Vücut Bakım

Doğal Yüz Beyazlatma Evde Nasıl Olur?

Doğal Yüz Beyazlatma Evde Nasıl Olur?

 Doğal Yüz Beyazlatma Evde Nasıl Olur? Yazın son demlerini yaşarken cildinin bronzluğundan sıkılmaya başlayanlar, cildinde ağda, yanık ya da başka birçok nedenden dolayı yer yer kararmalar yaşayanlar, özellikle dirsek, kol altı ve diz kararmalarından kurtulmak isteyenler buraya! Doğduğumuzda sahip olduğumuz o yumuşacık, pürüzsüz ve kusursuz cildimiz, zaman içinde birçok nedenden dolayı deformasyonlara uğruyor, güneş ışığından tutun da kimyasal ve çevresel farklı farklı sebeplerden dolayı kararıyor. İşte o bebeksi cildimize yeniden kavuşmaksa biraz hayal gibi duruyor.

 Oysa evde kolayca hazırlayabileceğimiz karışımlar ve cildimizi bizden bile çok düşünen doğal malzemelerle onu şimdikinden daha beyaz, parlak ve canlı hale getirmemiz mümkün. Yeterli hangi malzemeleri nasıl ve ne zaman kullanmamız gerektiğini bilelim. Biraz sabretmeyi ve düzenli kullanmayı da elden bırakmayalım tabii.

İçindekiler ;

Dikkat !

Cildiniz karşılaştığı birtakım faktörler sonucunda bazen renk değiştirebilir. Ancak öncelik olarak ilaçlarla başlamamak ve tedavi uygulamak isteyen bireyler doğal yöntemlere başvurabilir. Doğal yüz beyazlatmak için yapılması gerekenleri derlediğimiz diğer yazılarımız inceleyebilrsiniz.

1. Yüz Beyazlatma Yolları

Doğal Yüz Beyazlatma Evde Nasıl Olur?

 Yüz beyazlatma yöntemleri, kullanılan materyal ve içerikler bakımından organik ve kimyasal bazlı yöntemler olarak ikiye ayrılır. Cildin nasıl bir müdahaleye ihtiyaç duyacağını mevcut durumu belirler.

 Cilt, yıllar içinde farklı çevresel etkenler sebebi ile doğal rengini kaybedebilir. Özellikle sürekli olumsuz faktörlere maruz kalan yüzde oluşabilen kararmalar, lekeler ve cilt problemlerinden kaynaklanan izler, uzun süreli ve uygun olmayan makyaj malzemeleri kullanımından kaynaklanan yapısal bozulmalar oldukça can sıkıcı bir hal alabilir. Bölgesel ya da tüm yüzde arzu edilen renk açma ve cilt beyazlatma çabaları, doğal ve kimyasal farklı teknikler ile sürdürülmektedir. Temel olarak yüz beyazlatma için kullanılan yöntemler aşağıda sıralanmaktadır:

 • Kozmetik temelli hazır yüz beyazlatma maskeleri
 • Kojik asit uygulaması
 • Lazer ve dermaroller uygulamaları
 • Arbutin
 • C vitamini bazlı beyazlatma işlemleri
 • Doğal yollarla yüz beyazlatma uygulamaları

 Yüz beyazlatma maskeleri; kimyasal tabanlı uygulamalardan organik içerikli, evde hazırlamaya uygun reçetelere kadar büyük bir çeşitliliğe sahiptir. Cilt tipi, yüzdeki problemler ve uygulama süresine bağlı olarak beyazlatma yöntemlerinden biri tercih edilebilmektedir. Bu aşamadaki önceliklerden biri mevcut durumda cildin ihtiyacını doğru tespit edebilmektir.

2. Evde Yüz Beyazlatma Nasıl Yapılır?

 Yüz beyazlatma uygulamalarının en sık tercih edilen yöntemlerinden biri yüz beyazlatma maskeleridir. Evde bulunan malzemelerle zahmetsizce hazırlanabilen yüz beyazlatma maskesi reçeteleri ile sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

 Dengeli cilt tonu, aydınlık ve ışıl ışıl bir cilt, her şeyden önce sağlıklı bir cildin işaretidir. Bu sebeple yüz beyazlatma uygulamaları yalnızca estetik amaçlı yapılan uygulamalar değildir. Öncelikli olarak sağlıklı bir cilde kavuşmak ve bunu korumak için gerçekleştirilir.

  Profesyonel uygulamaların yanı sıra yüz beyazlatma işlemlerini evde hazırlayabileceğiniz maske ve kremler ile de sağlamak mümkündür. Tamamen organik malzemelerin kullanımına dikkat ederek cilt tipinize uygun maske tarifini oluşturabilir ve düzenli uygulama ile cildinizdeki değişimi rahatlıkla fark edebilirsiniz.

3. Pratik Yüz Beyazlatma Maskesi Tarifleri

Doğal Yüz Beyazlatma Evde Nasıl Olur?
Doğal Yüz Beyazlatma Evde Nasıl Olur?

 Evde yapılacak yüz beyazlatma maskeleri için önerilen temel malzemeler ve tarifler aşağıdaki gibidir:

 • Yoğurt
 • Zerdeçal
 • Karbonat
 • Pirinç suyu
 • Hindistan cevizi yağı

 Sayılan tüm yöntemlerin yanı sıra önemli olan, cilt bakımının düzenli olarak yapılması ve cildin dengesini koruyacak önlemlerin zamanında alınmasıdır. Alkol ve sigara kullanımı, güneşten koruyucu ürünlerin kullanılmaması ya da yanlış kullanılması, fazla kafein tüketimi, aşırı stres, yanlış kozmetik ürünlerin kullanımı ya da uygulamaları cildin en büyük düşmanlarıdır. Dolayısıyla önerilen tüm yüz beyazlatma yöntemlerinin temelinde öncelikli olan yüzün doğal yapısını koruyabilmektir. Uzman görüşleri ile şekillendirilen cilt bakım programları sonrasında önerilen uygulamaları yapabilir, yüz renginizi ve cilt sağlığınızı destekleyebilirsiniz

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir