Genel

Kuru Saçlar İçin Şampuan Önerileri

Kuru Saçlar İçin Şampuan Önerileri

 Saç kuruluğu günümüzde sık rastlanan bir problemdir. Gün içinde saçlarımızı şekillendirmek için uyguladığımız ısı, dış etkenler ve yanlış yapılan bakımlar sonucu saçlarımızda kuruluk ve sertlik oluşumu maalesef dış görünüşümüzü olumsuz etkileyebilmektedir. Fakat elbette bu problemlerle savaşabileceğimiz bir çeşit önlemler vardır. Tabi ki de kuru saçlar için şampuan önerileri. Saçlarımız için tercih edeceğimiz doğru bakım şampuanı ile artık istenilen sonucu elde edebilme imkanı bulacaksınız. Duygusal olarak iyi hissetmeniz için saçlarımıza iyi bakmalıyız 😊

İçindekiler ;

Dikkat !

 Herkese yeniden merhabalar. Saçlarımız kişiliğimizi ve tarzımızı yansıtır. Tam da bu nedenle görünümü aniden donuk ve kırılgan hale geldiği zaman motivasyonumuz yerle bir olur ve saçlarımızın eski canlılığını kazanması için kendimizi çare ararken buluruz. Nasıl mı? Cevap tabi ki saçlarımız için doğru olan şampuanı bulmaktır. Sizler için hazırladığım blog yazımda kuru saçlar için şampuan önerilerini ele aldım. Eğer sizde saçlarınızın kuruluğundan ve sert görünümünden rahatsızsanız şu an tam da doğru yerdesiniz. Bu blogu okuduktan sonra kuru saçlarınıza sonsuza dek elveda deme şansını yakalayacaksınız. Şimdi gelin hep birlikte yazımızın devamına geçelim.

1. Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Tüyoları

 Vücudumuzdaki en gözde aksesuarlarımızın başında yer alan saçlarımız maalesef zaman zaman kuruyabilmektedir ve bunun sonucunda eski sağlığını kaybederek sert bir görünüme neden olabilmektedir. Aşırı yıpranma sonucu saç dökülmeleri, nemsizlikten kaynaklı sert ve kırılgan görünüm gibi sonuçlar maalesef canımızı sıkmaktadır. Peki size bir soru; Sizce saçlarımızın kurumasına neler sebep olur? Gelin ortak cevaplarımızı karşılaştıralım. Saçlarımızın kurumasının başlıca nedenleri;

  • Termal kapakların aşırı kullanımı; Fön makinesi, maşa veya düzleştirici gibi şekillendirme sırasında çok fazla ısı uygulamak saçlarımızın kurumasında oldukça ciddi bir faktördür. Saçlarımızın doğal nem dengesine zarar verdiği için, ısıtma araçlarını günlük olarak kullanmamalısınız. Eğer kullanmadan yapamam diyorsanız saçlarınız için, saç bakım yağlarından destek almalısınız.
  • Yanlış saç bakım ürünleri kullanmak; Saç tipinize uygun olmayan saç bakım ürünü kullanmak, kuruluk gibi sonuçlara yol açabilir.  Özellikle de şampuan ve saç kremi seçerken, satın alma işleminin tamamlamadan önce mutlaka saç bakım ürününüzün etiketlerini okumalısınız. Size ihtiyacınız olacak bilgileri verecek etiketlere güvenmeyin. Yalnızca içerik listesine ve iç güdülerinize güvenin. 😊Saçlarınıza zarar verebilecek maddelerden kaçınmalısınız.
  • Saçları aşırı yıkama; Saçlarımızın uygun hijyenini korumak önemlidir fakat saçımızı çok sık yıkamak kafa derimizdeki doğal yağlara zarar verebilir ve bu nedenle saçlarınızı sık yıkamayı sınırlamalısınız.
  • Aşırı boya kullanımı; Boyalar maalesef ki bizim için oldukça pratik bir çözümdür fakat içeriğindeki sert kimyasallar, saçlarımızın parlak ve sağlıklı görünmesini sağlamak için ihtiyaç duyduğu doğal yağları yok edebilmektedir.  
  • Çevresel faktörler; Saçlarımızın güneşe aşırı maruz kalması, aşırı sıcaklık, soğuk rüzgarlar ve oldukça düşük nem saçlarınızı olumsuz etkileyebilir. Özellikle klorlu su bulunan havuzlarda yüzerken saçlarımıza mutlaka bone ile korumalıyız.  

Peki oluşabilecek tüm komplikasyonlara karşı kuru ve yıpranmış saçlarımız için bakım tüyoları nelerdir gelin hemen aşağıya bir göz atalım;

1.1. Davines Saç Maskesi

Davines Saç Maskesi
Davines Saç Maskesi

 Davines Saç Maskesi ile saçlarımızı derinlemesine besler. Aynı zamanda saçlarımızın nem dengesini sağlar. Saç derimizi yumuşatır ve yağ dengesini korumakla birlikte saçlarımızı derinlemesine besler. Kuru saçlar için uygundur.  Alerjik etkisi bulunmaz. 

1.2. SBK Saç Bakım Kürü

SBK Saç Bakım Kürü
SBK Saç Bakım Kürü

 SBK Saç Bakım Kürü, çok fazla işlem görmüş ve yıpranmış saçların tekrar eski sağlığını kazanması için geliştirilmiştir. İncelen ve hacmini kaybeden saçların tekrar hacim kazanmasına etkilidir. Saç derimizi yumuşatır ve nem dengesini sağlar. Kuru saçlar için geliştirilmiş formülü ile saçlarınızın yeniden sağlıklı görünmesini destek.

1.3. Gliss Saç Bakım Kürü

Gliss Saç Bakım Kürü
Gliss Saç Bakım Kürü

 SBK Saç Bakım Kürü, çok fazla işlem görmüş ve yıpranmış saçların tekrar eski sağlığını kazanması için geliştirilmiştir. İncelen ve hacmini kaybeden saçların tekrar hacim kazanmasına etkilidir. Saç derimizi yumuşatır ve nem dengesini sağlar. Kuru saçlar için geliştirilmiş formülü ile saçlarınızın yeniden sağlıklı görünmesini destek.

2. Kuru Saçlar İçin Şampuan

 Saçlarımızda oluşan kuruluğunun en büyük nedeni nem kaybıdır. Söz konusu saçlarımız olunca en çok karşılaşılan problemlerden biri kuruluk ve sert görünümdür. Cansız ve yıpranmış görülen saçlar aslında sağlığını kaybetmiş demektir. Sizler için hazırlamış olduğum kuru saçlar için şampuan önerileri ile sizde artık kuru saçlarınıza veda edebileceksiniz ve daha sağlıklı, hacimli, pürüzsüz, nemli kısacası sağlıklı saçlara sahip olacaksınız. Peki saçlarımız için bu mücevher ile eşdeğer şampuanlar nelerdir? Sabırsızlandığınızı biliyorum. Sizi daha çok bekletmeden hadi hemen inceleyelim.

2.1. Prozinc Kuru Saçlar İçin Şampuan

Prozinc Kuru Saçlar İçin Şampuan
Prozinc Kuru Saçlar İçin Şampuan

 Prozinc  kuru saç tipine sahip olan kişilerin kullanımı için geliştirilmiştir. Aynı zamanda kepeğe karşı koruyucu bir etkiye sahiptir.  Saçlarımızı derinlemesine nemlendirir ve daha yumuşak bir saç görünümü oluşumuna katkı sağlar.

2.2. Bioxcin Kuru Saçlar İçin Şampuan

Bioxcin Kuru Saçlar İçin Şampuan

 Bioxin, içerisinde bulunan formüller ile saçları ve saç köklerini derinlemesine besler. Kuru saçlar için idealdir. Kullanımı oldukça kolaydır elinize aldığınız bir miktar şampuan ile saçlarınıza masaj yapmanız ve daha sonra bol ılık su ile yıkamanız yeterlidir. Çocukların erişemeyeceği bir yerde muhafaza edilmelidir.

2.3. Sante Plus Yoğun Bakım Şampuanı

Sante plus Yoğun Bakım Şampuan
Sante plus Yoğun Bakım Şampuan

 Doğadan ilham alınarak uzman dermatologlar tarafından geliştirilen Sante Plus Yoğun Bakım Şampuanı, saçlarınızı kökten uca besler, kuruluktan kaynaklanan kepeğe karşı savaşır, oluşabilecek komplikasyonların önüne geçer ve daha sağlıklı, canlı, pırıldayan, misler gibi kokan saçların oluşumunu destekler.

 Aynı zamanda saçlarınızın tekrardan hacim kazanmasını hedefler ve sizlere hayalinizdeki görünümü sağlar. Tüm saç tipleri için uygundur. Çocukların erişemeyeceği bir yerde muhafaza edilmelidir.

2.4. Elidor Kuru Saçlar İçin Şampuan

Elidor Kuru Saçlar İçin Şampuan

 Elidor, tüm saç tipleri için uygundur. Saç derisini derinlemesine nemlendirir ve besler. Saçların daha yumuşak ve parlak haline gelmesini sağlar.

2.5. Diamond Hair Daily Kuru Saçlar İçin Şampuan

Diamond Hair Daily Kuru Saçlar İçin Şampuan
Diamond Hair Daily Kuru Saçlar İçin Şampuan

 Diamond Hair Daily Kuru Saçlar İçin Şampuan, saç kökleri ve kafa derisini nemlendirir. Saçların yeniden onarılmasını sağlar ve besler. Tüm saç tipleri için uygundur.

 Çok değerli okurlarım sizler ile birlikte bir blog yazımızın daha sonuna geldik. Saçlarınız hakkında merak ettiğiniz sorulara nesnel cevaplar arıyorsanız web sitemizdeki diğer blog yazılarımızı inceleyebilirsiniz ve aynı zamanda daha sağlıklı, ışıldayan, hacimli saçlara sahip olmak istiyorsanız bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Saçlarınız için doğru adres kesinlikle Sante Plus 😊 Diğer yazımızda görüşmek üzere hoşça kalın sağlıklı kalın..

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir