Vücut Bakım

Jojoba Yağı Faydaları

Jojoba Yağı Faydaları

 Jojoba Yağı Faydaları; Araştırmalar, jojoba yağının kuru ciltler için ağır kremlere benzer özelliklere sahip olduğunu ve nemlendirici etkilerini artırabileceğini gösteriyor. Saf jojoba yağı anti-inflamatuar etkilere sahip olabilen ve cildin nem tutma özelliğini iyileştirebilen faydalı yağ asitleri. Bu yağ asitleri, kuruluk, egzama ve akne gibi yaygın cilt koşullarını hafifletebilir. İnceleme, saç köklerinden sebumu temizleyebildiği ve lekeleri temizleyebildiği için, akne için etkili bir tedavi olarak jojoba yağı kullanılmaktadır. Jojoba Yağı Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Web Sitemiz Üzerinden Diğer Blog Yazılarımızı İnceleyebilir ve Bizimle İletişime Geçebilirsiniz…

DİP NOT!

Jojoba Yağı Faydaları Diğer bazı uçucu yağların aksine jojoba yağının seyreltilmesi gerekmez ve doğrudan cildinize uygulanabilir. Jojoba yağı veya herhangi bir kozmetik ürünü ilk kez kullanmadan önce alerjiniz olmadığından emin olmak için bir yama testi yapmalısınız. Aşağıdaki adımları izleyerek bir yama testi yapabilirsiniz: Kolunuzun iç kısmına üç veya dört damla jojoba yağı sürün. Alanı bir bandajla örtün ve 24 saat bekleyin. Bandajı çıkarın ve altındaki cildi kontrol edin. Kurdeşen, kızarıklık veya tahriş belirtisi yoksa, temizsiniz.

 Jojoba Yağı Faydaları ,Yüz yağları , saç yağları , vücut yağları , hepsi bir arada yağlar her yerdeler . Fakat aralarındaki şifreyi nasıl çözer ve doğru olanı seçersiniz? Çok sayıda harika yağ varken, hem saçınızda hem de cildinizde harikalar yaratacak bir yağımız var : Jojoba yağı. Bu, çok amaçlı ciddi bir yağdır: Jojoba yağı nemlendirici , saç parlatıcı, makyaj temizleyici , yüz yıkama , tırnak eti tedavisi , ayak yumuşatıcı , dudak kremi ve güneş yanığı tedavisi olarak kullanılabilir. Bu güçlü bileşeni bazı ürünlerinizde duymuş olabilirsiniz, ancak jojoba yağı başlı başına bir kahramandır. Ne olduğu, nerede, nasıl ve ne zaman kullanılacağı ve çok daha fazlası dahil olmak üzere bu mükemmel süperstarla ilgili tüm ayrıntılara sahibiz.

2. Jojoba Yağı Cilde Faydaları

Jojoba Yağı Faydaları, Jojoba yağının cilt için faydalarını şu şekilde sıralamak mümkündür;

2.1. Kuru Cildi Nemlendirir

 Jojoba yağının bu kadar güçlü bir nemlendirici olmasının nedeni, tıpkı cildimizin doğal yağları gibi hareket etme yeteneğinden kaynaklanmaktadır. Bu yeteneği nedeniyle, cildi yeterince yağ ürettiğini düşündürerek vücudun yağlarını dengeler. Cildinizde kullanırken tamamen emilmesi için temizlikten hemen sonra jojoba yağı sürmenizi önerilir. Ayrıca ekstra nemlendirme için en sevdiğiniz nemlendiricinin içine karıştırabilirsiniz . Jojoba yağını nemlendiricinizle karıştırmak istiyorsanız, yağ veya yumuşatıcı bazlı bir ürün kullandığınızdan emin olun. Yağ, su bazlı formüllerle iyi karışmaz.

2.2. Kaba Kütikülleri Yumuşatır

 Tonlarca yağ asidi içeren jojoba yağı, pürüzlü tırnak etlerini yumuşatmaya ve yatıştırmaya yardımcı olur. Her bir kütiküle küçük bir damla uygulayın ve masaj yapın. Fazla yağ varsa, nemli ve pürüzsüz elleri tutmak için ellerin arkasına ve avuç içlerine masaj yapın.

2.3. Kuru Dudakları Besler ve İyileştirir

  İster dudak balsamı içinde ister tek başına kullanılsın, jojoba yağı besleyici vitamin ve mineraller sayesinde kuru, çatlamış dudakları yatıştırır. Çok kolay emilir, bu nedenle dudaklarınızda yağlı bir kalıntı bırakma konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

2.4. Güneş Yanıklarını Giderebilir

 Güçlü bir antioksidan olan E Vitamini, hem vücutta hem de ciltte iltihaplanmayı azaltmaya ve hücre yenilenmesini hızlandırmaya yardımcı olarak jojoba yağını güneş yanığı için harika bir tedavi haline getirir. İltihabı azaltmak ve cildi yatıştırmak için güneşten yanmış bölgelere çeyrek boyutunda bir miktar sürün.

2.5. Antibakteriyel Özelliği Vardır

 Bu yıldız yağı, yağ üretimini kontrol ederek ve bakteri üremesini önleyerek sivilceleri azaltır.  Jojoba yağında yüksek miktarda iyot vardır ve bu da sivilcelere yol açabilecek bakteri üremesiyle savaşır. Sivilceye meyilli bölgelere sabah ve akşam leke tedavisi olarak kuruş büyüklüğünde bir miktar uygulamanızı önerilir.

2.6. Cildin Parlaklığını Artırır

 Donukluk , çoğunlukla ciltteki dehidrasyondan kaynaklanır. Jojoba yağı cildin nemini artırarak donukluğu azaltmaya ve ışıltınızı artırmaya yardımcı olur. Sabah ve akşam temizledikten sonra yüzünüze beş damla uygulayın. Hızlı bir şekilde emilir ve durulamanıza gerek kalmaz.

2.7. İnce Çizgileri ve Kırışıklıkları Giderir

 Serbest radikallerle savaşan ve hücre hasarını onaran bir B vitamini kompleksi ve hücre yenilenmesini hızlandırmaya yardımcı olan E vitamini ile jojoba yağı harika bir yaşlanma karşıtı bileşendir. Sabah ve akşam temiz, kuru cilde uygulayarak ışıltınızı artırmak için yaptığınız gibi kullanın.

2.8. Egzamaya Meyilli Cildi Yatıştırır

 E vitamini ve iyot kombinasyonu, egzamanın neden olduğu gibi iltihaplı veya zarar görmüş cildi iyileştirmeye yardımcı olur. Enflamasyonu yatıştırmak ve tedavi etmek için etkilenen bölgelere çeyrek boyutlu bir miktar sürün.

2.9. Komedojenik Değildir

 Yüzünüze sürtünen yağın sivilcelere neden olabileceğinden endişeleniyorsanız endişelenmeyin. Bileşimi cildimizde doğal olarak üretilen sebum veya yağa çok benzer, bu nedenle cildinizi tıkamaz.

2.10. Makyajı Kaldırabilir

 Makyaj temizleyici olarak kullanılmasını önerilir. Bu, cildin doğal yağlarını soymadan fazla kiri ve kiri temizlemenin harika bir yolu. Yağı dairesel hareketlerle cildin her yerine nazikçe masaj yapın ve ılık, ıslak bir bezle silin.

3. Jajoba Yağı Saça Faydaları

 Jojoba Yağı Faydaları ,Saç kremlerine eklendiğinde veya tek başına kullanıldığında , saçınızı kuruluk , kırılma ve bölünmüş uçlara karşı korumak için jojoba yağı kullanılabilir. Jojoba, cilde uygulandığında cildi rahatlatan ve saç köklerini açan bir yumuşatıcıdır. Jojoba’yı kellik için kullanmaya ilgi var çünkü bazı insanlar tıkanmamış saç köklerinin yeni saç üretme olasılığının daha yüksek olduğunu düşünüyor.

3.1. Saçı Nemlendirir

 Yağ asitleri ve diğer vitaminler ve besinler sayesinde jojoba yağı kuru saçlar için harika bir tedavidir. Dr. Durkin, yağın kendisini yeni yıkanmış saça masaj yaparak uygulayın ve saç tellerine nüfuz etmesi ve beslemesi için gece boyunca bırakın.

3.2. Bölünmüş Uçları Önler

 Jojoba yağının cildi iyileştirme şekline benzer şekilde, saçınızdaki kırık veya bölünmüş uçların iyileşmesine de yardımcı olabilir. Haftada iki kez gece boyunca saç maskesi olarak kullanabilirsin, tıpkı saç tellerine nem katmak gibi ya da yağı saç kremine ekleyip 30 dakika boyunca uçlarına uygulayıp durulayabilirsin.

3.3. Saçı Uzatır

 B ve E vitaminlerinin ve minerallerinin yüksek konsantrasyonları saç kalınlığını ve büyümesini destekler. Ayrıca saç büyümesi için gerekli olan çinko ve bakır içerir, bu da saç tellerini daha sağlıklı ve dökülme olasılığını azaltır.

Jojoba Yağı Faydaları
Jojoba Yağı Faydaları

4. Jojoba Yağı Yüzde Kıllanma Yapar mı?

 En çok sorulan sorular arasında yer alan jojoba yağının kıllanma yapıp yapmadığını sizler için araştırdık. Temel olarak, jojoba bir çalıdır. Jojoba yağı ve balmumu, güneybatı Amerika Birleşik Devletleri ve kuzey Meksika’nın kurak bölgelerinde yetişen bu çalının tohumları kullanılarak üretilir. Jojoba, akne, güneş yanığı, sedef hastalığı ve çatlamış cilt gibi birçok sorun için ilaç olarak kullanılmıştır. Dahası, saç dökülmesi problemlerinde ve saçların yeniden büyümesini teşvik etmek için kullanılmıştır. Aslında, jojoba yağı çok eski zamanlardan beri cilt ve saç problemleriyle başa çıkmak için kullanılıyor gibi görünüyor. Modern zamanlarda onu birden fazla ürünün ayrılmaz bir parçası olarak bulabilmemize şaşmamalı. Kısaca jojoba yağı yüz için kullanıldığında yan etkisi bulunmamaktadır tam tersi cilt için bir çok faydası vardır.

5. Jojoba Yağı Fiyatı

Jojoba Yağı Faydaları , Jojoba Yağı (Organik – 4oz) %100 Saf ve Doğal – Soğuk Preslenmiş Rafine Edilmemiş – Heksan ve Kimyasal İçermez – Yüz ve Saçlar İçin Doğal Taşıyıcı Yağ ve Tırnak Eti Yağı Çözümü, Akneyle Savaşmaya ve Cildi Hemen Nemlendirmeye Yardımcı Olur. Jojoba yağı fiyatları hakkında detaylı bilgi edinebilmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir