Yüz Bakım

Vücut Çatlakları Nasıl Geçer?

Vücut Çatlakları Nasıl Geçer?

 Vücut çatlakları nasıl geçer? Cildin kuruması ve nemlendirilmemesi durumunda zamanla ağrılı çatlaklar oluşmaya başlar. Cildi rahatlatmanın ve nemi geri kazanmanın birçok yolu vardır. Hangi tedavi yöntemleri uygulanmalıdır? Hani tedavi yolları uygundur gibi birçok soruya, çatlak sorunu yaşayan kişiler için cevaplar aradık ve yararlı olabileceğini düşündüğümüz birçok tedavi yöntemini sizler için hazırladık. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

NOT!

 Tedavide ilk olarak kişinin risk faktörlerinin belirlenmesi gerekir. Vücut çatlaklarını geçirmek için kullanılabilecek bir çok yöntem bulunmaktadır. Peki kullanılacak en iyi çatlak kremi hangisi diğer yazımızda detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

 Kuruyan ve çatlayan topuklar için en iyi yöntemlerden bir tanesi limondur. Antiseptik ve antiinflamatuar özellikleri barındıran limon suyu, cilt sağlığını korurken, tahrişi önler. Herhangi bir yan etkisi yoktur.

  • Bir limonun yarısı, güzelce sıkılmalıdır.
  • Limon posası boşaldıktan sonra, limon kabuğu, topuklara yerleştirilmelidir ve çorap giyilmelidir.
  • Ortalama 30 dakika bekletilmelidir.

 Süre bitiminde limon kabuğu çıkarılmalıdır ve bitkisel yağ ve uçucu yağ karışımı, topuklara sürülerek kür tamamlanmalıdır.

Vücut Çatlakları Nasıl Geçer?
Vücut Çatlakları Nasıl Geçer?

2. Aspirinle Ayakları Ovma

 Antiinflamatuar ve asetilsalisilik asit özelliğe sahip olan aspirin, sert deriyi yumuşaır. Limon suyu ile cilt iyileştirilmeye başlar. Aspirin özellikle kuru cilt ve çatlak topuklar için, benzersiz bir doğal tedavi yoludur.

  • 6 adet toz haline getirilen aspirin ve ½ yemek kaşığı limon suyu karıştırılmalıdır.
  • Elde edilen macun ayaklara uygulanmalıdır.
  • Uygulanan bölge, streçfilm ile güzelce sarılmalıdır.
  • Ortalama 10 dakika bekletilir ve ayaklar durulanırken nazikçe fırçalanmalıdır.

 Aspirinle uygulanan kür, birkaç gün boyunca düzenli olarak uygulanmalıdır.

3. Ananas Kabuğu ile Kür

 Ayaklardaki sertliği yok etmenin en etkili yollarından bir tanesi ananas kabuğu ile yapılan kürdür. Ananasta bulunan enzimler cildi sağlıklı tutarken, kollajen üretimini sağlar ve C vitamini ile de daha sağlıklı bir cilt oluşmaya başlar.

  • Kurumuş ayaklara dilimlenen ananas kabukları konulmalıdır ve çorap giyilmelidir.
  • 10-15 dakika bekletilir ve haftada 1 kere ananas kürü uygulanmalıdır.

 Vücut çatlakları nasıl geçer konusunda evde uygulanan doğal yöntemler sayesinde, cildiniz hem daha sağlıklı olur hem de evde uygulanabilecek yöntemlerle cilt doğal yollardan tedavi edilmiş olur. Sizlerle birlikte bir blog yazımızın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız daha fazla bilgi almak için web sitemizdeki diğer blog yazılarımızı inceleyebilir ve bizimle anında iletişime geçebilirsiniz.