Vücut Bakım

Genital Bölge Kararması Nasıl Önlenir?

Genital Bölge Kararması Nasıl Önlenir?

 Genital bölge kararması kadınların en sık yaşadıkları sorunların başında gelir! Sizin için genital bölge kararmalarına karşı kullanabileceğiniz farklı doğal kürleri derledik! Ayrıca alınabilecek önlemleri de araştırdık! İşte detaylar!

 Genital bölge kararması nasıl önlenir; genital bölge kararlamalarının çok boyutlu şekilde incelenmesi gerekmektedir. Bu aşamada öncelikli olarak nedenlerin ortadan kaldırılması gerekir. Nedenlerin başında dar pantolonlar giymek, kimyasal ile temas ve pişik temel unsurlardır. Genital bölge kararmasına neden olan sorunlardan kalıcı olarak kurtulmak için hem tedavi hem de önleme unsurlarını bir arada işleme almanız sizin için daha verimli ve mantıklı olacaktır. Eğer bu önlemler yeterli gelmezse bir dermatolog ile de görüşebilirsiniz.

İçindekiler ;

Dikkat !

 Genital bölge kararması nasıl önlenir; uygulanan doğal tedavinin gerçekten başarıya ulaşabilmesi için kişilerin öncelikli olarak düzenli kullanıma dikkat etmesi gerekmektedir. Kullandığınız doğal ürünler ne kadar organik ve katkısız olursa elde edeceğiniz başarı da o kadar yüksek olacaktır.

1. Pirinç Unu Kürü Nedir?

 Pirinç unu sadece genital bölge kararmalarında değil aynı zamanda yüzde meydana gelen renk eşitsizliklerinde de kullanılabilmektedir. Bu renk eşitsizliklerinin giderilmesi için çok dikkatli bir biçimde düzenli aralıklar ile pirinç ununu maske olarak uygulamalısınız. Genital bölgeye uygulama yaparken pirinç ununu direkt olarak su ile karıştırmalı ve bir macun kıvamına getirmelisiniz. Macun kıvamına getirmenizin sonrasında kararma olan bölgelere uygulamalısınız. 10 dakika kadar beklemeli daha sonrasında ılık su ile yıkamalısınız. Bu kür sayesinde uzun vadede kararmış olan bölgelerin gerçek ten renginize kavuşması sağlanır.

 Elinizde pirinç unu bulunmuyorsa nişasta ile de deneyebilirsiniz. Pirinç ile alakalı bir diğer kür de pirincin nişastalı suyunun kullanılmasıdır. Yarım kilo pirinci güzel bir şekilde ovarak sıcak suda yıkamalısınız. Bu şekilde pirincin tüm nişastasını da akıtmış olacaksınız. Nişastalı su sizin kullanacağınız ana materyaldir. Kalan pirinci dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Nişastalı suyu buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Uygulamadan önce çalkalamalı ve kararma olan alanlara kompres şeklinde uygulamalısınız. Bu yöntem de en az pirinç unu kadar başarılı olacaktır. Özellikle Kore güzellik tüyolarına hakimseniz Korelilerin bu pirincin kullanımı konusunda ne derece hassas olduğunu siz de görebilirsiniz. Güzellik ürünlerinin büyük bir kısmının ana maddesi ide pirinçtir. Oluşturduğumuz bu formül ile muhteşem bir sonuç elde edebilirsiniz.

2. Elma Mucizesi!

 Elma sadece beslenme adımlarında değil aynı zamanda güzellik alanında da muhteşem bir etki sergilemektedir. Elma ile beraber hem renk eşitsizliklerini giderme hem de yerleşmiş olan kararmaların ortadan kalkması için fırsat geliştirebilirsiniz. Elma mucizesinden faydalanmak için bir elmanın suyunu çıkarmalısınız. Dilerseniz rendeleyerek dilerseniz de meyve suyu sıkma makinelerinde bu işlemi uygulayabilirsiniz. Elde ettiğiniz su toksinlenmeden suyu sıkar sıkmaz genital bölgenize uygulamalı ve uygulama yaptığınız alanı peçete ile kapatarak bir saat beklemelisiniz. Daha sonrasında ılık su ile yıkayabilirsiniz.

3. Genital Bölge Limon Kürü Nedir?

 Genital bölge kararması nasıl önlenir; limon kürü başarılı sonuçlar veren unsurların başında gelmektedir. Limon kürünü uygularken kesinlikle arada 3 er gün boşluk bırakmalısınız.

  • Bir limonun suyu sıkılmalı ve çekirdeklerinden arındırılmalıdır. Daha sonrasında içerisine 1 adet karanfil eklenmeli ve bir saat kadar beklenmelidir. Açık yarası ya da tahriş olmuş bir sokusu olan kişilerin bu tedaviyi uygulamaması gerekir.
  • Bu kür aynı zamanda genital bölgesinde koku sorunu yaşayan kişiler için de bir çözüm niteliğinde olacaktır. Koku sorununun giderilmesi için özellikle yaz aylarında sıklıkla uygulanmalıdır.
  • Limon zaman içerisinde kararmış olan deri tabakasının sökülmesi ve yenilenmesini sağlayacaktır. Asidik bir yapıda olduğu için açık yaranız varsa bu yaralar üzerine yakıcı etkisi olabilir. Kararan bölgeye lokal olarak uygulamak daha mantıklı olacaktır.

 Bu detaylara dikkat ederek uyguladığınız kürün kararmaları ortadan kaldıracağı ve yenilerinin oluşmasının da engelleneceği görülmektedir. Uygulayan kişilerin belirttiği bir diğer husus da cilde parlaklık kazandırmasıdır. Elleriniz ile limon kürünü hazırladığınız için dolaylı olarak ellerinize de bakım yapma fırsatını elde edeceksiniz.

4. Alerjilere Dikkat!

Genital Bölge Kararması Nasıl Önlenir?
Genital Bölge Kararması Nasıl Önlenir?
 Genital bölge kararması nasıl önlenir; sunmuş olduğumuz genital bölge kürlerinin sizde bir alerjik reaksiyona sebebiyet verip vermeyeceğini de analiz etmeniz gerekir. Bu konuda risk almamak için genital bölgeye uygulamadan önce el bileğinizin iç kısmına uygulamalısınız. Eğer bir reaksiyon verirse kesinlikle genital bölgede denenmemelidir. Vermiş olduğumuz kürlerin her biri doğaldır. Bu kürlerde alerjik reaksiyon meydana gelmesi de mümkün olmayacaktır. Asıl olarak içerisinde kimyasal yer alan kozmetik çözüm yollarını uyguladığınız zaman alerjik reaksiyonlar ile karşılaşma olasılığınızın artacağının belirtilmesi gerekir. Kullandığınız doğal ürünler ne kadar organik ve katkısız olursa elde edeceğiniz başarı da o kadar yüksek olacaktır.

5. Düzenli Kullanım!

 Genital bölge kararması nasıl önlenir; uygulanan doğal tedavinin gerçekten başarıya ulaşabilmesi için kişilerin öncelikli olarak düzenli kullanıma dikkat etmesi gerekmektedir. Düzenli kullanım sayesinde büyük ölçüde kararmalardan kurtulma hakkını da elde edeceksiniz. Bu aşamada sadece bir kere uyguladıktan sonra size mucizevi sonuçlar sunacak bir seçenekten söz etmek mümkün değildir. Sadece uzun süreli kullanarak tedavinin kalıcı bir sonuç sunmasını bekleyebilirsiniz. Bu sadece doğal kürlerde değil aynı zamanda farmakolojik temelli tedavilerde de geçerli bir noktadır. Zaman içerisinde bu yöntemler ve kürler sizin bakım rutininizin bir parçası olacaktır.

Dikkat !

Önemli not alanı