Cilt Bakım

Cilt İçin Kolajen Serum Önerileri

Cilt İçin Kolajen Serum Önerileri

 Cilt İçin Kolajen Serum Önerileri hakkında hangi kolajen formülasyonunun sizin için doğru olduğuna karar veremiyorsanız, bir kolajen serumu kullanmanızı öneririz. Bir kolajen losyonu veya kreminin aksine, bir kolajen serumu daha konsantredir ve formülasyon, ciltte yağlı bir his bırakabilecek veya hatta tıkanmış gözeneklere yol açabilecek tıkayıcı yumuşatıcılara sahip olmayacaktır. Aşağıda, en iyi kolajen serumu seçimimizin yanı sıra favori kolajen serumlarımızdan bazılarını sizler için sıraladık. Cilt için kolajen serum önerileri hakkında araştırmamızı sizler için yaptık ve sıraladık.

 Daha fazla cilt bakımla ilgili bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DİP NOT!

 Yaşlanma karşıtı bir cilt bakım ürünü satın aldıysanız, muhtemelen kolajeni duymuşsunuzdur. Güzellik markaları, ürünlerinin “kolajen seviyelerini artırarak” veya “yeni kollajen sentezini uyararak” ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini azaltacağını iddia ediyor. Ama kolajen tam olarak nedir? Cilt için kolajen serum önerileri nedir? Bu yazıda kolajenin ne olduğunu, cilt için kolajenin faydalarını ve mevcut önerilen kolajen cilt bakım ürünlerini açıklayacağız. 

 Cilt İçin Kolajen Serum Önerileri, Kolajen üretimi azaldığında yaşlanma hızlanır. Bununla birlikte, vücudun ihtiyaç duyduğu kolajeni değiştirmek, kırışıklıklar, ince çizgiler ve daha fazlası gibi belirgin yaşlanma belirtilerinin daha az belirgin görünmesine neden olabilir. Sizler için araştırıp en çok önerilen kolajen serumları aşağıdaki şekilde sıraladık;

 Carrot & Stick’in hyaluronik serumu, zararlı serbest radikallere karşı savunma yaparken gözle görülür şekilde kaldırır, sıkılaştırır ve sıkılaştırır. Hyaluronik asit ve E vitamini, anında hidrasyon artışı sağlarken, sentezlenmiş büyüme faktörlerinin bir karışımı, yeniden canlanmayı desteklemek için esnekliği, hücre döngüsünü ve besin emilimini teşvik eder. Yedi bitki bazlı nöropeptit, cildin yapısal bütünlüğünü içten dışa doğru geliştirerek daha pürüzsüz, daha esnek görünen bir cilt sağlar. Son olarak, yatıştırıcı ve aydınlatıcı botanikler yaşlanmayan bir ışıltı verir.

 Formulyst Pro-Kolajen Serum, kolajen kaybı yaşayan yaşlanan ciltler için özel olarak formüle edilmiş hafif, onarıcı bir serumdur. Kolajeni cildin iskelesi olarak düşünün; yapı, destek ve esneklik verir. Ancak yaşlandıkça kolajen üretimi doğal olarak yavaşlar ve kırışıklıkların ve ince çizgilerin ortaya çıkmasına neden olur. Formulyst’in Pro-Kolajen Serumu, bu yaşlanma belirtileriyle mücadeleye yardımcı olmak için deniz yosunu, buğday ve soyadan elde edilen yüksek oranda konsantre peptit ve protein karışımı içerir. Cildin daha pürüzsüz ve genç görünmesine yardımcı olmak için bu nemlendirici serumdan birkaç damla uygulayın. Genel olarak,Formulyst Pro-Kolajen Serum’un yaşlanan cilt için en iyi kolajen serumu olduğuna inanıyoruz.

 Murad’ın bu kolajen serumunun sadece 2 saat içinde ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azalttığı söyleniyor. Formül, cilt tarafından büyük kolajen proteininden daha kolay emilen kolajen amino asitleri içerir. Kolajen amino asitlerin cildin yeni kolajen oluşturmasına yardımcı olduğu ve bunun da sıkı ve dolgun bir görünüm sağladığı düşünülmektedir. Murad Rapid Collagen Infusion ayrıca zengin omega 3, 6 ve 9 yağ asitleri kaynağı nedeniyle hidrasyonu iyileştiren ve cildin esnekliğini artıran kanatlı yosun özü içerir.

Cilt İçin Kolajen Serum Önerileri
Cilt İçin Kolajen Serum Önerileri

 Brandt Dark Circles Away Kolajen Eye Serum, çizgilerin ve kırışıklıkların, koyu halkaların ve yorgun, şişmiş gözlerin görünümünü azaltmak için kolajen seviyelerini yükselttiği ve mikro dolaşımı uyardığı söylenen anında aydınlatıcı bir göz serumudur. Bu kolajen serumu, glisin, prolin, hidroksiprolin, alanin, glutamik asit ve arginin dahil olmak üzere çeşitli amino asit türleri içerir. Kolajen proteini glisin, prolin ve hidroksiprolinden oluşur. Bu amino asitlerin topikal cilt bakım ürünlerinde kullanılmasının kolajen sentezini destekleyeceği düşünülmektedir. Bu formüldeki diğer amino asitler, cildin nemini korumak için cildin Doğal Nemlendirici Faktörünü (NMF) destekler. Spesifik olarak, amino asitler, nemi cilt boyunca hareket ettirmek için aquaporinler (vücudun su taşıma sistemi) ile birlikte çalışır.

 Kolajen serumu, yapışkan, yağlı veya ağır bir his bırakmadan hızla emilen hafif bir dokuya sahiptir. Bu serumun yüz hatlarını gözle görülür şekilde sıkılaştırdığı ve 2 hafta içinde cildin daha esnek görünmesine yardımcı olduğu söyleniyor. Kolajen üretimini destekleyen temel bileşen, bir tür matrikin olan palmitoil pentapeptid-4’tür. Matrikinler, hücre sinyalizasyonu yoluyla hücre aktivitelerini düzenleyen haberci peptitlerdir. Örneğin, kolajen proteini bozulduğunda, matrikinler yeni kolajen üretmek için fibroblastlara sinyaller gönderir.

 Progenix Kolajen Serum’un, tahriş olmadan retinole benzer sonuçlar sağlayan Pro Coll One bileşeniyle dolgun ve kalkık bir görünüm için kolajen üretimini desteklediği söyleniyor. Günlük kullanımla Progenix Kolajen Serum’un 4 hafta gibi kısa bir sürede gözle görülür bir fark sağladığı söyleniyor.

 Algenist GENIUS Sıvı Kolajen, cildin genç canlılığını korumak için vegan, kollajen bazlı bir formüldür. Bu serum, hem esnekliği hem de sıçramayı gözle görülür şekilde iyileştirmek için cildi güçlendirmeye ve koşullandırmaya yardımcı olan vegan bitki kolajeninin yanı sıra kolajen amino asitleri içerir. Bu kolajen serumundaki diğer bir önemli bileşen, yaşlanma karşıtı ve kırışıklık karşıtı faydalar sağladığı klinik olarak kanıtlanan patentli alguronik asittir.

2. Cilt İçin Kolajen Serum Faydaları

 Cilt İçin Kolajen Serum Önerileri, Yaşlandıkça, vücudumuz daha az kolajen üretmeye başlar. Buna karşılık, gözlerinizin etrafında veya dudaklarınızın yanında oluşan o küçük ince çizgileri fark etmeye başlayabilirsiniz. Bu noktada, bize biraz destek vermesi için kolajene ulaşmaya başlamalıyız. Kolajen serumun faydaları aşağıdaki gibi sıralanmıştır;

2.1. Bol Hidrasyon

 Sanılanın aksine kuru bir cilde sahip olmak cildinizin daha hızlı yaşlanacağı anlamına gelmez. Bununla birlikte, bunun anlamı, cildinizin kuru olması durumunda daha yaşlı görüneceğidir. Bu nedenle mantıklı sonuç, daha fazla hidrasyon = daha genç görünen bir cilt. Cildinizin nem seviyesini artırarak sadece daha genç ve esnek görünmekle kalmaz, aynı zamanda daha sağlıklı olur. Bunun nedeni, epitel hücrelerinin (yara iyileşmesinde çalışan) nemli bir yüzeyde çok daha kolay hareket etmesidir. 

2.2. Daha Az İnce Çizgi

 Tabii ki, topikal kolajen peptitleri sadece kırışıklıkların görünümünü iyileştirmez. Bir kolajen serumu kullanmanın faydaları, ince çizgilerin kendilerinin ele alınmasını ve tedavi edilmesini içerir, ancak bunların hepsi onları büyük boşluğa sürgün eder. Başka bir deyişle, bir kolajen infüzyon serumu kullanımı sadece sizi daha iyi göstermeyecek. Aslında bu kırışıklıklardan tamamen kurtulmak, hem derinliklerini hem de görünümlerini azaltmaktır. Bunu yapma şekli çok katlıdır. İlk olarak, bir kolajen serumunun uygulanması cildinizin lipid içeriğini iyileştirecektir. Bu, genel olarak daha sağlıklı, daha az kuru cilt anlamına gelir. Ayrıca, cildinizi kolajen yıkımına yol açabilecek “matriks metalloproteinazlar” (MMP) hasarına karşı korumaya da yardımcı olduğu gerçeği var. Bu MMP hasarı cildinizin yaşlanmasına neden olmuştur ve zamanla daha derin kırışıklıklara ve çizgilere yol açabilir. Ancak bir kolajen peptit ile hücre dışı matrisi (ECM) hedefleyerek, izlerindeki kırışıklıkları durdurur ve var olanlardan kurtulursunuz. Daha az hasar, daha sağlıklı cilt, daha az kırışıklık. Her yerde bir kazan-kazan durumu.

2.3. Geliştirilmiş Cilt Dokusu

 Ya yüzünüzdeki ince çizgiler ve kırışıklıklar için çok endişeli olmasaydınız? Bir kolajen peptit kök hücre serumu size hala fayda sağlayabilir mi? Cevap, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, hala sağlam bir “evet”.Topikal bir kolajen serumu kullanmanın da cilt dokunuzu iyileştirmeye yardımcı olduğu gösterilmiştir. Yine, bu sadece kırışıklıklarla da ilgili değil. Aynı zamanda, önemli ölçüde daha iyi esnekliğin desteklenmesine de yardımcı olabilir.İşte bir örnek, ne demek istediğimizi merak ediyorsanız. Kilo verdiğinizde, cildinizin dokusu etkilenebilir. Bu, sadece vücudunuzda değil, sarkık ve sarkan cilde yol açabilir.Yüzünüz de gevşemeye başlayabilir. 

 UV hasarı ayrıca cilt gevşekliği sorunlarını da tetikleyebilir. Ancak bir kolajen peptit serumunun uygulanmasıyla cildiniz hemen daha sıkı ve gergin görünmeye başlayabilir. Bu diğer kolajen serum faydaları da uzun sürelidir. Sonuçları ilk uygulamadan birkaç dakika sonra görmeye başlayacak olsanız da, zamanla toplanırlar. Ne kadar çok kullanırsanız, sonuçlarınız o kadar iyi olur. Büyük, görünür gözeneklerle boğuşan o şanssız ruhlardan biriyseniz, cesaretinizi toplayın. Kollajenin ayrıca yüzünüzdeki gözeneklerin görünümünü azalttığı ve dünyayı kasıp kavuran o çok imrenilen “cam cilde” yol açtığı gösterilmiştir. Yani, kolajen sadece olgun bayanlar için değil. Daha genç kızlar da bundan yararlanabilir.

2.4. Patojenlere Karşı Koruma

 Kolajen peptitlerin cildinize fayda sağlamasının bir başka yolu da onu patojenik bakterilerden korumaktır. Bu ikincil bir fayda gibi görünse de, aslında fark edebileceğinizden daha önemlidir. Topikal bir kolajen infüzyon serumu kullanmak cildinizin pH dengesini eski haline getirebilir. Mesele şu ki, yüzünüz her türlü değişikliğe karşı son derece hassastır ve pH’ını değiştirmek kadar basit bir şey, kötü mikroplar için bir karşılama matı hazırlamak gibi olabilir. Ancak kolajen peptitleri onu kontrol altında tutmaya yardımcı olabilir. Buna karşılık, cildinizin çok daha sağlıklı bir floraya (üzerindeki sağlıklı bakteriler) ve gelişmiş lipid bariyerine sahip olduğunu göreceksiniz. Ve bu dengeyi koruyarak, atopik dermatit ve hatta eski akne vulgaris gibi istenmeyen cilt rahatsızlıklarının yüzünüzde ortaya çıkması olasılığınız azalır.3. Kolajen Serum Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar

3. Kolajen Serum Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar

 Bir kolajen serumu ararken, kararınızı cilt tipinize göre vermek çok önemlidir. Örneğin, cildiniz kuru, yağlı, karma veya akneye meyilli mi? Cilt tipinize bağlı olarak, belirli cilt tipinize hitap etmek için gerekli bileşenleri sunan bir kolajen serumu aramak isteyeceksiniz. Normalden karmaya dönük cilde sahip biri su bazlı bir serum isteyecektir. Cildiniz kuru taraftaysa, hyaluronik asit gibi maksimum hidrasyonu destekleyen maddeler aramak isteyeceksiniz. Cildiniz akneye meyilliyse, örneğin salisilik asit gibi sivilceleri uzak tutmaya yardımcı olan bileşenlere dikkat etmek isteyeceksiniz. Cilt tipinize bağlı olarak ne tür bir kolajen serumuna ihtiyacınız olduğu konusunda netleştikten sonra, kolajen serumunun formülünü de öğrenmek isteyeceksiniz. Bir kolajen serumu seçerken aramak istediğiniz aktif maddeler, cildi yüksek oranda nemli ve beslerken kolajen üretimini teşvik eden ve teşvik eden maddelerdir. En etkili kolajen serumlarında bulunan  ortak bileşenler şunlardır:

  • Peptitler: Peptitler, güçlü kolajen serumlarında en yaygın olarak kullanılan bileşendir. Daha önce bahsedildiği gibi, peptitler kolajen üretimine yardımcı olur. 
  • Antioksidanlar: Antioksidanlar cildi çevre kirliliğinden ve serbest radikallerden korumaya yardımcı olur.
  • Hyaluronik Asit: Hyaluronik Asit, hücre yenilenmesiniarttırırken cildin nemi korumasına yardımcı olarak daha dolgun, nemli ve esnek bir görünüm sağlar.
  • Glikolik Asit: Glikolik Asit, ölü deri hücrelerini dökerek ve eksfoliye ederek kolajen büyümesine işaret eder. Bu süreç cilt hücresi yenilenmesini hızlandırır, kolajen üretimini artırırve cildin ihtiyaç duyduğu nemi korumasına yardımcı olur. 
  • En sevdiğiniz kolajen serum bileşenlerine bakmanın yanı sıra, ürünün komedojenik olup olmadığını, yani ürünün gözenekleri tıkadığıbilinen herhangi bir bileşen içermediğini kontrol etmek de önemlidir.

 Ayrıca kayda değer olan şu ki, cildimize sürdüğümüz her şey doğrudan kan dolaşımına emildiğinden, bileşenlerin toksik olmaması ve cilt üzerinde kullanımı güvenli olmasıdır. Koku ve parabenler gibi endokrin sisteminizi bozabilecek bileşenlerden kaçınmak , cilt endişelerinizi gidermek için en etkili ve güvenli bileşenleri kullanırken cilt sağlığınızı korumanızı sağlayacaktır. 

4. Kolajen Serum Kullananlar

 Sizler için kolajen serumu kullanan kişilerin yorumlarını ve geri dönüşlerini derledik, kullanıcılar farklı ürünlerden farklı şekilde yorumlarını sizlere sunuyoruz;

Ay*** Bi***- 19-11-2021

   Güzel bir ürün daha önce de kutladım tavsiye ederim paketleme de sağlam kargom da zamanda geldi emeği geçen herkese teşekkürler.

İr*** Ka***-  03-05-2021

   Bunj nasıl anlatırım bilmiyorum o kadar güzle kokuyor ki ve yüzü yumuşacık yapıyor henüz iki gündür kullanıyorum ve devam edeceğim. Ayrıca paketlenmesi de baya özenliydi kırılmaması için epey özen gösterilmiş teşekkürler.

Al*** Ti**** – 09-06-2022

   Paketleme çok güzeldi ayrıca hediye göndermişler teşekkür ederim. Ürünleri denedim ilk kullanımda iyi geldi ileride tekrar yazacağım memnun kaldım tavsiye ederim.

Fe*** Gi*** – 08-07-2022

   Cildi parlak ve bakımlı gösteriyor kuruluk hissi bıraktı nemlendirici mutlaka kullanılmalı tavsiye ederim.

Ri*** Yı*** – 23-10-2021

   Cildimde gözle görülür şekilde aydınlanma var, lekelerim çok azıcık kaldı, düzenli kullanıyorum ve cildim karma idi. Ayrıca şişesi çok sağlam kaç kere yere düşürdüm hâlâ kırılmadı.

Ca*** Dö*** – 04-05-2021

   Serum daha ilk kullanımda etkisini gösterdi. gayet başarılı bir ürün. bu kadar etkili olacağını tahmin etmiyordum.ayrıca hediye için çok teşekkür ederim

İl*** Sa*** – 13-09-2021

    Ürünü yaklaşık 2 3 gündür kullanıyorum uyguna aldım açıkçası cildim parlıyor ve nemlendirici görevi görüyor teşekkürler.

Fa*** Ca*** – 17-06-2021

   İnanılmaz güzel bir serum. Ciddi anlamda gözeneklerim açıktı bu ürün en küçük hale getirdi cildime parlaklık ve sağlıklı görünüm kazandırdı şiddetle tavsiye ederim ve fiyatının çok üstünde performansı var kesinlikle

Sı*** Ka*** – 25-04-2021

   Nemlendiriciliği ve verdiği hissiyat süper. Bir süre kullanıp yorumu güncelleneceğim.

De*** Sü*** – 22-12-2021

   Cildimi yumuşacık yaptı kokusuna bayıldım daha önceden de kullanıyordum tekrar sipariş verdim içinden çıkan hediye de çok ince düşünülmüş çok teşekkürler.

   Cilt için kolajen serum önerileri  hakkında bilgi aktarmaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz veya web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir