Cilt Bakım

Kimler Su Bazlı Nemlendirici Kullanmalı?

Kimler Su Bazlı Nemlendirici Kullanmalı?
 Nemlendiriciler bir ömür kullanılması gerekilen ve yüzyıllardır birçok farklı türü kullanılan öğelerdir. Nemlendiriciler cilt tipi fark etmeksizin kullanılmalıdır. Bu sayede cildiniz gereken ve gün içerisinde kaybettiği nemi bulabilir. Nem aslında cildinizdeki yağ değildir öncelikle bunu bilmek gerekir. Genellikle insanlar yağlı ciltleri olduğu için nemlendirici kullanmaya gerek görmezler ancak cilt tipleri ne olursa olsun az veya çok olarak cilt gün içerisinde nem kaybeder ve nem dengesi bozulur. İki tip nemlendirici vardır ve cildinize en uygun nemlendiriciyi bulabilirsiniz. Bunlardan biri su bazlı diğeri ise yağ bazlıdır. Bu nedenle kimler su bazlı nemlendirici kullanmalı veya kimler yağ bazlı nemlendiriciyi kullanmalı gibi sorular sorulmaktadır. Bu oldukça normaldir ve doğru bir biçimde ayrım yapabilmek gerekmektedir. Nemlendiriciler kullanılırken dikkat edilmesi gereken şeyler de vardır ve bu iki nemlendirici tipi arasındaki farkları da bilmek gerekmektedir.

İçindekiler ;

Dikkat !

Doğal ve aydınlık bir cilt görünümüne sahip olmanı sağlayacak bu ürünler ile cilt tonunu eşitleyerek hiç efor harcanmamış gibi görünen güzelliğinin tadını çıkarabilirsin. Hyaluronik asidin ne işe yaradığını öğrenmek için sizden için hazırladığımız yazıya göz atabilirsiniz.

1. Nemlendirici Nedir?

 Su bazlı nemlendiriciden bahsetmeden önce öncelikle nemlendiricinin ne olduğundan ve öneminden bahsetmek gerekmektedir. Cilt sağlığı oldukça önemlidir. Sizin fiziksel ve ruhsal sağlığınızı belli eder ve aynı zamanda da bu ikisini de etkiler. Sağlıklı bir birey iseniz cildiniz de sağlıklı olacaktır ancak özellikle kadınlar ciltlerini iyi gördüklerinde daha mutlu ve daha pozitif olurlar. Bunun çözümü ise nemlendiricidedir. Birçok cildin daha sağlıklı ve daha iyi bir hale gelmesi sadece tek bir nemlendirici ile sağlanabilmektedir. Çünkü yüzünüzün nemini koruduğunuzda yüz çok daha sağlıklı görünecektir.

 Nemlendiriciyi her cilt tipine sahip insan kullanmalıdır. Aynı zamanda hem kadın hem de erkekler kullanmalıdır. Ancak nemlendiriciler cilt tiplerine göre ikiye ayrılmaktadır. Bu iki seçenek içinden kendinize en uygun nemlendiriciyi bulup düzenli bir biçimde kullanmak önemlidir. Bu nemlendiricilerden ilki su bazlı, diğeri ise yağ bazlıdır. Hangisini kullanacağınızı bilmeden önce bu yazıyı okumalı ve kendi cildinize en uygununu tercih etmelisiniz. Sık sık kimler su bazlı nemlendirici kullanmalı veya kimler yağ bazlı nemlendirici kullanmalı sorusu sorulmaktadır.

2. Su Bazlı Nemlendirici Nedir?

Kimler Su Bazlı Nemlendirici Kullanmalı?
Kimler Su Bazlı Nemlendirici Kullanmalı?
 Su bazlı nemlendirici yağ bazlı nemlendiriciye göre ülkemizde daha popülerdir. Bunun sebebi ise özellikle Türk halkının cildinin yağlı olmasındandır. Bu elbette yüzde yüz bir sonuç değildir. Ancak genellikle yağlı bir cilde sahip olunması nedeni ile ülkemizde su bazlı nemlendiriciye ilgi daha fazladır. Aslında zaten her iki nemlendiricide de bunun dışında ciddi farklar bulunmaz. Ancak genellikle yağ bazlı nemlendirici ilk aşamada yağlı bir cilt için tercih edilmez.  Kimler su bazlı nemlendirici kullanmalı sorusunun cevabı ise budur. Su bazlı nemlendiricinin pek çok avantajı bulunmaktadır. Su bazlı nemlendirici oldukça hafif bir etkiye sahiptir. Ve bu nedenle yüzünüze sürdüğünüzde varla yok arası bir hisse sahip olursunuz. Bu nemlendiricinin üzerine makyaj yapabilir ve ardından rahatlıkla dışarı çıkabilirsiniz. Özellikle yağlı bir cildiniz varsa yüzünüze yük yapmaz ve bu sayede yağlı hissi de alır. Bu zaten yağlı bir cilde sahip kişinin yağ hissini alır ve daha ferah bir hisse kapılmasını sağlar. Özellikle yaz aylarında cildin yağı daha fazla artmaktadır ve nemlendiriciye daha fazla ihtiyaç bulunmaktadır.

3. Su Bazlı Nemlendiricinin Yağ Bazlı Nemlendiriciden Farkı Nedir?

 Su bazlı nemlendirici ve yağ bazlı nemlendirici arasında ciddi bir fark yoktur. Özellikle içerik olarak büyük bir fark görülmez ancak yağlı cilde sahip biri yağlı nemlendirici kullandığında bu cildinde leke problemi gibi birtakım problemler oluşturabilir ve aynı zamanda yağlı ciltlerde yağlı nemlendirici kullanımı makyaj bazı olarak da hiçbir şekilde önerilmez. Bunun sebebi de yağlı ciltte yağlı nemlendiricinin makyajı tutmayacağıdır. Ancak kuru ciltte yağ bazlı bir nemlendirici cildi daha doğal bir hale getirir ve makyajın pürüzlü durmasını önler. Bu sayede makyaj yüze oturur. Ancak makyaj yapmıyorsanız da bu şekilde tercih etmeniz gerekir. Su bazlı nemlendiriciler cildi tıkamaz ve bu sayede cildiniz her zaman ferah olur. Gece yatmadan önce kullanabilirsiniz ve cildiniz daha sağlıklı olur, herhangi bir sivilce, akne problemini de en aza indirir. Özellikle bu yağlı ciltler için oldukça önemli bir faktördür.

4. Su Bazlı Nemlendiriciler Kimler Tarafından Kullanılmalıdır?

 Su bazlı nemlendiriciler ve yağ bazlı nemlendiriciler aslında herkes tarafından kullanılabilir. Ancak özellikle su bazlı nemlendiriciler yağlı ciltler tarafından ve yağ bazlı nemlendiriciler kuru ciltler tarafından kullanılmaktadır. Kimler su bazlı nemlendirici kullanmalı sorusu da bu sayede açıklığa kavuşmuş olur. Su bazlı nemlendiricileri kuru ciltler de kullanabilir. Çünkü emilim gücü daha yüksek ve daha uzun sürelidir. Ancak kuru ciltler için özellikle yağ bazlı nemlendiriciler tercih edilmelidir ki; özellikle kış aylarındaki artan cilt kuruluğunun önüne geçer ve bu sayede daha iyi bir sonuç gösterir. Su bazlı nemlendiriciler ise cildi temizler ve gözenekleri açarak en iyi sonucu verir. Bu sayede sivilce problemi gibi cilt lekeleri gibi sorunlar en aza iner.
Dikkat !

Önemli not alanı