Vücut Bakım

Ayak Bakımı nasıl yapılır?

ayak bakımı nasıl yapılır

 Ayak Bakımı Nasıl Yapılır? Ayak bakımı için kullanılan kremler nelerdir? Kişisel hijyenin en önemlisi olan ayak bakımı, aslında uygulaması hiç göründüğü kadar zor değil. Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz basit teknikler sayesinde, ayaklarınız uzman ellerden çıkmış gibi rahat ve kusursuz görünümlü olabilir. Ayak bakımı hakkında bir şey bilmiyor ya da ayak bakımına yeterince özen göstermediğini düşünüyor ayrıca ne yapman, hangi ürünü kullanman gerektiğine dair kafa karışıklığı yaşıyorsan merak etme yazımızın devamında sizlere ayak bakımı nasıl yapılır? Bu konu hakkında detaylı bilgi aktarmaya çalışacağız. 

NOT!

 Bazen ayağa binen yük dengesiz kalır ve ayağın belli bölgelerinde ekstra sürtünme duvarları oluşur. Böyle olduğunda, cilt yüzeylerinde kalınlaşmalar meydana gelir.  

 Pürüzsüz ve sağlıklı ayaklar için, doğal yöntemlerle ayak bakımı nasıl yapılır? Ayak bakım suyunun içine ne koyulur gibi bilgileri derlediğimiz yazımızda, gövdemizin tüm yükünü çeken ayaklarımızı şımartmak için en etkili bakım ipuçlarına yer veriyor olacağız Yürümeye başladığımız andan itibaren uzun yıllar boyunca bizleri taşıyan ve sağlığına ve bakımına en çok dikkat etmemiz gereken organlarımızdan birisi ayaklarımızdır. Bu yüzden bu makalemizde ayak bakımı nasıl olmalı, evde ayak bakımı için gerekli malzemeler ve pek çok ayak bakım yöntemi tarifi ile güzellik salonlarından çıkmışcasına hem çok bakımlı hem çok zarif hem de güzel ayaklara sahip olmak sizin elinizde. Ayak sağlığı için ayak bakımı şarttır. Bunun yanı sıra ayakların gelen yaz ayları ile birlikte çok daha dikkat çekeceği bir döneme giriyoruz. Bu anlamda bakımlı ve zarif ayaklara sahip olmayı kim istemez ki? Bakımlı ayaklar için birbirinden güzel ayak bakımı sırları ve tüyolar ile sizlere tüm bakım yöntemlerini evinizde nasıl yapabileceğinizi anlatacağız. Siz de bu yöntemleri deneyerek ayaklarınıza en doğal yoldan en pratik ve en ekonomik şekilde bakım yapabileceksiniz. Evde yapabileceğiniz ayak bakım Santeplus Ayak Topuk Çatlak Kremi tarifimiz ile her an ayaklarınız daha yumuşak ve pürüzsüz olurken pedikür tüyolarımız ile de her an bakımlı ve güzel ayaklara kavuşmak sizin elinizde.

Ayak Bakımı Nasıl Yapılır - Ayak Banyosu

1.1. Ayak Banyosu

 Dışarıdan eve geldiğinizde ayakkabılarınızı çıkardıktan sonra ayaklarınızın ferahlamasını ve dinlenmesini sağlamak için ayak banyosu yapmalısınız. İsterseniz ayak banyosunu yatmadan önce de yapabilirsiniz. Böylece daha dinlendirici bir uyku çekebilirsiniz. Ayaklarınızı içinde dinlendirmek için ılık bir su hazırlayın. Bu suya satın alabileceğiniz Santeplus Ayak Topuk Çatlak Kremi ekleyebilirsiniz ama evde bulabileceğiniz malzemeleri de kullanabilirsiniz. Ayak banyosu suyunuza karbonat, limon suyu ya da sirke koyabilirsiniz. Suyun içine bir tane aspirin de atabilirsiniz. Aspirinli suda beklettikten sonra masaj yapacağınız ayağınız ağrılardan arınacaktır. Ayaklarınız dinlenip yumuşadıktan sonra sudan çıkarın ve ayak havlunuzla ayağınızı tamamen kurulayın. Ardından Santeplus Ayak Topuk Çatlak Kremi sürünüz ve doğal ayak peelingi etkisi yaratır.

Ayak Bakımı Nasıl Yapılır - Pedikür
Ayak Bakımı Nasıl Yapılır - Pedikür

1.2. Pedikür

 Tırnak bakımının en önemli noktalarından biri tırnaklarınızı kesiş biçiminizdir. Tırnaklarınızı nasıl kestiğiniz ayaklarınızın sağlığı etkiler. Eğer tırnaklarınızı yanlış yönde keserseniz tırnak batmalarına ve mantarlara neden olabilirsiniz. İçe doğru kesilen kavisli tırnaklar ileride tırnak batması rahatsızlığına yol açabilir. Bu yüzden tırnaklarınızı her zaman uzama biçimlerine paralel bir şekilde kesmelisiniz. Pedikür yaparken tırnak etlerinizi yumuşatmanız büyük önem taşır. Eğer tırnaklarınızı yumuşatmadan pedikür yapmaya çalışırsanız tırnaklarınızı acıtabilirsiniz. Tırnak etlerinizi yumuşatmak için zeytinyağı ya da badem yağı da kullanabilirsiniz. Tırnak etlerinizi temizlemek için pedikür setinizin ucu geniş ve yassı olan aparatını kullanmalısınız. Tırnak etlerinizi kesmek yerine geri ittirmeniz daha sağlıklı olur.

Ayak Bakımı Nasıl Yapılır - Ayak Peelingi

1.3. Ayak Peelingi

 Ayaklarınızı beklettiğiniz suya kattığınız ürünlerle ve malzemelerle aslında ayaklarınıza peeling yapmış sayılırsınız. Ancak ayaklarınızı tüm ölü derilerden arındırmak için özellikle bu işlevi gören Santeplus Ayak Nasır Kremi alabilirsiniz. Ayak peelingi yapmak için evde çok basit 1-2 malzeme ile kendi peeling ürününüzü de hazırlayabilirsiniz. Toz şeker evde rahatça bulabileceğiniz peeling için kullanılabilen bir üründür. Toz şekeri Hindistan cevizi yağı ya da badem yağı ile karıştırarak peeling ürünü elde edebilirsiniz. Bir kese yardımıyla hazırladığınız ürünü dairesel hareketlerle ayaklarınıza uygulayarak peeling yapabilirsiniz. Ancak bu malzemelerle ayak bakımı yapmış sayılmazsınız ayak bakımını tam anlamıyla yapmak için santeplus ayak topuk çatlak kremi size doğal peeling sunar.

2. Ayak sorunlarının başlıca nedenleri nelerdir?

 Ayak sorunlarının başlıca nedenleri; uzun süre ayakta kalma, yanlış tırnak bakımı ve uygun olmayan ayakkabı seçimidir. Uzun süre ayakta çalışmayı gerektiren işlerde, bir sonraki iş gününe başlamadan önce ayakların iyileşmesi için çok az zaman vardır. Bu nedenle ev ve iş için uygun ayakkabı giyerek ayakları korumak çok önemlidir. Rutin bir uygulama ve düzenli ayak bakımı çok zor değildir. Ayak Bakımı nasıl yapılır? hakkında yazmış olduğumuz yazımızın bu kısmında sizlere ayak sorunları hakkında bilgi aktarmaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak için WhatsApp hattımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir