Yüz Bakım

Göz Altı Morluklarına Doğal Çözüm

Göz Altı Morluklarına Doğal Çözüm

  Göz Altı Morluklarına Doğal Çözüm, kadınların korkulu rüyalarından biri olan göz altı morlukları birçok nedenden dolayı oluşabilmektedir. Yorgunluk ve uyku sorunları gibi bazı nedenleri olabileceği gibi hastalıktan da kaynaklanabilir. Göz altlarında normal şişlik veya çökme dışında belirgin bir morluk varsa kontrol ettirilmesinde fayda vardır. Böylece nedeni tespit edebilir ve sağlıklı çözümler bulabilirsiniz. Güzelliğiniz için sadece makyaj malzemeleriyle kapatmak geçici bir çözümdür. Sante Plus Cilt Beyazlatıcı Krem ve Leke Kremi ile bu sorunlarınıza veda edebilirsiniz. Gelin hep birlikte yazımızın devamına geçelim…

İçindekiler ;

Dikkat !

Koyu halkalar, çeşitli nedenlerle her yaştan ve etnik kökenden herkesi etkileyebilir. Genetik, yaşlanma ve yaşam tarzı faktörlerinin tümü, koyu halkaların gelişiminde rol oynar. İnsanlar ayrıca alerjilerin, besin eksikliklerinin veya altta yatan sağlık koşullarının koyu halkalara neden olabileceğini görebilir.

1. Evde Göz Altı Morluklarına Doğal Çözüm

 Göz Altı Morluklarına Doğal Çözüm göz altı morlukları için evde tedaviler ve tıbbi seçenekler mevcuttur. Evde yapılabilecek seçeneklere kısaca bakacak olursak;

1.1. Soğuk Kompresler

 Alanı soğutmak kan akışını azaltır. Bu uygulama buz torbası ile yapılabilir. Salatalık dilimlerini veya soğuk bir şeyi buzdolabında birkaç dakika bekletmek etkili olacaktır.

1.2. Kremler

 Gözaltı kremleri uzman tavsiyesi ile kullanılabilir. Morlukların görünümünü azaltmaya yardımcı olan doğal kremler piyasada mevcuttur. Ancak uzman tavsiyesi içeren kaliteli kremler kullanmak önemlidir. Aksi takdirde göz hassas bir bölge olduğu için tahrişe neden olabilir.

1.3. Kafein

 Damarları daraltma özelliği vardır. Kozmetik şirketleri, göz altındaki koyu halkaları azaltmaya yardımcı olan kremler satmaktadır. Ayrıca kapalı göze soğuk çay poşeti ile dinlenme yöntemi de ilerlemeyi yavaşlatıcı etki yapabilir.

1.4. Salatalık

 Yoğun su içeren salatalık ile göz çevresindeki su kaybını önlemek olarak düşünülebilir. Soğuk basınç, salatalıklarda göz çevresindeki susuzluğu da olumlu yönde etkileyebilir. Her konuda yabancı cisimlerin göze girmemesine özen gösterilmelidir.

1.5. Poşet Çay

 Göz çevresine soğutulmuş çay poşetleri uygulamak, göz altı morlukları ve koyu halkalar üzerinde de olumlu etki yapabilir. Peki nasıl oluyor da bir poşet çay göz altı bu durumu oluşturabiliyor; Antioksidanlar ve kafein yardımıyla damarlardaki kan akışını uyarır, damarları daraltır, cilt altındaki sıvı dengesini azaltır. 

2. Eczanelerde Satılan En İyi Göz Altı Kremi

Göz Altı Morluklarına Doğal Çözüm
Göz Altı Morluklarına Doğal Çözüm

 Göz Altı Morluklarına Doğal Çözüm, göz altı morlukları farklı sebeplerden kaynaklanabilir. Bu nedenle her bireyin kendi durumuna göre değerlendirmesi gerekir. Öncelikle üzerini makyaj malzemeleri ile kaplamak yerine kesin bir çözüm bulunmaya çalışılmalıdır. Gerekli kontrolleri geçmeniz ve göz altı morluklarının nedenini belirlemeniz önemlidir. Bu sayede bir uzman yardımıyla nedenini öğrenebilir ve sağlıklı çözümler bulabilir, böylece sağlığınızı riske atmazsınız. Göz altı morlukları; Hastalık, diyetle ilgili veya yaşam tarzıyla ilgili olabilir. Bu sebeple çözümünün nedenini öğrenmeniz sizin için faydalı olacaktır. Tedavi yöntemleri ve uygulamaları nedene bağlı olarak değişecektir. Diyet ve yaşam tarzı gibi sebeplerden dolayı kısa sürede atlatabilirsiniz. Ancak yaşınızla veya genetiğinizle veya yüz özelliklerinizle ilgiliyse estetik gibi uygulamalar için başvurabileceksiniz. Sante Plus Beyazlatıcı Krem ve Leke Kremi ile göz altı morluklarınızdan kurtulmak mümkündür.

3. Göz Altı Morlukları Neden Olur?

 Göz altı morluklarına neden olan faktörlere bakacak olursak, görülen kişilerde yapılan araştırmalara göre;

3.1. Yaşlanma

 Doğal yaşlanma sürecinde göz altı morlukları ve halkaları daha da sıklaşır. Bunun nedeni, yaşlandıkça cilt yapısının incelmesidir. Ayrıca ilerleyen yaşlarda cilt elastikiyetini kaybeder, bu da yağ ve kolajen kaybını ortaya çıkarır. Tüm bunlar birleştiğinde cilt altındaki koyu renkli damarlar daha görünür hale gelir ve göz altlarında morluklara neden olur.

3.2. Yorgunluk

 Aşırı yorgunluk, fazla uyuma ya da uyku düzeninin bozulması gibi sorunlar göz altlarında morluklara neden olur. Normal uyku saatinden birkaç saat sonra uyanmak ve bir daha uyuyamamak, cildin donuklaşmasına ve göz altı morarmasına neden olur. Bu gibi durumlarda cilt hassaslaşır ve koyu dokuların ortaya çıkmasına neden olur.

3.3. Alerjik Reaksiyonlar

 Alerjik reaksiyonlar ve göz kuruluğu da göz altı morluklarını tetikler. Alerjik bir reaksiyon meydana geldiğinde, vücut zararlı bakterilere tepki olarak histamin salgılar. Histaminler ayrıca kızarıklık ve göz şişmesi gibi rahatsız edici semptomlara neden olur. Daha sonra kan damarları genişler ve cilt altındaki morlukları görünür hale getirir. Alerjik sonrası kaşıntı, iltihaplanmaya, şişmeye ve kan damarlarının görünümüne neden olduğu için morlukları da görünür kılar.

3.4. Dehidrasyon

 Göz altındaki koyu halkaların en yaygın nedenidir. Vücudun yeterli miktarda su almadığının bir işaretidir. Bundan sonra göz altındaki cilt matlaşır. Gözler çöker. Bunun nedeni alttaki kemiğe yakın olmasıdır.

3.5. Güneşe Maruz Kalma

 Aşırı güneşe maruz kalma, vücudun cildinize renk veren pigmenti sağlayan melanin üretmesine neden olur. Aşırı güneş, özellikle göz çevresinde pigmentasyon kararmasına neden olur.

3.6. Genetik Faktörler 3.6. Genetik Faktörler

 Aile öyküsü ve yatkınlık da göz altı morluklarının oluşmasında önemli rol oynar. Erken çocukluk döneminde ortaya çıkmaya başlayan göz altı morlukları kalıtsal bir özellik içerebilir. Bu durum yaşlandıkça daha da kötüleşir. İlerleyen yaşlarda yavaş yavaş kaybolma ihtimali de olabilir.

3.7. Tiroid Hastalığı

 Tıbbi durumları içeren tiroid hastalığına yatkınlık da göz altı morluklarının nedeni olabilir.

3.8. Sigara ve Alkol Tüketimi

 Alkol içmek göz altındaki kan damarlarının genişlemesine neden olarak koyu halkaların daha belirgin görünmesine neden olabilir. Alkol ayrıca uykuyu olumsuz etkileyebilir ve bu da koyu halkaların görünümünü daha da kötüleştirir. 

4. Gözlerimizin Altındaki Koyu Halkalar Nasıl Önlenebilir?

 Göz Altı Morluklarına Doğal Çözüm gözlerinizin altındaki koyu halkalar her zaman önlenemez. Ancak yardımcı olabilecek bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Bu değişiklikler şunları içerir:

  • Güneş koruyucu kullanın :Yüzünüze, özellikle göz çevrenize güneş kremi sürmeyi unutmayın. Ve güneş gözlüğü tak.
  • Uyku programınızı ayarlayın: Zamanında yatın ve her gece en az yedi saat uyuduğunuzdan emin olun.
  • Stresinizi azaltın :Kişisel bakım için zaman planlamak gibi stresinizi yönetmenin sağlıklı yollarını bulun.
  • İçmeyi azaltın: Çok fazla alkol almak dolaşımın azalmasına neden olabilir.
  • Sigarayı ve tütünü bırakın : Sigara içmek cildinizin yaşadığı yaşlanma sürecini hızlandırır.

 Yazımızın Sonuna Gelmiş Bulunmaktayız. Daha Fazla Bilgi Almak İçin Web Sitemizdeki Diğer Blog Yazılarımızı İnceleyebilir ve Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir