Cilt Bakım

Eczanelerde Satılan En İyi Retinol Serum

Eczanelerde Satılan En İyi Retinol Serum

 Sağlıklı ve genç bir cilt denince retinol oldukça ön plana çıkar. Cildimizde oluşan lekeler ve kırışıklıklar oldukça can sıkıcıdır. Özellikle 30’lu yaşlardan itibaren cildimizin önemli oranlarda retinole ihtiyacı vardır. Peki ya eczanelerde satılan en iyi retinol serum sizce hangisidir? Yazımızın devamında bu soru hakkında sizlere oldukça ayrıntılı bilgiler vereceğim ve en iyisinin hangisi olduğuna siz değerli okurlarımın doğru cevabı vereceğinize eminim. Şimdi gelin öncelikle retinol serum nedir ve cildimize ne gibi etkileri ver biraz onlara göz atalım.

İçindekiler ;

Dikkat !

 Retinol serum, dermatologlar tarafından en çok önerilen lekelenme ve yaşlanma karşıtı bileşenlerden biridir. Ayrıca kırışıklıkları ve lekelenmeleri en aza indirerek, cildin daha sağlıklı bir görünüme sahip olmasını sağlar ve son olarak cilt yüzeyinin yenilenmesini sağlar. Sizin de cilt problemleriniz varsa ya da cildinizin daha sağlıklı görünmesini istiyorsanız Sante Plus Retinol Serum tamda size göre. Unutmayın ki sağlıklı bir cilt her zaman kendinizi daha iyi hissettirir.

1. Retinol Serum Nedir ?

 Retinol yaklaşık 40 belki de daha fazla yıldır dermakozmetikte kullanılmaktadır. İlk başta akne tedavisi için kullanılan retinol daha sonra cilt yenilenmesindeki yerini de kanıtladıktan sonra yaşlanma ve kırışıklık karşıtı olarak da kullanılmaya başlamıştır. Retinol aslında cildin kendini yenileme sürecini hızlandıran gizli bir silahtır. Cildimizin parlak görünmesini ve ölü hücrelerin giderilmesine de destek sağlar. Bu mucizevi cilt bakım ürünü aynı zamanda cilt dokusunu iyileştirerek ince çizgilerin görünümünü önlemeye yardımcı olur.

2. Retinol Serum Cilde Etkisi

 Retinol serum hakkında akla ilk gelen soru, retinol serum cildimiz için nasıl bir etki sağlar? Cevap her şeydir! Cilt bakımımızın önemli bir bileşeni olarak, retinol ilk olarak 20. Yüzyılın ortalarında başlamıştır ve akne tedavisi için oldukça fazla bir oranda kullanılmaya başlamıştır. 1980 yıllarında ise yaşlanma karşıtı etkisini kanıtlamış ve bu alanda kullanılmaya başlamıştır. Lekelerden kırışıklıklara kadar her şeye etkili olduğunu söylemek inanılır gibi olmasa da evet bu doğrudur. Retinolün moleküler yapısı oldukça küçüktür avantajla cildimizin derin katmanlarına ulaşmasını sağlar ve kolayca emilim sağlar. Cilt ve retinol serum arasındaki ilişkiyi maddeler olarak açıklamam gerekirse;

  • Yaşlanma karşıtıdır yani yüzümüzdeki ince çizgileri ve daha derin kırışıklıkları azaltır.
  • Cildimizde oluşan gözenekleri açar ve ölü hücrelerin cildimizin yüzeyinde birikmesini önler.
  • Cildimizde oluşan gözeneklerin boyutunu ve görünümünü azaltır.
  • Cilt neminin dengesini korur.
  • Cildimizin esnekliğini arttırır.
  • Cildimizin dokusunu eşitler ve kaşıntıları azaltır.
  • Kollajen oluşumunu destekler
  • Hücre yenilenmesine destek olur
  • Kısacası, retinol sizlere parlak, canlı ve sağlıklı bir cilt sunar.

3. Retinol Serum Etkisini Ne Zaman Gösterir?

 Genç ve sağlıklı bir cilt denilince retinol hep 1. sırada yerini alıyor. Retinol genellikle A vitamini bileşeni olarak ta bilinir ve unutulmamalıdır ki cildinizin sağlığı için en iyi aktif bileşendir. Sante Plus Retinol Serum ile hangi cilt tipine uygun olursanız olun örneğin tahriş olmuş ve kuru bir cilt veya yağlı bir cilt kısacası tüm cilt tipleri için uygundur. Peki retinolün etkisi ne zaman görülmeye başlar? Retinol serum düzenli şekilde kullanıldığı zaman 3 ve 4 hafta içerisinde cildinizdeki değişimleri fark edebilirsiniz. Sante Plus Retinol Serum ile cildiniz hem daha parlak hem de çok daha sağlıklı bir görünüm elde eder ve mutlu bir şekilde hayatınıza devam edersiniz.

4. Retinol Serum Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Eczanelerde Satılan En İyi Retinol Serum
Eczanelerde Satılan En İyi Retinol Serum

 Retinol Serum Hepimizin bildiği üzere cilt dostu bir bileşendir ve özellikle 30’lu yaşlara ulaşmış herkesin kullanması gereken bir üründür. İçerisinde barındırdığı özel formüller ile cildin yapısını düzenler ve bir önceki başlığımda da bahsettiğim gibi cildimizin sağlıklı olmasını destekler. Peki retinol serum hakkında doğru bilinen yanlışlar nelerdir? Gelin bu sorunun cevabını hep birlikte inceleyelim. Öncelikle Retinoller iki maddeye ayrılır; Retin A ve Retinol . Retin A Tretinoin olarak da adlandırılabilir. Retinol asında A vitamininin bir türevidir. İşte bu iki mucizevi ürün içeriğindeki formüller arasında farklılık gösterir ve Retin A, retinolden yaklaşık olarak 20 kat daha güçlü bir etkiye sahiptir. Bütün bu anlattıklarımı özetleyecek olursam retinol A daha güçlü bir içeriğe sahip olduğu için cildi tahriş edebilir fakat sizde böyle bir durumla karşılaşırsanız telaşa kapılmayın çünkü Retin A kullanımından sonra cildimizde oluşan kızarıklık çok normaldir. Saf retinolün ise içeriği retinol A dan az güçte olduğu için böyle bir etki yaratmaz ve hepimizin bildiği üzere tahriş olmuş, lekeli ve yaşlanma karşıtı olduğu için retinolü tercih ederiz.

5. Retinol Serum Ne Zaman Kullanılmalı?

 Retinol serum aslında her gün kullanıma uygundur fakat burada dikkat edilmesi gereken temel nokta A vitamininin gücüdür. Aslında her ihtimale karşı haftada iki defa retinol serumu cilt bakım rutininize eklemenin bir zararı yoktur. Cildinizin yeterli miktarda dinlenmesini sağlayarak haftada Çarşamba ve Pazar günleri kullanmanızı öneririm. Retinol cildinizde birikim sağlayabilir ve bu nedenle her gün uygulanırsa cildinizde tahrişe neden olabilir. Bu nedenle uygulama arasında boşluk bırakılmalıdır.

6. Eczanelerde Satılan En İyi Retinol Serum

Eczanelerde Satılan En İyi Retinol Serum
Eczanelerde Satılan En İyi Retinol Serum

 Retinol serum hakkında sizlere bilinmesi gereken temel bilgileri paylaştım peki eczanelerde satılan en iyi retinol serum veya serumlar hangileridir? Gelin hep birlikte cildiniz için en iyilere göz atalım.

6.1. Sante Plus Retinol Serum

 En iyiler arasında 1. Sırada yer alan Sante Plus Retinol Serum içeriğindeki mucizevi formüller ile kesinlikle cilt dostudur. Derinlemesine işleyen özel formülü ile cilt lekelerine, sivilce ve aknelere karşı cildinize koruma sağlar. Tabi ki daha bitmedi zamana karşı meydan okur yani zamanla oluşan yaşlanma belirtilerine, kırışıklıklara ve yüzümüzde oluşan ifade çizgilerine karşı yüksek oranda direnç sağlar. Cilt tabakasını ve nem dengesini korur aynı zamanda yüzümüzde oluşan inatçı gözenekleri arındırır, sıkılaşmasını sağlar ve gözeneklerin küçülmesine yardımcı olur. Cildimizi ölü hücrelerden arındırır ve daha canlı, sağlıklı bir görünüm elde eder.

6.2. runa cosmetics Retinol Serum Yaşlanma Karşıtı Extra Kolajenli Serum

 Ciltte azalan kolajenin yenilenmesini sağlar. Kırışıklık görünümünün azalmasını sağlar ve cildin pürüssüz görünmesine katkıda bulunur.

6.3. Maru.Derm Maruderm Retinol 0.5% Cilt Yenileyici Bakım Serumu

 Yaşlanmaya karşı koruma sağlar. Cildi örü deriden arındırır ve sağlıklı cilt oluşumunu destekler.

6.4. L'Oreal Paris Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu

 Gözenek oluşumuna karşı tepki gösterir. Cildi ölü hücrelerden arındırır ve cildi yeniler.

6.5. The Purest Solutions Vita-a Serum & Onarıcı & Besleyici Retinol Serum

 Cildi yaşlanmaya karşı korur, ifade çizgilerinin azalmasına yardımcı olur, cilt sağlığını destekler ve cildi pürüzsüzleştirir.

 Yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Daha fazla bilgi almak için web sitemizdeki diğer blog yazılarımızı inceleyebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sante Plus ailesi olarak her zaman yanınızdayız.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir