Genel

BB Krem Ne İşe Yarar?

BB Krem Ne İşe Yarar?

 BB Krem Ne İşe Yarar?; Fondötenlere göre çok daha hafif ve daha şeffaf bir kapatıcılık sunan bu yoğun, renkli nemlendiriciler, cildi mükemmelleştiren faydalar sağlar. Yenilemek, aydınlatmak, hidrat, düz ve kusursuz ışıltılı bir görünüm için cilt tonunuzu eşitleyin.Çoğu BB kreminde bulunan ek bir BB krem ​​faydası, cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumaya yardımcı olan güneş kremidir.

 BB Krem Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Web Sitemizdeki Diğer Blog Yazılarımızı İnceleyerek Bizimle Whatsapp Hattından İletişime Geçebilirsiniz…

İçindekiler ;

Dikkat !

 BB kremindeki “BB” genellikle güzellik balsamı veya leke balsamı anlamına gelir. Cildi nemlendirmek ve parlaklık sağlamak için tasarlanmış cilt öncelikli bir üründür. BB kremler, tipik olarak, doğal cilt tonu ve dokusunun parlamasını sağlarken cildi eşitleyen şeffaf ila orta düzeyde kapatıcılığa sahiptir. Bazı BB kremleri, kullanıcının cilt tonuna uyum sağlama yetenekleri nedeniyle renk değiştiren makyaj olarak kabul edilmiştir.

1. BB Kremin Faydaları Nelerdir? BB Krem Ne İşe Yarar?

 BB Krem Ne İşe Yarar? Cilde faydaları açısından BB krem, CC krem ​​ile birçok özelliği paylaşır. BB kremin faydalarını şu şekilde açıklamak mümkündür;

  • Cilt koruyucular: vitaminler, antioksidanlar
  • Mineral SPF: çinko oksit, titanyum dioksit
  • Parlatıcılar: niasinamid, meyan kökü
  • Cilt sıkılaştırıcı maddeler: peptitler, hidrolize kolajen
  • Yatıştırıcı maddeler: yeşil çay, soya, shea yağı

 Genel olarak, CC kremi yaşlanma karşıtı özelliklere odaklanır. Çoğu BB kremi, SPF ve ayrıca kırışıklıkları ve yaşlılık lekelerini bulanıklaştıran bileşenlerle formüle edilmiştir .

2. BB Krem ve Fondöten Arasındaki Fark Nedir?

  BB krem ​​ve fondöten arasında seçim yapmak kafa karıştırıcı olabilir: Her ikisinin de cildinizin daha iyi görünmesi için tasarlandığını bilirsiniz, ancak işte o zaman olay örgüsü yoğunlaşır. Kuru ciltten karmaya kadar çeşitli seçenekler ve daha koyu tenler için sayısız seçenek ile yüzünüz için doğru makyaj kapsamını bulmak, derinden kişisel bir arayıştır. “Güzellik balsamı” anlamına gelen BB kremler , maksimum kapatıcılık için tasarlanmış fondötenden daha hafiftir .  BB krem ​​ile fondöten arasındaki temel fark kapatıcılıktır. BB kremler, öncelikle cildinizi ve hatta cilt tonunuzu çok hafif kapatıcılıkla tedavi etmek için tasarlanmış cilt bakım ürünleridir.

3. BB Krem ve CC Krem Arasındaki Fark Nedir?

 CC ve BB krem ​​arasındaki en önemli farklardan biri, bir BB kremin hafif kapatıcılık ve ek cilt bakımı faydaları sunarken, CC kreminin de rengi düzeltmeyi hedeflemesidir. Öncelikle kızarıklık, koyu lekeler veya soluk cilt rengini düzeltmeye yardımcı olmak içindir ve bir fondöten altına girmesi amaçlanmıştır. Buna karşılık, BB kremler, makyaj varmış gibi görünmeden ek güneş koruması ve nemlendirme ile biraz kapatıcılık istediğinizde kullanışlıdır . BB ve CC kremler, aynı zamanda, hafif bir renk tonu sunan bir tür hafif yüz kremi olan normal renkli nemlendiricilerden farklıdır.

4. BB Krem Kullanmak İçin En İyi Zamanlar

BB Krem Ne İşe Yarar?
BB Krem Ne İşe Yarar?

 BB Krem Ne İşe Yarar? ve hangisinin sizin için en iyisi olduğunu bildiğinize göre, onu güzellik rutininize kolayca dahil edebilirsiniz. Burada, birini kullanmayı gerektiren durumları paylaşıyoruz.

4.1. Seyahat ederken

 Sınırlı alanla, seyahat makyaj çantanıza hangi güzellik ürünlerini koyacağınızı bulmaya çalışmak zor olabilir. BB kremlerin birden fazla faydası olduğundan, rutininizi düzene sokabilir ve seyahat çantanızda biraz yer kazanabilirsiniz. Ayrıca, tatil bazen minimum makyaj gerektirir, bu nedenle BB krem, elinizin altında olması gereken mükemmel bir cilt ürünüdür. 

4.2. Aceleniz Varsa

 Kapıdan çıkmak için acele ettiğinizde, uygulanması kolay ve karıştırılması hızlı ürünler anahtardır. Bir BB kremle, parmaklarınızı kullanarak bir nemlendiricide olduğu gibi hızlıca cildinize ovalayabilir ve fondöteninizin karışmamış görünmesinden endişe etmeden yola çıkabilirsiniz. 

4.3. Skinimalizmi Benimserken

 BB krem, güzellikleri kucaklayan skinimalism için pratik olarak yapıldı . Doğal cildinizi kucaklamak istediğinizde, ancak birazcık bile olsa, bir BB kremine ulaşın ve her şey hazır olacak. 

4.4. Cildinizin Mola Gerektiği Zaman

 Cildinize tam kapatıcı makyajdan bir ara vermek istiyor ancak yine de cilt tonunuzu biraz eşitlemek istiyorsanız, BB krem ​​tam size göre. Fondöten kullanmadan biraz daha fazla kapatıcılık için hafif bir kapatıcı ile göze çarpan kusurları maskelemeden önce BB kremini sürmeyi dene.

4.5. Kızarıklık Yaşıyorsanız

 Kamufle etmek istediğiniz kızarıklık yaşıyorsanız, L’Oréal Paris Magic BB Kızarıklık Karşıtı (Tüm Cilt Tonları İçin) gibi yeşil renk düzeltici pigmentlere sahip bir BB kremine ulaşın. Cildinizi nötralize etmenize yardımcı olur ve ardından ekstra kırmızı olan belirli alanları düzeltmek için kapatıcıyı kullanabilirsiniz. 

4.6. Sahile Gideceğiniz Zaman

 Plaja gidiyorsanız, tam bir makyaj yapmak istemeyeceğiniz için iyi bir şans var. Ancak bu, cildinizi bile biraz kapsamak istemeyeceğiniz anlamına gelmez. Kapatıcılık sağlamak ve güneş koruyucunuzdaki olası beyaz vakaları ortadan kaldırmaya yardımcı olmak için SPF’nizin üzerine hafif bir BB krem ​​tabakası ekleyin. 

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir