Genel

En İyi Renk Açıcı Kremler

En İyi Renk Açıcı Kremler

 En iyi renk açıcı kremler cilt tonunu düzeltir, renksiz alanları hedefler ve ileride oluşabilecek lekelerin oluşmasını engeller. Bununla birlikte cildimizde oluşan mineral düzensizliğini dengeler, cildimizde onarıcı ve yenileyici etki sağlayarak lekelerin giderilmesine yardımcı olur. Doğru ve düzenli uygulanan bakım ile rahatlıkla sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

İçindekiler ;

Dikkat !

 Hepimizin bildiği gibi günümüzde cilt tonumuzun düzensizliğine karşı problemleri gidermeyi amaçlayan birçok en iyi renk açıcı kremler bulunmaktadır. İşte bu sırada özellikle biz kadınlara daha çok rahatsızlık veren ve hayal ettiğimiz cilt tonuna sahip olmak adına, bu muhteşem formüller bizlerin en alternatif yardımcısıdır. Çünkü cilt tonumuzda eşit olmayan bölgeleri makyajla kapatmak alternatif bir yol olarak görünse de sürekli kozmetik ürünlerinin kullanımı cildimize daha çok zarar verebilir yani cildinize iyi bakmak onu örtmekten daha önemlidir. “Peki en iyi renk açıcı kremler nelerdir?” dediğinizi duyar gibiyim. Cevap yazımızın devamında gelin hep birlikte inceleyelim.

1. En İyi Renk Açıcı Kremler

 En iyi renk açıcı kremler, aslında fazla güneşe maruz kalma, cildimizde oluşan sivilce ve lekelerin oluşturduğu renk tonu eşitsizliği, yaştan kaynaklı problemler ve cilt hastalıkları gibi problemleri azaltmak için tasarlanmıştır. Ten rengimiz melanin dağılımının bir sonucudur ve bununla birlikte derimizde melanosit adı verilen hücreler tarafından üretilmektedir. Yani ne kadar çok melanin üretilirse, cildimizde o kadar koyu renkli problemler oluşmaktadır. İşte tam da bu sırada renk açıcı kremler cilt tonu eşitsizliği problemlerine karşı muhteşem bir çözüm sağlamaktadır. Bu çözümleri sizler için maddeler halinde şu şekilde sıralamam mümkündür;

 • En iyi renk açıcı kremler, melanositlerde ki melanin üretimini azaltır ve cilt tonunu dengeler.
 • Cildimizde görünen koyu lekelerin giderilmesini sağlar ve lekeleri tedavi eder.
 • Melaninin en belirgin olduğu renksiz alanları hedef alır ve ileride oluşabilecek lekelenmelerin oluşmasını engeller.

2. Sante Plus Renk Açıcı Krem

Sante plus Renk Açıcı Krem
Sante Plus Renk Açıcı Krem

 Güneşin zararlı ışınları, çevresel kirlilik, stres ve sigara gibi dış tehditlerin neden olduğu cilt yaşlanma nedenleri, maalesef cildimizde koyu lekelere ve bölgesel kararmalara neden olur. Bu problemlerin sonucunda cildimiz homojen ve aydınlık görünümünü hızla kaybeder.  Sante Plus Renk Açıcı Kremin içerisindeki doğal bileşenler ile bölgesel kararmalar, yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri ve vücudumuzda oluşan diğer kararmalara karşı cildimizin tonunu eşitleyerek homojen hale getirmeye yardımcı olur.  

 • İçerisinde bulunan doğal mücevher değerindeki formüller, birbirini tamamlayarak sinerjik etki gösterir ve koyu leke karşıtı bileşenleri içerir.
 • Cildinizde oluşan lekelerin rengini açarken, vücudumuzun günlük nemlendirici ihtiyacını karşılar ve cildimizin bariyerini dış etkenlere karşı güçlendirir.
 • Cildimizin koruyucu kalkanı olan antioksidanları içerir.
 • Cilt tonumuzda meydana gelen renk düzensizliklerini giderir.
 • İçerisinde bulunan C ve E vitamini ile cildimizi besler, canlandırır ve yumuşatır. Cilt bariyerini güçlendirir ve böylece leke oluşumunu tetikleyen faktörlere karşı savaşır. 
Dikkat !

Ayrıca Sante Plus Renk Açıcı Krem ile Sante Plus C Vitamini Serumu birlikte kullanıldığı zaman; cildinizi derinlemesine besler, canlandırır, leke oluşumunu tetikleyen faktörlerin etkisini azaltmaya yardımcı olur ve cildinizin aydınlanmasına yardımcı olur. 

Sante Plus Aydınlatıcı C Vitamini Serum 30 ml

Cilt tonu eşitsizliği gibi cilt problemlerine yönelik ton eşitleyici etkisi ile bilinen C vitamini, tek ton ve pürüzsüz bir görünümün de destekçisi olur.

3. Herbaderm Renk Açıcı Leke Kremi

Herbaderm Renk Açıcı Leke Kremi
 • Herbaderm Renk Açıcı Leke Kremi gündüz ve gece olmak üzere 2 cilt üzerine uygulanır. 
 • Paraben içermez.
 • Düzenli kullanımda eşit bir cilt tonu ile aydınlık bir görünüm kazandırır.
 • Tahriş olmuş cilde kullanmayınız.
 • Gözle direk temastan kaçınınız ve temas halinde bol su ile durulayınız.
 • Çocukların ulaşamayacağı bir yerde muhafaza ediniz. 

4. Luis Bien Renk Açıcı Krem

Luis Bien Renk Açıcı Krem
Luis Bien Renk Açıcı Krem
 • Luis Bien Renk Açıcı Krem cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olur.
 • Arbutin Askorbik asit içerir.
 • Vücudun tüm bölümlerinde kullanılması uygundur.
 • Dermatolojik olarak test edilmiştir 
 • Bu ürünün kullanıcıları Trendyol’da ayrıca ürünün kalitesinin ve kokusunu güzel olduğunu yorumlamıştır. 

5. Bioderma Renk Açıcı Krem

Bioderma Renk Açıcı Krem
Bioderma Renk Açıcı Krem
 • Luis Bien Renk Açıcı Krem cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olur.
 • Arbutin Askorbik asit içerir.
 • Vücudun tüm bölümlerinde kullanılması uygundur.
 • Dermatolojik olarak test edilmiştir 
 • Bu ürünün kullanıcıları Trendyol’da ayrıca ürünün kalitesinin ve kokusunu güzel olduğunu yorumlamıştır. 

6. Kullanıcılar Bunlarıda Sordu:

 Renk açıcı kremler, cildimizin herhangi bir bölgesinde, lekelenmeler fark edildikten sonra dört mevsim sabah ya da akşam saatlerinde kullanılabilmektedir. Cildimizde leke oluşumu kişiden kişiye ve cilt lekelerinin nedenine göre farklılık gösterse de, mevsim geçişleri ve aynı zamanda güneşin doğrudan cildimize temas etmesindeki oluşumunu yoğunlaştırır ve cildimizde kararmaların oluşmasına olanak sağlar. Bu nedenle renk açıcı kremlerin uygulanması akşam saatlerinde yapılabilir ve 24 saat cildimizde bekletilebilir.

 Vücudumuzda oluşan cilt tonu eşitsizlikleri özellikle biz kadınlar için can sıkan bir problem halindedir. Eğer sizin de hayaliniz eşit ve açık bir cilt tonuna sahip olmaksa elbette ki bu hayaliniz artık gerçekleşecek. Gerek doğal yöntemlerle olsun gerek yardımcı kremler ve losyonlarla olsun cilt tonumuzu açmak artık mümkündür. Peki nasıl mı? Sizler için maddeler halinde şu şekilde açıklayabilirim;

 • Güneşin zararlı etkenlerine karşı güneşten uzak durarak; Tabi ki de güneşten uzak durmamız mümkün değildir. Çünkü güneşinde cildimiz için birçok faydalı etkisi bulunmaktadır. Fakat güneşin zararlı etkenlerden korunmak için kullanabileceğiniz Sante Plus Güneş Kremi ile artık siz de güneşin zararlı etkenlerine karşı korunabilir ve sadece güneşin yararlı etkisinden faydalanabilirsiniz.
 • Cilt rutini sırasında yüz maskeleri kullanabilirsiniz; Bu sayede cildinizin koyulaşmasını ve oluşabilecek cilt problemlerini önleyebilirsiniz.
 • Cildinize haftada birkaç kez peeling yapabilirsiniz; Elleriniz ile yapacağınız peeling ile cilt renginizi açmak işe yarayabilir. Çünkü yapacağınız bu işlem, ölü deri hücrelerini vücudumuzdan temizleyebilir.
 • Beklentileriniz konusunda gerçekçi olun; Koyu bir cilt tonunu açmak oldukça zor bir işlemdir. Doğal rengi koyu olan cildi 2 tondan daha fazla açmak çok zordur. Fakat imkansız değildir. Biraz önce anlatmış olduğum işlemleri cildinize uygulayarak hayal ettiğiniz görünüme sahip olabilirsiniz. Ancak hayallerin ötesine geçemeyeceğinizi benimsemelisiniz. Unutmayın güzelliğin ten rengi yoktur 😊
 • Ve son olarak Sante Plus Renk Açıcı Kremi düzenli kullanarak hayal ettiğiniz cildi elde edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir