Genel

En Etkili Selülit Tedavisi

Herkese yeniden merhabalar. Selülitler hepimizin bildiği gibi vücudumuzda oluşan kırışıklıklar veya çatlaklardır. Aynı zamanda selülitler portakal kabuğu olarak da bilinmektedir. Selülitler vücudumuzda özellikle uyluklarımızda, kalçalarımızda ve karnımıza bulunmaktadır.  Fakat bu durum sizi asla endişelendirmesin. Çünkü, selülitler aslında yağların depo edilmesi sonucu oluşan  bir cilt problemidir.  Üzülerek söylüyorum ki maalesef biz kadınlarda bu durum daha yaygındır. Neden mi? Her şeyden önce biz kadınların mucizevi bir yeteneği vardır. Aslında şu an bu mucizenin ne olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Anne olmak. Vücut sağlığımız iyi bir durumda olsa da hamilelik sırasında alınan kilolar en yaygın selülit sebepleridir. Fakat aslında üzülmemize hiç gerek yok. Çünkü anne olduğumuzda ruhun mükemmelliği bedenin kusurlarını düzeltir. Eminim ki hepimiz selülitlerin oluşturduğu çizgileri ve kırışıklıkları iyileştirmek için çözümleri kilo kaybı, egzersiz, masaj ve kremleri deneyerek ararız. Peki size soru, en etkili selülit tedavisi sizce nedir?  Hadi hep birlikte bu sorunun doğru cevabını bulalım.

1.

Play Video

DİP NOT!

Selülitler diğer adıyla portakal kabuğu, cildimizde çukurlu veya inişli çıkışlı olarak görülmektedir. Daha şiddetli selülitler cildimizi pürüzlü ve buruşuk görünmesine neden olmaktadır. Vücudumuzda portakal kabuğunun en fazla görüldüğü yerler, uyluk ve kalça çevresidir.

Hayatımızda her yıl özellikle de yaz aylarında “portakal kabuğu derisinden nasıl kurtuluruz” diye kendi kendimizi tekrarlar ve endişeleniriz. Aynı zamanda bu endişelerimize karşı önleyici kremler, G5 masajı ve selülitlerimizi yok etmek için yaptığımız ev ilaçlarını kullanırız. Merak etmeyin ve endişelenmeyin. Güzellikte bir numara olabilmek ve selülitlerden kurtulmak için evde kendinizin hazırlayabileceği püf noktalar var. Bizim için en iyi haber aslında işe yarayan ve küçük hareketleri olmasıdır. İşte burada dikkat!

 Hepimizin bildiği gibi selülitlerin bir anda ortadan kalkması pek mümkün değildir. Çünkü üzerinde etkili olamadığımız birtakım faktörler vardır ve bunların en yaygını hormon değişimleri, menopoz ya da hamilelik gibi birtakım olumsuz faktörledir.  Fakat biraz önce de bahsettiğim gibi hiçbiri moralinizi bozmasın. Her zorluğun bir çözümü olduğu gibi başımızın belası selülitlerin de çözümü elbette ki vardır. İşte sizlere, vücudumuzda oluşan selülitlere karşı kolaylıkla günlük hayatta uygulayabileceğimiz maddeler;

 • Silikon eldivenler ile duşa girdiğimizde selülit olan bölgeyi çalıştırın. Bu sayede selülitin bulunduğu bölgede ısı oluşumu sağlanacak ve dokular harekete geçerek yağ yakımı sağlanacaktır.
 • Limon ve zeytin yağlı ev yapımı krem: Limon suyu ve zeytinyağı ile ev yapımı zayıflama kremi yapabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen açıklıyorum; Limon suyu ve zeytinyağı selülit tedavisine ve ayrıca cildinizin nemli kalmasına büyük oranda katkı sağlar. Bununla birlikte ezilmiş kahve çekirdeklerini de bu karışımlara eklerseniz selülit olan bölgeyi canlandıracak ve vücudumuzda bulunan yağlar ile mücadele edecektir. Aynı zamanda eğer rahatsız olmazsanız, streç film ile selülitlerinizin olduğu bölgeye hazırlamış olduğunuz kremi uyguladıktan sonra sıkıca sarın. Bu sayede hazırlamış olduğunuz kremin etkisi daha büyük olacaktır.
 • Sabah ve akşam kendinize tarçın, bal karışımı infüzyon yapın. Yapacağınız bu karışım ile metabolizmanızı hızlandırma ve daha fazla yağ yakma gücüne sahip olacaksınız.
 • Güne başlarken aç karna 2 bardak su için ve hayatınızdan tuzu çıkarmaya çalışın. Güne dolu dolu 2 bardak su içerek başlayın ve aynı zamanda selülit ile savaşmak için hayatınızdan tuzu azaltın. Potasyumdan zengin besinler tüketmeniz ve su içmeniz gerektiğini asla unutmayın.
 • Çok dar pantolonlar giymeyin ve uzun süre aynı pozisyonda kalmayın.
 • At kılı fırçası ile selülitleriniz olduğu bölgeye masaj yapın. Böylelikle ısı cilde ısı sağlayarak selülitlerin bulunduğu dokuyu harekete geçirecektir.
 • Egzersiz yapmaya özen gösterin. Unutmayın düzenli yapacağınız egzersizler ile problemli bölgenizde birikmiş yağlar zamanla gözle görülür derecede azalacaktır.

3. EXİLİS Tedavisi

 Selülitler maalesef ki vücudumuzda zamanla oluşabilecek zararsız ama görünümü kötü cilt bozukluklarıdır. Selülit tedavisi arasında en yaygın kullanılan tedavi yöntemlerinden biri olan EXİLİS tedavisi, kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur ve aynı zamanda cildimizi derinlemesine nemlendirir. Kolajen ve elastin üretimini artırmayı amaçlayan en ileri ve en titiz tıbbi teknolojidir. Sıkılaştırıcı etkiye sahiptir ve uzun ömürlüdür.

En Etkili Selülit Tedavisi
En Etkili Selülit Tedavisi

4. AWT ile Selülit Tedavisi

Günümüzde oldukça yeni bir yöntem olan AWT şok dalgaları, yani selülit tedavisi vücudumuzun üzerinde oluşturduğu etki ile ilk sıralardaki yerini korumaktadır. Özellikle de vücudumuzda oluşan selülitlerin hacim ve yağların çıkarılmasının daha zor olduğu bölgelerde biriken yağ dokusu birikimini yok eden ve ödeme karşı en yaygın tedaviyi başaran yeni bir selülit tedavisidir. Bütün bunlarla birlikte cildimizin en derin katmanlarına 2,5 santime kadar nüfus eden ve selülite neden olan nodülleri bölen bütün bunlarla birlikte ek olarak vücudumuzda yırtılmalara neden olan “AWT Çekimleri” nden oluşur.  İşte bu sayede cildimizin yüzeyinde ve en derin katmanlarında biriken isyankar yağları ortadan kaldırılır. Kısaca bütün bunlarla birlikte genel avantajlarını sizlere şekilde açıklamam mümkündür;

 • %94 oranda vücudumuzda oluşan portakal kabuğunu yok etmeyi amaçlar ve başarır.
 • Tedavi edilen insanların %84’ünde daha pürüzsüz, sıkı ve gençleşmiş bir cildin oluşmasını sağlar.
 • Yağ birikintileri büyük oranda azalır.
 • Vücudumuzda oluşan selülitlerin ağır olduğu bölgelerde 7 cm’e kadar azalma sağlar aynı zamanda ameliyathaneden geçmeden, iğnesiz ve ağrısız özgüvenli bir hayata “merhaba” demenizi sağlar.

DİP NOT!

Kişinin vücuduna olan güvenini kaybetmek, kendine olan güvenini kaybetmek demektir. Sante Plus Cellulitex Jel Anti Selülit Jeli ile sizde selülit probleminize neden olan cilt elastik dengesinin ve yağ yoğunluğunun düzenlenmesine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Sante Plus Cellulitex Jel Anti Selülit Jeli 150 ml

Düzenli olarak günde iki defa masaj şeklide selülitli bölgeye uygulandığında bir ay sonra selülit oluşan bölgenin onarılmasına ve yeni selülit oluşumunun giderilmesine yardımcıdır.

2. G5 Masajı Uygulamas

 G5 masajı hepimizin de bildiği gibi günümüzde oldukça popüler bir yere sahiptir. Özellikle biz kadınların korkulur rüyasıdır. G5 masajı selülitlere karşı oldukça fazla oranda etkiye sahiptir. Aynı zamanda titreşim, vurmalı basınç ve döndürme ile çalışan profesyonel bir cilt masaj cihazıdır. Bütün bunlarla birlikte hem estetik hem de terapotik tedavilerde kullanılması üzerinde vurgulanarak önerilmektedir. G5 masajında kullanılan ve birbirinden bağımsız kafalar vücudumuza birçok fayda elde etmek için özel olarak üretilmiştir;

 • Zayıflama tedavilerinde büyük oranda destek sağlar.
 • Vücudumuzda kolajen ve elastin üretimini uyarır.
 • Vücudumuzda oluşan selülitlerin yanı sıra yağ birikintilerini harekete geçirir ve ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
 • Vücudumuza masaj yapar ve bizi rahatlatır.
 • Vücudumuzdaki dokuları yeniden doğrular ve cildin dokusunu ve elastikiyetini iyileştirir.
 • Kaslarımızın kasılma sorununu ortadan kaldırır.

5. Body Fix Selülit Tedavisi

 Selülit tedavisi seçenekleri arasında oldukça büyük oranda tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir.  Ameliyatsız apoptoz ve elektroporasyon ile vücudun yeniden şekillenmesini sağlayan eş zamanlı bir tedavi yöntemidir. “Peki Body Fiks selülit tedavisi nasıl çalışır?” dediğinizi duyar gibiyim. Aslında bu tedavi, cilt altı yağ dokusunu kalıcı olarak ortadan kaldırmak ve aynı zamanda selülit görünümünü iyileştirmek için gerçek klinik çalışmalar ile kanıtlanmış cerrahi olmayan vücut şekillendirme tedavisi teknolojisidir. Aynı zamanda vücudumuzda sıkılaştırma ile birlikte bölgesel yağ tedavisi ve selülitlerin büyük oranda azaltılması için eş zamanlı üçüncü nesil bir teknolojidir.  Cilt üzerinde sağladığı radyo frekans ile cildimizde hassas ve optimum üretir. Cildimize karşı hafif bir basınç üretir ve vücudumuzda meydana gelen selülitlerin azalmasına yardımcı olur.

6. EMSilim Selülit Tedavisi

 Vücudumuzu yeniden şekillendirme tedavisi olarak da bilinmektedir. EMSlim selülit tedavisi ile vücudumuzdaki kaslarımızı tonlamanın en iyi tedavi yöntemidir. Aynı zamanda vücudumuzdaki en derin katman olan kaslarımızın uyarılmasını sağlamak için odaklanılmıştır. Vücudumuzun yeniden şekillenmesi ile ilgili tüm katmanları, yani cildi ve kas dokusunu kapsamaktadır. Sağlamış olduğu bu mucizevi selülit tedavisi ile daha iyi bir cilt görünümü elde edilir ve kolajen üretiminin dengelenmesi sağlanır. 

Bir blogumuzun daha sonuna geldik. Selülit tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak için web sitemizdeki diğer blog yazılarımızı inceleyebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın ki vücudumuz, dünya üzerindeki gücümüzün bir aracıdır. Sağlığınız için Sante Plus ailesi olarak her zaman yanınızdayız. Diğer blog yazımızda görüşmek üzere hoşça kalın, sağlıklı kalın 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir