Cilt Bakım

Eczanede Satılan Sivilce Kremleri

Eczanede Satılan En İyi Sivilce Kremi

  Eczanede Satılan Sivilce Kremleri ile her ırktan ve yaştan insanda, ancak en çok gençler ve genç yetişkinlerde görülen sivilceleri ortadan kaldırmak mümkündür. Sivilce gençlik yıllarında ortaya çıktığında, erkeklerde daha sık görülür. Akne yetişkinliğe kadar devam edebilir ve devam ettiğinde kadınlarda daha sık görülür. Peki sivilcelerden kurtulmak mümkün mü? diye sorduğunuzu duyar gibiyim ve cevabım tabi ki evet. Sivilceler her ne kadar cildimizde hiç bitmeyecekmiş gibi görünse de Sante Plus Aknex Krem ile sivilce sorunlarınıza elveda diyebilirsiniz. Gelin yazımızın devamına geçerek sivilceler hakkında daha fazla bilgi sahibi olalım.

DİP NOT!

  Gözenekte aşırı veya yüksek yağ üretimi, gözeneklerde ölü deri hücrelerinin birikmesi, gözeneklerde bakteri üremesi gibi cildimizde oluşan bu tür sorunlar sivilce oluşumunun en sık görülen nedenleri arasındadır. Eczanede Satılan Sivilce Kremleri sivilce sorunlarınızdan kurtulmanız için en kesin sonuçtur.

  Cildimizde oluşan sivilceleri doğal yöntemlerle önlemek için sizler için dermatologlarla bir araya gelerek bir araştırma yaptık;

  2 yemek kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı tarçını macun kıvamına gelene kadar karıştırın.Temizledikten sonra maskeyi yüzünüze uygulayın ve 10 ila 15 dakika bekletin. Maskeyi tamamen durulayın ve yüzünüzü kurulayın.

  Sivilceli cilde çay ağacı yağı sürmek tahriş olan bölgeyi azaltmaktadır. 1 ölçü çay ağacı yağını 9 ölçü su ile karıştırın. Karışıma bir pamuklu çubuk batırın ve etkilenen bölgelere uygulayın. İstenirse nemlendirici uygulayın. Bu işlemi gerektiği gibi günde 1 ila 2 kez tekrarlayın.

  Yeşil çayı 3 ila 4 dakika kaynar suda demleyin. Demlenen çayı soğumaya bırakın. Bir pamuk topu kullanarak çayı cildinize uygulayın veya üzerine püskürtmek için bir sprey şişesine dökün. Kurumasını bekleyin, ardından suyla durulayın ve cildinizi kurulayın. Kalan çay yapraklarını da bala ekleyip maske yapabilirsiniz.

2. Dermatolog Onaylı Eczanede Satılan En İyi Sivilce Kremi

  Akne tedavileri , topikal ve oral çeşitler gibi reçeteli ilaçları ve reçetesiz cilt bakım ürünlerini içerir. Geniş seçenek listesini daraltmak için kurul onaylı dermatologların uzmanlığından yararlandık. İşte Eczanelerde Satılan En İyi Sivilce Kremi;

Eczanede Satılan En İyi Sivilce Kremi
Eczanede Satılan Sivilce Kremleri

2.1. En İyi Sivilce Kremi Olan Sante Plus Acnex Krem

  Dermotolog onaylı Acnex Krem kurutma formülleri, aktif sivilceleri kurutur ve ciltteki kirleri çıkarır. Daha fazla sivilce oluşumuna engel olur aynı zamanda cildi temizler ve cildi pamuksu yapısıyla yumuşacık yaparak pürüzsüzleştirir.Sivilce ve Akne oluşumunu, içeriğindeki bitkisel aktiflerle engellemeyi amaçlayan Sante Plus Acnex Akne Karşıtı Krem; Ergenlik sürecinde veya yağlanmaya bağlı cildinizde geçmeyen sivilce oluşumu varsa ve en iyi sivilce kremi arayışına girdiyseniz Sante Plus Acnex Akne Karşıtı Krem sizlere yardımcı olabilecektir. 

  • Cildinizi temizleyip fazla yağı alarak Akne oluşumunu engellemeyi amaçlar.

  • Gözeneklerin elastikiyetini düzenlemeye yardımcı olur.

  • Cilt nemini ve Ph dengesini düzenlenmesine ve bu sayede cildin yağlanma süresinin uzatılmasına destek verir.

  • E , C vitaminleri ve magnezyum içerir. Tüylenme yapmaz ve sivilce lekelerinin giderilmesine olumlu etki yapmayı amaçlar.

 Hindistan cevizi sütünden elde edilen DİKAPRİL KARBONAT ile  cildin nem dengesi korunması amaçlanır. Antioksidatif etkisi ile hücre metabolizmasının zararlı etkilerden korunması hedeflenir. Cildi temizleyip fazla sebum dan kurtarmaya yardımcı olup, Pigment dağılımını dengeleyerek ciltteki leke oluşumunun ortadan kalkması amaçlanmaktadır. Burkino Faso da yetişen Karite ağacının meyvesinin çekirdeklerinden elde edilen BUTİROSPERMUM PARKİ  ile cilt için gerekli magnezyum ve çinko gibi mineral desteği sağlanmış olur.  TRİDEKAN etken maddesi; cildin en önemli besin kaynağı olan E vitamininin öncüsü alfa tokoferol sentezi için öncü hammadde görevini üstlenir. Cilt için gerekli E vitamini bu şekilde verilmiş olur.  SODYUM ASKORBİK FOSFAT; ACNEX deki belki de en önemli etken maddedir.  En başta cildin ihtiyacı olan C vitamini için kaynak görevi görür. Diğer bütün ürünlerde kullanılan ‘’salisilik asit’’ gibi cilt Ph ını bozulmasına ve cildin soyulmasına neden olmaması amaçlanır. 

2.2. Tretinoin

 En iyi sivilce kremi olan Tretinoin, reçete gücünde bir topikal krem ​​veya jeldir. Retinol gibi, tretinoin de A vitamininden türetilen bir retinoiddir. Cilt hücrelerinin yaşam döngüsünü hızlandırarak çalışır. Daha yeni, daha sağlıklı cilt hücrelerinin yüzeye çıkabilmesi için bölünmelerini ve daha hızlı ölmelerini sağlar.

2.3. Tazorak

  Yüzdeki hafif ve orta dereceli sivilceler için Tazorac jel önerilir. Tazorac kremi, vücudun diğer bölgelerindeki kistik akne veya akne gibi bazı ciddi durumlar için reçete edilebilir. Hamilelik sırasında kullanılmamalıdır. Işığa ve güneşe karşı biraz hassasiyete neden olabileceğinden, bu ürünü kullanırken güneş kremi sürmeye özen gösterin.

2.4. Altreno

  Altreno, akne tedavisi için yaygın olarak reçete edilen bir retinoid olan tretinoin içerir. Genellikle topikal krem ​​veya jel şeklini alan diğer reçeteli tretinoin ilaçlarından farklı olarak Altreno, cildi nemlendirirken sivilceleri hedefleyen hafif bir losyondur.

2.5. AKLIEF (trifaroten) Krem

  AKLIEF’in aktif bileşeni, ölü deri hücrelerini yüzeyden uzaklaştıran, yeni akne oluşumunu önleyen ve cilt iltihabını azaltan bir retinoid olan yüzde 0,005 trifarotendir.

  Sivilce ve Akne Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Web Sitemizdeki Diğer Blog Yazılarımızı İnceleyebilir ve Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir