Yüz Bakım

En İyi Gözenek Sıkılaştırıcı

En İyi Gözenek Sıkılaştırıcı

 En İyi Gözenek Sıkılaştırıcı tarifler ile, gözeneklerinizde biriken aşırı miktarda yağ ve ölü cilt hücrelerini onararak daha iyi görünür. Genişlemiş gözenekler düşündüğünüzden daha yaygındır. Her yaştan hem erkek hem de kadınları etkilerler. Gözenekler, tüm vücudu kaplayan saç köklerimizin üst kısmındaki küçük açıklıklardır. Gözeneklerimiz, vücudumuzun doğal yağı olan sebum salgılayarak cildimizi doğal olarak nemlendirerek esnek kalmasına yardımcı olur. Büyük gözenekler sinir bozucu olabilse de, sağlıklı cildi korumak için gözenekler gereklidir. Gözeneklerinizin boyutunu değiştiremeseniz de genişlemiş gözeneklerin görünümünü en aza indirebilirsiniz. Gözenekleri en aza indirmek için atılması gereken doğru adımları öğrenmek için yazımızın devamına geçelim…

İçindekiler ;

Dikkat !

En İyi Gözenek Sıkılaştırıcı, Büyük gözeneklerden kurtulmak mümkün değildir, ancak görünümlerini azaltmanın yolları vardır, örneğin: su bazlı ürünler kullanmak, kil maskesi uygulamak, çok fazla güneşe maruz kalmaktan kaçınmak.

1. Evde Gözenek Sıkılaştırma, En İyi Gözenek Sıkılaştırıcı Hangisi?

 En İyi Gözenek Sıkıştırıcı, gözeneklerinizde biriken aşırı miktarda yağ ve ölü cilt hücreleri, gözeneklerin normalden daha büyük görünmesine neden olabilir. Evde gözenek sıkıştırma yöntemlerini sizde merak ediyorsanız gelin yazımızın devamına geçelim..

1.1. Yüzünüzü Günlük Yıkayın

Yüzünüzü günlük olarak yıkamak, genellikle tıkanmış gözeneklere yol açan kiri, yağı ve diğer istenmeyen kalıntıları temizler. Cilt tipinize uygun bir temizleyici seçmek en iyisidir – ve akne, karma, kuru, normal, yağlı ve hassas. Yağlı bir cildiniz varsa, salisilik asit temizleyiciler, kuru ciltlerin aksine yağı ve gözenekleri azaltmaya çalışır, alfa hidroksi asit temizleyiciler, peeling yaparken ve gözenekleri azaltırken nemlendirmeye yardımcı olur.  

1.2. Düzenli Maske Kullanın

 En İyi Gözenek Sıkılaştırıcı, Kil maskeleri yağı emer ve doğal görünümlü bir ışıltıyı geri kazandırır. Kilin bir örneği, nazikçe peeling yaparken ciltteki fazla sebumun (yağın) dışarı atılmasına yardımcı olmak için cilt formülasyonlarına eklenen doğal bir kil olan kaolindir . Bu, daha küçük görünen gözeneklerle sonuçlanır. Kil maskeleri, cilt endişelerinize en iyi şekilde uyması için diğer bileşenlerle birleştirilebilir. Örneğin, doğal bir antibakteriyel olan kükürt akne ile savaşabilir, kömür tozu yağı çeker, cildin nemini yenilemek için E Vitamini mikro tanecikleri ve cildi yenilemeye ve gözenek boyutunu iyileştirmeye yardımcı olan kabak enzimleri. Cilt tahrişini önlemek için maskeler haftada iki defadan fazla kullanılmamalıdır. Akne, karma, kuru, normal, yağlı ve hassas cilt tipinize uygun farklı maskeler ve keseler kullanın.

1.3. Günlük Nemlendirme

 Cildinizi her gün nemlendirmek, her ikisi de akneye neden olabilen kuru veya yağlı cilt geliştirme şansını azaltabilir. Genişlemiş gözenekler için en iyi nemlendiriciler cilt tipinizi tamamlamalıdır. Cilt tipinize en uygun nemlendiriciyi seçin .

1.5. Güneş Parçası Kullanın

 Güneş kremi bir zorunluluktur. Sürekli güneşe maruz kalma, gözeneklerin gerilmeye ve kenarlarda sarkmaya başlamasına neden olur ve bu da onları daha büyük gösterir. Günlük güneş koruyucu kullanımı için ürünlerimizi buradan görüntüleyin .  Güneş kremi ve güneş kremi arasındaki farklar hakkında ayrıntılı blogumuzu buradan okuyun .

2. Gözenek Sıkılaştırıcı 5 Ev Yapımı Maske

 Aşırı güneşe maruz kalma, kirlilik veya yaşlanma, genişlemiş gözeneklerin arkasındaki ana nedenler olabilir. Geniş gözenek sorunuyla baş etmenin çeşitli yöntemleri vardır ve bunlardan biri de doğal yoldur. İşte gözenek sıkılaştırma için 8 ev yapımı yüz maskesi. Bu yüz maskeleri gözeneklerin arındırılmasına ve sıkılaşmasına yardımcı olur. Bunları yapmak da oldukça kolaydır. Öyleyse, içeri girelim.

2.1. Yulaf Ezmesi, Çiğ Süt Yüz Maskesi

 Yulaf ezmesi, gözeneklerin temizlenmesi ve sıkılaştırılması söz konusu olduğunda etkili bir bileşendir. Sebum miktarını azaltır ve cildin daha temiz görünmesini sağlar. Çiğ süt ve gram unu cildi temizler ve gözenekleri de arındırır.
 Nasıl kullanılır: Eşit miktarda yulaf ezmesi ve gram un alın. Pürüzsüz bir macun yapmak için yeterli miktarda çiğ süt ekleyin. Yüz maskesini temizlenmiş cilde uygulayın ve 20 dakika bekletin. Normal suyla durulayın.

2.2. Yumurta Akı, Bal ve Limon Suyu Yüz Maskesi

 Yumurta akı gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur ve cilde daha net bir görünüm kazandırır. Limon suyunda bulunan enzimler de gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur. Öte yandan, ham bal cildi tonlandırır ve aşırı sebum üretimini azaltır.
 Nasıl kullanılır: Bir yumurta akı, bir çay kaşığı çiğ bal ve bir çay kaşığı limon suyu alın. Pürüzsüz ama kalın bir karışım yapmak için malzemeleri düzgün bir şekilde çırpın. Yüz maskesini temizlenmiş cilde uygulayın. 25-30 dakika veya kuruyana kadar bekletin. Daha sonra, soğuması için ılık suyla durulayın.

2.3. Kahve, Kakao ve Yoğurt Yüz Maskesi

 Kakao ve kahve, cildin elastikiyetini artıran iyi bilinen bileşenlerdir. Bu bileşenler gözenekleri etkili bir şekilde sıkılaştırır. Yoğurt ayrıca gözenekleri küçültmeye yardımcı olur ve cildi lekesiz tutar.
 Nasıl kullanılır: Eşit miktarda kahve ve kakao tozu alın. Pürüzsüz bir macun yapmak için yeterli miktarda yoğurt ekleyin. Yüz maskesini temizlenmiş cilde uygulayın ve 25-30 dakika bekletin. Daha sonra normal su ile durulayın.

2.4.Yeşil Çay ve Limon Suyu Yüz Maskesi

 Limon suyunda bulunan enzimler gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olurken, dolgu maddesi fazla sebumu emer. Bu ikisinin yeşil çay ile kombinasyonu gözenekleri arındırır ve onları taze ve temiz tutar.
 Nasıl kullanılır: Bir yemek kaşığı dolgun toprak alın. Pürüzsüz bir macun yapmak için yeterli miktarda demlenmiş yeşil çay ekleyin. Birkaç damla limon suyu sıkın ve her şeyi iyice karıştırın. Yüz maskesini temizlenmiş cilde uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. Daha sonra ılık ila normal su ile durulayın.

2.5. Yumurta Akı ve Şeftali Yüz Maskesi

 Yumurta akı gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur ve cilde daha net bir görünüm kazandırır. Öte yandan şeftali, gözenekleri etkili bir şekilde temizleyen ve sıkılaştıran büzücü özelliğe sahiptir.
 Nasıl kullanılır: Olgun bir şeftali ve bir yumurta akı alın. Pürüzsüz bir macun yapmak için bir karıştırıcıda karıştırın. Yüz maskesini temizlenmiş cilde uygulayın (mümkün olduğunca kalın). Kuruyana kadar açık bırakın. Daha sonra soğuması için ılık su ile durulayın.

3. Sıkı Bir Cilt İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 En İyi Gözenek Sıkılaştırıcı, Cilt bakımı iç ve dış etmenlerin kontrol altına alındığı bir bütündür. Dışarıdan uyguladığınız her ürüne dikkat edilmesi gerektiği gibi bu rutini içeriden de desteklemek oldukça önemlidir.

  • Düzenli ve sağlıklı besinler tüketmek cilt sağlığını direk olarak etkiler. Sağlıklı bir cilt için gerekli birçok vitamin ve mineral taze sebze ve meyvelerde bulunmaktadır. Cilt için en önemli vitaminler A, E, ve C vitaminleridir.
  • İnsanın yaşam kaynağı olan su, cilt sağlığı için de oldukça önemli bir yere sahiptir. Bol su içmek, cildin uygun nem dengesini sağlarken aynı zamanda vücudumuzdan toksinleri atarak sağlıklı bir cilde kavuşmamamızı sağlar.
  • İnsan cildi yapısında bulunan hücrelerini geceleri yenilemektedir. Bu yüzden yetişkin bir insanın ortalama günde 7-8 saat uyku uyuması gerekmektedir.
  • Sağlıklı bir beden için olduğu gibi sağlıklı bir cildin de ilacı spor yapmaktır. Spor yaparken salgılanan hormonlar sayesinde cildin sağlıklı bir görünüme kavuşması sağlanabilir. Ayrıca atılan ter sayesinde toksinlerden arınan cilt, kendini hızla yeniler, onarır ve sıkılaşır.
  • Cilt dokusunun bozulmaması için cildin güneşin zararlı etkilerinden de korunması gereklidir. Güneş ışınlarına fazla maruz kalmak cildin erken yaşlanmasına sebep olur.
  • Sağlıklı bir cilt için sigara, alkol, fast food tarzı zararlı alışkanlıkların yanı sıra stresten de uzak durmak oldukça önemlidir.

4. Cilt Bakımının Önemi Nedir? En İyi Gözenek Sıkılaştırıcı Hangisi?

 En İyi Gözenek Sıkılaştırıcı, Cilt bakımı, cildin sağlıklı görünmesi için uygulanan günlük rutinleri ifade ederken; aynı zamanda sorunlu cilt yapısını iyileştirmek üzere uygulanan yöntemlerin tümünü de kapsamaktadır.

 Bu iyileştirme yöntemleri ile cilt üzerinde sorun oluşturan ve cilt sağlığına direk olarak etki eden her türlü etken ortadan kaldırılır. Ayrıca bu uygulamalarda kısa sürede gözle görülür sonuçlar elde edilmesi cilt bakımının başarısını gösterir.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir