Genel

Lazer Epilasyon Kararmayı Geçirir mi?

Lazer Epilasyon Kararmayı Geçirir mi

 Lazer epilasyon kararmayı geçirir mi sorusuna evet cevabını verebiliriz. Pigment çıkarma lazerinin en önemli uygulama alanı yaşlılık lekeleri, çil ve dövme gibi yanlış pigmentasyonlardır. Cildin güneş ışığına maruz kalan bölgesinde, yani en çok yüzde, ellerin sırtlarında ve önkollarda ve ayrıca meme bölgesinde, başlangıçta bir milimetre büyüklüğünde olan ve daha sonra genişleyen kozmetik olarak rahatsız edici kahverengi lekeler, 30-40 yaşlarında ortaya çıkabilir. Bu sözde yaşlılık lekeleri lazer tedavisi için çok uygundur. Çiller gibi, en son lazer teknolojisi kullanılarak risksiz olarak çıkarılabilirler. Kahverengi pigmentli cilt izleri de lazerle pigment giderme için uygun olabilir. Ancak her yanlış pigmentasyon lazer tedavisi için uygun değildir.  Dermatolog lazer tedavisinin uygulanıp uygulanamayacağını kontrol etmelidir.

 Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir veya web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

DİP NOT!

 Lazer epilasyon ciltte yer alan melanositleri tahrip ederek cilt renginin açılmasını sağlar. Lazer ciltte yaklaşık 3-4 mm’lik bir alana etki eder. Daha derine ilerlemediği için ek bir zararı yoktur.

 Cildin lazer sonrası kararmasının nedenini anlamadan önce, lazer epilasyonun arkasındaki prensibi anlamak önemlidir. Lazer epilasyon, bacaklar, sırt, koltuk altı, çene, üst dudak ve bikini bölgesi gibi belirli bölgelerdeki istenmeyen tüyleri gidermek için odaklanmış bir ışık huzmesi kullanan tıbbi bir prosedürdür. Lazer, kalın, istenmeyen koyu renkli tüyler ile arka plandaki cilt arasındaki kontrastı algılayarak çalışır.

 Lazer sonrası koltuk altının kararması sorunu geçici olarak ortaya çıkabilir ve bu sorun seans bitiminden birkaç saat sonra ortadan kalkar ancak koltuk altının kararmasına neden olan bazı doğal sorunlar vardır ve bunlar arasında şunlar vardır:

  • Cilt rengini belirleyen melanositlerdeki artışa bağlı olarak koltuk altı bölgesinde koyulaşma meydana gelebilir.
  • Kısa sürede daha zor eliminasyon nedeniyle koltuk altı bölgesinin kararması artabilir.
  • İnsülin direncine bağlı olarak koltuk altı bölgesinde koyulaşma meydana gelebilir. Vücut insüline daha az duyarlıysa bu koyulaşmaya yol açar.
  • Hipotiroidi veya polikistik overlere neden olan hormonal bozukluklar koltuk altı bölgesinde koyulaşmaya veya şiddetli koyulaşmaya neden olur.
  • Koltuk altlarının koyulaşmasında genlerin büyük rol oynadığı bazı durumlar vardır ve bu genler genetik bir durum olabilir.
  • Ter, koltuk altı bölgesinde koyulaşmaya neden olan ünlü nedenlerden biridir.

2. Lazer Epilasyon Sonrası Kararması Nasıl Geçer?

Lazer epilasyon işleminden sonra cildinizin koyulaştığını fark ederseniz panik yapmayın. Çoğu kararmanın türü geçicidir ve seanstan sonra sadece bir ila iki ay sürer. Bir plastik cerrah, retinoidler, topikal peelingler veya hafif kimyasal peelingler içeren aydınlatıcı kremler reçete ederek durumu düzeltmeye veya iyileştirmeye yardımcı olabilir.

2.1. Güneşten Uzak Durun

 Tedaviden önce ve sonra güneşe maruz kalmamak için doktorunuzun tavsiyelerine uyun. Nereye giderseniz gidin geniş spektrumlu bir SPF 30 güneş koruyucu kullanın.

2.2. Cildinizi Hafifletin

Cildinizi koyulaştırabilecek güneş koruyucu olmayan cilt kremlerinden kaçının. Doktorunuz ayrıca yakın zamanda güneşlendiyseniz ve cildiniz koyulaşmış veya bronzlaşmışsa cilt aydınlatıcı bir krem ​​de reçete edebilir.

2.3. Diğer Epilasyon Yöntemlerinden Kaçının

Trikotillomani, ağda ve elektroliz saç köklerini bozabilir ve tedaviden en az dört hafta önce kaçınılmalıdır.

2.4. Diğer Kan İnceltici İlaçlardan Kaçının

Ameliyattan önce kaçınmanız gereken aspirin veya iltihap önleyici ilaçlar gibi ilaçlar hakkında doktorunuza danışın.

Lazer Epilasyon Kararmayı Geçirir mi
Lazer Epilasyon Kararmayı Geçirir mi?

3. Lazer Epilasyon Sonrası Kararma Olur mu?

 Tıraş gibi geleneksel epilasyon yöntemlerinden sıkıldıysanız lazer epilasyon ilginizi çekebilir. Bir dermatolog veya diğer kalifiye ve eğitimli uzmanlar tarafından sunulan lazer saç tedavileri, foliküllerin yeni saç çıkmasını önleyerek çalışır. Çoğu insan için lazer epilasyon güvenlidir. Prosedür ayrıca herhangi bir uzun vadeli yan etki ile bağlantılı değildir. Yine de lazer epilasyonun yan etkileri hakkında tartışmalar devam ediyor. İşlemden sonra geçici ve küçük yan etkiler ortaya çıkabilse de, diğer etkiler nadirdir. Bunun ötesinde, uzun vadeli sağlığınızla ilgili herhangi bir iddia asılsızdır. Lazer tedavisinden sonra biraz daha koyu veya daha açık bir cilt fark edebilirsiniz. Açık ten rengine sahipseniz, lazer epilasyon nedeniyle daha koyu lekelere sahip olmanız daha olasıdır. İşlemden daha açık lekelere sahip olabilecek koyu tenli insanlar için bunun tersi geçerlidir. Bununla birlikte, cilt tahrişi gibi, bu değişiklikler geçicidir ve genellikle endişe nedeni değildir.

4. Lazer Epilasyon Sonrası Kararma İçin Krem Önerileri

 Lazer epilason yöntemine başvurduktan sonra ciltte birtakım lekeler veya kararmalar meydana gelmektedir. Kararmalardan kurtulmanız için sizlere birkaç krem önerilerini hazırladık. 

4.1. After Laser & Epilation SPF 30+ 150 ml

Lazer işlemi; Cildimizde kıl köklerinin zayıflamasını ve giderilmesini sağlayan teknolojik bir işlemdir. Bu işlem sonrasında ciltte kuruluklar, pullanmalar ve koruma ihtiyacı oluşur. Laboratuvarda geliştirilen bu ürün epilasyon sonrası cildin pürüzsüz ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Besleyici aktifler ciltte nem sağlar. SPF 30+ özelliği sayesinde dış etkenlerin cilde verebileceği zararlardan korur.

4.2. Nova Clear Repair Krem

 Lazer Sonrası Krem, estetik işlemlerden geçtikten sonra cildin iyileşmesini desteklemeye yardımcı olur. Çinko, Bakır ve Gümüş içeren gelişmiş formülü, su kaybına ve dış tahriş edici maddelere karşı koruma sağlayan epidermisin yeniden yapılanmasını ve onarılmasını etkin bir şekilde destekler. Güneşten yanmış, kaşıntılı ciltler için faydalıdır.

4.3. Dermaheal Post Laser Cream

 Dermaroller, dermaterapi, peeling, lazer, dermabrazyon gibi işlemlerin ardından cildin yapılanmasını ve normale dönmesini hızlandırmak için büyüme faktörleri içerir. Cildin kendini tamir etmek için ihtiyaç duyduğu büyüme faktörlerini sağlar.

4.4. Sante Plus Lazer Beyazlatıcı Krem 125 ml

 Cildinizin doğal tonunu eşitlemek istiyorsanız, lazer sonrası kararmalar için  sizlere kesin çözüm sunuyoruz. Sante Beyazlatıcı Krem ilk kullanımdan itibaren ciltte ton eşitliği başlatır ve on beş günde istediğiniz sonuç elde edilir. Bikini ve koltuk altı ile yüzdeki lekeli bölgelerin renk eşitsizliğine son vererek cildinizin ton eşitliğini sağlayan %100 bitkisel içerikli olan whitining krem; lazer sonrası kararmaları, gebelik sonrası görülen lekelerin giderilmesi, sivilce kaynaklı lekelerin giderilmesi, özel bölgelerdeki kararmaların giderilmesini güneş ve yaşlılık lekelerinin de giderilmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir