Yüz Bakım

Sivilce Lekeleri Nasıl Gider Krem Önerileri

Sivilce Lekeleri Nasıl Gider Krem Önerileri

 Sivilce Lekeleri oluşumundan önce salilik asit içerikli kremlerle önlem alınması hem cilt sağlığı için hem de cilt görünümünde bozukluk olmaması için önemlidir. Salisik asitli kremler bir etki etmediyse ve sivilce büyümeye devam ederse uzman doktorlar tarafından yazılan reçeteli ilaç kullanımı gerekmektedir. Daha detaylı bilgi almak için bizimle Whatsapp hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler ;

Dikkat !

Akne hormonlar, ilaçlar ve karbonhidrat açısından zengin gıdalar tarafından tetiklenebilir veya ağırlaşabilir. Yüzdeki lekelerin ve sivilcelerin nasıl yok edileceği hakkında yazdığımız diğer yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca akneler için etkili yöntemlere buradan ulaşabilirsiniz.

1. Sivilce Lekelerini Geçiren Kremler Hangileridir

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer
Sivilce Lekeleri Nasıl Gider Krem Önerileri

 Krem üretiminde ilk olarak nemlendirmek ve kuruluğu gidermek amacıyla ürünler üretilirken zamanla yaşlanma karşıtı kremler, kırışıklık gideren kremler veya akne kremleri gibi farklı sorunların çözümleri için çeşitli kremler üretilmeye başlanmıştır. Değişen beslenme alışkanlıkları ile birlikte son zamanlarda özellikle genç bireylerde yağlı ciltlerde meydana gelen ciddi akne sorunları görülmeye başlandı. Buda kullanıcıların en sık tercih ettiği krem çeşidini sivilce izlerini geçiren krem olarak belirlemektedir. Bu kremler hem ciltte daha önceden oluşmuş hem de yeni çıkmakta olan sivilceleri geçirebilmektedirler.

 İlaç uygulaması sırasında, gözeneklerin temiz tutmak, bakterilerin artmasını engellemek ve iltihabı azaltmak önemlidir. Akne tedavisinde kullanılabilecek kremler yer almaktadır. Fakat bu alanda doğallığı ve etkili çözümleri sunan krem ve setlerimiz aşağıda ki gibidir;

 1. Sante Plus Aknex Krem 50 ml
 2. Sante Plus Biteraphie Leke Kremi 50 ml
 3. SantePlus Profesyonel Hassas Yüz Temizleme Seti
 4. SantePlus Profesyonel Yüz Temizleme Seti
 5. Sante Plus AKN Temizleme Jeli 150 ml
 6. Sante Plus Aknex Krem 50 ml

2. Sivilce Lekelerini Geçiren Krem Çeşitleri

 Sivilce lekelerini krem çeşitleri oldukça fazladır. Farklı markaların ürettiği çeşitli akne kremlerinin kullanımları ve uygulama yöntemleri farklılık göstermektedir. Üretilen sivilce giderici krem içerisinde doğal malzemelere yer verilmektedir. Bu kremler sivilce giderici özelliklerinin yanında siyah nokta oluşumunu da engelleyen yatıştırıcı bir üründür. İçerisinde bulunan çeşitli vitaminler sayesinde kullanan kişilerin yüzleri nefes alır. Birçok marka tarafından üretilen akne kremlerin özellikleri arasında ortak olarak yatıştırıcı etkiye sahip olmaları bulunmaktadır. Akne kremleri sivilcenin bulunduğu bölgedeki acı hissini azaltır ve lekeleri temizler. Akne kremleri cilt tiplerine kuru cilt tiplerine uygun kremler, yağlı cilt tiplerine uygun kremler veya karma cilt tiplerine uygun kremler olarak çeşitlilik göstermektedir. Cildinize uygun krem tipini seçmek daha olumlu sonuölar elde etmenizi sağlayacaktır. Bu ürünleri düzenli olarak günlük kullanıma uygun olarak kullanılmalıdır. Kremlerin içerisinde yer alan prosedür kısmında yazılı olarak belirtilen kullanım şekline uygun olarak kullanılmalıdır.

 Kremler şeffaf jel olarak veya beyaz renkte bulunabilmektedirler. Ürünlerin uygulanması sırasında cildiniz temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Cildin temiz olması ürünün etkisini daha da arttıracaktır.

3. Sivilce Kremi Satın Almadan Önce Hangi Özelliklere Dikkat Edilmelidir?

 Kullanıcılar akne kremi seçimi yaparken birçok özelliğe dikkat etmektedirler. Bu özelliklerden bazıları şöyledir;

 • Cilt tipine uygun olması
 • Alerjen madde içerip içermemesi
 • Akne sorununun hangi bölgede meydana geldiği
 • Kullanım şekli
 • Ürünün içerisindeki maddelerin doğal olup olmadığı
 • Ml ölçüsü
 • İzleri geçirmedeki etkisi
 • Ürünün fiyatı

 Gibi birçok özelliğe dikkat etmektedirler.

4. Sivilce Lekelerini Geçiren Krem Fiyatları

 Sivilce Lekelerini geçiren krem fiyatları ürünlerin özelliklerine ve etkilerine göre değişiklik göstermektedirler. Sivilce izlerini geçirme etkisi bulunan kremlerin fiyatları diğer kremlere göre daha yüksektir. Her cilt tipine uygu kremlerinden fiyatları cilt tiplerine göre ayrılan krem fiyatlarına göre daha yüksektir. Hem akne karşıtı hem de siyah nokta problemlerine etki eden kremler diğer kremlere oranla daha pahalı olabilmektedir.
Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir