Cilt Bakım

Makyaj Bazı Nedir?

Makyaj Bazı Nedir?

   Makyaj Bazı Nedir?; Bazlar, makyaj dünyasının photoshopudur. Göz farı, fondöten, renkli nemlendirici ve maskara altında, makyajın kapsamını artıran ve makyajınızın daha uzun süre kalmasına yardımcı olan pürüzsüzleştirici bir etki yaratmak için kullanılırlar (tüm bunlar yağlı veya kuru cilt gibi endişeleri hedeflerken). Bazı ürünler, içeriğindeki sert maddeler nedeniyle cildinizi tahriş edebilen silikon bazlı astarlardır. Yüzünüze en iyi ürünleri sürdüğünüzden emin olmak için okurken bildiğiniz malzemeleri içeren daha doğal astarları tercih edin. Hemen hemen hepsi büyük gözenekleri bulanıklaştırır, istenmeyen dokuları yumuşatır ve renk bozulmalarını düzeltir. Güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan ince çizgileri ve hiperpigmentasyonu bile iyileştirirler. Kulağa oldukça büyülü geliyor. Hala ihtiyacınız olup olmadığından emin değil misiniz? T bölgenizde biraz fazla parlaklık varsa veya makyajınız günün sonunda her zaman biraz dağınık görünüyorsa, makyaj rutininizde eksik olan şey bir astar olabilir. Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir veya web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

DİP NOT!

   Astar olarak da adlandırılan makyaj bazı, fondöten veya kapatıcıdan önce cilde uygulanan kozmetik bir üründür. Genellikle açık, mat veya çok hafif bir renk tonudur.

   Makyaj bazı nedir? Amacı, çizgileri, kırışıklıkları veya kusurları düzeltmek ve fondöten veya kapatıcıya uygulama için pürüzsüz bir palet vermektir. Aynı zamanda yağın emilmesine yardımcı olur ve gün boyunca parlamayı azaltır, bu da makyajın daha uzun süre dayanmasına yardımcı olabilir. Bir makyaj bazı tipik olarak yağsızdır ve makyaj için bir baz görevi görse bile cildi yumuşatmak için bazı nemlendirici bileşenler de içerebilir. Nispeten pürüzsüz bir cilde sahip bazı kişiler için fondöten ve kapatıcı ile pürüzsüz bir görünüm elde etmek için makyaj bazı gereksiz olabilir.

  Uzmanlar genellikle sadece ihtiyaç duyulan makyaj ürünlerini kullanmanızı tavsiye eder çünkü çok fazla makyaj gözenekleri tıkayabilir. Kapatmak istedikleri kırışıklıkları veya yüzünde belirgin kızarıklık veya kusurları olan kişiler için, makyaj bazı uygulamak, bunları kapatmayı kolaylaştırmak için pürüzsüz bir kanvas sağlayabilir. Mağazalarda, genellikle fondöten ve kapatıcı ürünlerin yakınında bulunur ve bu ürünlere göre fiyatlandırılır. Bir makyaj bazı, günlük bir nemlendiriciden sonra temiz, kuru cilde uygulanmak üzere tasarlanmıştır. 

 Genellikle yüz üzerinde düzleştirilmeli ve mat bir görünüm elde etmek için kuruyacaktır. Daha sonra kalan kızarıklık alanlarını kapatmak için makyaj bazının üzerine sıvı veya toz kapatıcı, ardından görünümü tamamlamak için sıvı veya toz fondöten uygulanabilir. Bu makyaj bazı hafif bir renk tonuna sahip olabilir, ancak genellikle bu ürünlerin rengi yoktur, bu nedenle fondötenin rengiyle etkileşime girmez ve çok koyu görünmesini sağlar.

2. Makyaj Bazı Nedir? Makyaj Bazı Nasıl Kullanılır?

   Makyaj öncesi olarak hem cildi nemli tutmaya daha dayanıklı olması amacıyla kullanılan makyaj bazı sadece birkaç basit adımda uygulanabilir:

2.1. Yüzünüzü Yıkayarak Başlayın

   En sevdiğiniz yüz temizleyiciyi kullanabilir ve normal şekilde yıkayabilirsiniz, ancak herhangi bir nemlendirici kullanmaktan kaçının. Bu ürünler genellikle tabana müdahale eden ve düzgün bir şekilde uygulanmasını ve kurumasını engelleyen yağlar içerir. Bir tutamda, yüzünüzü bunun yerine temizleme mendili ile temizleyebilirsiniz.

2.2. Yüzünüzü Yumuşak Havluyla Çok İyi Kurulayın

Herhangi bir ıslaklık, makyaj bazının doğru şekilde devam etmesini engellediği için bu çok önemlidir. Nem onu ​​sular ve cildinize mükemmel bir pürüzsüzlük kazandırmak için gerekli alanları doldurmasını engeller.

2.3. Uygulama Aracınıza Az Miktarda Makyaj Bazı Ekleyin

 Ne kullanırsanız kullanın, bezelye büyüklüğünde bir bazla başlayın (daha sonra her zaman daha fazlasını ekleyebilirsiniz). Makyaj süngerleri, karıştırıcılar, fırçalar ve silikon pedlerin hepsi işe yarar, ancak başka bir aletiniz yoksa parmaklarınızı kullanabilirsiniz. Parmak uçlarınızın doğal olarak yağlı olduğunu ve bunun, onunla çalışırken tabanı etkileyebileceğini unutmayın.

2.4. Kremi Tüm Yüzünüze Yayın

   Tabanı yüzünüze mümkün olduğunca eşit bir şekilde yaymaya çalışın. Yeterli değilse, yüzünüz tamamen kaplanana kadar aletinize bir seferde başka bir küçük damla ekleyin. Saç çizginizden boynunuzun dibine kadar açıkta kalan cildi kapattığınızdan emin olun.

2.5. Kuruması İçin En Az Bir Dakika Verin

   Makyaj bazınız hala ıslakken başka ürünler uygularsanız, ikisi karışır ve eşit olmayan uygulamaya ve açıkta kalan kırışıklıklara ve gözeneklere neden olur. Başka ürünlere geçmeden önce cildinize havada kuruması için bolca zaman tanıyın ve yüzünüzün farklı kısımlarını kuruluk açısından test edin. Bu birkaç dakikadan uzun sürmemelidir.

2.6. Rutininizin Geri Kalanına Devam Edin

   Cildiniz kuruduğunda, istediğiniz diğer ürünleri uygulamakta özgürsünüz. Akıllı baz kullanımınız sayesinde makyajınız kusursuz bir şekilde pürüzsüz görünmeli ve normalden daha uzun süre kalıcı olmalıdır.

Makyaj Bazı Nedir?
Makyaj Bazı Nedir?

3. Makyaj Bazı Nedir? Makyaj Bazı Faydaları

   Makyajınızın gün boyu kalıcı olmasına yardımcı olacak nemli, ışıltılı bir baz yüzünüzü daha nemli ve parlak gösterecektir. Bir makyaj bazının sabah rutininize eklemek için muhtemelen fazla bir fark yaratmayacak bir adım daha olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ama yanılmış olursunuz. Baz olarak bir astar eklemek, makyajınızın uzun ömürlülüğü, dokusu ve genel görünümünde büyük bir fark yaratabilir. Gözenekler, ince çizgiler ve pürüzlü lekeler üzerinde kayan astarlar, fondötenleri, BB kremleri ve kapatıcıları uygulamak için pürüzsüz bir kanvas oluşturur ve makyajınızın gün boyu kalıcı olmasına yardımcı olur. Sizler için makyaj bazının faydalarını yazdık. Devam etmek için okuyunuz:

3.1. Gözenekleri Kapatır

   Makyaj bazı kullanmanın en büyük faydalarından biri gözeneklerinizi kapatmasıdır. Hiç büyük gözeneklerim olmadı ama likit bir fondöten seçerseniz, gözenekleriniz ne kadar küçük olursa olsun likit fondöten onları daha görünür hale getirebileceğini zaten biliyorsunuzdur. Makyaj astarı, gözenekleri kapatarak ve üzerlerinde neredeyse bir örtü oluşturarak tüm bunları halleder.

3.2. Cildi Yumuşatır

   Makyaj astarını diğer bir başka nedeni de cildinizi yumuşatması. Makyaj görünümünüz üzerindeki pürüzsüz etkilerini artıran kadifemsi yumuşaklık sağlıyor gibi görünüyor.

3.3. Pürüzsüz Makyaj

   Makyajınızı ne kadar pürüzsüz hale getirdiğinden bahsederken, bu da başlı başına bir başka faydadır. Makyaj yapmadan önce makyaj bazı kullanmak tüm yüzünüzü kadife gibi gösterir. Gerçekten çok cezbedici bir görüntü, alıştıktan sonra kullanmadan vazgeçmek çok zor.

3.4. Komedojenik Olmayan

   Çoğu makyaj astarı (hepsi olmasa da) komedojenik değildir, yani yüzünüzü kırmayacak veya cildinizi tahriş etmeyeceklerdir. Ayrıca bu nedenle gözenekleri tıkamazlar, bu nedenle cildiniz tıkanmış gözeneklere veya akneye yatkınsa endişelenmeyin.

3.5. Yaşlanma Karşıtı

   Çoğu makyaj astarı yaşlanma karşıtı özelliklere sahip değildir, ancak bazıları yaşlanma karşıtı bileşenler içerebilir. Yine de ince çizgileri düzelttikleri için cildinizin çok daha genç görünmesini sağlarlar. Bu daha genç bir görünüm yaratır ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltır.

3.6. Makyaj Daha Uzun Süre Kalıcı

   Bir astar kullanmanın ana nedeni, makyajınızın daha uzun süre kalmasına yardımcı olmasıdır. Astarlar, gözeneklerdeki terlemeyi azaltmaya yardımcı olur, bu da makyajınızın daha uzun süre yerinde kalmasını sağlar. Ayrıca makyajınızın yıpranmasına neden olabilecek toz, su ve kalıntılar için doğal bir kalkan görevi görürler.

3.7. Hafif Ağırlık

   Bir makyaj bazının size maske varmış gibi hissettireceğinden endişeleniyorsanız, yapmayın! Neredeyse kadifemsi, süper yumuşak bir losyon gibi cilde güzel, yumuşak bir son verirler. Dürüst olmak gerekirse, cildim makyaj astarı olmadan olduğundan daha hafif ve daha güzel hissediyor.

3.8. Uygulaması Kolay

   Bir makyaj astarı kullanmanın bir başka nedeni de, uygulanmasının inanılmaz derecede kolay olmasıdır. Yüzünüzdeki losyonla hemen hemen aynı şekilde devam ederler, ancak çok daha hafiftirler ve hiç yağlı değildirler. Sıvı olarak devam ederler ve daha sonra hızla kururlar. Endişelenme, yüzünde yapıştırıcı ya da onun gibi bir şey gibi bir şey değil. Bunun yerine, neredeyse egzotik bir muamele gibi, yumuşak bir yumuşaklık bulutu gibi hissediyorlar.

3.9. Kızarıklığı Azaltır

Makyaj astarlarını kullanmanın bir başka yararı da kızarıklığı azaltmaları ve cildinizi tahriş etmemeleridir. Gerçekten, umarım kızarıklık sorunlarınız varsa, dramatik bir şekilde yardımcı oldukları için onları denemeye karar verirsiniz.

3.10. Akne Görünümünü Azaltır

   Sivilceleriniz varsa, makyaj astarları görünümün azalmasına yardımcı olabilir. Akne ile savaşmaya yardımcı olmasalar da, kapatıcıdan daha iyi ve daha ince bir şekilde gizlemeye yardımcı olurlar, ancak astar uyguladıktan sonra hala kullanmanızı öneririm.

4. Makyaj Bazı Önerileri

   Sizler için önerilen makyaj bazlarını araştırdık ve bu yazıda topladık. Devam etmek için okuyunuz;

4.1. Sante Plus Hyaluronik Asitli Su Bazlı Nemlendirici 20 Spf

   Sante Plus Hyaluronik Asitli Su Bazlı Nemlendirici makyaj bazı olarak kullanılmasının yanı sıra cilt gözeneklerini açar, cildinizin nefes almasını sağlar. Cildinizi ipeksi bir yumuşaklığa kavuşturur. İçerisindeki hyaluronik asit ile ince kırışıkları açılmasına, cilt yaşlanmasını önlenmesine yardımcı olur. Cildinizin eski ışıltısına kavuşmasına yardımcı olur. Cilt yapınızı hızlı şekilde onarır. Tüm cilt tiplerine uygundur. Koruyucu dağıtıcı kimyasal katkı içermemektedir. Su bazlı içeriği sayesinde her cilt tipine uygundur.

4.2. Sante Plus Leke Karşıtı BB Krem

   Uygun fiyatlı hem kapatıcı hem de baz olarak kullanılan Sante Plus BB Krem içerdiği yüksek koruma faktörü ile cildi lekelenmeye karşı korur komple bakım sağlar. BB kremde su ve yağ fazlı filtreler kullanılmaktadır. Tek bir adımda cildinizi nemlendirir, yatıştırır, korur, cilt tonunu eşitler, canlı bir görünüm sağlar ve cildinizi makyaj yapmaya hazır hale getirir.

4.3. Studio Radiance Aydınlatıcı Baz

   Sadece makyajınız için mükemmel tuvali sağlamakla kalmaz, aynı zamanda nemlendirir. Nemlendiriciler; gliserin ve hyaluronik asit ilavesi sayesinde cildinizi 8 saat boyunca nemli tutar.

4.4. Radiant Reveal Aydınlatıcı Serum

   Bu bir serumdur ama çok kuru bir cilde sahipseniz en iyi makyaj bazı olarak ikiye katlandığını söylüyorum. Nemlendiren skualen ve gliserin ve ayrıca en donuk cilt tonlarını bile aydınlatan deniz rezene özü ile doludur.

4.5. Dior Nemlendirici Baz

   Daha ince kıvam, ciltte fark edilemez olduğu ve ağır hissettirmediği anlamına gelir. Herhangi bir fondöten için mükemmel bir bazdır, ancak özellikle cilt tonunu eşitleyeceği, nemi artıracağı ve ağır hissetmeden veya ağır görünmeden ışıltı katacağı için cilt tonu gibi daha hafif bir şeydir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir