yazıya bakarak doğru bir şekilde kullanabilirsiniz.

1. Yatıştırıcı Krem Ne İşe Yarar?

Başka hiçbir şeye benzemeyen tahriş olmuş kabuklar, su dengesinin korunmasına ve yenilenmesine  ihtiyaç duyar. Yatıştırıcı kozmetikler aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • İltihabı hafifletir

Patojenik tahriş edicinin etkisini veya sonuçlarını bastırır, hücrelerin normal durumunu tekrar geri getirir.

 • Antiseptik görevi görür

Etkilenen bölgelerin enfeksiyonunu önler;

 • Cildin yenilenmesini hızlandırır

Hücrelerin yapısını geri getirir;

 • Zararlı çevresel faktörlerden korur

Güneş ışınları, rüzgar, don

 • Deriyi nem ve besinlerle doyurur.

Kaliteli yatıştırıcı yüz kremleri genellikle hipoalerjeniktir. Tahriş edici olabilecek bileşenleri yoktur. Hassas ciltler için kozmetikler, epidermisin aşağıdaki koşulları ile kullanılmalıdır:

 • Kızarıklık eğilimi;
 • Sık alerjik reaksiyonlar;
 • Kaşıntı ve yanma;
 • Kuruluk ve soyulma;
 • Ciltte döküntü;
 • Sık iltihaplanma;
 • Ciltte şişme;
 • Gül hastalığı;
 • Kuru cilt.

2. Tahriş Eğilimli Hassas Cilt Belirtileri

 Sahipleri genellikle dış cilt kusurlarını gördüğü ve fiziksel rahatsızlık yaşadığı için hassas cilt tipini tanımlamak zor değildir. Genellikle bu cilt yapısına vücudun hastalıkları ve koşulları neden olur. Bu koşullara egzama, atopik ve alerjik dermatit, rosacea örnek verilebilir. Bu koşullarla birlikte su ve yağ dengesi bozulur, hücreler dış uyaranlardan korunmasız hale gelir. Birkaç aşırı duyarlılık belirtisi meydana gelir. Bu belirtilerde:

 • Vücut hijyen ürünlerine alerjik reaksiyonlar. Tahriş üç defadan fazla meydana gelirse, cilde duyarlı denilebilir.
 • Güneş koruyucu kozmetik kullandıktan sonra döküntüler meydana gelmesi.
 • Parfümlere, kokulara karşı zayıf hoşgörü düzeyi göstermesi.
 • Astım, egzama, saman nezlesi gibi hastalıkların oluşması.
 • Rüzgara, soğuğa, sıcağa, keskin bir sıcaklık düşüşüne, çok nemli veya kuru havaya sahip iç veya dış mekanlara maruz kaldıktan sonra cilt dengesinin bozulması.
 • Bazı kozmetik ürünler, aşırı duyarlılığın gelişmesine neden olan faktörlerdir: mekanik temizleme, soyma, enjeksiyon teknikleri ve ısı kullanımı. Cilt müdahaleden önce biraz tahrişe yatkınsa, bu prosedürlerden sonra durum daha da kötüleşebilir. Deride değişiklik olarak kendini gösteren herhangi bir alerji, aşırı duyarlılığın bir işaretidir. Bu durumdaki kişiler için yüz bakımı kozmetiklerinin dikkatli seçilmesi çok önemlidir.

3. Kullanım Özellikleri ve Uygulama Kuralları

 Cilt tipinize bağlı olarak yatıştırıcı kozmetikler seçilmelidir. Yağlı ciltlerin daha fazla beslenmeye, biraz daha az nemlendirmeye ihtiyacı vardır; kuru tip ciltlerin yoğun nemlendirme, koruma, beslenmeye ihtiyacı vardır. Doğru yatıştırıcı kremleri satın aldığınızda, nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Yatıştırıcı kremlerin bu sıra ile kullanılması önerilir.

 1. Sabah cildinizi saf su ve tonikler yardımıyla temizleyin.
 2. Yüzünüzü tonik veya hidrolit ile yağlayın. Böylece artık kiri ve fazla musluk suyunu temizlersiniz.
 3. İnce bir tabaka nemlendirici veya size uygun başka bir tahriş tedavisi uygulayın.
 4. Yoğun tonlu bir fondöten yerine BB krem ​​kullanın.
 5. Cildiniz çok kuruysa, günde birkaç kez özel kozmetikler uygulayabilirsiniz, ancak yalnızca temiz bir yüze uygulayabilirsiniz.
 6. Güneşe çıkmadan yarım saat önce cilde mevsimsel olarak uygun koruma uygulayın.
 7. Akşam, cildinizi temizleyin ve gece boyunca besleyici bir madde ile yağlamayı unutmayın.

4. Tahriş Olmuş Cilt İçin Bir Krem Nasıl Seçilir?

Yatıştırıcı Krem Ne İşe Yarar?
Yatıştırıcı Krem Ne İşe Yarar?

 Yatıştırıcı krem ne işe yarar?  Kadar bir diğer merak edilen konudur. Hassas cilt tipine sahip kişiler, uygun bir çare bulmanın ne kadar zor olduğunu bilirler. Ürün bilgilerini kapsamlı bir şekilde analiz ederek mükemmel yatıştırıcı yüz kremini bulabilirsiniz. Ana seçim kriterleri şunlardır:

 • Cilt tipi: Cilt tipinize uygun kozmetiklerin kullanılması önemlidir: normal, yağlı, kuru, karma ciltler bulunmaktadır. Modern üreticiler, cildin özelliklerini dikkate alır ve her durumda gerekli bileşenlerin bileşimine ekler.
 • Yaş: Yatıştırıcı kreminizin paketi, yatıştırıcı kozmetikleri hangi yaşta kullanabileceğinizi belirtmelidir. Çoğu ürün 18+ içindir. Yaşınıza uygun olmayan bir ürün kesinlikle kullanmayınız. Cildinizde olumsuz sonuçlara yol açabilir.
 • Yapı: Tahriş olmuş  bir cilt için uygun krem seçmenin en önemli kriteri seçtiğiniz kremin yapısıdır. Hangi bileşenlerin yatıştırıcı kozmetiklerin parçası olmaması gerektiğini zaten biliyorsunuz. İçindekiler listesini dikkatlice analiz edin. İçeriğini okumadan kremi cildinize uygulamayın.
 • Uygulama zamanı: Gece ve gündüz olmak üzere iki adet koruyucu krem ​​alın.
 • Bir dağıtıcının varlığı: Yatıştırıcı kremin bir dağıtıcısı olduğuna emin olun. Çünkü dağıtıcısı olan kremler çok daha hijyeniktir, ancak tüm profesyonel kozmetiklerin böyle bir paketi yoktur. Bu nedenle ürünü kullanmadan önce ellerinizi sabunla yıkayınız. Ardından ürünü kullanınız.
 • Raf ömrü: Kimyasal katkı maddelerinin varlığının kriterine raf ömrü denir. Doğal kozmetikler 2 ila 3 yıl saklanamaz, eğer raf ömrü çok uzunsa, bileşimde sentetik koruyucular vardır. Organik ürünler bir yıl için uygundur ve paketi açtıktan sonra 1 yıl bitimine kadar kullanınız.

5. Yatıştırıcı Krem Neye İyi Gelir?

 Elbette, yatıştırıcı krem mükemmel bir ince çizgi ve kırışıklık savaşçısıdır, ancak hücresel düzeyde pul pul döküldüğü için, aşağıdakiler dahil diğer cilt koşullarını etkili bir şekilde tedavi edebilir:

 • Akne
 • Kollajen kaybı, yağlı cilt veya akne nedeniyle oluşan büyük gözenekler
 • Yaşlanma (güneş) lekeleri, çiller ve foto yaşlanma olarak bilinen diğer güneş hasarı belirtileri
 • Düzensiz cilt dokusu
 • Melazma ve diğer hiperpigmentasyon türleri

6. Yeni Başlayan Olarak Yatıştırıcı Krem Kullanmaya Nasıl Başlanır?

 Yatıştırıcı krem ne işe yarar?  Sorundan sonra ki konu Yatıştırıcı kreme nasıl başlayacağınızı öğrenmektir.  Yavaş ve istikrarlı bir şekilde kullanılan yatıştırıcı kremler daha fazla fayda vermektedir. Ancak faydalarını görmeye devam ederken tahrişi en aza indirmek istiyorsanız aklınızda bulundurmanız gereken birkaç değerli ipucu daha vardır. Doğru cilt bakımı ile canlı, sağlıklı bir cilt elde edilebilir. Geçmiş günlerin taze, yumuşak, temiz cildini ortaya çıkarmak istiyorsanız, cildiniz için en iyi göz kremi , uygun temizlik, güneş kremi, nemlendirici, en iyi C vitamini serumu ve en iyi yatıştırıcı kremi kullanmalısınız .

 Ayrıca portakal meyveleri ve vitaminleri cildiniz için gerçekten iyidir. Bir güzellik rutinine bağlı kalmak, bahsedilen ürünlerin tarif edildiği gibi çalışmasına yardımcı olacaktır. Çoğu alışkanlıkta olduğu gibi, tutarlılık anahtardır. Nazik, ancak etkili bir yüz temizleyici ile başlayarak, yatıştırıcı kremlerinin ve göz kremlerinin sihirlerini gerçekleştirmesine izin verin. İdeal olarak yüz ve boyun her nemlendirici, serum ve krem ​​uygulamasından önce günde iki kez temizlenmelidir.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir