Vücut Bakım

Hamilelikte Vücut Çatlakları Nasıl Önlenir?

Hamilelikte Vücut Çatlakları Nasıl Önlenir?

 Hamilelikte vücut çatlakları nasıl önlenir; hamilelik süreci kutsallığı ve güzelliği ile her kadın için bir armağan niteliğinde! Bir çocuğun büyüyüp gelişmesi için bir ev görevi görürken aynı zamanda hamilelik sürecinde vücudunuza olabildiğince iyi bakmanız gerekir. Bu hem bebeğiniz hem de sizin sağlığınız için çok önemli. Tabii ki hamilelik sürecinde kozmetik ya da kimyasal ürünler kullanmak için bazı kısıtlamalar bulunuyor. Bu nedenle olabildiğince çözüm yollarını doğal yöntemlerden yana kullanmanız sizin için daha verimli olacaktır.

 Hamilelik sürecinde vücudunuzda oluşacak olan çatlakların sizin genetik kodlarınız ile de yakından ilişkili olduğunu unutmamalısınız. Bazı bedenlerde oldukça yüksek miktarlarda kilo alınsa dahi herhangi bir çatlak oluşmamaktadır. Anneniz ya da ablanızın vücudunun hamilelik sürecine hangi tepkileri verdiği sizin için de bir yol haritası niteliğinde olacaktır. Genetik kodlarınız sizi dezavantajlı durumuna düşürse dahi, alınan önlemler ile cilt sağlığınızı büyük oranda korumanız mümkün! Sizin için bu süreçte uygulanabilecek eşsiz doğal kürleri derledik. Bunun haricinde Sante Plus Stretching Vücut Çatlak Kremimizi Kullanmanızı Öneriyoruz. Daha detaylı bilgi almak için Whatsapp hattı üzerinden uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

İçindekiler ;

Dikkat !

Bazı kişilerde hiç çatlak olmazken bazılarında ise erkenden başlar. Genetik yatkınlık önemli olmakla birlikte bunun sebebi tam olarak bilinmemektedir. Hamilelikte Vücut Çatlakları için Stretching Care isimli ürünümüzü kullanmanızı tavsiye ederiz.

1. Badem Yağı Vazgeçilmeziniz Olacak

 Hamilelikte vücut çatlakları nasıl önlenir; hamilelikte çatlak önleme sürecinde özellikle tatlı badem yağı kullanılmaktadır. Mis gibi kokusu ile harika bir doku saplamasının yanı sıra aynı zamanda yumuşacık yapan esnek dokusu ile de memnun etmektedir. Tatlı badem yağının yanı sıra bir de acı badem yap mevcuttur. Bu yağın kokusu gebeleri rahatsız edebilir. Bu nedenle tercihinizi tatlı badem yapından yana kullanmalısınız. Özellikle karın bölgenize güvenle uygulayabilirsiniz.

 Uygulama aşamasında dilerseniz masaj da yapabilirsiniz. Bacaklarınıza ve kollarınıza uygularken at kılı fırçalar kullanabilir ve vücudunuzdaki kan akışını hızlandırma imkanını da değerlendirebilirsiniz. Badem yağı vazgeçilmez bakım malzemelerinizden biri olacaktır. Piyasada içerisinde badem yağı bulunan birçok farklı ürün bulunuyor. Yüzdesi oldukça düşük olan bu ürünler yerine direkt olarak badem yağını kullanmak sizin için daha verimli olacaktır. Dilerseniz badem yağını hakiki zeytinyağı ile de karıştırma imkanınız bulunuyor.

 Ancak bu yağlarla uğraşmak istemezseniz tamamı doğal bileşenlerden oluşan santeplus vücut çatlak kremine göz atabilirsiniz.

2. Gül Yağı Mucizevi Bir Etki Sergiliyor

 Gül yağı sizin için harika bir etki sergilerken aynı zamanda derinizi yumuşacık biri hale getirecek! Hamilelerin genellikle koku konusunda hassasiyet yaşadıkları bilinmektedir. Bu durum hormonlar ile yakından alakalıdır. Gül yağı ise sizin koku hassasiyetinizi dindirecek harika bir fırsat olacaktır. Gül yapını Isparta’nın yerel üreticilerinden temin ederseniz olabildiğince temiz bir içeriğe de ulaşmış olursunuz. Gül yağının uygulanması sırasında özellikle masaj yapmalısınız. Esansiyel yağların olumlu etkileri masaj ile daha net şekilde kendini göstermektedir. Bunun yanı sıra dilerseniz masaj için özel olarak hazırlanmış olan eldivenleri de kullanabilir ya da kabak lifinden yardım alabilirsiniz. Kabak lifi de aynı şekilde muhteşem bir kan hızlandırıcı sunmaktadır.

3. Hamilelikte Vücut Çatlakları ve Bol Su Tüketimi

Hamilelikte Vücut Çatlakları Nasıl Önlenir
Hamilelikte Vücut Çatlakları
 Hamilelikte Vücut Çatlakları ve deride meydana gelen çatlakları tetikleyen unsurlardan biri de ciltte oluşan kuru dokudur. Bu kuru doku ne derece az olursa çatlaklar da o kadar az meydana gelecektir. Olabildiğince fazla su içmek hem sizin sağlığınız hem de bebeğinizin genel sağlığı için muhteşem bir fırsat vermektedir. Bol su tüketimi cildinizi de kendine getirecek ve hamilelikte oluşabilecek renk eşitsizliklerinin minimum seviyeye inmesini sağlayacaktır! Sunulan bu en doğal çözümler aslında doğanın bize armağan ettiği harika fırsatlar. Biz de doğaya bir adım daha yaklaşarak bu çözümlerde en kutsal süreci güzellikle taçlandırabiliriz!

4. Cilt Sağlığınız İçin Çatlaklar Zararlı Mıdır?

 Çatlakların oluşması görsel manada bir sorun teşkil etse de bu sağlık açısından bir sakınca içermeyecektir. Ayrıca sadece hamilelik sürecinde değil aynı zamanda sıklıkla kilo alıp veren kişilerde de bu durum meydana gelebilir. Olabildiğince sıkı bir vücuda sahip olabilmek için beslenme düzenine dikkat edildiği kadar cildin esnekliğine de dikkat edilmelidir. Çok uzun yüzyıllardır cilt sağlığının en temel unsurları aslında hayatımızın içinde: sakatatlar! Sakatatlarda yer alan kolajen sayesinde olabildiğince esnek bir cilt yapısı elde etmiş olacaksınız. Cilt sağlığınızı yeniden kazanmak adına doğal beslenmeye yeniden dönmek yeterli olacaktır.

5. Hamilelikte Vücut Çatlakları İçin Düzenli Uygulama

 Hamilelikte vücut çatlakları nasıl önlenir; uygulayacağınız yöntem her ne olursa olsun düzenli aralıklar ile uygulamaya büyük önem vermeniz gerekmektedir. Düzenli aralıklar ile uygulanmadığı zaman hiçbir yöntemden olumlu sonuç almanız maalesef ki mümkün olmayacaktır. Düzenli uygulamanın en temel tanımı haftada bir kere uygulama yapılmasıdır. Hatta hamileliğin ilerleyen aşamalarında derideki gerginlik artacağı için iki güne bir şeklinde de uygulayabilirsiniz. Ancak bu şekilde ürünlerin faydasını tam olarak teninizde hissetmiş olacaksınız.

6. Hamilelikte Vücut Çatlakları İçin Doğal Ürünleri Tercih Edin

 Hamilelikte vücut çatlakları nasıl önlenir; kullanmış olduğunuz yağlar ve diğer malzemeler ne kadar doğal olursa o kadar iyi! Kişilerin uyguladıkları tedavi ve bakım adımlarında kişilerin en kısa sürede yüksek verimliliğe kavuşması için en doğal organik içeriklerin tercih edilmesi gerekmektedir. Bu aşamada yerel üreticilere ve Sante Plus doğum çatlak kremine bir şans vermeniz gerekiyor. Yerel üreticilerden alınan özü oldukça doğal ve geleneksel olan yağlar hamilelik döneminde sizin için harika bir bakım rutininin temelini oluşturacaktır.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir