Vücut Bakım

En İyi Hindistan Cevizi Yağı

En İyi Hindistan Cevizi Yağı

 En İyi Hindistan cevizi yağı son birkaç yılda dünya çapında popülerlik kazanmıştır. Saç ürünlerinden gıdalara, güneş kremlerinden deodorantlara kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Lezzetli aroması ve uyarlanabilir özellikleri, onu birçok farklı ürüne eklemek için mükemmel bir bileşen haline getirir. Bu yazıda sizlere Hindistan cevizi yağı alırken nelere dikkat edilmeli, nerelerde kullanıldığı ve olası yan etkilerini anlattık. Hindistan cevizi yağı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için yazıyı okumaya devam ediniz.

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir veya web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

DİP NOT!

Hindistan cevizi yağındaki yağ asitlerinin yaklaşık yarısı laurik asittir. Laurik asit özellikle bakteri, virüs ve mantarları öldürmede iyidir.

 Hindistan cevizi yağı, hem yemek pişirmek için bir bileşen hem de doğal bir güzellik ürünü olarak son birkaç yılda giderek daha popüler hale geldi. Hindistan cevizi yağı kullanmanın nemlendirici ve bakım özellikleri de dahil olmak üzere birçok faydası olduğu düşünülmektedir. Kullanılabilecek pek çok şey var, ancak burada hindistancevizi yağının dikkate almamış olabileceğiniz kullanımlarından sadece birkaçı:

 Yemek pişirme, muhtemelen hindistancevizi yağının en iyi bilinen ve en yaygın kullanımıdır. Organik hindistancevizi yağı, yüksek doymuş yağ içeriği nedeniyle çok yüksek sıcaklıklarda yemek pişirmek için idealdir. Bu lezzetli yağ, %40’ı laurik asit olan yüksek doymuş yağ seviyeleri nedeniyle yüksek ısıda oksidasyona karşı çok dirençlidir.

 Patates kızartması ve köri gibi yemeklerde de kullanılabilir, ayrıca biraz da lezzet katar. Hindistan cevizi yağı da oldukça çok yönlüdür! Oda sıcaklığında katı olduğu için yemek pişirmede ve yemek tariflerinde bitkisel yağ veya tereyağı yerine yemek pişirme yardımcı maddesi olarak kullanılabilir. Ayrıca fırın tepsilerini yağlamak için de kullanabilirsiniz.Bu nedenle kesinlikle dolabınızda bulundurmaya değer.

 Lütfen dikkat: Her yiyecekte olduğu gibi, özellikle kalorisi yoğun yağlar, hindistancevizi yağı yemeğinize ciddi kaloriler ekleyebilir. Her şeyin üzerine serpmeyin, özellikle sağlıklı olmaya çalışıyorsanız, diğer yağlara, örneğin zeytinyağına yaptığınız gibi davranın.

En İyi Hindistan Cevizi Yağı
En İyi Hindistan Cevizi Yağı

 Hindistan cevizi yağı, özellikle dizler ve dirsekler gibi çok kuru bölgeler için vücudunuz için harika bir nemlendiricidir. Yüz nemlendiricisi olarak da kullanılabilir. Bununla birlikte, cildiniz doğal olarak çok yağlıysa, etkili bir şekilde çalışmaz. Ayaklarınıza bir kış bakımı yapın ve kuru, çatlamış ayaklara kalın bir tabaka hindistancevizi yağı sürün, sonra kabarık çorapları giyin ve gece boyunca bu çorapların içinde uyuyun!

Makyaj mendillerinin cildinize zarar verdiğini mi düşünüyorsunuz? Ya da belki günün sonunda makyajınızı çıkarmanın daha çevre dostu bir yolunu bulmak için pazardasınız? Her iki durumda da hindistancevizi yağı çözümünüz olabilir!

Tek yapmanız gereken:

 1. Kendinize biraz rafine edilmemiş hindistancevizi yağı alın.
 2. Bir çay kaşığı büyüklüğünde ısınıp sıvı hale gelene kadar ellerinizi ovun.
 3. Parmağınızla yüzünüze masaj yapın.
 4. Daha sonra ılık su ile durulayın ve tekrar gereklidir.

Hindistan cevizi yağını bu şekilde kullanmak yüzünüzü tamamen doğal bir şekilde temizlemenizi sağlar. Aynı zamanda, makyaj mendillerinin bazen içerdiği sert maddelerden de arındırır ve yüzünüzde ve gözlerinizi ovmayı önlemenize yardımcı olur. Hindistan cevizi yağı da hassas cilde sahip kişiler için iyi bir alternatiftir.

 Sadece cildi seven özelliklerine ek olarak, hindistancevizi yağı, kuru cildi çok ihtiyaç duyulan nemle zenginleştirmek için de harikadır. Bu tropikal yağ, kuru cildi nemli tutarak ve cilt bariyerine yardımcı olarak nemlendirmeye yardımcı olur. Suyun bir kısmını hapsetmek ve cildinizin nemli kalmasına yardımcı olmak için duştan sonra uygulamayı deneyin.

 Hindistan cevizi yağının ağzınızı temizlemeye yardımcı olabileceği ve böylece her gün bir gargara gibi ağzınızın etrafında çalkalayarak kullanabileceğiniz düşünülmektedir. Bunu yapmak diş sağlığını iyileştirmeye yardımcı olabilir ve ayrıca ağız kokusunu azaltabilir. Normal diş macunu, gargara veya diş ipi yerine hindistancevizi yağı kullanmamanız gerektiğini, ancak normal diş rutininize iyi bir katkı olabileceğini lütfen unutmayın

 Zor bir gün geçirdiğiniz ve bir eş, arkadaş veya aile üyenizden rahatlatıcı bir masaja ihtiyacınız olduğu zamanlar için, yorgun kasları yatıştırmak için hindistancevizi yağı kullanabilirsiniz. Daha da rahatlatıcı bir etki için hindistancevizi yağını en sevdiğiniz uçucu yağdan birkaç damla ile karıştırabilirsiniz.

 Hindistan cevizi, yüzyıllardır kullanılan çok yönlü bir bileşendir. Hindistan cevizi aşağıdakiler için kullanılabilir:

  • Yemek pişirme
  • Tırnaklar ve cilt için
  • Diş temizliği ve beyazlatma
  • Makyaj temizleyici
  • Saç kremi
  • vücut temizliği
  • Dudak kremi
  • Makyaj fırçalarını temizleme
  • Masaj yağı

2. Hindistan Cevizi Yağı Yan Etkileri

 Ayrıca bilmediğimiz potansiyel olumsuz hindistancevizi yağı yan etkileri de vardır. Hindistan cevizi yağı yutmanın şaşırtıcı yan etkilerinden bazılarına göz atın. Yan etkilerin sadece birkaçı araştırmalarla desteklenmektedir. Bunları buna göre sınıflandırdık.

2.1. Kolesterol Düzeylerini Yükseltebilir

 Bazı araştırmalar doymuş yağın toplam kolesterol düzeylerini ve LDL (kötü kolesterol) düzeylerini yükseltebileceğini belirtmektedir. Bu, kardiyovasküler hastalık riskini artırabilir. Hindistan cevizi yağı, doymuş yağ içeriği yüksek besinler arasındadır ve yüksek miktarlarda alınması kolesterol seviyelerini yükseltebilir. Hindistan cevizi yağı iyi kolesterol seviyelerini yükseltebilse de, diğer sağlıklı bitkisel yağlara tercih edilmeyebilir. Hindistan cevizi yağındaki doymuş yağ içeriği diğer katı veya sıvı yağlardan (tereyağı veya zeytinyağı) daha yüksektir.

2.2. Alerjiye Neden Olabilir

 Diğer alerji türleri kadar yaygın olmasa da, hindistancevizi yağı, alerjiye duyarlıysa alerjiye neden olur. Bu nedenle, önce bir yama testi yapmanızı öneririz.
Alerjik reaksiyonlardan bazıları, kurdeşen ve anafilaksiyi (sıkıntılı nefes almayı içeren ölümcül bir acil durum) içerir. Hindistan cevizi alerjileri ile ilgili bilgiler sınırlıdır, çünkü sadece az sayıda kişi etkilenmiştir.

2.3. Kalp Hastalığı Riskini Artırabilir

 Araştırmalar, hindistancevizi yağının doymamış yağlarla değiştirilmesinin kardiyovasküler hastalık riskini azaltmaya yardımcı olabileceğini düşündürmektedir. Daha az doymuş yağ ve daha fazla doymamış yağ tüketmek kalp hastalığını önlemenin en iyi yoludur. Doymuş yağlarda daha yüksek olan hindistancevizi yağı, fazla alındığında kalbi etkileyebilir.

2.4. Hafif İshale Neden Olabilir

 Saf hindistancevizi yağı alan bazı kişiler, ilk hafta boyunca hafif ishal yaşadı. Diğer ilgili semptomlar mide ağrısı ve kusmayı içeriyordu. Bu semptomlar ilk haftadan sonra düzeldi ve bunların hiçbiri bireylerin günlük aktivitelerini etkilemedi. Bu semptomları en aza indirmek için önce yağı daha küçük miktarlarda tüketmeniz ve ardından yavaş yavaş gerekli miktara ulaşmanız gerekebilir.

2.5. Çocuklarda Alerjik Reaksiyonlara Neden Olabilir

 Hindistan cevizi yağı çocuklar için iyi olsa da, akılda tutulması gereken bazı hususlar vardır. Bu yönlerden en önemlisi, hatalı çalışan bir tiroiddir. Çocuğunuzda hipotiroidi varsa, doktora danışmadan önce hindistancevizi yağı (veya ilgili ürünleri) kullanmaktan kaçının. Bunun nedeni, yağın durumu ağırlaştırabilmesi ve bazı çocuklarda alerjik reaksiyonlara neden olabilmesidir.

2.6. Baş Ağrısına Neden Olabilir

 Hindistan cevizi yağı kullanarak (özellikle maya enfeksiyonları için) detoksifikasyon yapan kişiler sıklıkla baş ağrısı yaşarlar. Bu, hindistancevizi yağındaki orta zincirli yağ asitlerinin maya hücrelerini (enfeksiyona neden olan) parçalayarak kan dolaşımına bir mantar toksini dalgası salmasıyla olur.

3. Hindistan Cevizi Yağı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

En iyi hindistan cevizi yağı olması için bazı faktörlere dikkat etmemiz gerekmektedir. Hindistan cevizi yağı alırken dikkat edilmesi gerekenleri sizler için aşağıda sıraladık:

3.1. Gıda sınıfı mı?

 Yağla pişirmeyi veya çiğ yemeyi planlıyorsanız, gıda sınıfı hindistancevizi yağı kullanmak isteyeceksiniz. Yüksek üretim kalitesi standartlarıyla üretildiğinden güzellik ve temizlik amaçları için de idealdir. Yalnızca gıda sınıfı olmayan bir yağa erişiminiz varsa, onu yalnızca harici olarak kullanmalısınız.

3.2. Katı mı sıvı mı?

 Hindistan cevizi yağını katı halde satın almak en iyisidir, çünkü bu genellikle her zaman sıvı kalan parçalanmış yağlardan daha saftır. Nasıl kullanmayı planladığınıza bağlı olarak, katı yağı sıvı forma dönüştürmek için hafifçe ısıtabilirsiniz. Katı hindistancevizi yağı, doğrudan güneş ışığından uzak tutulursa iki yıldan fazla raf ömrüne sahiptir ve soğutulması gerekmez.

3.3. Rafine mi, rafine edilmemiş mi?

 Rafine yağlar, rafine edilmemiş yağlardan daha yüksek bir duman noktasına sahiptir ve bu da onları yüksek ısıda pişirme yöntemlerine (400º’ye kadar) daha uygun hale getirir. Bununla birlikte, arıtma işlemi besin maddelerini uzaklaştırabilir ve hindistancevizi aromasının bir kısmını çıkarabilir. Rafine hindistancevizi yağı için alışveriş yaparken, “kimyasal içermeyen” yöntemlerle rafine edilmiş yağları arayın.

4. En İyi Hindistan Cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı alırken kaliteli olması vücut için son derece önemlidir. Aksi takdirde vücudunuzda istemediğiniz yan etkiler görülebilir. Sizler için en iyi Hindistan cevizi yağını sıraladık: 

4.1. Viva Naturals Organik Sızma Hindistan Cevizi Yağı

Sağlıklı cildi kim sevmez! Viva Naturals’ın cilt için sunduğu bu ekstra sızma hindistan cevizi yağı, eşit ve pürüzsüz bir görünüm sağlarken hasarlı cildi onarır. Laurik asitte bol miktarda bulunur ve kolajen üretiminin büyümesini teşvik eder ve elastikiyeti artırır. Sızma hindistan cevizi yağı, anti-inflamatuar özellikleri ile bilinir ve tahriş olmuş cildi yatıştırır. Bu hindistancevizi yağı cildin koruyucu bariyerini iyileştirdiği ve nemi hapsettiği için kuru, cansız cilt geçmişte kalacak. Kısa sürede esnek, erik ve ışıltılı bir cilde sahip olacaksınız.

4.2. Görkemli Saf Fraksiyonlu Hindistan Cevizi Yağı

 Majestic Pure’un bu parçalanmış hindistancevizi yağı ile her zaman hayalini kurduğunuz berrak ve ışıltılı cildi sergileyin. Bu orta zincirli trigliserit (MCT) yağının kullanımı ve tüketilmesi güvenlidir. Fraksiyone sıvı bir yağ olarak, antioksidanlar açısından zengin kaprik ve kaprilik asitler içerir ve cildinizi yatıştırarak, nemlendirerek ve besleyerek kızarıklıkları ve cilt tahrişlerini iyileştirir. Cilt için bu ham hindistancevizi yağı deodorant, makyaj temizleyici, dudak kremi, tıraş kremi, saç kremi, aromaterapi, masaj, yemeklik yağ ve daha fazlası olarak da kullanılabilir. Majestic Pure Fraksiyone Hindistan Cevizi Yağının detaylı incelemesi için bu videoya bir göz atın.

Artıları:

 • Kokusuz
 • Yağsız
 • Güneş yanıklarını iyileştirir
 • Tüm cilt tiplerine uygundur
 • Mükemmel nemlendirici
 • Antioksidanlarla dolu
 • Orta zincirli yağ asitleri içerir
 • Diğer uçucu yağlarla kolayca karışır

Eksileri:

 • Uzun ömürlü olmayabilir

4.3. Garden Of Life Ham Sızma Hindistan Cevizi Yağı

 Cilt için organik hindistancevizi yağını mı tercih edersiniz? Garden Of Life’ın bu kitabı sizin için doğru seçim olabilir. Tüm cilt tiplerini derinlemesine besler ve nemlendirir. En iyi yanı, cildin derinliklerine nüfuz eden ve beslenme sağlayan doğal doymuş yağlarla dolu olmasıdır. Bu ürün, akneyi etkili bir şekilde tedavi etmek için antibakteriyel özelliklere sahip olan laurik asit içerir. Hepsi bu kadar değilse, aynı zamanda anti-inflamatuar özellikleri ile cildinizi yumuşatmak için kaprik ve kaprilik asit içerir.

Artıları:

 • Ağartılmamış yağ
 • GDO içermez
 • USDA sertifikalı
 • Yatıştırıcı bir etki sağlar
 • hidrojene olmayan
 • Glutensiz formül
 • Cilde parlaklık ve nem sağlar

Eksileri:

 • Yağı ciltten tamamen çıkarmak zaman alabilir

4.4. COCO & CO. En Saf Saf Hindistan Cevizi Yağı

 Cildiniz için yüksek kaliteli doğal hindistancevizi yağı mı arıyorsunuz? Bu hindistancevizi yağı, denemeniz gereken yağdır. E vitamini ve esansiyel yağ asitleri açısından zengin, cildinizi besleyerek daha yumuşak ve genç görünmesini sağlar. Bu süper sağlıklı yağ, lekeleri düzelten, yaşlılık lekeleri, kırışıklıklar ve izlerle savaşan faydalı yağ asitleri içerir. Hiçbir zaman net, eşit ve parlak bir cilde sahip olacaksınız. Bunun yanı sıra, bu ürün, herhangi bir yağlılık veya hoş olmayan kokular içermeyen pürüzsüz, ipeksi bir kıvamda gelir.

Artıları

 • vegan
 • glüten yok
 • sülfatsız
 • Zulümsüz
 • Paraben içermez
 • Fitalat içermez
 • Besin açısından zengin
 • Toksik olmayan kimyasallar
 • %100 ham ve organik
 • Hafif ve net formül

Eksileri

 • Bu yağın ısıtılması aromayı etkileyebilir.

4.5. Coconut Country Living'in Sızma Hindistan Cevizi Yağı

Soğuk pres hindistan cevizi yağı ile yumuşak ve beslenmiş bir cilt elde edin. Bu rafine edilmemiş, %100 saf hindistancevizi yağı, cildiniz ve saçınız için çok amaçlı faydalar sunar. Çok kuru ve donuk cildi nemlendirmeye yardımcı olan iyi yağ asitlerine sahiptir. Ayrıca kaşıntılı cildi yatıştırmak için pullanmayı azaltır ve yumuşak ve pürüzsüz bir dokunuş sağlar. Ayrıca kendin yap maskelerinde, keselerde, masajlarda, deodorantlarda vs. de kullanabilirsiniz. Gluten içermediği için lezzetli yemeklerin hazırlanmasında ve evcil hayvanlarınızın besinlerinin bakımında da kullanılabilir.

Artıları

 • Heksan içermez
 • Glütensiz
 • Çok amaçlı
 • Yemek pişirmek için kullanılabilir
 • Evcil hayvan bakımı için uygun
 • %100 saf

Eksileri

 • Bazıları yağlı hissedebilir.

 En iyi Hindistan cevizi yağı hakkında sizlere bilgi aktarmaya çalıştık. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir veya web sitemizi inceleyerek başka konularda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir