Genel

Yağlı Saçlar İçin En Etkili Şampuanlar

Yağlı Saç İçin En Etkili Şampuanlar

 Bu blogu okuduktan sonra sizde yağlı saçlara karşı savaşı kazanabilirsiniz. Yağlı saçlar için şampuanlar ile birlikte yağlanmanın nedenlerini ve bu problemden kurtulabilmeniz için neler yapabileceğinizi sizler için araştırdım. Kahverengi veya sarışın, kıvırcık veya düz… Saçlarımız dış görünüşümüz için oldukça önemli bir yere sahiptir ve her saçın kendine özgü yapısı vardır. Bu yapılar arasında hızlı yağlanan saçlar bizler için oldukça can sıkıcı etki yaratır ve çareyi yağlı saçlar için şampuanlarda ararız. Saç bakımımız için kullandığımız doğal kozmetikler, hafif şampuanlar, bitkisel yağlar ve maskeler ile saçlarımıza zarar vermeden birçok bakım yaparız. Yumuşak, hacimli ve parlak saçlar sadece yüzümüzün güzelliğini vurgulamakla kalmaz, bununla birlikte sağlığımıza da katkı sağlar. Cildimiz gibi saçlarımız da dış etkenlere, beslenmemizdeki dengesizliklere ve yaşam hızına karşı oldukça hassastır. İhtiyacı olan ilgiyi gösterdiğimizde saçlarımız her zaman hayalimizdeki görüntüyü bizlere sunar.  Peki yağlı saçlar için en etkili şampuanlar nelerdir? Gelin yazımızın devamında saçlarımız için mücevher değerindeki şampuanları inceleyelim.

İçindekiler ;

Dikkat !

 Yağlı saçlar hacimsizdir ve kirli görülme süresi çok hızlıdır. Eğer sizde yağlı bir saça sahipsiniz ve güçlü ürünler kullanırsanız, kafa deriniz kendini saldırganlıklardan korunmak için daha fazla yağ üretir. Yağlı saçlar için şampuanları saçlarınıza uygularken sert davranmayın, çünkü yağ salgılarını uyarır ve istenilen sonucu elde edemezsin.

1. Vichy Dercos Yağlı Saçlar;

Vichy Dercos Yağlı Saçlar
Vichy Dercos Yağlı Saçlar

 Vich Dercos Yağlı Saçlar için özel olarak formüle edilmiştir. Tüm saç tipleri için uygundur. Kepek karşıtı ve arındırıcı etkiye sahiptir. Saç köklerini güçlendirir ve yıpranmış saçları derinlemesine besler.

2. Yves Rocher Yağlı Saçlar İçin Arındırıcı Şampuan;

Yves Rocher Yağlı Saçlar İçin Şampuan
Yves Rocher Yağlı Saçlar İçin Arındırıcı Şampuan

 Yves Rocher Yağlı Saçlar İçin Arındırıcı Şampuan ile sizde yağlı saçlara veda edebilirsiniz. Tüm saç tipleri için uygundur. Saç diplerini onarır ve yağ salgısını uyarır. Sebumu konrtol altında tutar.

3. Sante Plus Yoğun Bakım Şampuanı

Sante plus Yoğun Bakım Şampuanı
Sante Plus Yoğun Bakım Şampuanı

Sante Plus Yoğun Bakım Şampuanı ile dökülen ve yağlı saçlara artık son! Saç derinizdeki kan dolaşımlarını uyarır ve saç köklerinizi besler. İçeriğinde bulunan mucizevi formüller ile saçlarınızın yağ dengesini korurken dökülmeyi de önler. Daha canlı ve daha geç yağlanan saçalar artık hayalinizde kalmasın! Paraben ve gluten içermez. Yağlı saçlar için günlük kullanıma uygundur. Islak saçlarımıza masaj yaparak uygulayınız ve bol ılık su ile durulayınız. Saçlarınız için parmak ucunuzla küçük bir miktar almanız yeterlidir. Çocuklarınızın erişemeyeceği yerlerde muhafaza edilmelidir.

4. Restorex Sağlıklı Uzama Etkili Yağlı Saçlar İçin Şampuan

Restorex Sağlıklı Uzama Etkili Yağlı Saçlar İçin Şampuan
Restorex Sağlıklı Uzama Etkili Yağlı Saçlar İçin Şampuan

 Sarmaşık özü içeren bitkisel formülü ile saçlarınızın sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Yağlanma karşıtı saç derinizle savaşır ve saç derinizi derinlemesine temizler. Tüm saç tipleri için uygundur.

5. Bioblas Proc Yeniden Yağlanma Karşıtı Şampuan

Bioblas Proc Yeniden Yağlanma Karşıtı Şampuan
Bioblas Proc Yeniden Yağlanma Karşıtı Şampuan

 Bioblas Proc Yeniden Yağlanma Karşıtı Şampuan saç dökülmesine ve yağlanmasına karşı savaşır. Saçın pH dengesini korur ve derinlemesine besler. Tüm saç tipleri için uygundur.

6. Tresan Isırgan Otu Bakım Şampuanı Yağlı Saçlar İçin 300 ml

Tresan Isırgan Otu Bakım Şampuanı Yağlı Saçlar İçin 300 ml

Tresan Isırgan Otu Bakım Şampuanı yağlı saç derisini derinlemesine temizler ve saçlarınızın daha sağlıklı görünmesini sağlar. Tüm saç tipleri için uygundur.

7. Kullanıcılar Bunlarıda Sordu:

Yağlı saçlar, saçlarımızı koruyan ve sağlıklı tutan yağın kendisi olan kafa derisi bezlerinin ürettiği sebum ile ortaya çıkar. Yağlı saçlar aslında, aşırı sebum üretiminin bir sonucu olarak üretilir ve fazla sebum üretimi saçımızda biriktiği zaman kepek gibi diğer saç sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabilir.

Hızlı Yağlanan Saçlara Çözüm

Yağlı saçlarla mücadele etmenin en iyi yollarından biri dengeli beslenmektir. Saçlarımızın sağlığı için gerekli vitamin ve minerallerin tüketilmesi oldukça büyük bir etkiye sahiptir. Biraz önce de bahsettiğim gibi, yağlanma sorunuyla mücadele etmek için saçlarımızı düzenli olarak yıkamalı ve doğru ürünleri kullanmak da hayati önem taşımaktadır. Saç derisi dostu özellikleri için Sante Plus Yoğun Bakım Şampuanı kullanmanızı öneririm. Yağlı saçlar artık sorun olmaktan çıkar. Saçlarınızın sağlığı için doğru adres Sante Plus Yoğun Bakım Şampuanı.

Saç Yağlanması Neden Olur?

 Saçlarımızın yağlanmasının nedenlerini sizler için şu şekilde sıralamam mümkündür;

  • Kötü beslenme
  • Stres
  • Vitamin ve mineral eksikliği
  • Hormanal dengesizlik
  • Saçlarınızı çok sık yıkamak
  • Yetersiz temizlik
  • Saçlarınız için uygun olmayan ürünlerin kullanımı
  • Şekillendirme ürünlerinin yanlış kullanılması
  • Saç diplerimizin çok fazla ısıya maruz kalması gibi durumlarda saçlarımızın yağlanmasına neden olur.
Çok Yağlı Saçlar Kaç Günde Bir Yıkanmalı?

 Uzmanlar saçlarımızın günde 1 defa yıkanmasını önermektedir. Çünkü çok fazla yıkanan saçların yıpranması ve sağlığını kaybetmesi oldukça ciddi sonuçlar doğurabilmektedir. Eğer saçlarınız çok yağlanıyorsa ve siz “ne kadar çok yıkarsam o kadar temiz olur” mantığındaysanız kesinlikle bu mantık yanlıştır. Saçlarınız çok yağlı olsa dahil günde en fazla 1 defa yıkanmalıdır.

Yağlı Saçlar Zararlı mı?

 Saçlarımızın yağlanması oldukça normal olan bir süreçtir. Fakat saçlarımızda aşırı yağlanmanın önüne geçemezsek saçlarımızın dökülmesine neden olabiliriz. Bu etkenlerin yanı sıra saçlarımızda egzama ve kepek oluşumuna da neden olabiliriz.

 Sizlerle birlikte bir yazımızın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Saçlarınızı daha yakından tanımak için diğer blog yazılarımızı inceleyebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz. Son bir not daha; Sağlıklı saçlar size her zaman mutluluk getirir ve mutlu olmayı en çok siz hak ediyorsunuz 😊 Diğer blogumuzda görüşmek üzere sağlıklı kalın, hoşça kalın.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir