Vücut Bakım

Eczanelerde Satılan Kasık Biti İlacı

Eczanelerde Satılan Kasık Biti İlacı

 Kasık biti için kullanılan tedaviler, bitleri öldüren eczanelerde satılan kasık biti ilacı kremler veya şampuanlardır. Tedaviyi genellikle vücudunuzun her bölgesine uygulamanız ve yıkamadan önce birkaç saat bekletmeniz tavsiye edilmektedir. Tüm bitlerin öldürüldüğünden emin olmak için bunu bir hafta sonra tekrarlamanız gerekecektir.Tedavinin işe yarayıp yaramadığını kontrol etmek için tedaviyi bitirdikten bir hafta sonra tekrar gelmeniz istenebilir.Belirtileri olmasa bile, mevcut veya yeni cinsel partnerler de tedavi edilmelidir.

 Daha detaylı bilgi almak için web sitemizden diğer yazılarımıza göz atabilir, ürünlerimizi inceleyebilir veya bizimle Whatsapp hattından iletişime geçebilirsiniz.

DİP NOT!

 Kasık biti; insanlarda dış genital ve kasık bölgesini istila eden; bu bölgede şiddetli kaşıntıya ve tahrişe neden olan parazitik canlılardır. Kasık bitinin tamamen geçmesi için uzman doktor görüşüne veya eczacıya danışılıp  eczanelerde satılan kasık biti ilacı alınmalıdır. Kasık biti hastalığı ile uğraşıyorsanız tedavi yöntemlerini bilmek son derece önemlidir. Bu konu hakkında hazırladığımız yazıya göz atmanızı tavsiye ederiz.

 Sıcak banyolar veya tıraş olmak gibi ev ilaçları işe yaramaz. Kaşıntıyı yatıştıran tedaviler (hidrokortizon kremi gibi) daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir, ancak yengeçlerinizi iyileştirmez. Yengeçlerinizden tamamen kurtulacak tek şey, kasık bitlerini öldürmeye yönelik ilaçlardır.

 Kasık biti tedavisi kolaydır  genellikle reçeteye bile ihtiyacınız yoktur. Reçetesiz kasık biti tedavisini bir eczanelerde satılan kasık biti ilacı veya doktorunuzdan alabilirsiniz. Sizler için eczanelerde satılan kasık biti ilaçlarını ve evdeki doğal yentemleri derledik;

Eczanelerde Satılan Kasık Biti İlacı
Eczanelerde Satılan Kasık Biti İlacı

2. Paranit

 Piyasada yaş gruplarına göre Paranit markası çeşitli bit ilaçları satıştadır. Paranit Sprey ve Paranit Sensitive Losyon 6 aylıktan itibaren kullanılabilir. Paranit Şampuan ise 2 yaş ve üzeri çocuklarda kullanım için uygun görülmektedir. Eczanelerde satlan kasık biti ilacı için tavsiye edilen ilaç paranittir. İnternet üzerinden de temin etmeniz son derece kolaydır. Paranit kasık biti ilacı kimyasal madde içermez. Kızarıklık, paranitin ender görünen yan etkilerinden biridir. Paranit ürünlerini kullanmak isteyen hamile veya emziren kadınlar ilk önce uzman ekiplerimize veya doktoruna danışmalıdır.

3. Lindane

 Lindane şampuanı, bitleri ve bit yumurtalarını öldürebilen reçeteli bir ilaçtır. Bununla birlikte, lindane birinci basamak tedavi olarak önerilmemektedir. Lindane beyin ve sinir sisteminin diğer bölümleri için zararlı olabilir; kullanımı, daha az risk oluşturan diğer ilaçlarla tedavisi başarısız olan veya bunları tolere edemeyen hastalarla sınırlandırılmalıdır. Lindane, prematüre bebekleri, nöbet bozukluğu olan kişileri, hamile veya emziren kadınları, lindan uygulanacağı ciltte çok tahriş olan veya yaraları olan kişileri, bebekleri, çocukları, yaşlıları ve hastaları tedavi etmek için kullanılmamalıdır.

4. Antibit

 Eczanelerde satılan kasık biti ilacından bir diğeri olan  Antibit, piyasada bitleri yok etmek için satışta olan şampuanlardandır. Antibitin fiyatı değişiklik gösterebilir. Kasık bölgesi ıslatılarak Anti-Bit Şampuan uygulanır. bölgeye bir dakika boyunca masaj yapılır ve yıkanır. Daha sonra tekrar Anti-Bit Şampuan işlemi uygulanarak bir dakikalık masaj işlemi tekrarlanır. Bu uygulamanın, normal olarak bit ve sirkelerin ayıklanmasında yeterli olması gerekir. Bununla birlikte tüm sirkelerin tamamen yok edildiğinden emin olmak için iki gün sonra yukarıdaki uygulamanın tekrarlanması önerilir. Kasıklarda görülen bit enfestasyonlarının tedavisinde ilacın tüm kasık bölgesine, bacak aralarına ve anüs çevresine yayılmasına dikkat edilmelidir.

5. Vazelin

 Kasık biti  vücuttan nasıl arındırılır  sorusuna verilebilecek en etkili yöntemlerden birisi vazelin kullanmaktır. Vazelin,  hem kasık bitlerini hem de  sirkeyi öldüren doğal bir yöntemdir.

  • Vazelini kasıklarınıza bol miktarda sürmelisiniz. Bu işlemi tüm kasık bölgesine, bacak aralarına ve anüs çevresine sürdükten sonra bit ve sirkelerin tamamının ölmesini sağlayacaktır.
  • Vazelini bol miktarda sürdükten sonra  yarım saat bekleyin.
  • Yarım saat bekledikten sonra sürdüğünüz bölgeleri etkili bir duş jeli veya şampuan ile bolca yıkamalısınız.

6. Tuz ve Elma Sirkesi

 Elma sirkesini duş esnasında kasıklarınıza sürerek bekleyebilirsiniz. Elma sirkesi vücudunuzda oluşan kaşıntının da hafiflemesini ve ferahlamanızı sağlayacaktır. Tuz ve elma sirkesi ile kasık biti nasıl temizlenir sorusuna vereceğimiz yöntem ise şöyle;

  • 3 yemek kaşığı tuzu ve aynı miktarda elma sirkesini iyice karıştırdıktan sonra, kullanmadığınız bir şişenin içine koyabilirsiniz.
  • Sirke ve tuz karışımını kasık bölgenize boş yer kalmayacak şekilde sürün.
  • 15 dakika bekledikten sonra ferah bir şekilde duşunuzu alabilirsiniz.

 

7. Sarımsak

 Vücudumuz için çok sayıda faydası  olduğu düşünülen sarımsak, kasık biti ve  sirkeleri yok etmek için en iyi doğal çözümlerden biridir. Eczanelerde satılan kasık biti ilacına sahip değilseniz, sarımsak ile kasık biti tedavisi tam size göre. Keskin kokusundan dolayı  bu işlem size biraz rahatsızlık verebilir. Sarımsak ile tedavi yöntemi ise şöyle;

  • 8-10 adet sarımsağı soyun ve ezin. Bu işlemi havanda gerçekleştirerek oldukça hızlı bir şekilde kür hazırlayabilirsiniz.
  • İyice ezilen sarımsakların üzerine 2 yemek kaşığı limon suyu ekleyin. Limon suyu, hem sarımsağın etkisini artıracak hem de saçlarınıza kokunun azalmasına yardımcı olacaktır.
  • Kasık bölgelerinize uyguladıktan sonra yarım saat kadar bekleyin. Sonra  kasık bölgenizi etkili  bir şampuanla yıkamanız önerilir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir