Cilt Bakım

Yağlı Ciltler İçin En İyi Cilt Bakım Ürünleri

Yağlı Ciltler İçin En İyi Cilt Bakım Ürünleri

 Yağlı Ciltler İçin En İyi Cilt Bakım Ürünleri ile cildiniz parlar ve  genişlemiş gözenekleriniz iyileşir. Yağlı cilt çok yaygın bir cilt türüdür ve konu cildimize özen göstermemiz olduğunda sıklıkla sorun yaşamamıza neden olur. Sivilceler neden ortaya çıkıyor? Her zaman temiz ve parlak görünmesi için ne yapmalı? Yapabileceğiniz en iyi şey, kapsamlı bir yüz temizliğine gitmektir. “Sabahları bakım rutinine çok uyumlu olmak ve cildi temizlemek, gece uygulanan tedavilerin kalıntılarını, ayrıca ciltte biriken ter ve toksinleri gidermek ve geceleri ciltten arındırmak önemlidir. Makyaj, kirlilik gibi kozmetik kalıntılar. Her cilt tipi için doğru ürünleri seçmelisiniz: yağlı, karma, akneli, hassas… Sante Plus olarak sizler için bu konu hakkında  araştırma yaptık gelin hep birlikte yazımızın devamında Yağlı Ciltler İçin En İyi Cilt Bakım Ürünleri nelerdir inceleyelim.

İçindekiler ;

Dikkat !

 Nem ve sıcaklık artışı yağlı cildi ortaya çıkarır: yağlı cilt parlar, siyah noktaları çoğaltır ve sorun haline gelir. Cildimizin yağlı olup olmadığını nasıl anlarız? Görünümünü iyileştirmek için bir dizi özel bakım gerektiren yaygın bir kozmetik sorundur. Bu nedenle ağızdan ağıza dolaşan tavsiyeleri gözden geçirmek, gizemini çözmek ve uygun bir tedavi bulmak gerekir. En yaygın olanlardan biri, yağlı cildin neme ihtiyacı olmadığına inanmaktır ve bu bir hatadır. İlk şey teşhis koymak, cilt tipini tanımlamak ve nasıl tedavi edilebileceğini görmektir.

1. Doğru Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yağlı Ciltler İçin En İyi Cilt Bakım Ürünleri
Yağlı Ciltler İçin En İyi Cilt Bakım Ürünleri

 Cildimiz için en iyi ürünü seçerken ilk değerlendirilmesi gereken cilt tipidir. (yağlı, karma, normal, kuru) Ayrıca yüz rutini de dikkate alınmalıdır. Örneğin her gün retinol kullanan bir kişiye glikolik asit kullanmasını tavsiye edemeyiz. Ayrıca her zaman ambalajın üzerinde bulunan kullanım talimatlar takip edilmelidir. Cilt sağlığımız hepimiz için oldukça önemlidir ve unutulmamalıdır ki cildimiz ne kadar hoş görünürse bizlerde o kadar özgüveni yüksek, huzurlu oluruz. Sante Plus ailesi olarak cildinizin sağlığı için her zaman yanınızdayız.

1.1. Yağlı Ciltler İçin En İyi Cilt Bakım Ürünleri

 Yağ bezleri aşırı miktarda sebum ürettiğinde cilt yağlı hale gelir. Bunun nedeni genetik ve hormonal faktörler ve hatta çevresel sıcaklık olabilir. Ayrıca cilt yediklerimizin bir yansımasıdır ve bu hormonları etkiler. Bu nedenle çikolata, karbonhidrat ve süt ürünlerinden uzak durmalısınız. Yağlı cildi düzgün bir şekilde kontrol etmek için, öncelikle özelliklerini bilmek ve tanımlamak gerekir: genişlemiş ve oldukça görünür gözeneklere sahiptirler, siyah nokta ve sivilce görünümüne eğilimlidirler, aşırı parlaklık vardır ve bu durumda doku yağlıdır. Gelin yağlı ciltler için en iyi cilt bakım ürünlerini inceleyelim.

2. Sante Plus AKN Jel

SP12 - Akne Jel , Sivilce Temizleme Jeli 150 Ml
Sante Plus AKN Jel

 İlk olarak antiseptik özelliği ile cildin tamamen temizlenmesini sağlayan Sante Plus AKN Jel gün boyu cildinizde biriken kir ve yağı dezenfekte etmek için kullanılır. Cildin Sante Plus Yüz Yıkama Köpüğü ile temizlik uygulamasından sonra ikinci adımı oluşturan tonik gözeneklere sıkışan kirleri derinlemesine temizler.

Jel, temizlenmiş cildin pH dengesini sağlar. PH düzeyi, cildin sağlıklı bir şekilde fonksiyonlarını devam ettirmesi konusunda çok önemli olmasının yanı sıra, cildin yağ dengesinin ve mikro florasının korunması için temeldir. İyi temizlenmiş ve jel sürülmüş cilt serum ve kremden daha çok fayda sağlar. SANTE Jel ilk adımda cildin üzerindeki kirleri alıp ölü hücrelere peeling yapar. Sivilce gibi cilt hastalıklarını düzeltir. Sante Tonik ikinci adımda gözeneklerinize kadar temizlik vaat eder. Hassas ve normal ciltler için iki farklı ürünü sizlere sunan SANTE ile Cilt bakımı günlük yapılır. Yani haftanın 7 günü cilt bakımını bir rutin haline getirmeniz gerekir. Doğal olarak cilt bakımı içerisinde yer alan tonikler ve köpük de haftanın her günü cildinize uygulanabilirler. Jel haftada iki uygulama ile bu bakımı destekler. %100 Dermatolog onaylı Sante Plus AKN Jel ile sizde yağlı cilde elveda diyebilirsiniz.

3. Sante Plus AKN Tonik

SP13 - Akne Tonik Gözenek Temizleyici
Sante Plus AKN Tonik

 Sante Plus AKN Tonik cildi mükemmel durumda tutmak için temel bir üründür, çünkü temizlendikten sonra cildin pH’ını dengelemenin yanı sıra gözenekleri kapatmaya, yenilemeye, ciltte kalabilecek kir kalıntılarını gidermeye yardımcı olur. İçeriğinde mucizevi doğal formüller ile cildi derinlemesine temizler ve parlaklık kazandırır.

4. Thayers Gül Yaprağı Yüz Toneri

Thayers Gül Yaprağı Yüz Toneri
Thayers Gül Yaprağı Yüz Toneri

  Cildi derinlemesine temizler ölü hücrelerden arındırır ve cilt sağlığına önemli katkıda bulunur. İçeriğindeki formüller ile cilde ışıltı katarak cildi dengede tutar.

  Yazımızın Sonuna Gelmiş Bulunmaktayız Daha Fazla Bilgi Almak İçin Web Sitemizdeki Diğer Blog Yazılarımızı İnceleyerek Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

5. La Roche Posay Effaclar Jel

La Roche Posay Effaclar Jel
La Roche Posay Effaclar Jel
 • Hassas ciltler için özel olarak formülize edilmiştir.
 • Cildi derinlemesine temizler ve cildin daha sağlıklı ve taze görünmesine yardımcı olur.
 • Günlük kullanıma uygundur.
 • Çocukların erişemeyeceği bir yerde muhafaza edilmelidir.
 • Cildi zararlı sebumdan arındırır.
 • Akne, sivilce ve leke oluşumunu engeller.

6. Bioderma Sebium Global

Bioderma Sebium Global
Bioderma Sebium Global
 • Düzensiz ve problemli ciltler için özel olarak formülize edilmiştir.
 • Ciltte oluşan sebumu ve nemi dengeler.
 • Tüm cilt tipleri için uygundur.
 • Cildi siyah noktalardan arındırır.
 • Daha canlı, ferah ve pürüzsüz cilt oluşumunu sağlar.
Dikkat !

 Cildimizdei yağı en aza indirmek için, cildi kurutmadan veya tahriş etmeden kirleri serbest bırakan ve aşırı sebumu en aza indiren ürünler kullanmak daha iyidir. Her birinin alışkanlığına göre çeşitli seçenekler vardır: dermatolojik sabun, jel ve misel losyonlar. Yüz ne kadar çok sterilize edilirse, o kadar az yağ olacağını varsaymak normaldir. Ancak sebum üretimini uyarmak olan ters etkiyi önlemek için günde iki defadan fazla yapılmaması önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir