Cilt Bakım

Eczanelerde Satılan En İyi Kırışıklık Kremi

Eczanelerde Satılan En İyi Kırışıklık Kremi

  Eczanelerde Satılan En İyi Kırışıklık Kremi, Ritid olarak da bilinen kırışık cilt veya kumaş gibi pürüzsüz bir yüzeydeki kat, çıkıntı veya kırışıktır . Cilt kırışıklıkları tipik olarak glikasyon ,  alışılmış uyku pozisyonları,  vücut kütlesi kaybı, güneş hasarı,  gibi yaşlanma süreçlerinin bir sonucu olarak veya suya uzun süre daldırma sonucu geçici olarak ortaya çıkar . Ciltte yaş kırışması, alışılmış yüz ifadeleri, yaşlanma, güneş hasarı, sigara içme, yetersiz hidrasyon ve diğer çeşitli faktörler tarafından desteklenir. İnsanlarda, aşırı güneşe maruz kalmaktan kaçınarak ve diyet yoluyla (özellikle karotenoidler , tokoferoller ve flavonoidler , vitaminler (A, C, D ve E), esansiyel omega-3-yağ asitleri tüketerek) bir dereceye kadar önlenebilir. Gelin hep birlikte yazımızın devamını inceleyelim. Daha Fazla Bilgi Almak İçin Web Sitemizdeki Diğer Blog Yazılarımızı da İnceleyebilirsiniz.

DİP NOT!

  Eczanelerde Satılan En İyi Kırışıklık Kremi, cildinizin görünümü hakkında endişeleriniz varsa, bir dermatoloğa görünün. Cildinizi değerlendirebilir ve kişiselleştirilmiş bir cilt bakım planı oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bir dermatolog ayrıca tıbbi kırışıklık tedavileri önerebilir. En iyi kırışıklık kremi hangisi gibi sorularınıza daha net cevap almak için Dermotolog uzmanlarımıza WhatsApp hattımız üzerinden danışarak bilgi alabilirsiniz.

  Yaşlanmanın doğal bir parçası olan kırışıklıklar en çok yüz, boyun, eller ve kollar gibi güneşe maruz kalan ciltlerde belirgindir. Genetik temel olarak cilt yapısını ve dokusunu belirlemesine rağmen, güneşe maruz kalma, özellikle açık tenli kişilerde kırışıklıkların önemli bir nedenidir. Kirleticiler ve sigara da kırışmaya katkıda bulunur. Kırışıklıklarınız sizi rahatsız ediyorsa, onları yumuşatmak veya daha az görünür kılmak için her zamankinden daha fazla seçeneğiniz var. İlaçlar, cilt yenileme teknikleri, dolgu maddeleri ve cerrahi, etkili kırışıklık tedavileri listesinin başında gelir. Kırışıklıklar, cildinizde oluşan çizgiler ve kırışıklıklardır. Bazı kırışıklıklar derin yarıklar veya oluklar haline gelebilir ve özellikle göz, ağız ve boyun çevresinde fark edilebilir.

1.1. Kırışıklıklar Nasıl Oluşur? En Önemli Faktörler Nelerdir?

  Kırışıklıklar, faktörlerin bir kombinasyonundan kaynaklanır bazılarını kontrol edebilirsiniz, bazılarını ise kontrol edemezsiniz:

1.1.1. Yaş

  Yaşlandıkça, cildiniz doğal olarak daha az elastik ve daha kırılgan hale gelir. Azalan doğal yağ üretimi cildinizi kurutur ve daha kırışık görünmesini sağlar. Cildinizin daha derin katmanlarındaki yağlar azalır. Bu, gevşek, sarkık bir cilde ve daha belirgin çizgilere ve yarıklara neden olur.

1.1.2. Ultraviyole (UV) Işığa Maruz Kalma

  Doğal yaşlanma sürecini hızlandıran ultraviyole radyasyon, erken kırışmanın başlıca nedenidir. UV ışığına maruz kalmak cildinizin bağ dokusunu, yani cildin daha derin tabakasında (dermis) bulunan kolajen ve elastin liflerini parçalar. Destekleyici bağ dokusu olmadan cildiniz gücünü ve esnekliğini kaybeder. Cilt daha sonra erken sarkmaya ve kırışmaya başlar.

1.1.3. Sigara İçmek

  Sigara içmek cildinizin normal yaşlanma sürecini hızlandırarak kırışıklıklara neden olabilir. Bunun nedeni sigaranın kolajen üzerindeki etkisi olabilir.

1.1.4. Tekrarlanan Yüz İfadeleri

  Gözleri kısmak veya gülümsemek gibi yüz hareketleri ve ifadeleri ince çizgilere ve kırışıklara yol açar. Yüz kasını her kullandığınızda, cilt yüzeyinin altında bir oluk oluşur. Ve cilt yaşlandıkça esnekliğini kaybeder ve artık yerine geri dönemez. Bu oluklar daha sonra yüzünüzde kalıcı özellikler haline gelir.

2. Kırışıklıklara Karşı Alınabilecek Önlemler Nelerdir?

  Eczanelerde Satılan En İyi Kırışık Kremi , işte cildinizi korumak ve kırışıklıkların görünümünü en aza indirmek için bazı ipuçları:

2.1. Cildinizi Güneşten Koruyun

  Özellikle öğlen saatlerinde güneşte geçirdiğiniz zamanı sınırlayın ve her zaman geniş kenarlı şapka, uzun kollu gömlek ve güneş gözlüğü gibi koruyucu giysiler giyin. Ayrıca, dışarıdayken yıl boyunca güneş koruyucu kullanın. Yerleşik güneş koruma faktörü (SPF) en az 15 olan bir cilt bakım ürünü seçin. 30 veya daha fazla SPF’li geniş spektrumlu bir güneş kremi kullanmanızı önerir. Cömertçe güneş koruyucu uygulayın ve her iki saatte bir veya yüzüyorsanız veya terliyorsanız daha sık tekrar uygulayın.

2.2. Dahili Güneş Koruyuculu Ürünler Kullanın

  Cilt bakım ürünlerini seçerken geniş spektrumlu güneş koruyucuları seçin yani hem UVA hem de UVB ışınlarını engeller.

2.3. Nemlendir

  Kuru cilt, erken ince çizgilere ve kırışıklıklara yol açabilen dolgun cilt hücrelerini büzüştürür. Nemlendirici, cildinizdeki suyu hapsederek küçük çizgileri ve kırışıklıkları maskelemeye yardımcı olur. Cildinizde herhangi bir iyileşme fark etmeden önce, ürünü düzenli olarak kullanmanız birkaç hafta sürebilir.

2.4. Sigara İçmeyin

  Yıllarca sigara içmiş veya çok sigara içmiş olsanız bile, sigarayı bırakarak cilt tonunuzu ve dokunuzu iyileştirebilir ve kırışıklıkları önleyebilirsiniz.

2.5. Sağlıklı Beslenin

  Diyetinizdeki belirli vitaminlerin cildinizi korumaya yardımcı olduğuna dair bazı kanıtlar vardır. Beslenmenin rolü hakkında daha fazla çalışmaya ihtiyaç vardır, ancak bol meyve ve sebze yemek iyidir.

Eczanelerde Satılan En İyi Kırışıklık Kremi
Eczanelerde Satılan En İyi Kırışıklık Kremi

3. En İyi Göz Çevresi Kırışıklık Kremi İçeriği Nasıl Olmalı

  Bir göz kremini yaşlanma karşıtı yapan nedir?  Eczanelerde Satılan En İyi Güneş Kremi ,cilt tipiniz veya tonunuz ne olursa olsun aramanız gereken birkaç temel bileşeni sizler için şu şekilde sıraladık;

 

3.1. Peptitler

  Bakır peptitler, polipeptitler ve oligopeptitlerin cilde nüfuz ettiği ve hyaluronik asit ve kolajen oluşturmaya yardımcı olduğu düşünülmektedir. Bu yapısal proteinler, hücreleri ve dokuları tutkal gibi bir arada tutar ve kırışıklıkların görünümünü azaltır.

3.2. Retinol

  Bu A vitamini türevi, kolajen üretimini uyarır ve yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olmak için hücre yenilenmesini destekler. Gözlerin altındaki cilt çok hassas olduğundan, konuştuğumuz dermatologlar nispeten düşük konsantrasyonlarda retinol içeren ürünler önerdiler.

3.3. Antioksidanlar

  C ve E Vitaminleri, ferulik asit ve meyve özleri, UV ışınları veya kirleticilerden kaynaklanan oksidatif stresi azaltmaya yardımcı olur. Antioksidanlar ayrıca ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü de iyileştirir.

4. Göz Çevresi Kırışıklık Kremi Tavsiyesi

  Kırışıklık kremleri cildin gerginleşerek eski görünümünü kazanmasına yardımcı olmaktadır. Kırışıklık Kremi Tavsiyesi verileceği zaman akla gelen başlıca firmalar bulunmaktadır. Göz çevresi kırışıklık kremi tavsiyelerimizi şu şekilde sıralamamız mümkündür;

4.1. Sante Plus Kırışıklık Kremi

  Bu zengin krem, göz altı bölgenizde kuruluğa ve kırışıklığa yatkınsanız tam bir rüya. Cildiniz, ince çizgiler ve doku, şişlik ve koyu halkalarla savaşmak için antioksidanlarını içecektir. Ağır hizmet formülü, cilt üzerinde ultra besleyici ve kremsi bir his vererek cildi besler. Bu göz kremi , retinol ve kafein karışımıyla kırışıklıkların ve şişkinlik görünümünün azaltılmasına yardımcı olurken, nemlendirici termal kaynak suyunun eklenmesi ve potansiyel olarak tahriş edici kokuların olmaması sayesinde hassas göz çevresinde nazik kalır.

4.2. Neutrogena Hızlı Kırışıklık Onarıcı Göz Kremi

  Bu göz kremi, hücre döngüsünü hızlandırmak ve ince çizgileri , kırışıklıkları ve kaz ayaklarını etkili bir şekilde yok etmek için retinol içerir. 

4.3. Depuffing Göz Kremi

  Gözle görülür şekilde sıkılaşır, koyu halkaları aydınlatır ve kafeinle şişkinlikle savaşır. Işığı yansıtan parçacıklarla karıştırdım , yorgun görünen gözleri anında gençleştirirken ince cildi nemlendirir ve korur.

5. Alın Kırışıklığı

  Alın kırışıklıkları, kaşlarınızı kaldırırken alnınızda oluşan yatay çizgilerdir. Korku, şaşkınlık ve mutluluk gibi duygu ve insan duygularını iletmek için kullanılırlar. Alın kırışıklıkları alındaki frontalis kasının hareketinden kaynaklanır. Kaşlarımızı kaldırdığımızda bu kas kasılır. Frontalis kasının yukarı kalkması, alın derisini yukarı doğru çeker ve alnımız boyunca çizgiler şeklinde görünen alın kırışıklıklarına neden olur. Bazı insanlar doğal olarak daha etkileyici olma eğilimindedir ve gün boyunca birçok kez kaşlarını kaldırırlar, gençken kaşlarımızı kaldırmayı bıraktığımızda cildimiz geri döner, ancak yaşlandıkça cilt daha kalıcı bir çizgi oluşturma eğilimindedir. Yaşlanma doğal bir süreçtir, ancak ne kadar erken çizgi ve kırışıklık geliştirebileceğimizi etkileyebilecek belirli yaşam tarzı faktörleri vardır. Bu faktörlerin farkında olarak ve belirli yaşam tarzı değişiklikleri yaparak bu kırışıklıkların gelişimini ve şiddetini etkilemek mümkün olabilir. Otuzlu yaşlarımızın başında, kaşlarımızı kaldırmadığımız veya ifade etmediğimiz zamanlarda bile alnımızdaki çizgiler olduğunu fark edebiliriz, çünkü cilt herhangi bir malzeme gibidir, zamanla, eğer bir şekilde katlanırsa, tekrar tekrar kalıcı bir iz bırakacaktır, cildin sürekli kırışması daha derin bir çizgi oluşturma eğilimindedir. Eczanelerde Satılan En İyi Güneş Kremi , Alın hareketini azaltarak ve Sante Plus Kırışıklık Kremi ile alın kırışıklıklarının erken oluşmasını engellemeye yardımcı olabilirsiniz.

 

6. Boyun Kırışıklığı Tedavisi

  Boyun çizgileri veya boyun kırışıklıkları, ağzınızda, gözlerinizde, ellerinizde veya alnınızda görebileceğiniz diğer kırışıklıklar gibidir. Kırışıklıklar yaşlanmanın doğal bir parçası olsa da, sigara içmek veya ultraviyole (UV) ışınlarına uzun süre maruz kalmak gibi bazı faktörler onları daha da kötüleştirebilir. Bir miktar boyun kırışması kaçınılmazdır. Boyun çizgilerinizin boyutu ve cildin yaşlanmasının diğer belirtileri kısmen şu şekilde belirlenir. Ancak, deneyebileceğiniz ürünler ve görünümlerini azaltmak için yapabileceğiniz yaşam tarzı değişiklikleri var. Kırışıklık Kremi Tavsiyesi hakkında daha detaylı bilgi almak için uzman ekibimize danışabilirsiniz. 

6.1. Boyun Çizgileri Nasıl Azaltılır ve Önlenir

Boyun çizgilerini azaltma yöntemlerini şu şekilde açıklamamız mümkündür;

6.1.1. Telefonunuzu Nasıl Tuttuğunuza Dikkat Edin

  Telefonunuza sürekli bakma hareketi boynunuzun kırışmasına neden olabilir. Zamanla bu kırışıklıklar kalıcı kırışıklara dönüşür.Telefonunuzu kullanırken, yüzünüzün önüne yerleştirmeyi ve dümdüz ileriye bakmayı deneyin. İlk başta biraz garip gelebilir, ancak bu yaşam tarzı değişikliği boyun çizgilerinin oluşmasını engelleyebilir.

6.1.2. C Vitamini Serumu Deneyin

  C vitamini, cilt için harika olan antioksidan özelliklere sahiptir. Bazı çalışmalar vitaminin, UV ışınlarının ve diğer çevresel faktörlerin neden olduğu hasarın bir kısmını, serbest radikalleri etkisiz hale getirerek tersine çevirebileceğini gösteriyor. Çalışmadaki kırışıklık azalması 12 haftada gözlendi, bu nedenle serumu en az 3 ay boyunca kullanın.

6.1.3. Boyun Maskeleri Yapın

  Yüzünüz için kağıt maskeler gibi, özellikle boyun çizgilerini hedef alan satın alabileceğiniz yamalar ve maskeler vardır. Çalıştıklarını söyleyecek çok fazla bilim yok, ancak anekdot olarak konuşursak, insanlar boyun bandı gibi. Piyasadaki yamaların çoğu, cildin alt tabakasından nemi çekmeye yardımcı olan ve böylece mevcut kırışıklıkların görünümünü dolgunlaştıran yüzde 100 silikondan yapılmıştır. Yazımızın Sonuna Gelmiş Bulunmaktayız Eczanelerde Satılan En İyi Kırışıklık Kremi ve Kırışıklık Krem Tavsiyesi hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Web Sitemizdeki Diğer Blog Yazılarımızı İnceleyebilir ve Bizimle İletişime Geçebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir