Vücut Bakım

Göğüs Dikleştirme Kremi

Gögüs Sarkması

 Göğüs Dikleştirme Kremi, estetik görünümde önemli bir yere sahip olan meme; gebelik, emzirme, kilo alıp verme gibi nedenlerin yanı sıra yalnızca zamana bağlı olarak da sarkabilir. Tüm bu ektenler, cilt ve meme içindeki bağ dokularının elastik yapısının kaybolmasına sebep olur. Böylece meme, yumuşar, şeklini kaybeder ve sarkar. Bu durum istenmemekle beraber çözüme kavuşturulmak istenilir.

 Göğüs dikleştirmek için uygulanan göğüs dikleştirme kremi hakkında Daha detaylı bilgi almak için web sitemizden diğer yazılarımıza göz atabilir bizimle iletişime geçebilir veya ürünlerimizi inceleyebilirsiniz

DİP NOT!

 Memenin eski görünümünü kaybolması, herkeste farklı zamanlar da gerçekleşemeyebilir. Büyük memeye sahip olan kişilerde sarkma daha erken yaşlarda gözlemlenir.

Gögüs Sarkması
Göğüs Dikleştirme Kremi

 Tıp dilinde mastopeksi olarak tanımlanan göğüs dikleştirme ameliyatı, iki farklı yöntemle yapılır. Küçük gögüslere sahip olan bireylerde cilt altına silikon koyularak, büyük memesi olanlarda ise fazla meme dokusu alınılarak memeler dik bir görünüme kavuşturulur. Buna ek olarak memeler arasındaki asimetrik görünüm de düzeltilebilir. 

 Göğüs dikleştirme ameliyatı yaptırmak isteyen bireyin hekime başvurmasıyla tedavi süreci başlar. tedavi sürecinde kişinin meme dokusu, meme başının konumu kontrol edilir. Sarkma derecesinin tespit edilir. Operasyon sırasında yapılacaklar hakkında birey bilgilendirilir. Ardından bireyin nasıl bir görünüme sahip olmak istediği ayrıntılı olarak öğrenilir. Bu noktada bireyin isteklerini doğru şekilde hekime aktarması çok önemlidir. 

2. Ameliyatsız Göğüs Dikleştirme Yöntemi

 Memenin yapısında yer alan yağ dokunun dağınık olmasına ve koltuk altına kadar uzanmasına dayanan göğüs sarkması, ameliyatlı ve ameliyatsız olarak dikleştirilebilir. Yani, ameliyatsız meme dikleştirme mümkün mü, sorusuna cevap ‘evet’ şeklindedir.

 Ameliyatsız meme dikleştirme için yapılan krem uygulaması ile istediğiniz sonuçları elde etmeniz mümkün daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

3. Göğüs Sarkması Nedenleri ?

 Göğüs sarkması, oldukça sık görülen bir problemdir. Genel olarak ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan bir durumdur. Kadınlarda emzirme kilo alma ve yerçekimi nedeniyle erkeklerde ise jinekomasti kilo ve yerçekimi gibi unsurlarla oluşan bir deformitedir..

 Ana neden tam olarak bilinmese de kadınlarda ve erkeklerde göğüs sarması durumunu tetikleyen ve etkileyen bazı faktörler bulunmaktadır;

3.1. Hamilelik

 Hamilelik döneminde hormonların da etkisiyle göğüslerde büyüme gerçekleşir. Bu sebeple büyük göğüslerde daha fazla gögüs sarkması meydana gelebilir.

3.2. Genetik Faktörler

 Genetik faktörler, geçmişten günümüze kadar insanoğluna verilen en önemli mirastır. Bu sebeple bugünkü varoluşumuz dünümüzden bir yansımadır. Göğüs sarmasına neden olan bir diğer faktör de genetiğimizdir.

3.3. Kilo

 El terlemesi neden olur, psikolojik mi? Buna “evet” cevabı verilebilir, çünkü avuç içlerindeki terlemenin en yaygın sebebi, stres ve kaygıdır. Stres seviyenizi dengelemek için en iyi yöntemlerden biri, yoga veya meditasyon yapmaktır. Nefes egzersizleri, sevdiğiniz bir hobiyle uğraşmak, hoşunuza giden rahatlatıcı müzikler dinlemek de stres ve gerginliği büyük ölçüde azaltır. Her gün kendinizle mutlu bir şekilde baş başa kalabileceğiniz sakin bir zaman dilimi yaratırsanız endişeli ruh halinden, dolayısıyla el terlemesi sorunundan zaman içinde kurtulabilirsiniz.

 El terlemesi neden olur? Sorusuna halen bir cevap bulmadıysanız ve aşırı terleme yaşıyorsanız, doktorunuzla konuşun. Durumunuz ev ilaçlarına yanıt vermiyorsa başka seçenekler önerilebilir.

3.4. Güneşe Maruz Kalma

 Güneşten alınan vitaminler vücudumuz için doğal bir kaynaktır. Ancak UV ışığına fazla maruz kaldığımız takdirde vücudumuzda şiddetli sağlık sorunları görülmekte. Cilt kanseri, erken yaşlanma ve göğüs sarkmasının en önemli nedenlerinden biri de fazla güneş ışığına maruz kalmakta.

 El terlemesi neden olur? Sorusuna halen bir cevap bulmadıysanız ve aşırı terleme yaşıyorsanız, doktorunuzla konuşun. Durumunuz ev ilaçlarına yanıt vermiyorsa başka seçenekler önerilebilir.

3.5. Sigara

 Göğüs sarkmasını etkileyen en önemli faktör sigara iç Cildin elastikiyetini sağlayan “elastin” adlı protein, sigara içildiği takdirde parçalanır. Bu sebeple cilt, esnekliğini kaybeder. Bunun sonucunda göğüs sarkması görülmektedir.

3.6. Desteksiz Egzersiz Yapmak

 Egzersiz sırasında, özellikle büyük göğüslere sahip bireylerde, göğüsler ileri geri ve sağa sola hareket eder. Göğüslerin dışarıdan desteklenmemesi durumunda göğsü destekleyen bağlar ve dokular zarar görür, bu da göğüs sarkmasına neden olur.

4. Göğüs Dikleştirme Kremi Ne İşe Yarar?

 Göğüs dikleştirici krem, formülündeki doğal etken maddelerle göğüs yağ dokusunu kalınlaştırmaya yardım eder. Böylece göğüslerin daha dolgun ve daha dik görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Göğüs dikleştirici krem, tüm cilt tiplerinin kullanımı için uygundur. Etkili bir şekilde cildin doğal ışıltısına ve güzelliğine kavuşmasına  yardımcı olmakla birlikte cildin doğal ten rengine ulaşmasına destek olur. Göğüs dikleştirici krem, göğüs dokusunu beslemeye yardım ederken göğüsleri şekillendirmeye katkıda bulunur. Göğüslerin sıkılaşmasına ve doğal renk tonuna kavuşmasına destek olur.

5. Göğüs Dikleştirici Krem Nasıl Kullanılır?

 Göğüs Dikleştici Kremin kullanım şekli: Göğüs bölgesine günde 2 (iki ) kere 4 – 6 dakikalık dairesel masaj yaparak uygulanır. etkili sonuç almak istiyorsanız düzenli olarak 3 – 5 hafta kullanılması tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir